Iskrenost - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 40

Tema: Iskrenost

  1. #16

    Odgovor: Iskrenost

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Ponekad sam i surovo iskrena,uglavnom kazem sve sto mislim,
    ako je u tom momentu potrebno.Nerazumem ljude koji traze
    iskren odgovor,a onda se naljute usled istog.Istina zna mnogo
    puta da zaboli,ali sa druge strane znas na cemu si.
    Ja na sve ovo bih još dodala da cenim ljude koji imaju petlju sve reći u lice i smatram da su mi Ti ljudi prijatelji, jer ukazuju na moje pogreške.

  2. #17

    Odgovor: Iskrenost

    Retka je potpuna iskrenost. Ona može biti potpuno prava kada se govori o brojivim stvarima. Na primer, koliko imate dece, ili godina. Sve što zahteva neko mišljenje, opis, ili sud je podložno manipulaciji. Često to radimo a da mislimo da smo 100% iskreni. Imao sam jednog drugara koji je na ženino šaljivo pitanje da li ju je nekada prevario, odgovarao:
    - Jesam, ali neću da priznam.
    Naravno, to ne znači da ta naše subjektivna i željena iskrenosti nije dovoljna i poštena. Pametnom čoveku često i ne treba reći ništa da shvati suštinu neke pojave ili događaja. Neki put je i ćutnja sasvim dovoljan indikator da se nešto razume...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #18

    Odgovor: Iskrenost

    Trudim se da budem iskrena.Ljudi koji su mi vrlo bliski kažu da umem da budem i surova, ali da zato cene moje mišljenje.
    Valjda imam i malo sreće da imam posla sa ljudima koji umeju da cene iskrenost.

    E sad, nekada nešto i prećutim.Za dobrobit čovečanstva.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  4. #19

    Odgovor: Iskrenost

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Retka je potpuna iskrenost. Ona može biti potpuno prava kada se govori o brojivim stvarima. Na primer, koliko imate dece, ili godina. Sve što zahteva neko mišljenje, opis, ili sud je podložno manipulaciji. Često to radimo a da mislimo da smo 100% iskreni. Imao sam jednog drugara koji je na ženino šaljivo pitanje da li ju je nekada prevario, odgovarao:
    - Jesam, ali neću da priznam.
    Naravno, to ne znači da ta naše subjektivna i željena iskrenosti nije dovoljna i poštena. Pametnom čoveku često i ne treba reći ništa da shvati suštinu neke pojave ili događaja. Neki put je i ćutnja sasvim dovoljan indikator da se nešto razume...
    Zanimljivo razmišljanje ..ali zamolila bi te da mi odgovoriš,zašto misliš da je sve što zahteva neko mišljenje podložno manipulaciji?

    Zanima me ko iskreno manipuliše u sledećoj situaciji:

    on flertuje,ona primeti,on kaže da se samo zeza...

    Recimo,da i ćutnja može biti biti odličan vid manipulacije,a sve iz iskrenih namera...da li radi "mira u kući",ili iz lične dobiti,da ne kažem koristi.

  5. #20

    Odgovor: Iskrenost

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Zanimljivo razmišljanje ..ali zamolila bi te da mi odgovoriš,zašto misliš da je sve što zahteva neko mišljenje podložno manipulaciji?
    Zato što smo mi ipak i hvala Bogu samo ljudi i nikada do kraja savršeni i pored moguće naše čak i krajnje dobronamernosti. Ne bih šire elaborirao ovo i samo ću napomenuti da postoje brojne situacije u kojima ima i naših interesa čime se naša subjektivnost o njima pojačava, jer mi nismo mašine niti instrumenti da budemo potpuno objektivni.

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Zanima me ko iskreno manipuliše u sledećoj situaciji:
    on flertuje,ona primeti,on kaže da se samo zeza...
    Nisam razumeo početak ovog pitanja, jer mi, iako može biti suštinski tačan, izraz "iskreno manipulisanje" nekako ne štima. Pre bih upotrebio, recimo, namerno manipulisanje. Ipak, probaću odgovoriti na potpitanje:

    Pa što je možda za nju flert, verovatno je to za njega samo zezanje. Znam dosta takvih primera u životu. Muškarci su u suštini i paunovi i vole da se malo i pokazuju, baš kao što verujem da ima i takvih žena...

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Recimo,da i ćutnja može biti biti odličan vid manipulacije,a sve iz iskrenih namera...da li radi "mira u kući",ili iz lične dobiti,da ne kažem koristi.
    Naravno da i ćutanje može biti sredstvo manipulacije. Često i jeste. Međutim, kada govorimo o mogućem manipilisanju nekim činjenicama, osećanjima i događajima, govorim o načelnoj mogućnosti. To nikako ne znači da smo svi skloni tome, kao i to da ako i jesmo, da smo svi u istoj meri neiskreni i skloni manipulisanju drugim osobama...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #21

    Odgovor: Iskrenost

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Nisam razumeo početak ovog pitanja, jer mi, iako može biti suštinski tačan, izraz "iskreno manipulisanje" nekako ne štima. Pre bih upotrebio, recimo, namerno manipulisanje.
    Iskreno,hvala na odgovorima

    Iskreno manipulisanje,može biti delovanje u nekoj situaciji,u kojoj recimo,ne želimo nekoga da povredimo,a ipak bi manipulisali situacijom,dakle...ne mora biti iz loših namera.

    E sad,šta nam štima,a šta ne...to je priča za neko drugo mesto .

  7. #22

    01 Odgovor: Iskrenost

    Posto se neko udaljio od teme,pogledao sam prvi post koji je vrlo jasan i precizan. Jesam,iskren sam i prema sebi i prema drugima.Laganje je samo odlaganje istine i sto se duze odlaze,na kraju vise boli.I ako sam iskren,nisam svetac,slazem i ja u nekim situacijama.A to su one nezgodne prilike kad nas neko pita npr. jesam li debeo/la ili jesam li ruzan/na.Tada se,ponekad mora malo slagati da onog drugog ne bi istina jako povredila.Bolje im reci da imaju
    extra liniju i da nisu ruzni nego ga sutra nositi na dusi.
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  8. #23

    Odgovor: Iskrenost

    Ma kak'a iskrenost.
    Ko je još vid'o neku "vajdu" od nje. Iskrenosti.

    Lažem, nego šta ....

    Sebe - kao ker.
    Pa ... da sam u bar trista situacija bila prema sebi iskrena ... do sada bi mi se trista pomena da(va)lo.
    Koliko sam samo puta, na prvu loptu pomislila:
    ... ne mogu ja to ... ne umem ... ne znam ... pa kako ću ... pa slaba sam ... pa žena sam ...
    nemam snage ... nemam živaca ... nemam nade ... nemam volje ... nemam razloga ... nemam više (ni manje) cilja ...

    Ma imam sve ... i sve znam i sve mogu i sve umem. Niko ne ume, ne zna i ne može bolje od mene.
    I juriiiiiiiiiiiiiiiš ...... odbrana ili napad (svejedno) .... juriiiiiiiiiiiiiiiš ... mislim - juriiiiiiiiiiiiiiiiiiM !

    I da vidiš ... funkcioniše.

    Na odbrambeno-napadnom mehanizmu se mora raditi. I graditi ga - svim sredstvima.
    I odbraniti se - po bilo koju cenu.
    I napasti (nego kako) preduhitriti neprijateljsku ofanzivu (čisto "Komandovanje-Strategija-Operatika ")
    Pa ko će - ako nećeš ti - tj. JA ? Sama !?

    KO ???

    Ako se to zove neiskrenost prema sebi - pa, šta da kažem, osim - baš me nešto i zabole za iskrenost.
    Iskrenost je za mene ionako (u tak'im slučajevima) obična kukavica. Plus izdajnica.
    A ja tak'im slučajevima nekako (k'o po kazni) ... najčešće baratam.


    Molim.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  9. #24

    Odgovor: Iskrenost

    uwjek iskren,uwjek kazem sto mislim,ponekad to zna da kosta i nije dobro,ali u takwim situacijama se izwini na iskrenosti,i opet izadjes iz price pozitiwan i ostawis utisak bar originalan..

  10. #25

    Odgovor: Iskrenost

    iskrena sam i to ponekad nije dobro jer sve je vise onih koji vole da im kazes ono sto bi voleli da cuju.a ja to ne umem i necu....i sama vise volim da mi kazu istinu u lice pa kakva god da jeste
    Najveca vlast je vladati sobom.

  11. #26

    Odgovor: Iskrenost

    Iskrenost je nesto nalepseJa sam uvek iskrena,pa se vecina naljuti na mene.Ljudi vecinom hoce da cuju samo lepe stvari,ali ja se bas na to ne obazirem puno,jer na osnovu toga mogu da sagledam neke stvari

  12. #27

    Odgovor: Iskrenost

    ne verujem da je svako 100 posto iskren prema sebi i prema drugima.
    cesto se nama desava da se zavaravamo da nesto nije onako kao je, jer nam je lepo kad gledamo kroz ruzicaste naocare. e kad ih skinemo...boli....ali to je realnost.
    u svakodnevnoj komunikaciji na poslu, sa porodicom, prjateljima, iskrena sam koliko mogu.
    kazem koliko mogu, jer sam nekima slagala....
    nije bilo drugog izlaza nego da lazem mamu kad su joj otkrili rak na bubregu, da je samo mali benigni tumor koji nije opasan, jer bi umrla pre nego stigla na operaciji.
    da je operacija hitna jer su tad nasli mesta, a ne zbog toga sto ima sanse da prsne kapsula u koj se razvija i napravi joj haos u organizmu.
    ona i dan danas ne zna istinu iako jos uvek sumnja.
    nije bilo drugog izlaza da slazem tatu da je deda OK, iako je umro, pre nego dodjem do njega, da ne vozi sam kroz grad.
    ....bilo je i bice lazi...samo nikako zlonamerne.


  13. #28

    Odgovor: Iskrenost

    Iskrena sam i prema sebi i prema drugima, osim ako to nekome može da naškodi. Od laganja nema vajde, osim onih dobrih laži, na primer, zašto da kazem koleginici da mi se ne dopada njena haljina, kad je ona presrećna što se ponovila, ali ako pita unapred, onda sam iskrena. Dakle i za iskrenost postoji pravo vreme.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  14. #29

    Odgovor: Iskrenost

    Iskrenost je fikcija, mit i nikada ne dosegnuto stanje, kao, uostalom, i još neki pojmova zbog kojih umemo da se busamo u grudi i tvrdimo kako smo iskreni, pošteni, ne lažemo i tako dalje, jer nisamo u stanju da sami pogledemo sebe do kraja u oči i priznamo sopstvenu nesavršenost...

    Naravno, ovo nikako ne znači da nema i iskrenih i poštenih osoba, posebno u relativno smislu, a sva zabuna oko toga je zbog naše idealizacije pojma iskrensoti...
    Poruku je izmenio memento, 18.03.2009 u 12:35
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #30

    Odgovor: Iskrenost

    Iako sam kratko na ovom forumu, primetio sam da ima nickova (često sjajnih) ali...kod kojih sam nazreo da imaju drugačiji unutrašnji život nego što ga pokazuju javno, na bordu. Ne mislim da je to loše, jer svak ima prava da dozira ono što želi pokazati o sebi pošto je ovo javni medij, dostupan bilo kome.
    Iako nas krije anonimnost nickova...ipak je moguće skupljanjem delića, usput prosutih, nekako otkriti i ličnost iza nicka.
    Spadam u ljude koji se uvek zapitaju ko je stvarno iza nečeg napisanog. Jako poštujem hrabrost onih koji napišu životan post, često gorak po njih, ali sa porukom svima "ko smo stvarno".
    Nasuprot njima neki nastave da igraju rolu koju su mnogi drugi već stvorili o njima. Šta je razlog ? Možda je odgovor da tako žele da vide ko zaista ume da pronikne iza "zavese" koja je , najčešće, samo jedan segment njihove ličnosti.

    Tema je o iskrenosti...a ja nisam našao pogodniju za ovaj post mada sam svestan da on otvara još neka pitanja .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Iskrenost na forumu
    Autor Kunic u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 229
    Poslednja poruka: 31.07.2015, 12:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •