Грешни, овамо! - Strana 3
Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 88
  1. #31

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    S obzirom da su svi ljudi po svojoj prorodi grešni, a uče nas da samo bezgrešni idu u raj, znači li to da smo svi osuđeni na večnu propast? Po nekoj teoriji, ljudski rod je proklet jer je nakada davno krenuo za lučonošom okrenuvši leđa Gospodu... Čemu onda može da se nada ljudski rod?
    Ko te uči da samo bezgrešni idu u raj? Ko to priča? Sigurno bi onda po toj osnovi raj bio veoma pusto mesto. . .Ne! . . . Niko nije, niti može biti 100% bezgrešan. Samo je Isus kada je hodao po zemlji kao čovek, ispunio moralni zakon pokazavši da se isti može držati. I samo On je bio bezgrešan, i kao takav je osudjen na najstrašnije muke , raspeće na krstu i smrt. Da bi posle tri dana vaskrsnuo i pokazao svima da je smrt pobedjeni neprijatelj !
    I samo ako prihvatimo Isusa kao Božijeg sina, i primimo ga u naša srca, priznamo mu da smo grešni i slabi, tražeći istinski oproštaj za sve grehe, greške i gluposti koje smo, i koje pravimo u životu, možemo se nadati večnom životu sjedinjeni sa Bogom !
    Mi smo zatvorenici u svom vidljivom, trodimenzionalnom svetu. A Bog je sasvim blizu, u drugoj dimenziji, koju naša fizička čula ne mogu da registruju. Bog je prisutan i u našoj dimenziji ali na jedan specifičan način. Biblija govori: "Okružuješ me sa svih strana" . Bog nam je na dohvat ruke. Ali, izmedju njega i nas je zid te druge dimenzije. Do Božijeg uha dopire sav jad ovoga sveta. On čuje psovanje ogorčenih, plač usamljenih, Bol onih koji su izgubili svoje mile i drage, uzdisaje onih koji pate zbog nepravde...itd.... I šta se desilo? Bog je jednog dana srušio zid izmedju sebe i nas i došao k nama u naš vidljivi svet u svome sinu Isusu! U Isusu Božijem Sinu, Bog je došao k nama, u svu našu prljavštinu i svu bedu ovoga sveta i naših života!
    Otkako sam upoznao Isusa, znam da je Bog živ! Otkada je Isus došao, poricanje Boga je čisto neznanje!!!

  2. #32

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ko te uči da samo bezgrešni idu u raj? Ko to priča? Sigurno bi onda po toj osnovi raj bio veoma pusto mesto. . .Ne! . . . Niko nije, niti može biti 100% bezgrešan. Samo je Isus kada je hodao po zemlji kao čovek, ispunio moralni zakon pokazavši da se isti može držati. I samo On je bio bezgrešan, i kao takav je osudjen na najstrašnije muke , raspeće na krstu i smrt. Da bi posle tri dana vaskrsnuo i pokazao svima da je smrt pobedjeni neprijatelj !
    I samo ako prihvatimo Isusa kao Božijeg sina, i primimo ga u naša srca, priznamo mu da smo grešni i slabi, tražeći istinski oproštaj za sve grehe, greške i gluposti koje smo, i koje pravimo u životu, možemo se nadati večnom životu sjedinjeni sa Bogom !
    Mi smo zatvorenici u svom vidljivom, trodimenzionalnom svetu. A Bog je sasvim blizu, u drugoj dimenziji, koju naša fizička čula ne mogu da registruju. Bog je prisutan i u našoj dimenziji ali na jedan specifičan način. Biblija govori: "Okružuješ me sa svih strana" . Bog nam je na dohvat ruke. Ali, izmedju njega i nas je zid te druge dimenzije. Do Božijeg uha dopire sav jad ovoga sveta. On čuje psovanje ogorčenih, plač usamljenih, Bol onih koji su izgubili svoje mile i drage, uzdisaje onih koji pate zbog nepravde...itd.... I šta se desilo? Bog je jednog dana srušio zid izmedju sebe i nas i došao k nama u naš vidljivi svet u svome sinu Isusu! U Isusu Božijem Sinu, Bog je došao k nama, u svu našu prljavštinu i svu bedu ovoga sveta i naših života!
    Otkako sam upoznao Isusa, znam da je Bog živ! Otkada je Isus došao, poricanje Boga je čisto neznanje!!!
    Ok, to mi je jasno... Nije mi jasno na koji način se vrši selekcija... Kako da znaš da li zaslužuješ da odeš u raj ili ne? I još jedna stvar- ko može da ti da razrešenje grehova? Sveštenik? Zar i on sam nije čovek, a samim tim i grešno biće?
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  3. #33

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Ja konstantno krsim prvu, treecu i cetvrtu zapovest, al' ce me zapadne pakao, samo koji krug?

  4. #34

    Odgovor: Грешни, овамо!

    ja krşim 7.
    Ko je za jednu voznjicu

  5. #35

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Ok, to mi je jasno... Nije mi jasno na koji način se vrši selekcija... Kako da znaš da li zaslužuješ da odeš u raj ili ne? I još jedna stvar- ko može da ti da razrešenje grehova? Sveštenik? Zar i on sam nije čovek, a samim tim i grešno biće?
    Zašto bi se vršila selekcija,kako je zoveš?Ne razumem...Mislilm da ne treba mi da se opterećujemo time ''da li zaslužujemo'',nego bi trebali da se potrudimo,onoliko koliko smo u stanju da živimo u Bogu i sa Bogom.

    Misliš da sam ja sigurna da ću otići u Raj..ne.Niko nije siguran do Sudnjega dana.Vera i samo vera u Hrista''garantuje'',uslovno rečeno odlazak u Raj,i naravno pokajanje za nama poznate nam grehe.

    Sveštenik može da ti da razrešenje...ne bi imalo smisla da je to neko drugi.Evo šta sv. vladika Nikolaj kaže o tome:

    SVEŠTENSTVO

    U ovoj Svetoj tajni episkop uvodi u oltar kandidata, koji je ispunio sve uslove potrebne za obavljanje svešteničke službe, stavlja mu ruku na glavu i čita molitvu posvećenja, da bi na njega sišla Božanska blagodat Svetoga Duha.

    Posle ovoga rukopoloženi ima pravo, u zavisnosti od dobijenog čina, da vrši sveštenoradnje, da uči verne i da upravlja Crkvom. Ovo pravo sveštenstvu je dao sam Isus, kada je uoči vaznesenja rekao apostolima: “idite, dakle, i naučite sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Svetoga Duha, učeći ih da sve drže što sam vam zapovedio” (Matej 28; 19,20). Pošto su sveštenici, kao što smo već ranije rekli, naslednici apostola otuda i ovima isto pravo.

    U Pravoslavnoj Crkvi imamo sledeće činove rukopoloženja: đakoni, prezviteri (sveštenici) i episkopi (vladike). Episkopi imaju pravo da vrše sve Svete tajne, prezviteri sve osim Svete tajne sveštenstva, dok đakoni ne mogu samostalno vršiti ni jednu Svetu tajnu, već pomažu (saslužuju) episkopima i prezviterima.

    Ko je ustanovio u Crkvi jerarhiju?

    Sam Gospod Hristos kao prvi Prvosveštenik (Jevr. V, 4-6). On, kao izvor svake vlasti i prava u Njegovoj Crkvi, dao je apostolima vlast da uče, isceljuju i opraštaju grehe.

    Šta onda predstavlja celinu jerarhije?

    Najpre Hristos kao večni Prvosveštenik i glava Crkve, onda od Njega apostoli, pa od apostola episkopi, i od episkopa sveštenici i đakoni.

    Zašto je neophodno polaganje ruku u ovoj svetoj tajni?

    To su najpre činili apostoli (I Tim. IV, 14, 15,22). Polaganje ruku u ovoj svetoj tajni prenosi se na lice koje se rukopolaže duhovna sila i tako se postiže zakonita veza crkvene vlasti i sveštenosluženja.

    Zašto zovemo sveštenika “Ocem”?

    Zato što smo preko sveštenika u svetoj tajni krštenja preporođeni u decu božju; preko njih u svetoj tajni pričešća dobijamo nebesku hranu (Hristovo telo i krv); u svetoj tajni pokajanja preko njih dobijamo oproštenje od svojih grehova, a u ostalim svetim tajnama naročite darove Svetog Duha. Pored toga, sveštenici se za nas neprestano mole, uče nas, savetuju, opominju nas i nama rukovode. Prema tome, oni su zaista naši duhovni oci. Svakako oni moraju biti dostojni tog imena i te velike službe.

    POKAJANJE

    Pokajanje je Sveta tajna kroz koju vernici ispovedaju svoje grehe i ukoliko to čine iskreno, kajući se, od ispovednika (sveštenika) dobijaju razrešenje grehova u ime Isusa Hrista. Episkopi i sveštenici, kao naslednici apostola, imaju tu moć da opraštaju grehe, jer je Isus Hristos rekao apostolima: “Primite Duha Svetoga. Kojima oprostite grehe oprostiće im se; i kojima zadržite zadržaće se.” (Jovan 22; 22, 23).
    Takođe treba reći da je sveštenik obavezan da i po cenu života čuva tajnu poverenu mu prilikom ispovesti. U suprotnom može biti lišen svešteničkog čina.

    U slučajevima kada je vernik ispovedio neki teži greh sveštenik mu preporučuje epitimiju (kaznu), koja zavisi od težine i vrste učinjenog prestupa. Eoitimija može biti post, molitva, činjenje milosrđa, ako smo koga oštetili da mu to nadoknadimo, da molimo oproštaj od onih koje smo uvredili, pa čak i zabrana pričešćivanja na određeno vreme.

    Važno je reći da je sveštenik samo posrednik između nas i Boga, i da ispovedajući svoje grehe i kajući se pred sveštenikom mi ustvari ispovedamo i kajemo pred Bogom.

    Ispovest i pokajanje treba obavljati što češće, a pogotovu u bolesti, jer ne znamo vreme svoje smrti, te je zbog toga potrebno da se oslobodimo od greha i tako zadobijemo Carstvo nebesko.

  6. #36

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Ok, to mi je jasno... Nije mi jasno na koji način se vrši selekcija... Kako da znaš da li zaslužuješ da odeš u raj ili ne?
    Kada primiš Isusa u svoj život, značeš sigurno šta, gde, i kako....Za početak, svi odgovori nalaze se u Novom Zavetu...Kroz njega nam Isus govori i saopštava koji je jedini put ka spasenju. Isus nam takodje govori kako treba da se ponašamo i šta da činimo sa našim životom....samo treba oslušnuti....pokušaj, ne možeš ništa da izgubiš, a jako puno možeš dobiti !

    I još jedna stvar- ko može da ti da razrešenje grehova? Sveštenik? Zar i on sam nije čovek, a samim tim i grešno biće?
    Opet moram da ponovim...a ponoviću i hiljadu puta ako treba : Jedini koji može da ti da oprost grehova , jeste Isus! Božiji Sin!
    Ljudi su sve naopako shvatili i zato se dešavaju sve ove stvari sa institucijom kakva je crkva. Svešteno lice ima ulogu da posreduje izmedju čoveka i Boga, da prenese Božiju Reč ljudima koji su zainteresovani da je čuju, da objasni i razjasni nedoumice i sumnje koje se radjaju kod čoveka kada pravi prve korake ka Bogu. Kada početnik želi da se ispovedi, odlazi svešteniku u početku, da mu bude od koristi i da ga uputi, da ga vodi. I naravno da sveštenik ne može da da oprost grehova... to može jedino Isus, Božiji sin....i samo preko njega naši gresi mogu biti oprošteni...

    U jedan glas, u slavopoju, od početka Starog zaveta, pa do kraja, odzvanja melodija Biblije: Postoji oproštenje greha!
    Podjimo pred gradske kapije Jerusalima, na brežuljak Golgotu. Ne obraćajte pažnju na masu ljudi, niti na razbojnike s leve i desne strane krsta, a ni na rimske vojnike, već na čoveka koji visi na krstu u sredini. Ko je taj čovek u sredini? On nije jedan od nas. Jednom se suočio sa masom ljudi i rekao : "Ko me može optužiti za neki greh?" Nije znao ni za jedan greh. Niko od nas ne bi se usudio da ovako nešto pita. Zatim su ga uvukli u sudski proces. Saslušali su ga rimske sudije i jevrejski savet. I ništa na njemu nisu pronašli. Njemu nije potrebno oproštenje greha. A, ipak visi na krstu! Ko je taj čovek? Nije izašao iz sveta ljudi. On je iz one druge dimenzije, došao je k nama iz Božijeg sveta... Govorim o Isusu, Božijem Sinu... A On visi na krstu! Zašto? Zbog čega?
    Bog je pravedan, On mora da kazni greh. Tako je bacio greh na svoga Sina i osudio ga na Isusu..."Kazna leži na njemu, našeg mira radi!" ... To je veličanstvena poruka Biblije. Božiji sud počiva na tom Isusu, da bismo mi imali mir! Dali je neko ikada nešto slično uradio za bilo koga? Koja je to beskonačna ljubav prema nama običnim i grešnim ljudima ?... Isus strada nevin u najgorim mukama, i biva osudjen od strane ljudi za čije spasenje umire raspet na krstu !!!

    Gde mogu da se rešim svoje krivice? Gde ću zadobiti mir s Bogom?
    Pod Isusovim krstom--> "Krv Isusa Hrista, Božijeg Sina, očiščava nas od svakoga greha!" Ali moram taj greh priznati, da ga kažem Isusu, da pogledam na krst i shvatim šta je on uradio za mene.
    Kako da izadjemo na kraj sa životom, kada nas krivica i propusti neprekidno prate? Ja ne mogu da izadjem na kraj! Ali uspevam da izadjem na kraj kada pronadjem Isusa i kada po njemu doživim oproštenje greha. Tada prestaje duboki očaj i strah. ... to je kao kada vas izvedu iz podruma straha, u svetli, prolećni sunčani zrak Božije milosti....

  7. #37

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Prema ''božjem'' spisku grehova,svi smo grešni.Moram da dodam još i ovo:nije dobar onaj ko ne čini greh,već onaj ko čini dobro.Nekako ''sterilna dobrota''(kad se jednostavno pazi da se ne počini greh) nije dobrota,već strah.Ne doprinosi ničemu.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  8. #38

    Odgovor: Грешни, овамо!

    nedoumice su rešene ako recimo pročitate samo galatima poslanicu,5.gl.tamo je nabrojano deo telesnih greha,koji za sigurno ne mogu u Nebo i dela Duha koja idu u Nebo,ako do kraja ih održimo.inače,stvari greha i raaaja i pakla,nisu za šaljenje,već za žaljenje.

  9. #39

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Evo da se i ja prijavim na ovu temu, jer gresna sam sigurno i visestruko. I nek' hitne kamen ko nije.
    Po svim merilima koje karakterisu vernika, ja padam na svim ispitima osim na jednom: nikad nisam prestala da se pitanjima vere i sopstvene religioznosti zanimam. Preispitujem se stalno, posebno od trenutka kada sam se vec kao punoletna krstila da bih mogla da kumujem svojoj drugarici.
    Vaspitali su me roditelji ateisti, od kojih je jedan predavao marksizam, tako da sa Bogom i religijom nisam imala nikakvih dodirnih tacaka osim nekih obicaja, farbanja jaja, korindjanja po komsiluku, i toga sto nas je moja tetka okupljala za Bozic, Uskrs i slavu.
    Onda je dosao period mog punoletstva, u vreme kada je postalo "moderno" ici u crkvu. Nije me ponelo to kolektivno odusevljenje, jednostavno nisam mogla protiv same sebe i svoje sopstvene logike. Uvek sam suocena sa istim problemom, a to je da bih ja u nekom smislu volela da verujem, ali me racionalnost sprecava. To je kao nesto lepo i romanticno, ali ja naprosto znam da je to samo divna bajka.
    Kada se osvrnem oko sebe, uglavnom se susrecem sa koketerijom. Mozda ruzna rec, ali definitivno tacna. I to vazi za najveci broj ljudi koje poznajem. Koketerija je postovati one obicaje koji nam se svidjaju, otici u crkvu jednom ili dva puta godisnje, ili ne odlaziti uopste, Sveto pismo prelistavati, a nikada ne procitati redom i do kraja, prizivati Boga u pomoc samo kad smo u nevolji, ne setiti ga se inace, ponavljati iste greske (grehe) iz dana u dan kao nema veze, slaviti slave zbog ica, pica i okupljanja...
    Iskreno, ne znam da li cu ikada naci u sebi klicu poverenja iz koje bi mogla izrasti bezrezervna vera. Tradicija i obicaji u kulturoloskom smislu su mi inspirativni i tu nalazim vezu sa sopstvanim identitetom kao pripadnikom odredjene zajednice, samim tim i opravdanje zasto su neki verski obicaji prisutni u mom zivotu. Crkveni postulati u smislu dobrog i loseg su uglavnom u skladu sa mojim normativima, pa mi moja savest inace cini ono na sta bi me u suprotnom opominjao strah od Strasnog suda. Izuzimam zapovest o idolima u tom smislu sto se on odnosi i na ljude i na Boga, idola nemam. Greh na moju dusu, ali tako mislim i osecam.
    Izjasnjavam se kao ateista, jer verujem da je licemerno iznositi bilo kakav drugi stav ukoliko u tome nismo celi i do kraja. Znam mnoge koji vrludaju po tom putu, ponasaju se katastrofalno, a puna su im usta zaklinjanja u Boga. Mnogi su vernici su samo na recima, i to jedino onda kad se u drustvu pokrene ta tema. To je, po meni, nesto mnogo gore... Iz toga se zapitam da li u stvari ima mnogo vise laznih vernika, nego laznih ateista. Nisam nikad imala priliku da upoznam ovu drugu kategoriju.
    Vrag odneo šnalu...

  10. #40

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Evo da se i ja prijavim na ovu temu, jer gresna sam sigurno i visestruko. I nek' hitne kamen ko nije.
    Po svim merilima koje karakterisu vernika, ja padam na svim ispitima osim na jednom: nikad nisam prestala da se pitanjima vere i sopstvene religioznosti zanimam. Preispitujem se stalno, posebno od trenutka kada sam se vec kao punoletna krstila da bih mogla da kumujem svojoj drugarici.
    Vaspitali su me roditelji ateisti, od kojih je jedan predavao marksizam, tako da sa Bogom i religijom nisam imala nikakvih dodirnih tacaka osim nekih obicaja, farbanja jaja, korindjanja po komsiluku, i toga sto nas je moja tetka okupljala za Bozic, Uskrs i slavu.
    Onda je dosao period mog punoletstva, u vreme kada je postalo "moderno" ici u crkvu. Nije me ponelo to kolektivno odusevljenje, jednostavno nisam mogla protiv same sebe i svoje sopstvene logike. Uvek sam suocena sa istim problemom, a to je da bih ja u nekom smislu volela da verujem, ali me racionalnost sprecava. To je kao nesto lepo i romanticno, ali ja naprosto znam da je to samo divna bajka.
    Kada se osvrnem oko sebe, uglavnom se susrecem sa koketerijom. Mozda ruzna rec, ali definitivno tacna. I to vazi za najveci broj ljudi koje poznajem. Koketerija je postovati one obicaje koji nam se svidjaju, otici u crkvu jednom ili dva puta godisnje, ili ne odlaziti uopste, Sveto pismo prelistavati, a nikada ne procitati redom i do kraja, prizivati Boga u pomoc samo kad smo u nevolji, ne setiti ga se inace, ponavljati iste greske (grehe) iz dana u dan kao nema veze, slaviti slave zbog ica, pica i okupljanja...
    Iskreno, ne znam da li cu ikada naci u sebi klicu poverenja iz koje bi mogla izrasti bezrezervna vera. Tradicija i obicaji u kulturoloskom smislu su mi inspirativni i tu nalazim vezu sa sopstvanim identitetom kao pripadnikom odredjene zajednice, samim tim i opravdanje zasto su neki verski obicaji prisutni u mom zivotu. Crkveni postulati u smislu dobrog i loseg su uglavnom u skladu sa mojim normativima, pa mi moja savest inace cini ono na sta bi me u suprotnom opominjao strah od Strasnog suda. Izuzimam zapovest o idolima u tom smislu sto se on odnosi i na ljude i na Boga, idola nemam. Greh na moju dusu, ali tako mislim i osecam.
    Izjasnjavam se kao ateista, jer verujem da je licemerno iznositi bilo kakav drugi stav ukoliko u tome nismo celi i do kraja. Znam mnoge koji vrludaju po tom putu, ponasaju se katastrofalno, a puna su im usta zaklinjanja u Boga. Mnogi su vernici su samo na recima, i to jedino onda kad se u drustvu pokrene ta tema. To je, po meni, nesto mnogo gore... Iz toga se zapitam da li u stvari ima mnogo vise laznih vernika, nego laznih ateista. Nisam nikad imala priliku da upoznam ovu drugu kategoriju.
    ti si bar iskrena duša.i u tebi Bog više svetlosti vidi nego usamozvanim vernicima.i molitvom ičitanjemjevanđelja ima nade da će svetlost Hrista razbiti tamu tvojih mslii nedoumica da spoznaš daima Bog i da plaća onima koji ga traže.ja sam pastir ovaca kod koleba,nikad nisam bio učeni teolog,ali Bogu to i ne treba.sam Isus je rerkao da je došao zbog bolesnih(u sagrešenju ali iskrenih)a ne zbog zdravih(onih koji tvrde da već su zdravi-religijski zdravi,a mrtvi pred njegovim licem).mir Božji tebi.

  11. #41

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Evo da se i ja prijavim na ovu temu, jer gresna sam sigurno i visestruko. I nek' hitne kamen ko nije.
    Dobro došla ... "prvi korak je uvek najteži"
    I naravno da niko ne može 'hitnuti' kamen, jer, svi smo bez izuzetka, grešni! Niko nije bezgrešan. U istoriji ljudskog roda, niko nije bio, nije sad', niti će biti, bezgrešan! Osim Isusa Hrista! Isus nam je pokazao kako treba živeti, kako se treba ponašati u životu, šta ustvari znači 10 Božijih zapovesti i kako ih sprovoditi u praksi...
    Pitanje koje svako razumno ljudsko biće treba sebi da postavi je: "Zašto ne slušam šta mi Gospod govori? Zašto ignorišem? Zbog čega se ponašam kao da sam gluv i slep, a nisam? Odgovor je: "Zato, jer je tako lakše!" Lakše mi je da živim bez tih Božijih zakona, nije cool, nije in, svi piju, svi puše, svi se kurvaju, svi se svadjaju, svi lažu i kradu ili kraduckaju...pa zašto ne bih i ja! Mora da je normalno kad svi to rade...A posledica je ovo što danas imamo u svetu. Neka 'hitne kamen' onaj ko misli da je generalno planeta zemlja, danas, idealno i lepo mesto za život?
    Isus zna sa kojim problemima i sa kakvom pobunom se čovek suočava u svom unutrašnjem biću, tokom života. Zna, jer ih je i sam prošao. I zato će svaki greh nestati kada iskreno primimo Isusa Hrista Božijeg Sina u naša srca, pokajavši se i trudeći se da postanemo bolji i duševno zdraviji ljudi iz dana u dan, iz godine u godinu...."Prvi korak je uvek najteži"....A posle , uz Isusovu pomoć, sve je lakše i lakše.


    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Izjasnjavam se kao ateista, jer verujem da je licemerno iznositi bilo kakav drugi stav ukoliko u tome nismo celi i do kraja. Znam mnoge koji vrludaju po tom putu, ponasaju se katastrofalno, a puna su im usta zaklinjanja u Boga. Mnogi su vernici su samo na recima, i to jedino onda kad se u drustvu pokrene ta tema. To je, po meni, nesto mnogo gore... Iz toga se zapitam da li u stvari ima mnogo vise laznih vernika, nego laznih ateista. Nisam nikad imala priliku da upoznam ovu drugu kategoriju.
    Tvoje je pravo da se izjašnjavaš kako god ti želiš i hoćeš...to je (ta)tvoja sloboda izbora koju ti je Bog dao...Ali, zbog čega gledaš druge?
    Zašto su ti drugi izgovor?
    Zato što se "mnogi drugi ponašaju katastrofalno i vrludaju po tom putu" i "vernici su samo na rečima"... zato, eto ni ja neću da imam ništa sa Bogom ... Pusti ti druge, jer oni će primiti platu svoju! A ti, zaviri duboko u sebe, otvori širom oči, razbistri um i potraži način da se ispravno informišeš, i veruj mi, posle takvog traganja, jedino se Bog pronalazi!

  12. #42

    Odgovor: Грешни, овамо!

    nije stvar ko kolko zapovesti krši,već da se pokajemo i primimo Hrista.onda nećemo grešiti.

  13. #43

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    nije stvar ko kolko zapovesti krši,već da se pokajemo i primimo Hrista.onda nećemo grešiti.
    Ma nije baš tako, već će nam biti oprošteno, možda. Mislim da si pobrkao lončiće. Mada, kad bolje razmislim, nije ni čudo....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #44

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ma nije baš tako, već će nam biti oprošteno, možda. Mislim da si pobrkao lončiće. Mada, kad bolje razmislim, nije ni čudo....
    Premeštanjem tema i brisanjem posytova se ne može niko pohvaliti pred Bogom da je vernik, a ovde se ljudi tretiraju da su vernici. Pavle u rimljanima kaže: ko to govori da se umnožavaju gresi da bi se blagodat umnožavala. Bože sačuvaj. Kako govorimo već će nam biti oprošteno? Ako ne uzverujemo, kako će mo verovati da nam je moguće oprostiti grehe? Vi bi ste svi da vam se oprosti bez da se pokajete i poverujete. To se na žalost ne može zbiti. Vi ste stavili kola ispred konja i hoćete krenuti kao Ilija prorok ka nebu. Da li će to ići samo? Mir Božji iskrenima.
    Poruku je izmenio euridika, 21.09.2008 u 15:41 Razlog: pravopis, teško je čitati post

  15. #45

    Odgovor: Грешни, овамо!


    but ... ja se ne trudim da budem Džizs. jer je to ionako nemoguće !


    Ako je uslov da se kroz isposništvo i mučeništvo, kroz !krv suze i z(g)noj do oreola dođe ... hvala lepo.

    Ja priznajem i ne kajem se :
    nikada ne gađam "sredinom hleba" kad me neko "kamenuje"
    nikada se ne molim za mir i spokoj - krvoloka, zlotvora i dušmanina
    nikada ne opraštam ako me rane ili nekoga ubiju
    ne klanjam se
    ne postim
    umem da budem gorda kad zatreba
    umem da budem lenja ...kad god mi se pruži prilika
    umem itekako da mrzim svakog ko mi zlo čini
    umem da slažem svakog ko me laže

    a umem i da se prejedem
    ....

    Ali to sve (osim prejedanja) je samo pokazatelj da sve umem i da poštujem adekvatno i sebe i druge.
    Kako ko meni - tako i uzvratim. Istom merom.
    Pošteno !?

    A to onda ( osim tog prejedanja) i nisu nikakvi grehovi. .........

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 04.11.2012, 10:18
  2. Докази о времену
    Autor broj310 u forumu Filozofija
    Odgovora: 149
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 13:25
  3. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.05.2009, 13:03
  4. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 23:31
  5. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 12:34

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •