Koju knjigu trenutno čitate..? - Strana 73
Strana 73 od 91 PrvaPrva ... 2363717273747583 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,081 do 1,095 od ukupno 1361
  1. #1081

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    "The Dive - a story of love and obsession" Pipin Ferreras - Svetski šampion u ronjenju na dah. Prevod bi bio nešto kao "Zaron - priča o ljubavi i opsesiji" (uf. a možda i ne...)
    Priča pričana jezikom čoveka koji je rođen i odrastao u Fidelovoj Kubi, more ga odgojilo, pomalo ima prizvuke nekakvog niskobudžetnog američkog filma, malo se prepliću strašno siromaštvo i velika slava, možda to i jeste život, za neke verovatno jeste. Knjiga o ludačkoj ljubavi između dvoje ljudi i njihovoj opsesivnoj zaljubljenosti u more. Ono što ja smatram najkvalitetnijim delom ove knjige, pored fenomenalnih fotografija, jeste Pipinova priča o pravilnom disanju i o uspostavljanju i rušenju granica koje sami postavimo sa sobom i svojim telom. Inspiriše na život nekako.

    Druga koju čitam je "Grad u zrcalu" od Mirka Kovača, i moram da priznam da još uvek ne vidim zašto je ta knjiga toliko hvaljena. Možda mi treba još malo vremena. Ne znam.
    Poruku je izmenio euridika, 15.10.2010 u 11:45
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  2. #1082

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    ''Odbranu Sokratovu''-Platon.Preporučujem ovu knjigu svima,čak i onima koji sebe ni najmanje ne die u iščitavanju jednog ovakvog štiva jer u značajnoj meri može unaprediti razmišljanje jednog čoveka ako se ozbiljno prihvati zadatka da ga čita s pažnjom.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  3. #1083

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    citam po drugi put "Pobednik je sam" od Koelja
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  4. #1084

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    "Knjiga o Milutinu", Danko Popović
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  5. #1085

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Jasunari Kavabata - Hiljadu zdralova
    Isprva sam imala problem da razaznam da li je Kikuci krenuo u hram ili je hram krenuo u njega, a samim tim i zanr ove knjige.. Kikuci, Engaku, Djikako.. Mislim koje je od ovog hram, koje je glavni junak, koje je solja za caj.. itd.
    Dobro, rashcivijah to nekako do pola knjige.
    Knjiga govori o mladicu koji se tesko suocava sa postpupcima svojih roditelja dok su bili zivi, o njegovoj potrazi za ljubavlju, o japanskoj tradiciji.. ali malo vise detalja, opisa, nebi smetalo.. Pogotovo nama, mentalitetom, dalekim milijunima svetlosnih godina od mesta zbivanja radnje.
    Unatoch tome, moze da se procita. Za par sati.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  6. #1086

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    "Nefertiti" - kraljica Egipta, kći večnosti
    Mišel Moran

  7. #1087

    Odgovor: Koju knjigu trenutno citate..?

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    'sestre po metli' od vec spomenutog Pracheta...

    a najdrazi deo mi je sto je sama knjiga stigla od jedne sestre po metli
    jako dobra knjiga
    kad čitam teri paračeta uvek se valjam od smeha
    a svi misle da sam lud
    čitam ''Oružane snage'' od Pračeta
    ''Hronike Ambera'' od Zelaznija i
    ''Autostoperski vodič kroz galaksiju''

    Citat Night kaže: Pogledaj poruku
    "Nefertiti" - kraljica Egipta, kći večnosti
    Mišel Moran
    čitao
    super je
    preporučio bi,sa sličnom tematikom i serijal Ramzes(Sin svetlosti,Bitka u Kadešu,Hram za milione godina,Gospa iz Abu Simbela,Pod bagremom na Zapadu ovako napamet mislim da se zovu )
    i trilogiju o sudiji Pazeru od istog pisca
    joj kako se čovek zove
    smutilo mi se u glavi
    Poruku je izmenio PrimitiveArcher, 02.11.2010 u 14:29

  8. #1088

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Travničku hroniku. Sa Ivom šetam Travnikom. Dobar vodič, da vam kažem.

  9. #1089

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Zbog same dokolice sam uzela da citam "Tacku prevare" od Dena Brauna. Mogu priznati da je knjiga poprilicno suplja. Tipican njegov stil, sa mnogo peripetija, sa puno prekidanja i teranja da citas dalje.. nije knjiga sama po sebi toliko losa, ali nastavljam da je citam samo zato sto mi je zao da je ostavim nedorecenu, inace bih je batalila posle deset strana.
    Krek, krek.. Ne gudra

  10. #1090

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Papa Jovana - Dona Vulfolk Kros

    Dobila na čitanje od koleginice i mada mi se prepliće sa gomilom stručne literature, pronalazim vreme da bacim oko i na ovo štivo...Malo teško, jer me svaki put kada čitam kako su žene živele u tom mračnom, srednjem veku...poludim...al' knjiga kao knjiga... i nije baš nešto...bar za sad

  11. #1091

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Nastavak "Nefertiti" - kraljica Egipta



    "JERETIČKA KRALJICA NEFERTARI" Omiljena supruga Ramzesa II
    Mišel Moran

    ...još bolja i još zanimljivija.

  12. #1092

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Bil Brajson: "Kratka istorija bezmalo svačega"
    (Bill Bryson - A short history of nearly everything)



    Ova knjiga spada u generalnu nauku u kojoj je opisana istorija razvoja nauka poput hemije, fizike, astronomije, evolucije, geologije,...

    Tako je interesantno saznati da:

    - "Slika atoma koju gotovo svako ima u glavi jeste slika jednog ili dva elektrona u letu oko jezgra, poputa planeta u orbiti oko sunca. Ta slika stvorena je 1904. godine, zasnovana gotovo isključivona pronicljivom nagađanju japanskog fizičara Hantara Nagaoke. Ona je potpuno pogrešna, ali svejedno istrajna."

    - "Krauč je bio beznadežno nedorastao zadatku, i gotovo sve je pogrešno shvatio. Među trajnijim greškama u njegovom izveštaju bila je tvrdnja da je Ajnštajn pronašao dovoljno smelog izdavača da objavi knjigu koju samo dvanaest ljudi "u čitavom svetu mogu da shvate". Niti je bilo takve knjige, niti takvog kruga učenih ljudi, ali se ta ideja svejedno zadržala."

    - "Možda se ne osećate bogzna kako robusno, ali ako ste odrasla osoba prosečne građe, u vašem skromnom telu nalazi se ništa manje do 7 x 10 na 18 džula potencijalne energije - dovoljno da eksplodirate sa silinom trideset veoma velikih vodoničnih bombi, pod pretpostavkom da znate kako da tu energiju oslobodite i da stvarno želite time nešto da dokažete."

  13. #1093

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Emir Kusturica - Smrt je neprovjerena glasina

  14. #1094

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Dve knjige istog pisca- Isaka Baševisa Singera: roman ''Šljam'' i knjigu pripovedaka pod naslovom ''Stara ljubav''.

    Kao i uvek,Singer je živ,brz,zanimljiv,na trenutke se izvaja njegova samosarkastičnost i veliko poznavanje ljudskog života i mehanizama,emocionalnih,koji njime vladaju i određuju mu put.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  15. #1095

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Trenutno sam odlučila da sutra nabavim ovu knjigu



    Blistavo i Strašno
    _____________________


    ... odlomak koji sam danas pročitala mi se jaaaako dopao.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 73 od 91 PrvaPrva ... 2363717273747583 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. U koju knjigu biste se preselili?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 26.09.2018, 13:02
  2. Koju ste knjigu poslednju kupili/dobili?
    Autor Kalina u forumu Književnost
    Odgovora: 305
    Poslednja poruka: 01.07.2017, 15:51
  3. Koju igru trenutno igrate?
    Autor Kunic u forumu Igre
    Odgovora: 233
    Poslednja poruka: 25.05.2017, 10:28
  4. Koliko čitate?
    Autor zeljkahelena u forumu Književnost
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 18.02.2015, 23:58
  5. Gde i kad čitate?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 28.03.2009, 23:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •