Koju knjigu trenutno čitate..? - Strana 65
Strana 65 od 91 PrvaPrva ... 1555636465666775 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 961 do 975 od ukupno 1361
  1. #961

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Citat renaissance kaže: Pogledaj poruku
    Dobih na poklon:

    Gonsalo Torente Baljester - Hronika o zapanjenom kralju



    Moram priznati da je jako dobra knjiga, nisam ocekivala. Volim kad se prijatno iznenadim i zadrzim na citanju, bez da citanje presecam drugom knjigom.
    Krek, krek.. Ne gudra

  2. #962

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Upravo zavrsio "Marinu" - Karl Ruis Safon
    Nije losa, mada, bas kao ni "Igra andjela", nije na mene ostavila utisak kao prva njegova knjiga koju sam procitao - "Senka vetra".
    Sta cu sledece? Mislim da sam malo zapostavio domace autore. Ako neko ima predlog, neka javi
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...

  3. #963

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Trilogija Bernarda Kornvela-Harlekin,Vagabund,Heretik..neobavezno i opuštajuće štivo za duge zimske noći..
    The rest...is silence.

  4. #964

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Rada Iveković: Počeci indijske misli

  5. #965

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Citat remorker-bgd kaže: Pogledaj poruku
    Upravo zavrsio "Marinu" - Karl Ruis Safon
    Nije losa, mada, bas kao ni "Igra andjela", nije na mene ostavila utisak kao prva njegova knjiga koju sam procitao - "Senka vetra".
    Upavo citam Senku vetra i bas mi se dopala, nadala sam se da su i ostale takve...
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  6. #966

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Kafku..Kafku. Hm..Kafku.......Kafku....

  7. #967

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    '' O Božjoj državi'' (''Πολιτεία του Θεού''-grčki prevod naslova) Sv.Avgustina u kojoj objašnjava kako i zbog čega ''sudbinu'' vezuje uz postojanje boga i onoga što on,kao svemoćan i uzvišen,mora u sebi sadržati-poznavanje budućeg,svega onoga što će se dogoditi.Sveti Avgustin prepoznaje sudbinu u delovanju boga i što je najinteresantnije on u sudbini,kakvom je prepoznaje i koju udaljuje od poznatog načina shvatanja njenog smisla,vidi i ''slobodnu volju čoveka''.

    Moram da nasavim sa čitanjem,kako bih videla kuda će me odvesti razmišljanje Sv.Avgustina...
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  8. #968

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?




    Aleksandar Pirožkov
    "Koncentrični krugovi"

    Koncentrični krugovi odražavaju tokom mnogo godina života rastuću, nabujalu i, konačno, neodoljivu potrebu pisca da detaljno ispriča i objasni celoga sebe, zapravo vapaj duše za razumevanjem, oslobađanjem i prihvatanjem. Ovo je duboko iskrena ispovest i hrabra ekspozicija najdublje zapitanosti nad fundamentalnim motivima aktivnosti sopstvene ličnosti, u večitoj dilemi: da li su ti motivi u suštini sebični, zasnovani na sopstvenim interesima, projekciji i nametanju svoga ega, proisteklim iz primarnog i iskonskog pokretačkog ljudskog nagona za dominacijom, pre svega u najvažnijem osećanju i odnosu ljubavi prema ženi i ljudima do kojih mu je stalo u životu.
    Nenad Matić

  9. #969

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Hiljadu cudesnih sunaca
    tek sad
    i bas kao sto mi ne pada na pamet da odmoah otrcim u bioskop i gledam Avatar,film o kome svi pricaju,tako nisam <gonjena necim iznutra> htela ni da odletim po novu knjigu autora Lovca na zmajeve
    Lovac na zmajeve mi je dospeo u ruke slucajno,pre nego sto je postao stivo svigh koje poznajem
    rastrgla me je ta knjiga
    film sam skinula s Aresa i nikad ga nisam pogledala,jer nisam sposobna da sama odgledam ono o cemu vec imam sliku u glavi
    otud oklevanje s Hiljadu cudesnih sunaca
    i evo
    konacno
    blaza je nego Lovac
    ne bacam je po sobi,naduvena od placa
    samo citam,i uzivam
    Ploviti se mora i bez broda ..

  10. #970

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Druga strana ljubavi - Sali Boman

    Ovo kaze Guardian:

    Leta 1967. godine, u oronuloj kući u samom srcu Safoka, jedan mladi slikar stvara portret trinaestogodišnje Mejsi i njenih starijih sestara: prelepe Džulije i Fin, nežne i tvrdoglave. Za to vreme, Mejsi pripoveda o prošlosti svoje porodice, ali i o strastima, slomljenim srcima i tajnama koje krije jedno seoce u Engleskoj. Međutim, tog će se leta životi ove tri sestre zauvek, tragično promeniti. U zimu 1991. godine, portret sestara Mortland postao je poznat, kao i njegov autor, i izložen je na jednoj velikoj izložbi. Tada na površinu izbijaju sve tajne, ljubavi i strasti iz prošlosti, kao i istina o dramatičnom događaju tog leta '67...

    „Bespoštedno romantično... Bjumanova je veoma vešt pripovedač, sposoban da nas natera da poverujemo u neverovatno.“

    Ovo kazem ja :

    Nisam se sretala sa pomenutom autorkom do sada i kada dobih knjigu prvo sto pomislih.. "Kako moze neko ko me dobro poznaje da mi kupi ovakav naslov.. Garant je opet neko pateticno brabonjanje.."

    Medjutim.. Nije uopste.

    Bas mi prija.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  11. #971

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Buka i bes, Fokner
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  12. #972

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    "Azbuka mog zivota" po drugi put....pri kraju sam, i prelazim na njenu novu knjigu "Glad"
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  13. #973

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Kita boli more!

    napokon

  14. #974

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Ken Folet - U snežnoj oluji
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  15. #975

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    'Ekonomski prirodnjak-kako ekonomija objasnjava gotovo sve' Robert H. Frenk

    Meni je zanimljivo, zbog studija, a nije klasicna knjiga..Saljiva je, kao neki prirucnik.
    Sensible & Sensitive

Strana 65 od 91 PrvaPrva ... 1555636465666775 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. U koju knjigu biste se preselili?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 26.09.2018, 13:02
  2. Koju ste knjigu poslednju kupili/dobili?
    Autor Kalina u forumu Književnost
    Odgovora: 305
    Poslednja poruka: 01.07.2017, 15:51
  3. Koju igru trenutno igrate?
    Autor Kunic u forumu Igre
    Odgovora: 233
    Poslednja poruka: 25.05.2017, 10:28
  4. Koliko čitate?
    Autor zeljkahelena u forumu Književnost
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 18.02.2015, 23:58
  5. Gde i kad čitate?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 28.03.2009, 23:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •