Crna gora priznala Kosovo ???
Strana 1 od 12 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 172
  1. #1

    Crna gora priznala Kosovo ???

    Crnogorski premijer Milo Djukanovic primio premijera Kosova Agima Cekua .......


    Predsednik Srbije Boris Tadić smatra da je neprihvatljiv i nepotreban potez crnogorskog premijera Mila Đukanovića da primi premijera Kosova Agima Čekua u trenutku kada se vode pregovori o budućem statusu pokrajine.
    Agim Čeku nije ovlašćen da predstavlja Kosovo u inostranstvu i vodi bilateralne razgovore. Takođe smatram da je nepotrebno oročavati pregovore i vršiti pritisak da se oni okončaju do kraja godine, rekao je Tadić agenciji Beta.

    Kosovo je sastavni i neotuđivi deo Srbije, a ne sused Crnoj Gori kako je to saopštila zvanična Podgorica, ocenio je u izjavi FoNetu direktor Kancelarije Vlade Srbije za saradnju sa medijima Srđan Đurić, reagujući na posetu kosovskog premijera Agima Čekua Crnoj Gori. Povelja UN i načela međunarodnog prava garantuju teritorijalnu celovitost Srbije, napomenuo je Đurić i poručio da su sve države članice UN, pa i Crna Gora, dužne da poštuju suverinitet i teritorijalni integritet Srbije. U protivnom, to će imati dugoročne posledice u međusobnim odnosima između Srbije i Crne Gore, zaključio je Đurić.


    Svi smo culi ovu vest , sta mislite o ovom dogadjaju i hoce li ipak status Kosova biti resen onako kako to Srbija prizeljkuje ili je nepovratno izgubljeno ?
    Possibility of dream come true makes life worth living.....
      Vrh

  2. #2

    08 Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    poznato je da se milo bavi svakakvim sumljivim poslovima. ovo mi vise djeluje kao mafijaski samit, sa raznoraznim političkim konotacijama u prvom planu. a što se kosova tiče, želje su jedno, realnost je drugo. ja mislim da na kraju ni srbi ni albanci nece biti zadovoljni krajnjim ishodom. a za to vrijeme, narod dolje živi na rubu egzistencije i na žalost, tješi se činjenicom da su se ujutro probudili živi.
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Ja bih samo malo reformulisala temu - Nije Crna Gora priznala Kosovo, već je Milo istupio solo da se ne zaboravi i da na spektakularan način napusti političku scenu zbližavajući se, ovaj put potpuno javno, sa svojim dugogodišnjim pajtašima. Ko je bolji saradnik u svim aktivnostima kojima se gore navedeni bavi i kojima će tek da se bavi od poštene braće Albanaca?
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  4. #4

    06 Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Aloooooo Crnogorciiiiiiii! Pozdravi te mi Agu Chekicaaaaa!!!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Ja bih samo malo reformulisala temu - Nije Crna Gora priznala Kosovo
    Pa kako je Milo primio Cekua kao premijer sa sve zvanicnom konferencijom za medije i na nacin na koji se docekuju i ispracaju strani drzavni zvanicnici ne bi se slozio sa datom tvrdnjom

    ali sa ovim drugim delom

    Jveć je Milo istupio solo da se ne zaboravi i da na spektakularan način napusti političku scenu zbližavajući se, ovaj put potpuno javno, sa svojim dugogodišnjim pajtašima. Ko je bolji saradnik u svim aktivnostima kojima se gore navedeni bavi i kojima će tek da se bavi od poštene braće Albanaca?
    sigurno da hocu , s obzirom da je Milo od samog pocetka crnogorsku drzavu tretirao kao sretstvo za obavljanje svojih manje ili vise ilegalnih poslova...

    A sad sto ostali crnogorski politicari pokusavaju da ublaze dogadjaj , sve mi je prazna prica za malu decu i od nje mi se
    Possibility of dream come true makes life worth living.....
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat Bishop kaže: Pogledaj poruku
    Pa kako je Milo primio Cekua kao premijer sa sve zvanicnom konferencijom za medije i na nacin na koji se docekuju i ispracaju strani drzavni zvanicnici ne bi se slozio sa datom tvrdnjom
    To je sve ok. Mada mene nekako uvek žulja to poistovećivanje nacije, naroda, sa liderima, ima malo gorak ukus sve to. To bi bilo kao kada bi, u vreme Miloševićeve vladavine, za svaku suludu stvar koju je uradio kao predsednik nekoliko država, mi uvek rekli da je to ono što je stav i mišljenje Srbije ili srpskog naroda. Samo u tom kontekstu sam mislila da bi trebalo to nekako razdvojiti. Mada, pitanje je da li je moguće razdvojiti narod od države, državu od vladara i tako u krug. To već malo zalazi u filozofiju.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat Bishop kaže: Pogledaj poruku
    Svi smo culi ovu vest , sta mislite o ovom dogadjaju i hoce li ipak status Kosova biti resen onako kako to Srbija prizeljkuje ili je nepovratno izgubljeno ?
    Ovaj dogadjaj je klasican primer politicke igre u kojoj shiptari trebaju i dalje da se osecju kao zadovoljna musterija koja je za nebulozu zvanu "Nezavisnost Kosova"
    platila jako puno $$$$
    Bez obzira na taj prijateljski razgovor shiptari nece dobiti ono za sta ce tek da plate glavama.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Bez obzira na taj prijateljski razgovor shiptari nece dobiti ono za sta ce tek da plate glavama.
    Posto sam se naslusao nevjerovatnih prica iz prve ruke, o raznim zlocinima koje su siptari napravili nad srbima, pitam se da li su oni uopste svjesni kakvu bijedu sebi navlace na vrat i da zaista "nicija nije do zore". Osveta je mnogo gadna stvar, a desice se kad-tad...
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat greco kaže: Pogledaj poruku
    Posto sam se naslusao nevjerovatnih prica iz prve ruke, o raznim zlocinima koje su siptari napravili nad srbima, pitam se da li su oni uopste svjesni kakvu bijedu sebi navlace na vrat i da zaista "nicija nije do zore". Osveta je mnogo gadna stvar, a desice se kad-tad...
    Neradi se o osveti, nego o Sudbini. Kada su Shiptari od '45-te kada je Kosovo imalo 60% Srba, poceli sa redukcijom Srpskog stanovnistva, i danas sveli Srbe na
    5%, oni se nisu "svetili" Srbima ( posto nije postojao razlog za osvetu ), nego
    kreirali uslove za " Nazavisnost ".
    Shiptari su Virus, Virus se nemoze ubiti metkom, nego lekom, lekom koji se kao i uvek, od kada " farmaceutska industrija " postoji, proizvodio negde u Engleskoj.
    Bas kao sto su i sve Jugoslavije proizvedene sa rokom trajanja u toj istoj prijateljskoj nam zemlji.
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    -Kao sto smo vec culi resenje statusa se odlaze za posle izbora u Srbiji, dakle odlaganje, tako nesto sam vec i prizeljkivao i prognozirao (upravo ovde na forumu) ali potrebno je i da zapocnemo proces prikljicivanja EU, ulazak u partnerstvo za mir i uvlacenje drzavnih para nekih od "zapadnih" zemalja kroz privatizaciju NIS-a i sl. velikih javnih preduzeca. U tom slucaju situacija je drasticno drugacija: stolica nam je tik iza svetskih glavesina, nasi mirotvorci u kriznim regionima, a pogotovo sto bi smo trebali da budemo puni kesha i dr.
    -Ovo navodi na resenje tipa: Srbija nema nikakvog uticaja na Kosovu, a Kosovo nije u potpunosti drzava (nemoj da mi je neko pomislio da integrisemo Kosovo u drzavno-pravno uredjenje Srbije) ali da ipak imamo sto vecih ovlascenja na lokalnom nivou..... (i tako bi ja mogao do sutra)
    -Milo: Milo je zajeban igrac !
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Ja mislim da bi naslov trebao da bude preciznije definisan - 55,1% Crnogoraca priznao Kosovo. Mogli bi da raspišu referendum, pa da se izjasne.

    Ali šta očekivati od Mila? Red je da se oduži šiptarima, zna se da su mu oni doneli nezavisnost, a red je i da obezbedi dobrosusedske odnose da ima gde da izvozi cigare.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    crna gora ima najtezi ziwot na zemlji zbog rezima koji wlada njome(nama),znaci mi se ne pitamo ama nista,samo njegowo welicanstwo i siptari!
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    To je sve ok. Mada mene nekako uvek žulja to poistovećivanje nacije, naroda, sa liderima, ima malo gorak ukus sve to. To bi bilo kao kada bi, u vreme Miloševićeve vladavine, za svaku suludu stvar koju je uradio kao predsednik nekoliko država, mi uvek rekli da je to ono što je stav i mišljenje Srbije ili srpskog naroda. Samo u tom kontekstu sam mislila da bi trebalo to nekako razdvojiti. Mada, pitanje je da li je moguće razdvojiti narod od države, državu od vladara i tako u krug. To već malo zalazi u filozofiju.
    Srbi iz Crne Gore(sad vec ne moze crnja biti) se nikada nece peomiriti sa nezavisnoscu kolijevke srpstva. Protiv priznavanja je i dio naroda koji se izjasnjava kao crnogorci. Protiv su i muslimani iz Crne Gore. Pa sad, u cije ime to Milo Djukaj (bruka crnogorska) prizna Kosovo. U ime sake Hrvata i crnogorskih Siptara koji ce od njega za koju godinu traziti poveliki dio Crne Gore da go pripoje Albaniji. I mislim da ce im ga dati isto tako lako kao sto im sad prepusta Kosovo. Pa, ko je kome sad brat?
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    To je sve ok. Mada mene nekako uvek žulja to poistovećivanje nacije, naroda, sa liderima, ima malo gorak ukus sve to. To bi bilo kao kada bi, u vreme Miloševićeve vladavine, za svaku suludu stvar koju je uradio kao predsednik nekoliko država, mi uvek rekli da je to ono što je stav i mišljenje Srbije ili srpskog naroda. Samo u tom kontekstu sam mislila da bi trebalo to nekako razdvojiti. Mada, pitanje je da li je moguće razdvojiti narod od države, državu od vladara i tako u krug. To već malo zalazi u filozofiju.
    Ima i onih koji tako zaista misle. Ja znam nekolike osobe u Srbiji. Jedna od njih je i Sonja Biserko. A većina u državi zapadno od nas na Dunavu tako i razmišlja.
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Crna gora priznala Kosovo ???

    Šta mislite kakav bi sada trebao biti potez Srbije? Kakve sankcije lupiti Milu & Co koji su priznali "republjik" Kosovu?
      Vrh

Strana 1 od 12 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.10.2019, 11:17
  2. Crna Gora
    Autor Kunic u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 06.08.2010, 01:55
  3. I Crna Gora polako u Evropi
    Autor dani danguba u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.10.2007, 19:37
  4. Back to Kosovo
    Autor Cold_Steel u forumu Igre
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.07.2007, 14:20
  5. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 04.03.2007, 19:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •