Грешни, овамо! - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 88
  1. #61

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Nadam se da svi znate da u svakoj hrišćanskoj crkvi (crkva kao institucija..) Bog ima svoje odabrane i pozvane..

    Ako "ispravka" drži za sebe da mu je oprost grehova preko potreban i ako zna da to jedino može dobiti od Boga po Hristu. Ako za svog Spasitelja priznaje jedino Hrista.. A za veru.. ako ima potpuno poverenje u Boga da svoj život na upravljanje prepusti Bogu, onda će ga sam Bog deklarisati kao pravednika.

    Niste se zapitali da možda "ispravka" ima svoje razloge da ne otkriva javnosti ovog foruma, kojoj to hrišćanskoj crkvi pripada? Ako se otkrije, možda će imati neugodnosti zbog toga čak i u svojoj crkvi.. A ovako, ako je pravednik (čitaj ono gore), nek ostane u svojoj crkvi da i druge u njoj približi ne drugim crkvama (Pravoslavnoj, Katoličkoj, Reformatskoj - mojoj) nego Hristu.
    napokon razum!Hristova mudrost.evo čoveka u kom nema lukavstva kako kaže Isus za natanaila.poput njega i sera neka Bog blagoslovi duše na ovom forumu.ništa ne krijem,već sam pisao mementu.i on je delovao ovaj put iskrenije i hriščanski lepše.fala Bogu za njega.nadam se da će i ostali razumeti da je preče reći nešto što će priznajem i mene primaći još bliže Hristu a ne samo ići bez rezerve,sumnjati,ne verovati i slično.mir Božji svima.

  2. #62

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    reč crkva = grčki ekklesia = skup prozvanih
    tačno.oni koji su izašli izvan sveta dakako.ka Reči.slava Bogu.mudro.

  3. #63

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Vidite ovako..zaista sam pokušala da pročitam sve ovo što pišete,ali mi i pored najbolje volje,baš i ne ide..nečitko je...mada ponešto sam i uspela.

    Naravno i dalje zaobilazite odgovor na prosto pitanje.



    Ja odavno rekla i ko sam i u šta verujem,i gde piše to u šta ja verujem,mada iako učestvovajući na ovim temama,i tada se trudim da to ne pokazujem kao da držim transparent na kome je ispisano koliko verujem.

    Ne malo puta ljudi su me pitali:
    -da li si ti baš toliki vernik?

    Nikada im nisam i neću odgovoriti do kraja na to pitanje,zbog toga što to neće "uvećati" moju veru pred Gospodom...da...ne pred ljudima,razumete?



    Iskreni vernici mogu biti i češće oni koji ne pišu ovde..zar ne?

    A osim toga,nema ni najmanje potrebe da se raspravljamo,bar ja ovo ne doživljavam tako,mada raspravka-ispravka,može delovati iritirajuće...
    Dakle već ako ispravljate,makar mi recite ko to radi,tek da bi imala predstavu,ko me to ispravlja.Nakon toga,možda i uzmem u obzir čitati to što pišete.
    draga dušo,rekao sam malo čas u dva maha odgovor.najposle pusti mene,vidi što sam akcentovao da je isus doista rekao,zar sam citirao nešto izvan njegovih reči.vidi to.ako to ne deluje tebi kao drago i istinsko,pusti mene i zaboravi doista na sve onda što sam pisao ti.mir tebi.

  4. #64

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Postovi ispisani do sada neće biti brisani zato što poštujem vreme koje ste utrošili da ih kucate. Ja vas molim da vi, od sada, počnete da poštujete vreme ljudi koji bi možda želeli da se uključe ovde i kažu nešto o gresima, ali odustaju jer je diskusija na temi davno otišla daleko od njenog naslova. Sve što se dalje ovde bude dešavalo, a da nije vezano za temu biće brisano. Hvala lepo.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  5. #65

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Deset božijih zapovesti? Čim se kaže zapovest odmah asocira na neko ropstvo, moranje, prisilu. Međutim, kakva bi to institucija propagirala ropstvo, moranje, prisilu, pa još religiska, a da nema adekvatan odgovor na ovo pitanje.

    Ako *činite* ono što je u religiskim bukvarima napisano kao *dobro*u vama će se stvoriti osećaj sigurnosti, spokojnosti, mira. Vi mislite da ste na dobrom putu za raj, sve je u redu itd. Ovde vam izmiče činjenica da ste informacije o tome šta je *dobro* stekli, slepo nasledili od svojih roditelja, predaka, socijalne sredine.. kao i samo praćenje emocija koje dolazi uz njih.

    Ako činite ono što je u religiskim bukvarima napisano kao *loše* ili*zlo* u vama će se stvoriti nesigurnost, strah, nemir i ono što je najgore OSEĆANJE KRIVICE ILI GRIŽE SAVESTi... Jel Vi jelte idete u pakao a on je dočaran veoma negativnim i bolnim iskustvom ( naravno virtuelnim)

    Logički se može zaključiti, bar ja, da je ta pravila pisao sam BOG ili neko ko je želeo da bude BOG!!?? Zbog svoje psihičke ograničenosti, straha da se petljaju u neke stvari koje nisu *čista posla*, griže savesti, ljudi nemaju snage da naprave mali korak i sa distance analiziraju ova pravila. Upravo odgovori na ovom forumu potvrđuju slepo prihvatanje uz obrazloženje manje-više šta su oni zgrešili. Nikom nije ni palo na pamet da preispita istinitost ovih pravila, već se svojim profilom uklapa u šta jeste a šta nije. Snaga verskih institucija je ogromna. Oni su uvek tu da vam probude osećanje krivice i savesti. Ja sam sebi postavio ovakvo pitanje: Šta žele da postignu religiske institucije kroz propagiranje 10 božijih zapovesti? Naravno, kao čovek koji traga za istinom, nisam slepo odbacio 10 božijih zapovesti već sam kao neutralni posmatrač ušao u analizu ne bi li probao da shvatim šta nam oni ustvari govore. Ako se uzme u obzir da se hiljadama godina unazad za *božansko* uzimala svaka neobična i neobjašnjiva pojava, onda priča o bogu koji je sam napisao pravila i postavio ih na stenu izgleda tragi komična. Po mom mišljenju ta pravila su uzeta kroz prepise tada obrazovanih ljudi-pismenih ljudi koja su sadržala iskustva tada autoritetnih ljudi-vođa toga doba. Da bi neko rekao šta je dobro a šta loše mora da iskusi i jedno i drugo. GREŠKE predstavljaju proizvod našeg iskustva i razvića!!! Ako se vi jednom opečete na ringli, drugi put ćete voditi računa gde stavljate ruku i svojoj deci ćete ispričati to iskustvo kako ona ne bi pogrešila. Na ovom principu ljudski rod bi se, kroz banalne primere preko ozbiljnih, razvijao neverovatnom brzinom. Zamislite slobodu da isprobavate sva iskustva? Naravno neka od njih bi bila pogubna po vas ali bi vašoj deci ostavila rezultat iskustva i tako redom iz generacije u generaciju... Teorija da je čovek nastao od životinje nije ništa drugo nego proizvod iskusta na greškama. Praveći sebi sve bolje uslove za život, prolazeći kroz iskustava i stičući znanja na greškama životinja dobija sve veću svest. Kada je svest postala toliko jasna da može da primeni svoja znanja životinja postaje čovek koji još uvek zadržava svoje životinjske instikte. Upravo tu, po mom mišljenju, leži odgovor o 10 božijih zapovesti...

    Poput lava koji zadržava svoj plen i ne želi da ga deli sa ostatkom čopora, vođen ovim životinjskim instiktom, čovek svojim iskustvom i znanjem pravi plan kako da stekne prednost nad svojom populacijom. On nastavlja da se dalje razvija a druge će zarad *plena* usporiti na sada novi *čovekoljubivi način*. Za to su mu potrebni znanje i autoriteti. Znanje o tome kako čovek razmišlja i reaguje u skladu sa svojim verovanjem i verodostojnost priče od strane važećih institucija. Vi više nećete biti rukovođeni strahom od ugriza lava, jer će se možda nekada naći neki jači lav. Ne ,vi će te biti rukovođeni nečim mnogo jačim, a to je ljudska savest ili osećanjem krivice!!

    Osnov za pisanje 10 *božijih*, ostalih smtrnih grehova... leži u stvaranju virtuelne laži zarad sticanja prednosti nad drugima.

  6. #66

    Odgovor: Грешни, овамо!

    U suštini se Vlado slažem sa tobom,mada ne gledam na to baš tako crno-belo,neka pravila su morala biti uvedena radi očuvanja zajednice.
    Što se kontrole tiče danas su tu mass-mediji,jer crkva ionako nema toliko uticaja kao nekad.

  7. #67

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Deset božijih zapovesti? Čim se kaže zapovest odmah asocira na neko ropstvo, moranje, prisilu. Međutim, kakva bi to institucija propagirala ropstvo, moranje, prisilu, pa još religiska, a da nema adekvatan odgovor na ovo pitanje.

    Ako *činite* ono što je u religiskim bukvarima napisano kao *dobro*u vama će se stvoriti osećaj sigurnosti, spokojnosti, mira. Vi mislite da ste na dobrom putu za raj, sve je u redu itd. Ovde vam izmiče činjenica da ste informacije o tome šta je *dobro* stekli, slepo nasledili od svojih roditelja, predaka, socijalne sredine.. kao i samo praćenje emocija koje dolazi uz njih.

    Ako činite ono što je u religiskim bukvarima napisano kao *loše* ili*zlo* u vama će se stvoriti nesigurnost, strah, nemir i ono što je najgore OSEĆANJE KRIVICE ILI GRIŽE SAVESTi... Jel Vi jelte idete u pakao a on je dočaran veoma negativnim i bolnim iskustvom ( naravno virtuelnim)

    Logički se može zaključiti, bar ja, da je ta pravila pisao sam BOG ili neko ko je želeo da bude BOG!!?? Zbog svoje psihičke ograničenosti, straha da se petljaju u neke stvari koje nisu *čista posla*, griže savesti, ljudi nemaju snage da naprave mali korak i sa distance analiziraju ova pravila. Upravo odgovori na ovom forumu potvrđuju slepo prihvatanje uz obrazloženje manje-više šta su oni zgrešili. Nikom nije ni palo na pamet da preispita istinitost ovih pravila, već se svojim profilom uklapa u šta jeste a šta nije. Snaga verskih institucija je ogromna. Oni su uvek tu da vam probude osećanje krivice i savesti. Ja sam sebi postavio ovakvo pitanje: Šta žele da postignu religiske institucije kroz propagiranje 10 božijih zapovesti? Naravno, kao čovek koji traga za istinom, nisam slepo odbacio 10 božijih zapovesti već sam kao neutralni posmatrač ušao u analizu ne bi li probao da shvatim šta nam oni ustvari govore. Ako se uzme u obzir da se hiljadama godina unazad za *božansko* uzimala svaka neobična i neobjašnjiva pojava, onda priča o bogu koji je sam napisao pravila i postavio ih na stenu izgleda tragi komična. Po mom mišljenju ta pravila su uzeta kroz prepise tada obrazovanih ljudi-pismenih ljudi koja su sadržala iskustva tada autoritetnih ljudi-vođa toga doba. Da bi neko rekao šta je dobro a šta loše mora da iskusi i jedno i drugo. GREŠKE predstavljaju proizvod našeg iskustva i razvića!!! Ako se vi jednom opečete na ringli, drugi put ćete voditi računa gde stavljate ruku i svojoj deci ćete ispričati to iskustvo kako ona ne bi pogrešila. Na ovom principu ljudski rod bi se, kroz banalne primere preko ozbiljnih, razvijao neverovatnom brzinom. Zamislite slobodu da isprobavate sva iskustva? Naravno neka od njih bi bila pogubna po vas ali bi vašoj deci ostavila rezultat iskustva i tako redom iz generacije u generaciju... Teorija da je čovek nastao od životinje nije ništa drugo nego proizvod iskusta na greškama. Praveći sebi sve bolje uslove za život, prolazeći kroz iskustava i stičući znanja na greškama životinja dobija sve veću svest. Kada je svest postala toliko jasna da može da primeni svoja znanja životinja postaje čovek koji još uvek zadržava svoje životinjske instikte. Upravo tu, po mom mišljenju, leži odgovor o 10 božijih zapovesti...

    Poput lava koji zadržava svoj plen i ne želi da ga deli sa ostatkom čopora, vođen ovim životinjskim instiktom, čovek svojim iskustvom i znanjem pravi plan kako da stekne prednost nad svojom populacijom. On nastavlja da se dalje razvija a druge će zarad *plena* usporiti na sada novi *čovekoljubivi način*. Za to su mu potrebni znanje i autoriteti. Znanje o tome kako čovek razmišlja i reaguje u skladu sa svojim verovanjem i verodostojnost priče od strane važećih institucija. Vi više nećete biti rukovođeni strahom od ugriza lava, jer će se možda nekada naći neki jači lav. Ne ,vi će te biti rukovođeni nečim mnogo jačim, a to je ljudska savest ili osećanjem krivice!!

    Osnov za pisanje 10 *božijih*, ostalih smtrnih grehova... leži u stvaranju virtuelne laži zarad sticanja prednosti nad drugima.
    ovo filozofsko pravilo zemljani su u poslednjim vekovima naročito u ovom pro-
    šlom isprobali,i do čega je to dovelo(sloboda mišljenja i delovanja)?!do užasnih ratovanja ubijanja,rušenja brakova,droge itd.Bog proročki govori za ovo stanje ljudi:kad omudraše zaludeše u svojim mislima!upravo tako.

  8. #68

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Deset božijih zapovesti? Čim se kaže zapovest odmah asocira na neko ropstvo, moranje, prisilu. Međutim, kakva bi to institucija propagirala ropstvo, moranje, prisilu, pa još religiska, a da nema adekvatan odgovor na ovo pitanje.

    Ako *činite* ono što je u religiskim bukvarima napisano kao *dobro*u vama će se stvoriti osećaj sigurnosti, spokojnosti, mira. Vi mislite da ste na dobrom putu za raj, sve je u redu itd. Ovde vam izmiče činjenica da ste informacije o tome šta je *dobro* stekli, slepo nasledili od svojih roditelja, predaka, socijalne sredine.. kao i samo praćenje emocija koje dolazi uz njih.

    Ako činite ono što je u religiskim bukvarima napisano kao *loše* ili*zlo* u vama će se stvoriti nesigurnost, strah, nemir i ono što je najgore OSEĆANJE KRIVICE ILI GRIŽE SAVESTi... Jel Vi jelte idete u pakao a on je dočaran veoma negativnim i bolnim iskustvom ( naravno virtuelnim)

    Logički se može zaključiti, bar ja, da je ta pravila pisao sam BOG ili neko ko je želeo da bude BOG!!?? Zbog svoje psihičke ograničenosti, straha da se petljaju u neke stvari koje nisu *čista posla*, griže savesti, ljudi nemaju snage da naprave mali korak i sa distance analiziraju ova pravila. Upravo odgovori na ovom forumu potvrđuju slepo prihvatanje uz obrazloženje manje-više šta su oni zgrešili. Nikom nije ni palo na pamet da preispita istinitost ovih pravila, već se svojim profilom uklapa u šta jeste a šta nije. Snaga verskih institucija je ogromna. Oni su uvek tu da vam probude osećanje krivice i savesti. Ja sam sebi postavio ovakvo pitanje: Šta žele da postignu religiske institucije kroz propagiranje 10 božijih zapovesti? Naravno, kao čovek koji traga za istinom, nisam slepo odbacio 10 božijih zapovesti već sam kao neutralni posmatrač ušao u analizu ne bi li probao da shvatim šta nam oni ustvari govore. Ako se uzme u obzir da se hiljadama godina unazad za *božansko* uzimala svaka neobična i neobjašnjiva pojava, onda priča o bogu koji je sam napisao pravila i postavio ih na stenu izgleda tragi komična. Po mom mišljenju ta pravila su uzeta kroz prepise tada obrazovanih ljudi-pismenih ljudi koja su sadržala iskustva tada autoritetnih ljudi-vođa toga doba. Da bi neko rekao šta je dobro a šta loše mora da iskusi i jedno i drugo. GREŠKE predstavljaju proizvod našeg iskustva i razvića!!! Ako se vi jednom opečete na ringli, drugi put ćete voditi računa gde stavljate ruku i svojoj deci ćete ispričati to iskustvo kako ona ne bi pogrešila. Na ovom principu ljudski rod bi se, kroz banalne primere preko ozbiljnih, razvijao neverovatnom brzinom. Zamislite slobodu da isprobavate sva iskustva? Naravno neka od njih bi bila pogubna po vas ali bi vašoj deci ostavila rezultat iskustva i tako redom iz generacije u generaciju... Teorija da je čovek nastao od životinje nije ništa drugo nego proizvod iskusta na greškama. Praveći sebi sve bolje uslove za život, prolazeći kroz iskustava i stičući znanja na greškama životinja dobija sve veću svest. Kada je svest postala toliko jasna da može da primeni svoja znanja životinja postaje čovek koji još uvek zadržava svoje životinjske instikte. Upravo tu, po mom mišljenju, leži odgovor o 10 božijih zapovesti...

    Poput lava koji zadržava svoj plen i ne želi da ga deli sa ostatkom čopora, vođen ovim životinjskim instiktom, čovek svojim iskustvom i znanjem pravi plan kako da stekne prednost nad svojom populacijom. On nastavlja da se dalje razvija a druge će zarad *plena* usporiti na sada novi *čovekoljubivi način*. Za to su mu potrebni znanje i autoriteti. Znanje o tome kako čovek razmišlja i reaguje u skladu sa svojim verovanjem i verodostojnost priče od strane važećih institucija. Vi više nećete biti rukovođeni strahom od ugriza lava, jer će se možda nekada naći neki jači lav. Ne ,vi će te biti rukovođeni nečim mnogo jačim, a to je ljudska savest ili osećanjem krivice!!

    Osnov za pisanje 10 *božijih*, ostalih smtrnih grehova... leži u stvaranju virtuelne laži zarad sticanja prednosti nad drugima.
    ne mogu da wjerujem da si ustwari zagowornik takwih sumanutih zakljucaka...niko to nije izmislio to je isusowo prawilo,koje se proteze wjekowima,to nije od prosle godineto su normalne zapowjesti koje swako bice normalnim ponasanjem moze da ispuni..nesto saswim normalno..i kad je jad i bol,i sreca i radost,i tuga..zbog tuge se mnoge zapowjesti i prekrse,ode se u sunowrat,djawo uzme po swoje..jer isto tuga je cudowiste bez tijela,koje zna da te 'prewrne'i budes eto gresnik,nestabilnost znaci,ali sustina ,da ne pretjeram(jer ode u nedogled) je da su te zapowjesti na mjestu..

  9. #69

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Deset božijih zapovesti? Čim se kaže zapovest odmah asocira na neko ropstvo, moranje, prisilu. Međutim, kakva bi to institucija propagirala ropstvo, moranje, prisilu, pa još religiska, a da nema adekvatan odgovor na ovo pitanje.
    Opet ti po starom....Nema prisile! Samo slobodan izbor.
    Da li ti moraš, po principu prisile, poslušati lekara kada ti kaže/zapoveda/savetuje, da ostaviš pušenje, jer ti sleduje rak pluča? Ili da ostaviš alkohol jer ćeš za posledicu imati cirozu jetre? Da li moraš da ga poslušaš? Pa ne moraš....tvoj izbor....

    Vlada opet u zabludi: Ako *činite* ono što je u religiskim bukvarima napisano kao *dobro*u vama će se stvoriti osećaj sigurnosti, spokojnosti, mira. Vi mislite da ste na dobrom putu za raj, sve je u redu itd. Ovde vam izmiče činjenica da ste informacije o tome šta je *dobro* stekli, slepo nasledili od svojih roditelja, predaka, socijalne sredine.. kao i samo praćenje emocija koje dolazi uz njih.
    Potpuno ne tačno! Čovek se i razlikuje od životinje upravo po tome što mu je Bog dao, pored svih ostalih čula, i čulo savesti! Dakle, savest je čulo Bogom dano, a ne slepo nasledjeno od roditelja!


    Vlada Kazuje: Ja sam sebi postavio ovakvo pitanje: Šta žele da postignu religiske institucije kroz propagiranje 10 božijih zapovesti? Naravno, kao čovek koji traga za istinom, nisam slepo odbacio 10 božijih zapovesti već sam kao neutralni posmatrač ušao u analizu ne bi li probao da shvatim šta nam oni ustvari govore. Ako se uzme u obzir da se hiljadama godina unazad za *božansko* uzimala svaka neobična i neobjašnjiva pojava, onda priča o bogu koji je sam napisao pravila i postavio ih na stenu izgleda tragi komična. Po mom mišljenju ta pravila su uzeta kroz prepise tada obrazovanih ljudi-pismenih ljudi koja su sadržala iskustva tada autoritetnih ljudi-vođa toga doba.
    Aj' ti jovo nanovo na "analizu"

    Vlada hmm : Da bi neko rekao šta je dobro a šta loše mora da iskusi i jedno i drugo. GREŠKE predstavljaju proizvod našeg iskustva i razvića!!!
    Dakle Vlado po tebi, svaki čovek treba da ukrade, istuče i ubije nekog' kako bi došao do spoznanja da je to loše?!?
    auu...cccc....
    A greške su proizvod našeg nesavršenstva(jer jedino je Gospod savršen) i našeg ne znanja!

    Vlada reče: Ako se vi jednom opečete na ringli, drugi put ćete voditi računa gde stavljate ruku i svojoj deci ćete ispričati to iskustvo kako ona ne bi pogrešila.
    Najzad nešto .... Pa naravno, Tako i nama Bog govori šta je dobro a šta loše. Preko naše savesti. Ima li razloga da ne verujemo svome Roditelju/Ocu? Onome ko nas je stvorio? Ako kaže ne kradi, opeči ćeš se...ili ne ubij, umrećeš....Ima li razloga da mislimo drugačije? Mi moramo da verujemo našem Ocu, jer On zna mnogo više od nas.....I to nam govori za naše dobro, da se "neopečemo" . . .

    Vlada govori: Teorija da je čovek nastao od životinje nije ništa drugo nego proizvod iskusta na greškama. Praveći sebi sve bolje uslove za život, prolazeći kroz iskustava i stičući znanja na greškama životinja dobija sve veću svest. Kada je svest postala toliko jasna da može da primeni svoja znanja životinja postaje čovek koji još uvek zadržava svoje životinjske instikte. Upravo tu, po mom mišljenju, leži odgovor o 10 božijih zapovesti...
    Svinja se kupa u blatu od uvek...Pitam se kako joj svest do sada nije evoluirala pa da izadje iz tog blata? ehh....
    Majmun se i dalje vere po granama, kako to da mu svest još uvek nije evoluirala pa da sidje lepo ko čovek na zemlju? ehh...
    Da ne spominjemo: koze, ovce, konje, kokoške, miševe, pacove, žabe.... i jadne magarce exploatisane za tegljenje i rintanje, kako to da im se svest nije razvila pa da se pobune protiv ropstva i rintanja? ehh....


    Vladin zaključak: Osnov za pisanje 10 *božijih*, ostalih smtrnih grehova... leži u stvaranju virtuelne laži zarad sticanja prednosti nad drugima.
    Koje prednosti? materijalne? Eto im na!
    Materijalna blaga ovoga sveta su postala prednost! Ali prednost ka uništenju, sudu, i konačnoj smrti.....
    Pobožnim ljudima takva prednost nije potrebna...i zato im sotona ne može ništa!! A ovima drugim je i te kako potrebna... još, daj još, nikad dosta, uvek im je malo, kolko god imali.... gaze preko leševa da bi stekli bogatstvo, slavu i moć, a koje ne mogu poneti sa sobom, kad im dodje čas. . .

  10. #70

    Odgovor: Грешни, овамо!

    ...greshan sam...dakle,postojim...
    ...hell ain't a bad place to be......

  11. #71

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Grešan sam, dakle neću postojati u večnosti. Krčkaću se sa većinom forumaša u nekom od krugova pakla...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #72

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Kada govorimo o nekim pravilima ( *božije zapovesti* ) logično je da ona služe kao pokazatelj ili upozorenje. Postavlja se pitanje šta se njima želi postići? Siguran sam da nisu pala sa neba, da ih je napisala ljudska ruka i da su sa nekim ciljem postavljena, dobrim-lošim , zavisi sa koje tačke gledišta posmatramo.

    Šta je negativno u očima drugih pri mom izlaganju?
    Razumem da svako ima prava na svoje zaključke i to poštujem. Međutim ne vidim raspravu ( sem ser Gogsija) na moje izlaganje. Da li su vaši odgovori *zagovornik*, *uzeo djavo pod svoje*, *rekao bog*...na moje izlaganje.
    Da li sam ja to nekom ponudio članstvo?
    Da li možda skupljam dobrovoljne priloge za *neku moju organizaciju*?
    Da nije neko pomislio da sam sektaš?
    Naravno Ne. Samo želim sticanje novih iskustva kroz razgovor sa neistomišljenicima. Ona će me učiniti jačim i iskusnijim kroz život.

    Ser Gogsy: Ono što sigurno znam jeste da svako činjenje ima za sebe neku posledicu. Svaka posledica ostavlja neki zaključak ili iskustvo.
    Da li, po tebi, Mi ne treba da stičemo nova iskustva? Ovde valja dodati da ne mislim samo na naučna iskustva ( biologija, farmakologija, anatomija..) ili materijalna već na duhovna iskustva. Ja želim da steknem duhovno iskustvo i duhovno evoluiram. Ti me nisi dobo razumeo. Međutim, na tom putu se javljaju ne samo nelogičnosti već očigledne neistine vezane za boga, sveto pismo, zapovesti... razlika u znanju između nas koji ulažemo napor slušajući, čitajući, isprobavajući sve ono što bi pomoglo razvoju postaje ogromna u odnosu na one koji su se oslanjaju na sveto pismo-bibliju ili još gore na one koji to nikada nisu ni pročitali. Naravno naslušao sam se i načitao mnogih nebukoza ali nisam prestao da tragam za istinom.

    Savest nije čulo!!! Savest je emocija. Emocija je, najprostije rečeno , reakcija na neki događaj bilo da je zamišljen ili stvaran. Ako postaviš deset božijih zapovesti i za svaku kažeš: *Vi možete da birate, na vama je, niko vas ne prisiljava* a non stop propagirate, šta će se desiti ako uradiš suprotno ( odlazak u pakao ). Čovek koji vidi svoje mogućnosti ovde i sada doživljava emocionalni konflikt u sebi jer zamišlja dogadjaj koji nije povoljan po njega ( emociju-savest ) a u isto vreme želi da uradi suprotno od tog pravila. To truje i telo i dušu. Ta emocionalna energija koja se nakupi prilikom ovakvog konflikta može i da ubije čoveka. Zavisi koliko ju je ozbiljno shvatio.

    Ako ne ubiješ kako ćeš se prehraniti??

    Kada god mogu *ukradem* neki novi zanat ili znanje!!!

  13. #73

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Samo želim sticanje novih iskustva kroz razgovor sa neistomišljenicima. Ona će me učiniti jačim i iskusnijim kroz život.
    Pa što se onda buniš kad pročitaš suprotno mišljenje/stav, od tvog ?
    Činjenica je da se na temi religija mogu pročitati svakojakakve gluposti i ruganja od strane pojedinih...Pa ondak neki (kao ja npr.) ne mogu ostati nemi na to.
    Evo, ti! naprimer....... Nemoj da se ljutiš, ali ovako nešto napisati, a očekivati pozitivne komentare je suludo :
    Vlada je napisao:
    Citat: Ja sam sebi postavio ovakvo pitanje: Šta žele da postignu religiske institucije kroz propagiranje 10 božijih zapovesti? Naravno, kao čovek koji traga za istinom, nisam slepo odbacio 10 božijih zapovesti već sam kao neutralni posmatrač ušao u analizu ne bi li probao da shvatim šta nam oni ustvari govore. Ako se uzme u obzir da se hiljadama godina unazad za *božansko* uzimala svaka neobična i neobjašnjiva pojava, onda priča o bogu koji je sam napisao pravila i postavio ih na stenu izgleda tragi komična. Po mom mišljenju ta pravila su uzeta kroz prepise tada obrazovanih ljudi-pismenih ljudi koja su sadržala iskustva tada autoritetnih ljudi-vođa toga doba.
    Razumeš sada?
    Možeš ti pisati šta god hoćeš, ali i istrpeti pozitvne/ negativne komentare ljudi koji se ne slažu sa tvojim - ne stavovima - nego zaključcima. Ti Vlado zaključuješ mimo Svetih Pisama, koji su istovremeno izvor informacija, odnosno znanja onih koji veruju u Boga, tako što kažeš :
    Osnov za pisanje 10 *božijih*, ostalih smtrnih grehova... leži u stvaranju virtuelne laži zarad sticanja prednosti nad drugima


    Vlada kaže:
    Ser Gogsy: Ono što sigurno znam jeste da svako činjenje ima za sebe neku posledicu. Svaka posledica ostavlja neki zaključak ili iskustvo.
    Da li, po tebi, Mi ne treba da stičemo nova iskustva? Ovde valja dodati da ne mislim samo na naučna iskustva ( biologija, farmakologija, anatomija..) ili materijalna već na duhovna iskustva. Ja želim da steknem duhovno iskustvo i duhovno evoluiram. Ti me nisi dobo razumeo.
    Ok.
    Koja, i kakva iskustva bi želeo da stekneš? Kakva te to duhovna iskustva interesuju?
    Ajde, reci.
    Da li je možda po tebi duhovno iskustvo vezano za odlazak kod neke "babe vračare" da ti gleda u šolju, pasulj, pirinač...?
    Ili kod nekog gurua, da te leči bioenergijom, iglama, bajanjima...?
    Možda čak da otidneš kod nekog spirituiste pa da dozivate mrtve...duhove...a?
    Ili u cirkus da odeš pa da ti gledaju u karte, horoskope i proriču ti budučnost...?
    ček, ček....možda ipak da odeš kod hipnotizera, pa da ti kaže šta si u prošlom životu bio...ko zna...možda je to, to! .....?

    Vidi, život sam po sebi je jedno veliko iskustvo. Lično bi voleo, vrlo rado, da sam bio poštedjen makar malo tog iskustva....ali, ne odredjujemo više mi(ljudi) šta valja za nas, a šta ne. Tog prava smo se odrekli onog trenutka kada smo se odvojili od Boga i kada s'nama mogu da upravljaju vračare, astrolozi, gurui, vidovnjaci, bioenergetičari i ostali produkti sotonskog delovanja.....
    A što se tiče duhovnog iskustva, počni da čitaš Bibliju i u praksi je sprovodiš. Ako želiš mir u duši.
    A ako želiš nemir i haos, onda brate imaš toliko raznih mogučnosti ....samo treba da odabereš, šta hoćeš....

    Vlada kaže:
    Savest nije čulo!!! Savest je emocija.
    Savest je materijalna!

    Naučnici Instituta za mozak u Sankt Peterburgu tvrde da je savest materijalna i da se vidi na encefalogramu u laboratoriji Instituta

    Metoda ruskih naučnika podseća na kompjuterske igre sa kartama. Strelice uperene nadole ili nagore pojavljuju se na displeju računara. Čovek na kojem se obavlja test pritiska odgovarajuće tipke, ali je njegov zadatak da namerno laže u datom momentu. Tokom istraživanja, aparati registruju celokupni rad mozga.

    Naučnici tvrde da istraživanjem encefalograma mogu da uporede reakcije mozga na istinu ili laž, čak i da uoče i uporede nameru testiranog da kaže istinu ili da slaže. Prema rečima direktora Svajtoslava Medvedjeva, dopisnog člana Ruske akademije nauka, mozak konzistentno radi, bez obzira na to da li su akcije testiranog u skladu sa uobičajenim normama. U mozgu, mehanizam poznat kao „detektor grešaka“ neprekidno funkcioniše. Na primer, zaboravili ste da isključite peglu pre odlaska od kuće. Detektor grešaka počinje da „radi“ i šalje mozgu alarmni signal tako da osoba oseća da bi moglo da se dogodi nešto loše. Pitanje je šta se događa kada je greška shvaćena mozgom pre nego što se osetila instinktom kada želite da nekoga prevarite. „Kada osoba učini nešto loše i kada se priprema da uradi nešto što je u kontradikciji sa njegovim ponašanjem, ‘podiže’ se neka vrsta opominjuće zastave. Osoba oseća da nešto nije u redu. To je jednako grižoj savesti. To je trenutak lansiranja mehanizma savesti“, kaže Medvedjev. „Svako ima savest kao osnovni mehanizam. Razlika nije u tome da li je neko pošten ili nepošten, već u tome kakvi su njegovi moralni principi.

    Otkriće ruskih naučnika je senzacija. Ono popločava put ka razvijanju stopostotno sigurnog detektora koji analizira odgovore mozga, a ne psihološke reakcije tela koje osoba može da kontroliše. Stručnjaci kažu da će za godinu dana imati odgovarajuću opremu, a nisu skloni tome da se otkriće koristi dok još traju fundamentalna istraživanja. Veruju da će mnogi biti zainteresovani za dizajniranje uređaja koji će meriti savest.

    Autor: Ekipa Glasa javnosti

    Ovo sam mislio da stavim na temi "nauka i tehnologija"...al' eto

    Još jedan od dokaza, kako sa napretkom nauke saznajemo ono što nam je Bog još pre 6000 god. govorio ... ali samo treba imati strpljenja, sve će izaći na videlo, kad-tad

    Vlada preteruje:
    Ako ne ubiješ kako ćeš se prehraniti??
    Treba li komentar na ovo ?

  14. #74

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Grešan sam Gospode, Svetim Duhom Tvojim me osnaži da ne postanem lakoman zbog Tvog oprosta, koji mi udeljuješ iz milosti Tvoje po Sinu Tvom, Isusu Hristu, zarad Koga saslušaj moju molitvu. Amin.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  15. #75

    Odgovor: Грешни, овамо!

    Ako je Bog savršeni stvoritelj, zbog čega su ljudi, najviša stvorenja na zemlji, grešni?

    Zlo ne potiče od Boga. Njegova namera nije bila da ljudi budu grešni. Ali pošto ih je stvorio inteligentnim i odgovornim bićima sa slobodom da donose vlastite odluke, postojala je mogućnost da zloupotrebe svoju slobodu. Božija namera nije bila da stvori robote. Želeo je da ga ljudi koje je stvorio slušaju i žive u slozi sa njime, ali je hteo da to bude njihov lični izbor. Njegova želja je bila da živi sa njima u odnosu međusobne ljubavi, a ljudi ne bi mogli da vole ako nisu slobodni, jer roboti nemaju sposobnost da vole.

    Tužna je činjenica, danas kao i u prošlosti, da su ljudi odlučili da ne slušaju Boga, a posledica toga je zlo greha, konflikti i patnje. Krivica je u ljudima, a ne u Bogu. Ako neodgovoran vozač izazove sudar, krivimo njega a ne onoga koji je izmislio ili napravio automobil.
    Zbog greha ništa nije onako kako je Bog nameravao. Umesto da uživaju u životu koji im je Bog namenio, ljudi doživljavaju sukobe na svakom koraku. U konfliktu su sa svojom okolinom, drugim ljudima, sa sobom i sa Bogom. Doneli su greh ne samo na svet nego i u ljudsku prirodu, tako da svi ljudi koji se rađaju dolaze na svet sa tendencijom da greše. Niko ne mora da uči dete kako da radi pogrešno. To dolazi prirodnim putem.
    Loša dela i loše reči su samo spoljašnji znaci dubljeg problema - grešnog uma, srca i volje. Isus je jednom rekao:
    "Jer iznutra, iz čovekovog srca, izlaze zle misli, blud, krađe, ubistva, preljube, pohlepa, zloća, prevara, razuzdanost, zavist, psovka, bahatost, bezumlje. Sva ova zla izlaze iznutra i čoveka čine nečistim." (Marko 7:21-23).
    Primetite da Isus naziva zlim ne samo vidljive grehe, kao što je krađa ili ubistvo. Čak i loše misli, prevara i zavist, ono što ni najbliži prijatelji ne mogu da znaju, jeste greh. Kada pogledamo na okrutnost, korupciju i nemoral u svetu, ponekad možemo da budemo zadovoljni sobom. Ali u isto vreme varamo se, jer smo previše nesavršeni i naš standard je nesavršen. Jedino je Bog savršen, a njegovi standardi su perfektni. Zato Biblija kaže daje greh kada ne dosegnemo Božije standarde, da je to kršenje Božijeg zakona (1. Jovanova 3:4).

    Ko se onda može spasiti ?

    Roditelji puni ljubavi čeznu da zaštite decu od nepotrebnog bola. Mudri roditelji znaju koja je opasnost od preterane zaštite, da je sloboda izbora u samoj srži ljudskog bića i da bi svet bez izbora bio gori od sveta bez bola. Još gori od toga bio bi svet u kojem bi živeli ljudi koji bi bili u prilici da prave pogrešan izbor bez osećaja bilo kakve boli.

    Niko nije opasniji od lažova, lopova, ili ubice koji ne oseća nepravdu i štetu koju čini sebi i drugima (1. Mojsijeva 2:15-17).

    Mi mrzimo bol pogotovo kod onih koje volimo. Bez neugodnosti--> bolesni ne bi išli kod doktora, iscrpljena tela -->se ne bi odmarala, kriminalci -->se ne bi bojali zakona, deca--> bi se smejala na ukore. Bez griže savesti dnevnog nezadovoljstva zbog dosade ili prazne čežnje za važnošću, ljudi koji su stvoreni da nađu zadovoljstvo u večnome Ocu bili bi zadovoljni sa mnogo manje.

    Uzmimo za primer Solomuna: namamljen požudom i poučen od strane boli, pokazuje nam da čak i najmudriji među nama mogu odlutati od dobra i od Boga sve dok nas ne zarobi bol i naši kratkovidni izbori (Propovednik 1-12, Psalmi 78:34-35, Rimljanima 3:10-18 ).

    Patnja se često dešava kao delo ruku drugih ali ona takođe ima način otkrivanja onoga šta je u našim srcima. Naši kapaciteti za ljubav, milosrđe, ljutnju, zavist i ponos mogu dremljivo ležati u nama dok ih okolnosti ne probude.
    Jakost i slabost srca se otkrivaju ne kad stvari teku na način na koji bismo mi hteli, već kada plamenovi patnje i iskušenja iskušavaju narav našeg karaktera. Kao što se zlato i srebro profinjuju vatrom i kao što ugalj treba vreme i pritisak kako bi postao dijamant, ljudsko srce se otkriva i razvija izdržavajući pritisak i vrućinu vremena i okolnosti. Snaga karaktera se pokazuje ne kada je sve u redu sa našim svetom već u prisustvu ljudske boli i patnje (Jov 42:1-17, Rimljanima 5:3-5, Jakov 1:2-5, 1. Petrova 1:6-8 ).

    Odjednom se setimo naše vlastite smrtnosti i činjenice da su ljudi važniji od materijalnih stvari. Setimo se da trebamo jedni druge i da iznad svega trebamo Boga. Svaki put kad otkrijemo Božju utehu u našoj patnji povećava se naša sposobnost da pomognemo drugima. To je i apostol Pavle imao na umu kad je napisao: "Blagosloven Bog i Otac Gospoda našeg Isusa Hrista, Otac milosti i Bog svake utehe, koji nas utešava u svakoj nevolji našoj, da bismo mogli utešiti one koji su u svakoj nevolji utehom kojom nas same Bog utešava" (2. Korinćanima 1:3-4).

    Ako je smrt kraj svega onda život ispunjen patnjom nije pošten. Ako nas kraj ovog života dovodi do praga večnosti onda su najsrećniji ljudi ovog sveta oni koji kroz patnju otkriju da ovaj život nije sve radi čega treba živeti. Oni koji pronađu sami sebe i svog večnog Boga kroz patnju nisu patili uzalud.

    Niko nije patio više od našeg Oca na nebu. Niko nije platio veću cenu za dopuštenje ulaska greha u svet. Niko nije tako neprestano žalio nad bolom ljudske rase koja je skrenula sa pravog puta.
    Niko nije patio kao onaj koji je raširio svoje ruke i umro pokazavši koliko nas voli. To je isti Bog koji privlačeći nas sebi traži od nas samo da Mu verujemo kada patimo i kada naši voljeni plaču u našem prisustvu. (1. Petrova 2:21, 3:18, 4:1).
    Apostol Pavle je molio Gospoda da ukloni nepoznati izvor patnje ali je Gospod odbio govoreći: "Dosta ti je moja blagodat; jer se moja sila u slabosti pokazuje sasvim." "Dakle," reče Pavle, "najslađe ću se hvaliti svojim slabostima, da se useli u mene sila Hristova. Zato sam dobre volje u slabostima, u ruženju, u nevoljama, u progonjenjima, u tugama za Hrista: jer kad sam slab onda sam silan" (2. Korinćanima 12:9-10).
    Pavle je naučio da će radije biti sa Hristom u patnji, nego bez Hrista u dobrom zdravlju i ugodnim okolnostima.

    Isus je platio za nas

    Nisi sam ako te nepoštenje i patnja života ostavljaju neuverenim da je Bogu na nebesima stalo do tebe. Razmotri još jednom patnju Onoga kojeg je prorok Isaija nazvao "odbačen između ljudi, bolnik i vičan bolestima"(Isaija 53:3).

    Razmisli o Njegovim izbičevanim leđima, krvavom čelu, rukama i nogama s počupanim noktima, Njegovom probijenom boku, Njegovoj agoniji u Vrtu i Njegovom dirljivom plaču napuštenosti. Razmotri Hristove tvrdnje da nije patio zbog svojih greha već zbog naših. Davši nam slobodu da biramo pustio nas je da patimo dok je On sam poneo konačnu kaznu i bol za sve naše grehe (2. Korinćanima 5:21, 1. Petrova 2:24).

    Kada vidiš razlog za Njegovu patnju imaj na umu da Biblija kaže da je Hrist umro kako bi platio cenu za naše grehe i da će svi oni koji u svom srcu veruju da Ga je Bog podigao iz mrtvih biti spašeni. (Rimljanima 10:9-10). Oproštenje i večni život koje nudi Hrist nije nagrada za bilo kakva nastojanja svima onima koji u svetlu dokaza poveruju Njemu.
    Poruku je izmenio ser_gogsy, 30.10.2008 u 21:56 Razlog: zagrada :)

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 04.11.2012, 10:18
  2. Докази о времену
    Autor broj310 u forumu Filozofija
    Odgovora: 149
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 13:25
  3. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.05.2009, 13:03
  4. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 23:31
  5. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 12:34

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •