Koju knjigu trenutno čitate..? - Strana 72
Strana 72 od 91 PrvaPrva ... 2262707172737482 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,066 do 1,080 od ukupno 1361
  1. #1066

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Započela sam sa čitanjem knjige Orhana Pamuka ''Muzej nevinosti'' .Pamuk kao i uvek ume da začara svojom ''istočnjačkom'',prefinjenom rečenicom ubacujući mnogo sitnih motiva u šaru priče,uče ći nas nekim sitnicama o ljudskom u svima nama koje vrlo često mora biti kažnjeno večitim kajanjem upravo zato jer ljudsko ne mora značiti i ispravno.Pamuk zna mnogo toga o tajanstvenim putevima čoveka,o njegovoj želji da samom sebi bude bolji nego što jeste dok skrivanjem svojih greha od ostalih pokušava da sačuva idealnu sliku o samom sebi i dobroti koju ne poseduje.
    ''Muzej nevinosti'' je knjiga o kajanju koje razdire čoveka zbog onoga nečovečnog u njemu.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #1067

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Nema nista lepse nego kad sam sebe demantujes i skontas da nisi bio u pravu u vezi sa necim lepim. Malopre sam zavrsila sa citanjem.
    Knjiga me je potpuno osvojila. Za dan i po sam progutala 250 strana, dok sam pocetak knjige zbog nekih obaveza citala samo kad imam vremena. Definitivno nije izvikana, definitivno je treba procitati, i definitivno cu joj se vratiti.

    Posle ovoga uhvaticu se Dime najverovatnije, opet.
    Ajde mi reKni kako ti, kao hipohondar, si se izborila sa tim rakom...?!?!?!
    Ja znaci kada sam stigla do dela kada mu otac oboleo od te opake bolesCine...mislila da cu d' umrem...
    Momentalno smanjila pusenje....citala na pola oka...
    Salu na stranu..knjiga me nije rasplakala (kao vecinu)...ne znam da li je sve s' mene uredu...

    Procitala sam u medjuvremenu i "Konstantinovo raskrsce"...mnogo 'teo malo ostvario....
    Sada citam "Dama u plavom" Havijera Sijera...obecava...
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #1068

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    "Genocidom Do Velike Hrvatske", Vasilije Krestic

    Radoš Ljušić (NIN, Beograd - 27. avgust 1998)
    Države nastaju i nestaju u ratovima. Hrvatska je nestala kao država krajem 11. odnosno početkom 12. veka, u ratu sa Ugarskom, a vaskrsavala je dva puta u 20. veku, u vreme Drugog svetskog rata i u vreme poslednjeg građanskog rata jugoslovenskih naroda. Vaskrsavanje hrvatske države, posle osam i po vekova, praćeno je do tada neviđenim zločinom na balkanskim prostorima - masovnim istrebljivanjem Srba. Ova knjiga pokušava da da odgovor na pitanje "kako je takav zločin bio moguć i zašto?" Autor je istakao u predgovoru da je "osećao neodoljivu potrebu da napiše ovu knjigu", za dobrobit svog naroda i za zadovoljenje svoje naučne savesti. ... Krestić je probrao i izneo najvažnije momente koji su vodili srpsko-hrvatskim sukobima. Istakao je da su mnoge pojave zasluživale posebne studije pa se stoga ograničio samo na to da na njih ukaže. Ostaje bolna cinjenica, i za Srbe i za njihovu istoriografiju, da ni danas ne znaju koliko ih je izginulo u Drugom svretskom ratu. Autor ove studije imao je za cilj da ukaže na istorijski put razvoja genocidne ideje kod Hrvata. I Krestić je broj srpkih žrtava ostavio po strani budući da ovo pitanje zavređuje posebnu monografiju. Fenomenu mržnje posvetio je dosta pažnje...
    ... Pisana jezgrovito, potkrepljena brojnim izvornim podacima prvog reda, nevelika obimom, a posvećena suštinskom pitanju odnosa dvaju "bratskih naroda", knjiga akademika Krestića morala bi da služi kao opomena za trezvenije, hladnije i realnije sagledavanje srpsko-hrvatskih i jugoslovenskih dobrih i loših strana, a iznad svega naših zabluda.
    Poruku je izmenio Lilith_021, 12.09.2010 u 23:53 Razlog: iskljuci smajli
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #1069

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Ajde mi reKni kako ti, kao hipohondar, si se izborila sa tim rakom...?!?!?!
    Ne pitaj Nebitno koja god da je tema, knjiga, film, emisija, ako se rak pominje, odma' ga projektujem na sebe. Al' prezivela sam, iscitala i prepicila Znam da ces me razumeti

    Trenutno ne citam nista, al' me gledaju neke monografije svetski poznatih muzeja. Luvr sam vec preletela, Ufici takodje, sad pikiram nesto od preostale 3, pa odna javljam ortaku dam i dostavi i ostalih 7
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #1070

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Danas sam otišla do biblioteke, produžila članarinu deci i mene ubacila kao duga-člana, pa podigla jednu knjigu, za početak... davno nisam čitala knjige koje imaju miris biblioteke...

    Izbor je pao na Margerit Jursenar - Aleksis ili Traktat o uzaludnoj borbi

    Pošto me je jesenje sunce mamilo da ostanem napolju, sedela sam na klupi u gradu i čitala... I prvi utisak je

  6. #1071

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    ЕЛИТА ГРАЂАНСТВО И СЛАБА ДРЖАВА, Слободан Антонић

    Феноменална књига, препоручујем је сваком ко зна да у овој земљи нешто не функционише како треба, а није сигуран шта.
    Расподела моћи, утицај на доношење одлука, корупција, пљачка приликом приватизације... детаљно описује како функционишу посткомунистичке државе данас.

    Нешто у стилу овог текста о компрадорима:
    http://www.nspm.rs/politicki-zivot/k...yvComment25933
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #1072

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Muzej Nevinosti -O. Pamuka,
    danas počela

    videćemo da li vredi
    kod Pamuka prvih 100 strana je razigravanje
    ja stigla do 50tak
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  8. #1073

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    150-ti put vraćam se Hidrogenskom džuboksu-Alena Ginzberga
    i prija, svaki put

  9. #1074

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Nora Roberts "Mesec nad Karolinom"


    Na prvoj strani posveta


    Za Rut Langan i Merijen Vilman,
    Za prošlost,sadašnjost i budućnost

    Za prijateljice mog detinjstva,
    sestre po krvi i uzdanice koje
    su učinile da se dvorišta pretvaraju u magične šume

    Mislim da će biti tužna sama sadržina pa valda ću uspeti da je pročitam do kraja.Neznam zašto i počinjem da čitam knjigu sa tužnom tematikom.
    Poruku je izmenio Cecara, 30.09.2010 u 12:48 Razlog: kodovi

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  10. #1075

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    "Antologija Antić - izabrana lirika Miroslava Antića", zahvaljujući Sokičici.

  11. #1076

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    "In Memoriam to Identity" By Kathy Acker

  12. #1077

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    2 sam zapocela,a danas sam pocela novu sto je neuporedivo zanimljivija od one predhodne dve . Naziv te dobro poznate knjige je Sunce se ponovo radja - Hemingvej
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  13. #1078

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Uz svakodnevne stručne knjige... koje moram zbog radi sebe...dohvatila sam još jednu ''tanku'' knjigu od Margerit Jursenar

    Ovaj put ''Oproštajni udarac''

    I nakon prvih desetak stranica, već znam... i sledeći naslov će biti od M. J.

  14. #1079

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    trenutno citam dve
    jedna je neko Lagunino ,s oprostenjem,sranje.....Laguna se gubi nacisto....sve na isti kalup...

    druga je Breht,Majka Hrabrost
    interesuje me hoce li ponovo ostaviti na mene onakav vanredan utisak kao nekad sto je...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #1080

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    jedna je neko Lagunino ,s oprostenjem,sranje.....Laguna se gubi nacisto....sve na isti kalup...
    Jeste U poslednje vreme izdaju sve knjige na isti fazon. Meni bar nije interesantno. Ono sto jeste mi je uglavnom nedostupno.

    Trenutno citam neke literature iz Socijalnih teorija + neku filozofiju, ali kad ne iscitavam to, onda se do'vatim knjige "Najveci zlocinci u istoriji" od Margaret Tvis. Nije lose.
    Krek, krek.. Ne gudra

Strana 72 od 91 PrvaPrva ... 2262707172737482 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. U koju knjigu biste se preselili?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 26.09.2018, 13:02
  2. Koju ste knjigu poslednju kupili/dobili?
    Autor Kalina u forumu Književnost
    Odgovora: 305
    Poslednja poruka: 01.07.2017, 15:51
  3. Koju igru trenutno igrate?
    Autor Kunic u forumu Igre
    Odgovora: 233
    Poslednja poruka: 25.05.2017, 10:28
  4. Koliko čitate?
    Autor zeljkahelena u forumu Književnost
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 18.02.2015, 23:58
  5. Gde i kad čitate?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 28.03.2009, 23:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •