Treba mi žirant ?
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    Treba mi žirant ?

    Malo o prijateljstvu ili istini koga bi mogli da pozovete u 2-3 nocu da vam donese kantu goriva na putu,jer ste slucajno ostali bez istog ili koga zvati kada je racun u bezimenom kaficu u bezimenoj ulici prerastao budzet koji se nalazi u vasem dzepu ??? Ili jednostavno fali vam 50-100e u neprimereno vreme ??? Zirant i nije tako lako biti,ali je tema kao iz reklame...o zirantima,prijateljstvu i telefonskim vezama...
      Vrh

  2. #2

    13 Odgovor: Treba Mi Zirant ?

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Malo o prijateljstvu ili istini koga bi mogli da pozovete u 2-3 nocu da vam donese kantu goriva na putu,jer ste slucajno ostali bez istog ili koga zvati kada je racun u bezimenom kaficu u bezimenoj ulici prerastao budzet koji se nalazi u vasem dzepu ??? Ili jednostavno fali vam 50-100e u neprimereno vreme ??? Zirant i nije tako lako biti,ali je tema kao iz reklame...o zirantima,prijateljstvu i telefonskim vezama...
    ...Imam nekoliko prijatelja na koje mogu uvek racunati to je uzajamno sto znaci da i oni na mene mogu racunati... u svako doba dana i noci i gde god da se nalazili na ovoj planeti...pa mozda i dalje ...

    ...Bilo je to prosle godine jedne novembarske noci oko 22.00 kada je telefon zazvonio ...moja prijateljica koja je otputovala na seminar u Oslo/Norveska/ ostala je bez tasne i normalno svih isprava... treba platiti hotel i vratiti se avionom za Stockholm ali kako bez isprava...nisam razmisljala vec sam jos dok sam pricala s njom uzimala kljuceve od auta, tasnu i bila u liftu na putu za Oslo ...
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Treba Mi Zirant ?

    Ranije sam mogla da nabrojim najmanje troje prijatelja. Praksa je pokazala da to nisu te nemam pravih prijatelja. Onih onako, poznanika, ljudi sa kojim se druzim na osnovu afiniteta i prepoznavanja - ima, ali nesto sve manje.
    Uvek sam raspolozena da sklapam nova poznanstva ali ne pretendujem da postanu prijateljstva. Barem se necu razočarati.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Treba Mi Zirant ?

    Sto stariji sve ih je manje...

    Kao klinac imas,ali i toga kada se setim shvatim da nista nije bilo slucajno...

    Ima ljudi koji me vole,ispredaju legende o vremenu koje su provodili sa mnom,ali nisu sa mnom niti nam pristaje da budemo prijatelji...
    Imam kuma koji zbog 'posla' nikada nije dostupan i nikada nije u blizini i imam mozda jednog 'ortaka' koji takodje nije blizu mene...

    Imam sestru od ujaka i zeta koji su svasta radili zbog mene i imam brata od ujaka koga nisam stavljao na veca iskusenja,pa ne znam da li da racunam i njega...
    Znas kako... ako nesto pogresno i radim bar ne mogu nikog da krivim niti ikome da budem zahvalan ako je obrnuto...
    Tamo gde je mnogo koristi,mnogo para i mnogo tajnih veza tamo kao ima prijateljstava...
    Mnogo sam davao drugima i dosta je od mene,ali da li sam se kasno ili na vreme setio da mi je bolje samom to nije ni vazno...
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Treba Mi Zirant ?

    ....vec sam na drugim temama pisala o mojim prijateljima,ne bi se ponavljala...bilo je i razocarenja,ali oni pravi ostaju,kad je frka...onda se poznamo...ali ne trebaju nam valjda samo da bi nam cinili usluge?imam i one koji poseduju mnoge mane,i to mi je smetalo,a kad sam ja poznala te iste "mane"i kod sebe,drugacije sam pocela da posmatram njihove,mada u mojoj prirodi i nije da ostro sudim o ljudima,to bas treba da zasluze
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Treba Mi Zirant ?

    opchim samo s kurvama, te o poshtenju ne razmishljam.... dok sa verov'O u ljubav nosio sam magarechu glavu na ramenima....sad je zzivot mnogo lepshi.
    & underpaid......
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Treba Mi Zirant ?

    Vecina ljudi se trudi da zivi uobicajeno i po utvrdjenim semama,bez velikih i radikalnih dogadjaja koji mnogo toga menjaju ili mogu da promene,pa vecina zato i ne dodje nikada u priliku da testira mnogobrojne prijatelje ili uopste da razmislja o tome sta znaci prijatelj biti i da li poznanik moze biti isto...

    Hvala Bogu,pa vecina i ne napise da su asocijalni poput mene,ali bukvalno prevoditi asocijalan nema smisla...naprotiv,ne znam ko moze biti po svojoj prirodi drustveniji od mene,ali sto bih gubio vreme sa onima koji su zbog neceg drugog sa mnom,a ne zbog onoga o cemu je rec... prijateljstvu,postovanju,medjusobnoj potrebi da zivot otarasavamo zajedno...
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Treba Mi Zirant ?

    Rukovodila sam se time da je teže drugima da pitaju da im budem žirant nego meni da potpišem taj papir. Stoga sam potpisivala svima koji su od mene tražili da im budem žirant dok mi nije došla prva opomena za tužbu. Posle toga sam se malo zamislila, pa valjda i opametila. Znaju oni kojima bih i dalje bila žirant kao i oni kojima to ne bih bila. Stoga verujem da bih i ja našla žiranta. Čak vrlo verovatno da mi to ne bi bio neko stvarno, stvarno blizak već samo neko ko bi mi na taj način vraćao uslugu.
    Pozajmila sam jednom. Ušao mi je prijatelj u kuću, tek sam krenula da izgovaram rečenicu, on je samo bez reči otvorio novčanik i rekao "Sad imam toliko (a to mu je bila sva šteka), uzmi koliko ti treba." Nikad mu to ne mogu zaboraviti i nikad mu se dovoljno zahvaliti. Ne na tome što mi je pozajmio, niti na tome koliko mi je pozajmio, već na načinu na koji je to učinio.
    Ali, ne, ne mislim da se time zna ko ti je pravi prijatelj. Želim da verujem da imam u svojoj okolini onih koje mogu nazvati u bilo koje doba dana i noći i reći "Trebaš mi. Dođi." i da bi oni došli. Retko sam stavljala svoja prijateljstva na tu probu, ali dešavalo se da mi neko zaista treba, samo da bude tu, da ćuti samnom ili da me tek sasluša. Odazivali su se. Sem jednom, kada me je stvarno to zabolelo i još uvek pomalo boli, ali ... I to je život.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Treba Mi Zirant ?

    Ha! meni su trebala tri žiranta da kupim kola

    A prvi (onaj glavni) žirant mi je neko od koga sam se najmanje nadala da će to biti Trećeg sam falsifikovala
    Imam kumu koja hoće i može da mi pozajmi neku crkavicu ako zatreba. Dovoljno!
    A ostalo...pa tek sam počela da vežbam...tu asocijalnost
    Malo mi je preko glave takozvanih prijatelja naročito ako na kraju uvek ja ispadnem grbava ( da ne kažem Najgora )

    Zato se toliko i ložim na ovaj net , ovde su stvari ipak malo drugačije postavljene.
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Treba Mi Zirant ?

    Friend in need is friend indeed
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Treba Mi Zirant ?

    pa.. ljude koje bih ja mogla da upitam za neku shteku.. mogla bih ih nabrojati na prste jedne ruke.. i iskreno, u to se nisam upitala sve dok nisam ugledala ovu temu..

    ali je fazon sto ce vecina osoba koje znam bas mene da upitaju da im budem zirant..
    a ja necu odbiti, jer ne znam da kazem ne
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Treba mi žirant ?

    lakse je uWatit Mladica R. nego ziranta
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Treba mi žirant ?

    Prije neki dan me pogodilo, onako baš prestravilo...u mom gradu, koji je relativno malen, i svi se skoro poznajemo, ako ništa bar iz viđenja....okačeni su plakati...na plakatu tri imena i prezimena. Majka, kćerka koja već radi, sin koji studira. Svo troje prezaduženi što u mikrokreditnim organizacijama...što u regularnim bankama. Mole se svi žiranti da se okupe i mirnim protestom ukažu na problem te porodice. Da naglasim da porodica uopšte nije neka šklj . Zemljo otvaraj se i progutaj me. Na stranu sram koji su proživjeli..valja se vaditi iz govana.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Treba mi žirant ?

    Prokleti zivot
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Treba Mi Zirant ?

    niti bih trazhila, niti ochekujem da mi trazhe..zhivot je mnogo ljepshi bez glavobolje i razbijanja glavom o zid...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović
      Vrh

Slične teme

  1. Treba mi recept
    Autor SQUAW u forumu Recepti
    Odgovora: 92
    Poslednja poruka: 01.07.2013, 21:41
  2. Dan koji treba svetkovati
    Autor sale777 u forumu Religija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12.06.2011, 14:10
  3. pa klikn'o sam i sad mi treba HELP..
    Autor yige_gui u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 02.04.2010, 12:06
  4. Treba mi player?
    Autor supermenns u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 19.05.2007, 23:46
  5. Treba mi kroj?
    Autor goldie u forumu Hobi - Uradi sam
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 21.11.2006, 13:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •