Koju knjigu trenutno čitate..? - Strana 84
Strana 84 od 91 PrvaPrva ... 34748283848586 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,246 do 1,260 od ukupno 1361
  1. #1246

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Zbornik tekstova Vojina Dimitrijevića, Silaženje s uma

    pravnik sa stilom boljim od većine pisaca..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #1247

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Anais Nin,Venerina delta
    Ja sam je doPola...
    Nekako mi suviše naivno sa ovog stanovišta...mada ako se uzme u obzir 50-60 godine prošlog veka, verujem da je bila avangarda...

  3. #1248

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Mračna samica,Kad je reč o žeđi - Franc Kafka - / knjiga više nego dobra,naravno za one koji vole Kafku.Prvi deo (Mračna samica) su razgovori sa dr Kafkom,dok je drugi deo knjige (Kad je reč o žeđi) u vidu pisama roditeljima. Ko odluči da pročita,neće se pokajati.Uživajte.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  4. #1249

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Čudnovate zgode šegrta Hlapića - Ivana Brlić-Mažuranić

    Mala ima to za lektiru pa da ju mogu usmjeriti na dobar put tijekom pisanja i prepričavanja iste..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  5. #1250

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    The West - Geoffrey Ward,S.Ives,K.Burns
    Oni koji me srecu,misle da ja to putujem.A ne putujem ja...to beskraj po meni hoda...

  6. #1251

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Kradljivica knjiga - Markus Zusak

  7. #1252

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Završila Pedeset nijansi. I definitivno ne delim to opštenarodno oduševljenje tim štivom.

    Trenutno čitam Ožiljke od zlata Igora Erića. Preporuka.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #1253

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Završila Pedeset nijansi. I definitivno ne delim to opštenarodno oduševljenje tim štivom.

    .
    Slažem se.Ništa,za šta nismo već čuli.
    Pročitala sam i drugi deo nedavno ,koji mi je mnogo zanimljiviji od prvog.
    Ima više dešavanja i tih erotskih momenata na raznim mestima,što je i čini zanimljivijom.
    Sad čekam da mi neko udeli i treći deo,pa da završim ciklus.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  9. #1254

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Pocela da citam Raskrsca - Vilijam Pol Jang
    U jednom trenutku u životu shvatiš kome je stalo, kome nikad nije bilo, kome više nije, i kome će uvek biti. Zato se ne zamaraj ljudima iz prošlosti, postoji razlog zašto nisu došli u tvoju budućnost.

  10. #1255

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Kao i većina ženske populacije koja voli da je u toku, pa makar to bila i trešerana, kao što jeste - trenutno je aktuelna ~Pedeset nijansi Oslobođeni~
    o famoznoj trilogiji generalno - ljubavno erotski vikend roman od 500 strana, koje se istina, čitaju u dahu. Nema lepote pisane reči, nema umetnosti, a nema ni inventivnog opštenja. Ko je čitao "Filozofija u Budoaru" Markiza De Sada, ovo će mu biti lagani peting.
    Ono što me je ponukalo da pročitam sva tri dela je efekat "mozga na ispaši". Dok čitate može da gori kuća, nonšalantno ćete se samo pomeriti na mesto da vas ne oprlji vatra. Zarazno je i drži pažnju tek onoliko koliko čitate i vuče da pročitate sve odjednom.
    Dobro je da postoji i takva literatura.
    Probajte, možda i preskočite redovnu terapiju barem za tih par dana dok čitate.
    Pa neka je i kinki trešerana.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  11. #1256

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    zavrsio neke 2 trilogije scot baker-a princ nicega(tama koja predhodi/ratnik prorok/hiljadugodisnja misao) i aspekt car(osudjujuce oko/ratnik bele srece sa tim da ova druga moze da se nadje samo na engleskom dok treca iz serijala se jos uvek pise),sta znam drzi paznju ko voli takvu literaturu

  12. #1257

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Vraćam se Dosojevskom. Trenutno završavam Zapise iz podzemlja. Kako s' godinama menjamo i poglede. Ranije sam izvlačila citate i lovila svaku reč i šta i kako imao pametno da kaže,sad perceptivno i razložno...Mislim pre 20-tak godina kad sam prvi put čitala Zapise, nije mi bila značajna informacija da je to među njegovim prvim knjigama,da obiluje detaljima iz piščevog života,da je roman u vidu eseja napisao nakon devetogodišnjeg izgnanstva...da se dosta bavi unutrašnjim konfliktima duše i psihe.Dosta mržnje,nema naklonosti prema junaku,nema praštanja. Sad mi dođe kao kinder bueno .
    Posle ću Nečiste sile I i II.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  13. #1258

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Ponovo čitam Jaloma, Lečenje Šopenhuerom
    sama činjenica da se vraćam knjizi koju sam pre par godina čitala govori dovoljno
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  14. #1259

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Citat JelenaCrochet kaže: Pogledaj poruku
    Kradljivica knjiga - Markus Zusak
    a danas počinjem Beležnica - Nikolas Sparks

  15. #1260

    Odgovor: Koju knjigu trenutno čitate..?

    Emotional intelligence , Daniel Goleman,nekad pocela ,konacno da zavrsim sa citanjem,sa uzivanjem
    Oni koji me srecu,misle da ja to putujem.A ne putujem ja...to beskraj po meni hoda...

Strana 84 od 91 PrvaPrva ... 34748283848586 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. U koju knjigu biste se preselili?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 26.09.2018, 13:02
  2. Koju ste knjigu poslednju kupili/dobili?
    Autor Kalina u forumu Književnost
    Odgovora: 305
    Poslednja poruka: 01.07.2017, 15:51
  3. Koju igru trenutno igrate?
    Autor Kunic u forumu Igre
    Odgovora: 233
    Poslednja poruka: 25.05.2017, 10:28
  4. Koliko čitate?
    Autor zeljkahelena u forumu Književnost
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 18.02.2015, 23:58
  5. Gde i kad čitate?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 28.03.2009, 23:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •