gde ste svi zaljubljeni
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 20
  1. #1

    05 gde ste svi zaljubljeni

    TEMA "Treba mi pomoc", za one sa ljubavnim problemima......
    Tisina. Niko ne pise o tome da li mu treba pomoc... Kako to? Sve ostale teme su "dozvoljene" za polemisanje, razmatranje, objavljivanje - a sta je sa temom "Treba mi pomoc".
    Hajde da pisemo molo i o tome. Nije sramota.
    veritas

  2. #2

    13 Odgovor: gde ste svi zaljubljeni

    Pa dobro, Natasa imas li ti koji ljubavni problem.
    Sigurno ga imas jer ti je ova tema interesantna.


  3. #3

    Odgovor: gde ste svi zaljubljeni

    Pa, ovaj citav podforum je namenjen ljubavnim problemima. Dakle, neko ima ljubavni problem, dodje, otvori temu i pita sta ga interesuje... to je to Znaci, zasebni problemi u zasebnim temama, svaki pojedinac za sebe
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    Odgovor: gde ste svi zaljubljeni

    Natasa ima nekakav problem zato joj je ova tema interesantna.

    Znas ono ne laje kuce radi sela vec radi sebe...

  5. #5

    Odgovor: gde ste svi zaljubljeni

    Treba neko prvi da postavi temu, da probije led, posle ce ljudima biti lakse da se otvore. Nemoguce da bas niko od nas nema ljubavnih problema. Problemi postoje, ali niko nece otvoriti temu "pomozite mi" vec ce na forumu Ljubav obrazloziti ono sto ga muci u trecem licu i pitati "Sta mislite o tome i da li vam se nekada desilo, sta ste uradili ili sta biste da se nadjete u slicnoj situaciji"

    Ja obecavam da cu otvoriti temu cim mi bude trebala pomoc

  6. #6

    11 Odgovor: gde ste svi zaljubljeni

    OK ajde ja cu.

    Sa dragom sam od doceka nove (vec odavno nije nova) 1997. Evo nam godisnjice Medjutim odnosi su nam zahladneli i nismo tako prisni kao pre. Imam utisak kako da i ja i ona nakon kratkog vremena zelimo da zbrisemo jedno od drugog. Da se razumemo nije to svadja ili nesto slicno, meni kao da treba neki novi izazov. Mozda nakon odredjenog broja godina sve manje imamo da kazemo jedno drugome. Nekada je dovoljno da pogled dovoljan i sve mi je jasno, ili ja bar tako mislim. Mozda ovo i nije nekakav problem

  7. #7

    Odgovor: gde ste svi zaljubljeni

    Mozda je problem u tome sto ste zajedno vec 10 godina Tu se sad postavlja pitanje da li ste u braku? Ako jeste, po meni je to normalna pojava, ne moze non-stop da bude kao da ste se juce smuvali. Takve krize prolazi. Sa druge strane, ako niste u braku definitivno vam treba promena, nesto novo... Na tvom mestu prvi korak koji bih ja nacinila je razgovor sa partnerom. Otvorite se jedno drugom, popricajte o svemu, jer ocigledno imate isti problem. Jedino tako cete ga i resiti.

  8. #8

    Odgovor: gde ste svi zaljubljeni

    Hvala na savetu...

    Poslusacu te!

  9. #9

    Odgovor: gde ste svi zaljubljeni

    Da ti kazem, ja sve vise pocinjem da verujem da se to desava u svim vezama posle nekoliko godina. Mislim da ima nesto u tome da se ljudi previse opuste jer vise nemaju potrebu svog partnera da osvajaju over and over again, postanu posle toliko godina sigurni u svoju vezu, ne ulazu vise nikakvu energiju u nju, upadnu u neku letargiju i krajnji produkt je upravo ovo o cemu pricas. Ne mogu da kazem da se osecanja izgube, ali nisu onako intenzivna kao pre i ne trudimo se puno da ugodimo svom partneru ako ne postoji neki konkretan povod. Recimo, ako se tvoja devojka naljuti na tebe (iz bilo kog razloga), ti ces momentalno da se angazujes, sve ces uciniti da popravis stanje stvari i da sve bude kao pre... A ako je to jos jedan sasvim obican dan, onda bas i neces, je l' tako? ... i ja to skroz razumem
    Gather ye rosebuds while ye may...

  10. #10

    Odgovor: gde ste svi zaljubljeni

    Cao Novi,
    Postavila sam temu i odgovaram na nju posle procitanih drugih komentara na istu. Iz tvog komentara, reklabih da nisi u braku. Kazes da su vasi odnosi zatajili. Koliko su zatajili? Koliko ste se opustili i predali ovakvoj situaciji, da li uopste razgovarate na ovu temu, da li pokusavati da nadjete problem? Ako su odnosi zatajili, i ako su razgovori izmedju vas sve kraci - ocigledno je da nesto nije u redu. Gde je problem? Treba da sednes sa njom i porazgovaras, ali maksimalno iskreno. Ne zapocinji ovu temu, ako si u losem raspolozenju (nervozan, apatican, bezvoljan). Izaberi momenat kada ste oboje i normalnom raspolozenju. Na primer, izvedi je na veceru i zapocni temu - normalno bez prepiranja ili tome slicno. Ako ste oboje iskreni, nacicete problem, a na vama je da ga resite. "Ako nisi deo resenja, sigurno si deo problema".
    Nadam se da ce sve biti OK.
    veritas

  11. #11

    Odgovor: gde ste svi zaljubljeni

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Da ti kazem, ja sve vise pocinjem da verujem da se to desava u svim vezama posle nekoliko godina.
    na žalost
    i meni se isto čini..


    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku

    Recimo, ako se tvoja devojka naljuti na tebe (iz bilo kog razloga), ti ces momentalno da se angazujes, sve ces uciniti da popravis stanje stvari i da sve bude kao pre...

    A ako je to jos jedan sasvim obican dan, onda bas i neces, je l' tako? ...

    i ja to skroz razumem
    Da... potrebno je da nastane problem i da ima utisak da će izgubiti ono što ima
    i tek onda oseti potrebu da se potrudi...

    i ja to nikako ne razumem

    zar ne bi trebao da se i sasvim običan dan slavi..baš zato što je sasvim običan

    koji sam ja idealista&utopista ponekad
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  12. #12

    Odgovor: gde ste svi zaljubljeni

    Citat SansRomantic kaže: Pogledaj poruku
    i ja to nikako ne razumem

    zar ne bi trebao da se i sasvim običan dan slavi..baš zato što je sasvim običan
    Ma, ja sam rekla da to razumem zato sto kapiram da se i ja verovatno vrlo cesto ponasam nonsalantno, da nisam time htela njega da kritikujem, racunam da se svi mi (ili bar veci procenat nas) tako opusti posle izvesnog vremena.

    I sad nesto razmisljam... pa, nije to tako samo u ovoj sferi zivota. I na poslu ces se ponasati nonsalantno ako ti sef to dozvoli. Ali, cim on izrazi nezadovoljstvo (podvikne), odmah se menja i tvoj odnos prema radu
    Gather ye rosebuds while ye may...

  13. #13

    Odgovor: gde ste svi zaljubljeni

    Citat SansRomantic kaže: Pogledaj poruku
    Da... potrebno je da nastane problem i da ima utisak da će izgubiti ono što ima
    i tek onda oseti potrebu da se potrudi...

    i ja to nikako ne razumem
    I meni je apsolutno nerazumljivo.
    Čini mi se da u tim dugim vezama prihvatiš drugu stranu "zdravo za gotovo". I kada nastupi to neko zahlađenje (ono se prosto oseća, teško da se može imenovati neki konkretni potezi partnera koji ukazuju na hladnoću), prihvati se kao nešto prolazno, loš momenat, i ne čini se ništa da se ono promeni. A iz zahlađenja nastaje i otuđenje.
    Bila sam u toj situaciji. Tek kada sam pokušala da odlepršam iz takve veze je pokazao koliko mu značimo. I lagala bih kada bih rekla da mi nije to prijalo, da me nije lomilo, ali s druge strane je još jače zabolelo. Zašto tek tada trud da opstanemo? Suviše je kasno truditi se kada popucate po svim šavovima.
    Zato je moj savet da najpre obaviš jedan iskren razgovor sam sa sobom i priznaš gde sebe vidiš u takvoj vezi i šta nadalje očekuješ od nje. A potom moraš obaviti i krajnje iskren razgovor sa partnerkom. Ako veza vredi truda, uloži ga na vreme i vrati zadovoljstvo koje ste imali dok ste bili zajedno.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #14

    Odgovor: gde ste svi zaljubljeni

    Samo da pojasnim situaciju...

    Kao sto navedoh, upoznali smo se 1997. Super, ludilo, zujanje okolo...
    Septembar 1998. odlazim u armiju i potom u martu na Kosova (ko ne zna boj na Kosovu 2). Pred kraj vojske odnosi zahladnili (daleko od ociju daleko od srca...). Vracam se u septembru stvari krecu na bolje...
    Decembar 2000 rekli smo daaaaaa.....
    U junu rodila mi se cerka
    U 2005. cerka narasla nema puno posla oko deteta sve ide svojim tokom ali nema zara....
    Konkurisao sam za Canadu jer mi je dosadno... Pricali smo, ali unaokolo jer ne bih zeleo da to bude nesto opterecujuce za nju. Ne vidimo tu situaciju kao problem za sada ni ona ni ja.

  15. #15

    Odgovor: gde ste svi zaljubljeni

    Citat novi kaže: Pogledaj poruku
    Ne vidimo tu situaciju kao problem za sada ni ona ni ja.
    Odlično

    Onda problema i nema!
    Zar ne?

    Da budem iskrena, pa makar imala i petoro dece,
    kada žara ne bi bilo, i kada bi mi bilo toliko dosadno da apliciram za Kanadu...


    ne samo da bih smatrala da u mom odnosu ima problema,
    nego bih se ozbiljno bacila na pronalaženje uzroka i rešavanje istih...

    ma, šta ja znam..
    sto ljudi sto ćudi,
    dobro pa nismo svi isti!

    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koliko ste zaista zaljubljeni?
    Autor vlado u forumu Ljubav
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 25.11.2023, 09:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •