Palačinke - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 44 od ukupno 44

Tema: Palačinke

  1. #31

    Odgovor: Palačinke

    volim slatke palacinke sa eurokremom
    u svakom zlu ima nesto dobra

  2. #32

    Odgovor: Palačinke

    Vise volim slane i to pohovane - za fil - rendana salama, kaskavalj, kiseli krastavci (ne mora), jaje....Urolaju se, namakaju u brasnu, belancetu i prezli pa prze... I jos spremim tatar sos od rendanog krastavca i majoneza...

    A najvise volim kad ih mama spremi - napravi najobicniju smesu od vode, brasna i malo ulja i soli...pece ih u veliku tepsiju (da budu velike i kako bi na svaki red isla po jedna) i onda u drugu tepsiju (malo manju, jer se tokom pecenja skupe kad ispari voda) - palacinke, sir, prska uljem...Pa stavi u rerni da se potpeku malo, taman da gornja korica bude hrskava....

    Ludilo
    I jos uz jogurt....pravi uzitak...


    Slatke - moze po nekad, ali sa dzemom...


  3. #33

    Odgovor: Palačinke



    ...kremich, plazma, vishnje....
    & underpaid......

  4. #34

    Odgovor: Palačinke

    Volim najvise pohovane slane palacinke. Fil ....moze sunkarica,jaja,krastavcici,barena jaja,kackavalj,mogu sampinjoni....preliv pavlaka+posni majonez
    Najveca vlast je vladati sobom.

  5. #35

    Odgovor: Palačinke

    palachinke sa plazmom i kremicem

  6. #36

    Odgovor: Palačinke

    Ne volim slane palacinke. Meni su palacinke poslastica, znaci samo slatke. Obicno kako ja jedem palacinke, zgadim doticne onima koji sede sa mnom za stolom i jedu ih, posto volim da jedem prazne palacinke, pa ih ne rolam, neg' ih kidam, pa umesto da ih lepo jedem, ja ih centriram i bacam u usta a ako ne jedem prazne, omiljena kombinacija mi je da ih premazem pekmezom i i da stavim kakao u koji je prethodno stavljen secer :SmajliKojemCureBale: ili Neskvik, jos bolje.
    Kerefeke sa sirom, krastavcima itakoto sto sladja palacinka, to bolje.

    Edit: zaboravh da kazem.. ne znam da ih pecem ili budu debele kao prst il' se pocepaju. Tu umetnost prepustam drugima.
    Krek, krek.. Ne gudra

  7. #37

    Odgovor: Palačinke

    ...jel ovako?...

    & underpaid......

  8. #38

    Odgovor: Palačinke

    'Ajmeeeeeeee.. tacno cu morati da spremim sad jedne.. al' posto nemam nista slatko, moracu i puding da napravim, da zacinim palacinke
    I jos sam zaboravila, volim sa cokoladom i plazmom. Moze i sladoled da upadne. Ne volim izmisljavanje
    Krek, krek.. Ne gudra

  9. #39

    Odgovor: Palačinke

    u que pasi smo palachinke obavezno sluzzili uz kuglu sladoleda.....
    & underpaid......

  10. #40

    Odgovor: Palačinke

    Kad su palačinke u pitanju,stanje kod mene ovako stoji.

    Pečem ih sa dva tiganja,da bude brže,ili ako je jedan onda čitam knjigu usput ili novine.
    Najčešće pravim one najklasičnije sa džemom od kajsija(što mislim da je i najbolje) koje začinim sa mlevenim orasima ili pečenim lešnikom...mmmm.
    U slatku varijantu još ulaze i eurokrem,džem od šljiva,orasi sa šećerom....
    To je ono najobičnije jel?Provereno!!!
    Druga varijanta je ona malo perverznija, recimo ovako:slatko od smokava razmažeš prvo,...pa onda mleveni orasi,...pa šlag,umotaš-progutaš.
    Ili što klinci vole pavlaka,slatko od kupina(ili borovnica još bolje) i eurokrem ili topljena čokolada,opet umotaš-progutaššš...
    Ili otopljena mlečna čokolada pomešana sa medom i šlag hmm...može mleveni kikiriki...ko voli.
    I tako u beskonačnost.
    Imam i slanu varijantu,mada je ja ne volim ali moji...da!
    Ispečeš palačinku i kad je okreneš na pola staviš rendanu stišnjenu,sir,šampinjone,origano i kečap.Preklopiš,zapečeš.Pizza palačinka!
    Volim i pohovane palačinke sa mlevenim mesom,prelivene tartar ili tatar sosom kako li se već kaže.
    Eto izveštaj,šta da vam kažem!

  11. #41

    Odgovor: Palačinke

    nemam fotografije al ide 'vako:

    - ispeku se regularne palachinke samo s malo vishe soli u testu
    - dinstaju se pechurke bez luka
    - pusti se da ispari voda od pechuraka
    - sipa se u pechurke mleko
    - so, biber, origano
    - da provri pa se sgusne gustinom
    - narenda se malo parmezana
    - ostavi se da se sos ohladi
    - filuju se palachinke
    - stave se u frizzider da se fil stegne
    - palachinke se iseku na trechine (parche da bude velichine za zalogaj-dva)
    - uvaljaju se u umuchena jaja pa u prezle (u prezle sunuti kesicu susama)
    - przze se u dubokom ulju (kao pomfrit)

    crepes kroketi
    & underpaid......

  12. #42

    Odgovor: Palačinke

    Ne jedem ih tako često, ali najbolje obožavam onu kućnu zidarsku varijantu s nogu, bez tanjirića i pribora, i slanu i slatku. Slatku - ždžemom od kajsija , a slanu - izmrvljena feta, urolaj i ćopaj dok se ne zadaviš
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #43

    Odgovor: Palačinke

    Ah! Zaboravila sam i palačinke sa slatkim sirom i groždjicama,posute seckanim orasima,prelivene pavlakom i umućenim jajetom i sve to lepo zapečeno u rerni!

    ps. sir sama pravim punomasni kravlji

  14. #44

    Odgovor: Palačinke

    Ja u principu (skoro) sve jedem. Retka su jela koja, ili nisam, ili ne bih probao. Palačinke se nešto ređe nalaze na mom jelovniku, ali ih konzumiram i to svih vrsta. Slatke, slane, pohane... Na moju inicijativu, dok sam bio ovisnik (i) od ljute paprike, povremeno su se u mom domu pravili, a boga mi i jeli, čak i ljute palačinke...

    Interesantna je i etimologija ovog jela. Koren reči je u starogročkom platos, što znači, širok, prostran. (Tako je i čuveni straogrčki filozof Aristoklo, zbog svojih širokih ramena, prozvan Platon, pod kojim ga nazivom i zna čitav svet). Rimljani su tu gčku reč iskoristili za formiranje svoje sa sličnim značenjem, placenta. Ona zaista znači posteljica ali i širina, ploča... I, na kraju, u srpski jezik reč palačinka ušla preko Mađara i njihove palačinte....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Palačinkoskop
    Autor SQUAW u forumu Astrologija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 30.07.2009, 15:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •