Iskrenost - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 40

Tema: Iskrenost

  1. #31

    Odgovor: Iskrenost

    Nekad zaista mnogo boli, ali bez obzira, prema sebi sam iskrena do koske..to sam naučila odavno, još kao dete..i ponekad sam jako surova prema sebi, ali moram iskopati i najskriveniju misao i sebi priznati istinu..

    e sad, što se drugih ljudi tiče, to nije tako jer poznajem samo jednu osobu sličnu meni u tom smislu i sa njim mogu biti iskrena i reći mu sve što mislim, onako ogoljeno..
    poznajem puno onih koji su negde između i njima istinu moram često ulepšati, bar malo..a poznajem i one koji toliko lažu sebe, da u te laži na kraju i veruju i ko sam ja da im tu sliku kvarim?
    obično izbegavam komunikaciju sa njima, ali baš kad moram, kažem im ono što žele da čuju..neka priča ko šta hoće, ali nekad to tako jednostavno mora..ima teških sudbina i velikih muka i zašto im dodatno otežavati, ako pomoći nema..za to nemam duše, pa i neka sam lažov..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  2. #32

    Odgovor: Iskrenost

    Ako laz ubija ljubav,sta cini iskrenost
    ABEL ERMAN


    Konacno(mada odavno vec...) shvatih da iskrenoscu,covek moze vise da naskodi drugima no sebi...i zato je preko potrebno ublazavati je dobrotom i takticnoscu.(Znamo da samo ''Sveti ljudi'' mogu biti uvek iskreni,jer nemaju ni trunke zlobe niti pakosti u sebi.)

    Govoriti iskreno znaci reci ono sto zaista mislimo ,reci istinu, tacno onako kako je vidimo i uciniti to bez obzira na posledice.

    Evo sad Grejlinga....''.Kad covek nije iskren,on je obazriv ili neposten ili taktican,a vrlo cesto i sve to zajedno.''..
    Mnogi smatraju da su nepostenje i takticnost mnogo korisniji za napredak u zivotu od iskrenosti...

    Takticnost je mudra vrlina ...svako moze da bude iskren (cak i oni nemarni),ali ne ume svako pazljivo da odmeri sta treba da kaze i na koji nacin,pa da popravi medjuljudske odnose i time izvuce vise dobroga ,nego inace...

    Iskrenost je oruzje koje ljudi cesto koriste da bi nekoga povredili ili da bi se osvetili.Ljudima ponekad kazemo neprijatne istine ,jer nam je stalo do njihove dobrobiti,ali mnogo cesce jer smo povredjeni,ljubomorni ili ljuti.

    ''Svi okrutni ljudi opisuju sebe kao uzore iskrenosti'',kazao je Tenesi Vilijams...
    A,sustina ''neprijatnih istina''-a sa njima i iskrenosti uopste -jeste da one ne odrazavaju uvek pravu istinu...


    Cesto otvoreno govorimo ono sto smatramo ili tvrdimo da je istina ili ,sto je jos gore,nase neulepsano misljenje...Znaci,da iskrenost ima vise veze sa uverenjem,nego sa cinjenicama,a ovo prvo kao subjektivna vrednost,cesce biva tendenciozno...

    Reci da je lako biti iskren ,kada se ne ustezemo da kazemo celu istinu ukazuje na vazan detalj:da cemo uspeti dobro da sluzimo istini i drugom coveku,samo ako kazemo celu istinu,sto zahteva mnogo vise razmisljanja i pripreme od toga da samo otvoreno govorimo...

    Ali,zivot ne bi bio,to sto jeste,da ''iskrenost''nije snazno nagradjena zahvalnoscu srca iz koga ce zbog toga, doci divne misli i verovanja da ljudska dusa nije samo ''posuda za sve pakosti ovoga sveta''...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  3. #33

    Odgovor: Iskrenost

    Iskrenost je mač sa dve oštrice. Volim ovu temu jer se iskrenost dotiče svih segmenata života. Gde god da se okreneš, svuda neka dvoličnost, licemerstvo, ironija... Kako biti iskren u ovakvom svetu, a da ne ispadneš naivan? Nekad se iskrenost smatrala vrlinom, među većinom ljudi. Smatram da i dalje jeste vrlina, samo se stvorila takva atmosfera, mentalitet ljudi diktira pravila ponašanja, stil života nas primorava da se menjamo, da bi opstali. Kad se brzo živi, zapostavljaju se neka osnovna merila vrednosti, a među njima i iskrenost.
    Naravno, ne znam za osobu koja je iskrena sto posto. Uvek se potkrade neka sitna laž, makar u mislima, ako ne u nekom postupku. Sve je to deo života ali dokle god nekom ta sitna laž ne pričini štetu, može se samom sebi tolerisati.
    Sa obimom laži, raste nam i sopstvena odgovornost. Treba sve izbalansirati. Ako je čovek iskren, a od toga ima samo štete, to ne znači da je naivan i da treba da svoje kriterijume ublaži. Treba držati do sebe, a neke sitne, kozmetičke promene su svakako neophodne.
    Ima ljudi koji lažu čim zinu ali to rade potpuno nesvesno. Jednostavno, kad je čovek takav, takav je i tu jedva da ima šansi za popravak. Ipak, ne treba zloupotrebljavati nečiju iskrenost. Na iskrenosti se gradi poverenje, a kad nema iskrenosti, onda nema bi dubine odnosa, onda je sve površno. Mora se biti čovek, zna se koja su merila, norme ponašanja.
    Prvi utisak uvek vara

  4. #34

    Odgovor: Iskrenost

    ...

    Postoje oblasti ljudskog delovanja gde istina i iskrenost gotovo uvek pobedjuju..A to su prijateljstva...Trenutak kada prijatelji mogu da spuste gard i otkriju sebe jedno drugome jeste trenutak kada njihov odnos prelazi na visi nivo.''Iskrenost s jedne strane pobudjuje uzajamnu iskrenost i dovodi do otkrica,poput vina i ljubavi'',pisao je Montenj...

    Takva je iskrenost srca ,kada nas ''neko obuzme'',i kada mi to isto njemu ucinimo (kad se uselimo jedno u drugo...kada ''on pobegne u mene,a ja u njega'').

    Bez takve razmene emocija,zivot tesko da bi imao neku narocitu vrednost...

    Mnogi ljudi bi hteli ovu ''ludost srca''...da bi se konacno probudili iz decenijskog sna,ali im ''misli'' ne dozvoljavaju...A,tako je lagano biti iskren,oplemeniti dusu svoga prijatelja ili partnera-partnerku,pravim, raskosnim emocijama.Zasto cesto imamo osecaj tako jasno definisan,da ne mozemo da' se iskazemo'',i da za nama stalno trce ''opasne,nejasne i razlicite ,gotovo nezaustavljive misli?

    Origionalni nemacki psihijatar,iz prve polovine XXveka,Ludvig Klages,pisao je da od ''nekog vremena -nevremena pojave duha u coveku,ovaj (DUH)je zaratio sa njegovom dusom,a onda i sa telom,pa je od tada covek sve nesrecniji,bolesniji,agresivniji...

    Cesto se pitamo:''Zasto je misao kriva za nas nesrecan zivot''?Zasto nikako ne pronalazimo''Arijadnin konac'',koji bi nas iz haoticnog lavirinta,u kome vidimo sukobe svakog sa svima,(duh sa dusom ,dusa sa telom...) konacno probudili kroz ljubav,iskrenost i istinitost sustine nasega bica ....

    Misao razuzdana,pomamna..SUMNJA (to je nas ''demon'',nasa stalna pratilja kroz zivot...)Mi vecito sumnjamo,zahvaljujuci nasem razumu i umu...raspaljenom umu...za koga je najbolje morao znati Dostojevski i njemu slicni velikani u umetnosti i filozofiji,oliceni u Ivanu Karamazovu ili Beketovom Godou,ili''junaci''de Sadovi,Kamijevi,Sartrovi,Sioranovi....

    Ma,ovo je tako opsirna tema...ta cudesna iskrenost...a gde je tu LAZ...?..
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  5. #35

    Odgovor: Iskrenost

    slazzem se. i ja to, kad on pobegne u mene, dozzivljavam kao krajnju iskrenost.
    & underpaid......

  6. #36

    Odgovor: Iskrenost

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Ako laz ubija ljubav,sta cini iskrenost
    ...
    dabome
    trazimo istinu? a je l` znamo sta cemo posle s njom?
    glasam za takticnost

    kao sto ni svaka laz nije zla i losha,tako ni svaka istina nije dobra i blagorodna
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #37

    Odgovor: Iskrenost

    Cak i za iskrenu izjavu treba naci pravi trenutak i nacin kako je saopstiti.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #38

    Odgovor: Iskrenost

    Pored "Iskrenosti na forumu" i ove sveopšte "Iskrenosti"
    postoji velika mogućnost da iskrenost postane jedan od najotrcanijih pojmova kako na forumu, tako i u sveopštem
    ... najiskrenijem smislu.





    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  9. #39

    Odgovor: Iskrenost

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Pored "Iskrenosti na forumu" i ove sveopšte "Iskrenosti"
    postoji velika mogućnost da iskrenost postane jedan od najotrcanijih pojmova kako na forumu, tako i u sveopštem
    ... najiskrenijem smislu.




    Šta se može kad je taj pojam neiscrpan izvor za analizu, jer koliko ljudi ima, toliko i karaktera ali i različitih shvatanja tog pojma. Svako o iskrenosti ima neko svoje viđenje, na to gleda iz svog ugla. I svuda vidiš drugačije viđenje a istina je da se pod taj pojam svašta može staviti. I svako je u pravu.
    Prvi utisak uvek vara

  10. #40

    Odgovor: Iskrenost

    oKO Mene sve sami ljudi koji su max. iskreni a u stvari 90% njih i ne zna shta znachi biti iskren...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Iskrenost na forumu
    Autor Kunic u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 229
    Poslednja poruka: 31.07.2015, 13:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •