Drug na drumu
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Drug na drumu

    Da li ste i koliko ste puta bili u situaciji da vam je pomoć potrebna, bilo da ostanete negde u kvaru ili nešto drugo? Koliko ste puta bili u situaciji da pomoć pružite drugome? Zaustavite li vaše vozilo uopšte kad vidite da je nekom pomoć potrebna? Da li ste drug na drumu?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Drug na drumu

    Nisam jos imao poteskoca na cesti da mi je trebala necija pomoc. Jednom su samo dosli sa slepom i pokupili me
    al zato ne prezam od toga ako je drugima pomoc potrebna
    posebno ako drugaricama na cesti treba da se promjeni neka guma... e onda zavrnem rukave i svojski se bacim na djelo
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Odgovor: Drug na drumu

    Koliko ste puta bili u situaciji da pomoć pružite drugome?
    Cisto sumnjam da bi se od moje pomoci neko ovajdio


    Ali secam se jednog stajanja na auto-putu NS-BG u trajanju od 4 sata Isli smo kod moje seke na svadbu i samo smo stali nekih 15 km od naplatne rampe. Da ne opisujem do detalja, razvuklo bi se na dve strane, reci cu samo da sam u onom kafancetu na naplatnoj rampi cak dobila od jednog lika i razvodnu kapu koju je on prethodno koristio na njegovom Yugicu Kaze lik: Ma, jeste da je koriscena, i jeste da je i ova moja malo napukla, ali moze to i na Stojadina da se stavi, izdrzace vam do Beograda Dakle, tad mobilni telefoni nisu bili bas tako rasprostranjeni i ja sam otisla tamo samo da dozovem nekoga, pa sam usput pricala sa likom i rekla mu sta nam je sa autom, pa je lik skontao da je nesto do struje... ma, vi'š ti sta ti je to kad dobro objasnis, k'o kad lekaru das dobru anamnezu Na kraju sam se vratila do kola, keva je jos uvek sedela na zadnjem sedistu sa sve tortom u rukama i plakala, tu neka zena s njom, a caleta nigde Onda sam skontala da je tuda naisao moj stric koji je, gle cuda, automehanicar, skontao sta je cim je podigao haubu i seo u svoj auto sa caletom da odu da kupe sta im treba... i jeste bila razvodna kapa

    Druga situacija koju pamtim je ona kad smo nas osmoro sa dvoje kola zapicili u NS negde oko deset uvece da malo tamo problejimo po gradu... Posle 15-20 kilometara nam pukne guma na jednom autu, a posle jos 20 kilometara i druga na tom istom autu Onda su njih dvojica seli u auto koji je bio u voznom stanju, jelte, da negde nadju vulkanizera, a mi ostali da ih cekamo... i da se smrzavamo Moja kuma je dobila blagi slom zivaca, a ja neverovatan napad smeha, kakav obicno i dobijem u takvim situacijama Posto su bili vrlo "uspesni" u pronalazenju onog-ko-je-trebalo-da-nam-zakrpi-gumu, nas osmoro smo se kuci vratili jednim kolima, i to ne bilo kojim, vec Yugom cet'res pet
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    Odgovor: Drug na drumu

    Kolko me secanje sluzi, nikada me auto nije ostavio na putu, a da to sam nisam mogao da sredim, osim naravno varijanti sa manjkom benzina, a u tom slucaju, kanticu u ranac, pa polako, uvek ima pumpa bar na nekih 10km .
    Sto se tice pomoci, pa iskreno male su sanse da stanem, eventualno ako treba da se promeni guma, neko ceprkanje po autu nepoznate osobe slabo...

    Sa druge strane kad god nekom od drugova stane auto, sta mislite koga zovu.
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  5. #5

    Odgovor: Drug na drumu

    Nisam bio u situaciji da mi je potrebna pomoć na drumu. Jeste mi nestajalo benzina al' srećom blizu kuće pa nije bilo daleko da se ode po flašu benzina kako bi se stiglo do prve pumpe.

    Jesam jednom šlepao prijatelja do benzinske pumpe, nakon što me je pozvao telefonom. I njemu nestalo čorbe pa sam pritekao u pomoć... uglavnom, nije me zadesio neki kvar na putu. Niti sam bio u situaciji da trebam nekome da pomognem. Da li bih pomogao, pa bih zašto da ne. Ukoliko mogu da pomognem.



Slične teme

  1. Drug Čanak!
    Autor sa juga u forumu Politika
    Odgovora: 195
    Poslednja poruka: 10.07.2013, 13:28
  2. Živeo drug govornik
    Autor Kunic u forumu Politika
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 21.03.2010, 20:53
  3. Drug iz maste
    Autor shacky u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 27.10.2009, 22:37
  4. Drug ili drugarica kojeg mrzite?
    Autor Josipovic u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.01.2009, 05:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •