Грешни, овамо!
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 88

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Грешни, овамо!

    10 Божјих заповести:

    1. Ја сам Господ Бог Твој; немој имати других богова осим мене.
    2. Не прави себи идола нити каква лика; немој им се клањати нити им служити.
    3. Не узимај узалуд имена Господа Бога својега.
    4. Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест дана ради и сврши све своје послове, а седми дан је одмор Господу Богу твојему.
    5. Поштуј оца својега и матер своју, да ти добро буде и да дуго поживиш на земљи.
    6. Не убиј.
    7. Не чини прељубе.
    8. Не кради.
    9. Не сведочи лажно на ближњега својега.
    10. Не пожели ништа што је туђе.


    7 смртних грехова:

    1. Гордост
    2. Очајање у лењости
    3. Завист
    4. Гнев
    5. Среброљубље
    6. Пожуда
    7. Неумереност у јелу и пићу


    Што се мене тиче, константно кршим трећу и четврту заповест. Од ових грехова, проблем су ми други и шести.

    Да чујемо вас...
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Auuu, ja sam gresna po dva osnova:

    2. Очајање у лењости
    7. Неумереност у јелу и пићу
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #3

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Pa sad,gresan jesam,ne mogu da kazem da nisam,a najcesce ne postujem 3-u,4-u i ponekada 10-u od Bozjih zapovesti.I moze se reci 2-u od smrtnih.
    Jbg sta da se radi...takav je zivot.
    Samo jedan klub,
    samo jedan grad,
    samo Partizan,
    samo Beograd!
    Njega volimo,
    njega bodrimo,

    njemu pevamo,
    brate Partizan!!!

  4. #4

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Prvi, cetvrti, sesti...

  5. #5

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Dvojka, cetvorka i sedmica.

  6. #6

    Odgovor: Грешни, овамо!

    10 Божјих заповести:

    3. Не узимај узалуд имена Господа Бога својега.
    7. Не чини прељубе.


    7 смртних грехова:

    2. Очајање у лењости
    7. Неумереност у јелу и пићу


  7. #7

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Prema ''božjem'' spisku grehova,svi smo grešni.Moram da dodam još i ovo:nije dobar onaj ko ne čini greh,već onaj ko čini dobro.Nekako ''sterilna dobrota''(kad se jednostavno pazi da se ne počini greh) nije dobrota,već strah.Ne doprinosi ničemu.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  8. #8

    Odgovor: Грешни, овамо!

    nedoumice su rešene ako recimo pročitate samo galatima poslanicu,5.gl.tamo je nabrojano deo telesnih greha,koji za sigurno ne mogu u Nebo i dela Duha koja idu u Nebo,ako do kraja ih održimo.inače,stvari greha i raaaja i pakla,nisu za šaljenje,već za žaljenje.

  9. #9

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Evo da se i ja prijavim na ovu temu, jer gresna sam sigurno i visestruko. I nek' hitne kamen ko nije.
    Po svim merilima koje karakterisu vernika, ja padam na svim ispitima osim na jednom: nikad nisam prestala da se pitanjima vere i sopstvene religioznosti zanimam. Preispitujem se stalno, posebno od trenutka kada sam se vec kao punoletna krstila da bih mogla da kumujem svojoj drugarici.
    Vaspitali su me roditelji ateisti, od kojih je jedan predavao marksizam, tako da sa Bogom i religijom nisam imala nikakvih dodirnih tacaka osim nekih obicaja, farbanja jaja, korindjanja po komsiluku, i toga sto nas je moja tetka okupljala za Bozic, Uskrs i slavu.
    Onda je dosao period mog punoletstva, u vreme kada je postalo "moderno" ici u crkvu. Nije me ponelo to kolektivno odusevljenje, jednostavno nisam mogla protiv same sebe i svoje sopstvene logike. Uvek sam suocena sa istim problemom, a to je da bih ja u nekom smislu volela da verujem, ali me racionalnost sprecava. To je kao nesto lepo i romanticno, ali ja naprosto znam da je to samo divna bajka.
    Kada se osvrnem oko sebe, uglavnom se susrecem sa koketerijom. Mozda ruzna rec, ali definitivno tacna. I to vazi za najveci broj ljudi koje poznajem. Koketerija je postovati one obicaje koji nam se svidjaju, otici u crkvu jednom ili dva puta godisnje, ili ne odlaziti uopste, Sveto pismo prelistavati, a nikada ne procitati redom i do kraja, prizivati Boga u pomoc samo kad smo u nevolji, ne setiti ga se inace, ponavljati iste greske (grehe) iz dana u dan kao nema veze, slaviti slave zbog ica, pica i okupljanja...
    Iskreno, ne znam da li cu ikada naci u sebi klicu poverenja iz koje bi mogla izrasti bezrezervna vera. Tradicija i obicaji u kulturoloskom smislu su mi inspirativni i tu nalazim vezu sa sopstvanim identitetom kao pripadnikom odredjene zajednice, samim tim i opravdanje zasto su neki verski obicaji prisutni u mom zivotu. Crkveni postulati u smislu dobrog i loseg su uglavnom u skladu sa mojim normativima, pa mi moja savest inace cini ono na sta bi me u suprotnom opominjao strah od Strasnog suda. Izuzimam zapovest o idolima u tom smislu sto se on odnosi i na ljude i na Boga, idola nemam. Greh na moju dusu, ali tako mislim i osecam.
    Izjasnjavam se kao ateista, jer verujem da je licemerno iznositi bilo kakav drugi stav ukoliko u tome nismo celi i do kraja. Znam mnoge koji vrludaju po tom putu, ponasaju se katastrofalno, a puna su im usta zaklinjanja u Boga. Mnogi su vernici su samo na recima, i to jedino onda kad se u drustvu pokrene ta tema. To je, po meni, nesto mnogo gore... Iz toga se zapitam da li u stvari ima mnogo vise laznih vernika, nego laznih ateista. Nisam nikad imala priliku da upoznam ovu drugu kategoriju.
    Vrag odneo šnalu...

  10. #10

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Evo da se i ja prijavim na ovu temu, jer gresna sam sigurno i visestruko. I nek' hitne kamen ko nije.
    Po svim merilima koje karakterisu vernika, ja padam na svim ispitima osim na jednom: nikad nisam prestala da se pitanjima vere i sopstvene religioznosti zanimam. Preispitujem se stalno, posebno od trenutka kada sam se vec kao punoletna krstila da bih mogla da kumujem svojoj drugarici.
    Vaspitali su me roditelji ateisti, od kojih je jedan predavao marksizam, tako da sa Bogom i religijom nisam imala nikakvih dodirnih tacaka osim nekih obicaja, farbanja jaja, korindjanja po komsiluku, i toga sto nas je moja tetka okupljala za Bozic, Uskrs i slavu.
    Onda je dosao period mog punoletstva, u vreme kada je postalo "moderno" ici u crkvu. Nije me ponelo to kolektivno odusevljenje, jednostavno nisam mogla protiv same sebe i svoje sopstvene logike. Uvek sam suocena sa istim problemom, a to je da bih ja u nekom smislu volela da verujem, ali me racionalnost sprecava. To je kao nesto lepo i romanticno, ali ja naprosto znam da je to samo divna bajka.
    Kada se osvrnem oko sebe, uglavnom se susrecem sa koketerijom. Mozda ruzna rec, ali definitivno tacna. I to vazi za najveci broj ljudi koje poznajem. Koketerija je postovati one obicaje koji nam se svidjaju, otici u crkvu jednom ili dva puta godisnje, ili ne odlaziti uopste, Sveto pismo prelistavati, a nikada ne procitati redom i do kraja, prizivati Boga u pomoc samo kad smo u nevolji, ne setiti ga se inace, ponavljati iste greske (grehe) iz dana u dan kao nema veze, slaviti slave zbog ica, pica i okupljanja...
    Iskreno, ne znam da li cu ikada naci u sebi klicu poverenja iz koje bi mogla izrasti bezrezervna vera. Tradicija i obicaji u kulturoloskom smislu su mi inspirativni i tu nalazim vezu sa sopstvanim identitetom kao pripadnikom odredjene zajednice, samim tim i opravdanje zasto su neki verski obicaji prisutni u mom zivotu. Crkveni postulati u smislu dobrog i loseg su uglavnom u skladu sa mojim normativima, pa mi moja savest inace cini ono na sta bi me u suprotnom opominjao strah od Strasnog suda. Izuzimam zapovest o idolima u tom smislu sto se on odnosi i na ljude i na Boga, idola nemam. Greh na moju dusu, ali tako mislim i osecam.
    Izjasnjavam se kao ateista, jer verujem da je licemerno iznositi bilo kakav drugi stav ukoliko u tome nismo celi i do kraja. Znam mnoge koji vrludaju po tom putu, ponasaju se katastrofalno, a puna su im usta zaklinjanja u Boga. Mnogi su vernici su samo na recima, i to jedino onda kad se u drustvu pokrene ta tema. To je, po meni, nesto mnogo gore... Iz toga se zapitam da li u stvari ima mnogo vise laznih vernika, nego laznih ateista. Nisam nikad imala priliku da upoznam ovu drugu kategoriju.
    ti si bar iskrena duša.i u tebi Bog više svetlosti vidi nego usamozvanim vernicima.i molitvom ičitanjemjevanđelja ima nade da će svetlost Hrista razbiti tamu tvojih mslii nedoumica da spoznaš daima Bog i da plaća onima koji ga traže.ja sam pastir ovaca kod koleba,nikad nisam bio učeni teolog,ali Bogu to i ne treba.sam Isus je rerkao da je došao zbog bolesnih(u sagrešenju ali iskrenih)a ne zbog zdravih(onih koji tvrde da već su zdravi-religijski zdravi,a mrtvi pred njegovim licem).mir Božji tebi.

  11. #11

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Evo da se i ja prijavim na ovu temu, jer gresna sam sigurno i visestruko. I nek' hitne kamen ko nije.
    Dobro došla ... "prvi korak je uvek najteži"
    I naravno da niko ne može 'hitnuti' kamen, jer, svi smo bez izuzetka, grešni! Niko nije bezgrešan. U istoriji ljudskog roda, niko nije bio, nije sad', niti će biti, bezgrešan! Osim Isusa Hrista! Isus nam je pokazao kako treba živeti, kako se treba ponašati u životu, šta ustvari znači 10 Božijih zapovesti i kako ih sprovoditi u praksi...
    Pitanje koje svako razumno ljudsko biće treba sebi da postavi je: "Zašto ne slušam šta mi Gospod govori? Zašto ignorišem? Zbog čega se ponašam kao da sam gluv i slep, a nisam? Odgovor je: "Zato, jer je tako lakše!" Lakše mi je da živim bez tih Božijih zakona, nije cool, nije in, svi piju, svi puše, svi se kurvaju, svi se svadjaju, svi lažu i kradu ili kraduckaju...pa zašto ne bih i ja! Mora da je normalno kad svi to rade...A posledica je ovo što danas imamo u svetu. Neka 'hitne kamen' onaj ko misli da je generalno planeta zemlja, danas, idealno i lepo mesto za život?
    Isus zna sa kojim problemima i sa kakvom pobunom se čovek suočava u svom unutrašnjem biću, tokom života. Zna, jer ih je i sam prošao. I zato će svaki greh nestati kada iskreno primimo Isusa Hrista Božijeg Sina u naša srca, pokajavši se i trudeći se da postanemo bolji i duševno zdraviji ljudi iz dana u dan, iz godine u godinu...."Prvi korak je uvek najteži"....A posle , uz Isusovu pomoć, sve je lakše i lakše.


    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Izjasnjavam se kao ateista, jer verujem da je licemerno iznositi bilo kakav drugi stav ukoliko u tome nismo celi i do kraja. Znam mnoge koji vrludaju po tom putu, ponasaju se katastrofalno, a puna su im usta zaklinjanja u Boga. Mnogi su vernici su samo na recima, i to jedino onda kad se u drustvu pokrene ta tema. To je, po meni, nesto mnogo gore... Iz toga se zapitam da li u stvari ima mnogo vise laznih vernika, nego laznih ateista. Nisam nikad imala priliku da upoznam ovu drugu kategoriju.
    Tvoje je pravo da se izjašnjavaš kako god ti želiš i hoćeš...to je (ta)tvoja sloboda izbora koju ti je Bog dao...Ali, zbog čega gledaš druge?
    Zašto su ti drugi izgovor?
    Zato što se "mnogi drugi ponašaju katastrofalno i vrludaju po tom putu" i "vernici su samo na rečima"... zato, eto ni ja neću da imam ništa sa Bogom ... Pusti ti druge, jer oni će primiti platu svoju! A ti, zaviri duboko u sebe, otvori širom oči, razbistri um i potraži način da se ispravno informišeš, i veruj mi, posle takvog traganja, jedino se Bog pronalazi!

  12. #12

    Odgovor: Грешни, овамо!

    10 Божјих заповести:

    1. Ја сам Господ Бог Твој; немој имати других богова осим мене.
    2. Не прави себи идола нити каква лика; немој им се клањати нити им служити.
    Nesto razmisljam o ove prve dve zapovesti i kao da jedna drugu..nekako..sta znam..sta su ikone i sveci onda u svoj toj prichi?


    Dakle ja krshim 1.,3., i 4.


    7 смртних грехова:

    samo 2. i 3....

  13. #13

    11 Odgovor: Грешни, овамо!

    10 Божјих заповести

    3. Не узимај узалуд имена Господа Бога својега.
    4. Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест дана ради и сврши све своје послове, а седми дан је одмор Господу Богу твојему.
    8. Не кради. (a joooj, paketic zvaka i knjiga iz biblioteke)


    7 смртних грехова

    2. Очајање у лењости
    7. Неумереност у јелу и пићу (pice je prilicno problemticno)

    sve se nadam da se u paklu bolje zabavljaju
    nattydread is coming to dinner

  14. #14

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Sve osim kradje i ubistava mi je kriticno
    I ne marim bas mnogo

  15. #15

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Sto se tice Bozijih zapovesti frka mi je sa cetvrtim i desetim ( doduse, pomalo i sa 9 )

    A za ove grehove: 2. and 7.

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 04.11.2012, 09:18
  2. Докази о времену
    Autor broj310 u forumu Filozofija
    Odgovora: 149
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 12:25
  3. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.05.2009, 12:03
  4. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 22:31
  5. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 11:34

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •