Pilates - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 23 od ukupno 23

Tema: Pilates

  1. #16

    Pilates

    VJEŽBA 7.


    Legnite licem okrenutim prema dolje sa loptom ispod trbuha i kukova. Zadržite gornji dio tijela u neutralnom položaju sa laganom ekstenzijom u leđima. Vrat držite u liniji sa kralježnicom. Nožni prsti dodiruju pod, a noge su čvrsto postavljene i lagano savijene u koljenima. Jedna ruka je ispružena prema napred iz ramena, a druga ruka je ispružena sa strane uz tijelo. Kružnim pokretom polako zamjenite položaj ruku u smjeru kazaljke na satu. Kada ste napravili seriju, ponovite vježbu u drugom smjeru.

    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  2. #17

    Odgovor: Pilates

    VJEŽBA 8.






    Oslonite se glavom i ramenima na loptu, sa kukovima paralelnim sa podom. Dok izdišete, podignite bučice prema gore od prsa sve dok se ruke ne izravnaju ali ne do kraja (nije "zaključani" položaj). Udahnite, privucite bučice na prsa. Dok izvodite vježbu uvucite trbuh prema kralježnici i držite kukove paralelno sa podom.
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  3. #18

    Odgovor: Pilates

    VJEŽBA 9.


    Oslonite se glavom i ramenima na loptu, sa ramenima, kukovima i koljenima u jednoj liniji. Koljena postavite točno iznad pete. Ruke su ispružene sa strane i lagano savinute u laktovima. Bučice ne bi smjele pasti ispod razine ramena. Zadržite stabilnu poziciju na lopti, polako povlačeći ruke iznad prsiju, nastavljajući pokret sve dok bučice ne dođu sa vanjske strane suprotnog ramena.


    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  4. #19

    Odgovor: Pilates

    VJEŽBA 10.

    Sjednite na loptu sa rukama ispruženim prema dolje. Ispružite ruke u suprotnom pravcu jednu od druge, jednu ispred a drugu iza tijela. Kružnim pokretom zamijenite položaj ruku.

    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  5. #20

    Odgovor: Pilates

    VJEŽBA 11.


    Raskoračite i sjednite na loptu tako da vam kukovi budu iznad koljena, a ruke ispružene prema dolje ispred tijela. Istovremeno stiščite loptu koljenima i podignite ruke strane i zatim iznad glave. Ruke su čvrste za vrijeme izvođenja pokreta. Kada su ruke u ravnini ramena vrlo je važno okrenuti dlanove prema gore prije nego što spojimo ruke iznad glave. Opustite stisak i polako vratite ruke u početni položaj.


    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  6. #21

    Odgovor: Pilates

    Citat blueella kaže: Pogledaj poruku
    VEŽBA 4.


    Sa licem okrenutim porema dole, dlanovima ispod ramena, podkolenicama na lopti, stisnite trbušne mišiće i privucite kolena prsima.


    Slika br.1 Isto tako i sklekove mozete raditi, jako dobra vezba, zatezu se skoro svi misici na telu
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  7. #22

    Odgovor: Pilates

    Ja sam jedan period išla na pilates, i tad sam skroz ispravila držanje tela, i dosta mi je pomoglo kod bolova u kičmi...
    Super su vežbe zaista...i dosta se potencira na pravilnom držanju i disanju...

  8. #23

    Odgovor: Pilates

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku
    Slika br.1 Isto tako i sklekove mozete raditi, jako dobra vezba, zatezu se skoro svi misici na telu

    Ovo je odlična vježba za stomak. Radio sam je par puta kući na lopti.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Joga i pilates
    Autor suncica01 u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.11.2006, 14:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •