Koja oblast nauke vas najvise privlaci?
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 55
  1. #1

    Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Koja je to oblast, ili oblasti, koja vas najvise privlaci?

  2. #2

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Informatika, nuklearna i astro fizika.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  3. #3

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    kunic reche : Informatika, nuklearna i astro fizika

    Ne znam za informatiku al kad te ovo dvoje privlachi shto se ne zainteresujesh )? Anyway.. Mnoge od nas to zanima i volimo da razvlachimo u drushtvu o astrofizici .. ali zaboravljamo na osnovnu fiziku! da to je ono shto na s tera da zevamo..

    ajmo vako jeste zanima me astrofizika, astronomija (po malo i astrologija)), informativno i kvantna fizika, pa onda biologija (zoologija i botanika), paleontologija, antropologija, istorija i geografija ...

  4. #4

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    hemija, kvantna fizika, nanotehnologija
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  5. #5

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Valjda je veliki Ajnštajn jednom rekao: "Sva nauka je ili fizika, ili sakupljanje maraka." Mene je nauka, na žalost, počela da zanima relativno kasno - tek negde oko dvadesete godine života!

    Primetio sam, takođe, da me sve nauke zanimaju na nekom opštem nivou. Volim kada dođem do određenih saznanja na osnovu ovlašnog proučavanja nekog fenomena sa aspekta više različitih nauka. Sa druge strane, užasava me što ne mogu ravnopravno da učestvujem u nekim naučnim diskusijama koje zahtevaju "dublje poznavanje materije", jer bi za to bilo potrebno uložiti mnogo više vremena i truda. Ipak, donekle sam zadovoljan što sam do sada uspeo da uklopim popriličan broj kamenčića u mozaik i u glavi stvorim poprilično jasnu sliku o Univerzumu i našem mestu u njemu. U tom smislu, za mene su od prvorazrednog značaja istraživanja na polju objedinjavanja četiri poznate sile (elektromagnetne, jake i slabe nuklearne i gravitacione), koja su bila veoma aktuelna negde sredinom prošlog veka. Priznajem, doduše, da u poslednje vreme nikako ne uspevam da nađem vremena za upoznavanje sa najnovijim naučnim dostignućima, što mi je veoma krivo. U mladosti su me oduševljavale knjige Isaka Asimova, Karl Sagana, Artura Klarka, pa čak i Eriha von Denikena

    Po meni, najbitnije je da čovek bude radoznao, da ne prolazi kroz život žmureći, da oseti svu božansku složenost žive i nežive prirode koja nas okružuje. Nikako ne mogu da razumem ljude koje pogled na vedro zvezdano nebo ostavlja ravnodušnim (na žalost, takvih je, barem u mom okruženju, tušta i tma)
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  6. #6

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    E, da, umalo da zaboravim. Htedoh sa vama da podelim saznanje koje je na mene možda najviše uticalo da se prosto zaljubim u kvantnu fiziku (ponavljam, samo na osnovnom, naučno-popularnom nivou).

    U pitanju je čuveni eksperiment sa izvorom elektrona, zastorom sa dva uska proreza i ekranom osetljivim na delovanje elektrona. Kada na zastoru otvorite samo jedan prorez, bilo levi ili desni, na ekranu se uočava jednoliko "obojena" površina, što navodi na zaključak da su elektroni, u stvari, čestice koje, budući da su "ispaljene" iz izvora, prolaze kroz prorez na zastoru i padaju na ekran. Međutim, ako su oba proreza istovremeno otvorena, na ekranu se pojavljuju svetle i tamne pruge, koje nedvosmisleno ukazuju na pojavu interferencije, fenomena vezanog isključivo za prostiranje talasa.

    Iz ovog eksperimenta, pored mnogih fantastičnih "usputnih" zaključaka, nastala je zapanjujuća i zadivljujuća teorija o talasno-čestičnom dualitetu elektrona (i svekolike materije uopšte), koja je na mene ostavila neizbrisiv utisak Božanskog upliva.

    Eto, toliko od mene na ovu temu, barem za večeras!
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  7. #7

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Politicke nauke, socioloske, pravne, hemija...

  8. #8

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Medicina
    Gather ye rosebuds while ye may...

  9. #9

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Svašta me zanima, ali medicina posebno. Sve oblasti.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Biologija i hemija.

  11. #11

    12 Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Pravo, zurnalistika, psihologija...

  12. #12

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    organska hemija, stereohemija, biohemija

  13. #13

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    a boemija?

  14. #14

    11 Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    uglavnom sve vezano za gradjevinu

  15. #15

    Odgovor: Koja oblast nauke vas najvise privlaci?

    Generalno, jesu sve naucne oblasti vredne paznje i sto bi rekli elementarnog poznavanja, no licno nisu mi toliko zanimljive stvari koje se, da tako kazem, mogu izmeriti. Ne tako skoro, gledao sam, dokumentarac bi valjda, kako Anstajna gazi vreme, a on, siroma, radi na teoriji, neka opsta mega-giga, koja bi trebala da u formulu ukljuci SVE. Pre bih poverovao da recimo Azerbejdzan postane svetski prvak u fudbalu. Mislim? Nego nesto sam se zamislio mozda i gresim... proslo me. Jeste da je malo pre na delu bila hemija, kao i da ljudske i sinteticke celije mogu da kominiciraju i sta sve, gledao sam i ja posle 2000. Jer sve i da shvatim kako odredjene stvari funkcionisu, to mi nebi donelo neku satisfakciju vec bih primio zdravo za gotovo. To je bilo ono sta me ne privlaci, a privlaci me, pa ono drugo.

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najvise 10 razloga zasto bas on...
    Autor coolgirl u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.02.2015, 20:57
  2. Koja muska osobina vas privlaci?
    Autor SQUAW u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 184
    Poslednja poruka: 07.10.2012, 00:33
  3. Ko ima najvise smisla za humor..
    Autor Crazy Angel u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 105
    Poslednja poruka: 12.06.2012, 16:57
  4. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 31.07.2011, 14:37
  5. Sta vas najvise privlaci kod njega / nje?
    Autor Crazy Angel u forumu Ljubav
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 22.06.2010, 12:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •