KANSAS CITY - Amerikanac poznat samo kao Tajni Deda Mraz je 26 godina vozio ulicama Kansas Cityja svakog decembra darujući novac ljudima.

Započeo je s novčanicama od pet, a onda prešao na deset dolara. Kako je raslo njegovo bogatstvo, rasli su i darovi. Poslednjih godina Tajni Deda Mraz je darivao novčanice od stotinu dolara, nekoliko puta i dve-tri od jednom, ljudima u trgovinama, restoranima i na parkiralištima.

Do sada je anonimno darovao 1,3 miliona dolara.

Sada oslabljen hemoterapijama i željan da otkrije svoju veru u slučajnu ljubaznost, Tajni Deda Mraz je odlučio otkriti svoj identitet - to je Larry Stewart 58-godišnji poslovni čovek iz Kansas Cityja koji je zaradio milione kablovskom televizijom i telefonskim uslugama.

Njegovo praznično darivanje počelo je 1979. godine kada se tešio u jednom drive-in restoranu nakon što je dobio otkaz.

"Bilo je hladno i konobarica nije imala dobru jaknu, a ja sam pomislio: 'I ja mislim da je meni loše!'". Dao joj je 20 dolara i rekao joj da zadrži ostatak. Bila je tako zahvalna da je odlučio drugi dan podići 200 dolara sa svog računa i vozio se tražeći ljude kojima bi mogao dati novce. Od tada svakog decembra krstari ulicama.