Koju knjigu trenutno čitate..? - Strana 83
Strana 83 od 91 PrvaPrva ... 33738182838485 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,231 do 1,245 od ukupno 1361
  1. #1231

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Tajni dnevnik Adrijana Mola- ​Sju Tauzend
    Poruku je izmenio Cecara, 24.08.2012 u 21:11

  2. #1232

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Pesme leda i vatre, ponovo, sad imam sve sem plesa sa zmajevima, pa pročitam ovo, pa kad kupim, će da bude veselje i rados'
    Kod nas uvek sve malo kaska.Knjiga se inače na našem tržištu pojavila pre šest-sedam,a možda i više godina.I naravno,dok nisu počeli sa snimanjem serije(znamo da su odradili celu prvu i krenuli sa drugom),skoro je retko ko čitao.Pročitala sam sve.I Ples sa zmajevima,doduše na engleskom,kupljenog za 450 din.oba dela od nekog beskućnika.Vidim da je L. izdala,mislim samo prvi,ili se možda u međuvremenu pojavio i drugi deo.Ljubitelji epike mogu da uživaju.Vredi za to izdvojiti vremena.Nego,jesi li čuo da je u planu da HBO počne sa snimanjem Američkih Bogov(Nil Gejmen).Ako to nisi čitao do sad,kreni.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  3. #1233

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    "Majstor i Margarita" M.Bulgakov
    Oni koji me srecu,misle da ja to putujem.A ne putujem ja...to beskraj po meni hoda...

  4. #1234

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Silmarilion (Dž.R.R Tolkin)

  5. #1235

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    "idiot" f.m.d.
    Oci,prilicno krupne i otvorene,zracile su uvijek mirnim i nepomucenim sjajem koji me privukao vec od prvog dana

  6. #1236

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Po..mislim već treći put, "Oni moraju umreti" od D.P.Mannixa.
    Inspirisan gledanjem sve 3 sezone "Spartakusa".
    Knjiga daje istorijski okvir događanja i shvatanja uloge gladijatora.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #1237

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Trenutno ni jednu a juče sam počela "Cesta pilota" C.C. Bergius (Pustolovina, hitorija, avijacije) u izdanju "Stvarnost" Zagreb, 1962. Nadam se da ću je završiti za života.

  8. #1238

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    "Teže od neba" Čarls Kros

    ...biografija Kurta Kobejna
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  9. #1239

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Žena u istoriji Evrope, Gizele Bok

    Akteri "zvanične" istorije uglavnom su muškarci, žene i deca su marginalizovani iako čine drugu polovinu populacije. Istorija ženskih udruženja, pokreta i uopšte, ženske političke misli a potom i delanja. Izuzetna knjiga! Jedna od onih uz koju se zapisuju beleške u sveščicu i koja se potom stavlja na spisak must have kupovine kad počnu popusti ili sajam.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  10. #1240

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Žena u istoriji Evrope, Gizele Bok

    Akteri "zvanične" istorije uglavnom su muškarci, žene i deca su marginalizovani iako čine drugu polovinu populacije. Istorija ženskih udruženja, pokreta i uopšte, ženske političke misli a potom i delanja. Izuzetna knjiga! Jedna od onih uz koju se zapisuju beleške u sveščicu i koja se potom stavlja na spisak must have kupovine kad počnu popusti ili sajam.
    Ko je izdavač? Službeni,Clio ili Prometej? Liči mi na to...Volim takve knjige. Ja se spremam za "Civilizacija i žena" Slađane Milošević. Knjiga je iz dva toma i ima priličnu cenu,ali biće popust od 30-45%(ako ste član) kad krene sajam samo u knjižarama Službenog g. ne i na sajmu.
    Imala sam priliku da prelistam ovu dvotomnu studiju i iznenađena sam koliko podataka sadrži knjiga i način na koji je odrađena. Dopalo mi se što se autorka ograđuje od zlih jezika na sledećom rečenicom :
    "Ova knjiga ne ruši mušku snagu. Ja veoma poštujem mučkarce i nisam za obrtanje uloge polova, već za kompromise i zajednički život."


    Poruku je izmenio elektricna ovca, 25.09.2012 u 11:36
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  11. #1241

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    "Pet reka zivota" - Viktor Jerofejev
    Oni koji me srecu,misle da ja to putujem.A ne putujem ja...to beskraj po meni hoda...

  12. #1242

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Citat Shapat kaže: Pogledaj poruku
    "Pet reka zivota" - Viktor Jerofejev
    Vredi li čitati?O čumu je reč?

    Ja kupila Belu Hamvaša,"Velika riznica predaka". Definitivno sa ovom knjigom biće mi potrebno podosta vremena,ne zbog težine već zbog kompleksnosti i tema koje obrađuje.Proučavanje svih velikih religija i svetih spisa.Knjižara ~ Velika riznica predaka Bela Hamvaš JP SLUZBENI GLASNIK
    A Službeni glasnik je najavio veliki projekat što se tiče ovog velikog pisca i mislioca.Više o tome možete pročitati na sledećem linku,
    knjigainfo.com
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  13. #1243

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Citat elektricna ovca kaže: Pogledaj poruku
    Citat Shapat kaže: Pogledaj poruku
    "Pet reka zivota" - Viktor Jerofejev
    Vredi li čitati?O čumu je reč?

    Ja kupila Belu Hamvaša,"Velika riznica predaka". Definitivno sa ovom knjigom biće mi potrebno podosta vremena,ne zbog težine već zbog kompleksnosti i tema koje obrađuje.Proučavanje svih velikih religija i svetih spisa.Knjižara ~ Velika riznica predaka Bela Hamvaš JP SLUZBENI GLASNIK
    A Službeni glasnik je najavio veliki projekat što se tiče ovog velikog pisca i mislioca.Više o tome možete pročitati na sledećem linku,
    knjigainfo.com
    Nisam jos sve procitala.Koliko god ti drzi paznju u dahu nekoliko stranica,klasicnog ruskog romana,onako sav iskricav lirican,vedrog duha.O duhovnim vrednostima,sa raznih kontinenata,zivotnoj istini stanovnista sa nekoliko svetskih reka...toliko te isto toliko posle smori citajuci.Lagan roman,osrednjeg kvaliteta.Kad uporedim sa Jerofejevom "Enciklopedijom ruske duse",koja je po meni,zaista odlicna...ovaj ti ne bih bas preporucila,osim ako bas ne zelis samo da ubijes vreme
    Oni koji me srecu,misle da ja to putujem.A ne putujem ja...to beskraj po meni hoda...

  14. #1244

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    "Things fall apart" Chinua Achebe
    Oni koji me srecu,misle da ja to putujem.A ne putujem ja...to beskraj po meni hoda...

  15. #1245

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Anais Nin,Venerina delta
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 83 od 91 PrvaPrva ... 33738182838485 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. U koju knjigu biste se preselili?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 26.09.2018, 12:02
  2. Koju ste knjigu poslednju kupili/dobili?
    Autor Kalina u forumu Književnost
    Odgovora: 305
    Poslednja poruka: 01.07.2017, 14:51
  3. Koju igru trenutno igrate?
    Autor Kunic u forumu Igre
    Odgovora: 233
    Poslednja poruka: 25.05.2017, 09:28
  4. Koliko čitate?
    Autor zeljkahelena u forumu Književnost
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 18.02.2015, 22:58
  5. Gde i kad čitate?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 28.03.2009, 22:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •