Znamenitosti vašeg grada/sela
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 34
  1. #1

    Znamenitosti vašeg grada/sela

    Po čemu je vaš rodni vojvođanski grad ili selo poznato?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #2

    Odgovor: Znamenitosti vašeg grada/sela

    rodni grad mi bas nije u vojvodini, ali poznat je po luci i fuficama u toj istoj, jednoj prastaroj staroj gradini iz doba hrista (koja godina vise manje) i stadionu po sred stijenčuge. a ovaj grad sto mi nije rodjeni, a u vojvodini je, a sad mi je vec kao rodjeni, (ovo sam bas fino objasnila ) poznat je po fijakeru, vinu, sunki, bođošima i biciklovima.
    nattydread is coming to dinner

  3. #3

    Odgovor: Znamenitosti vašeg grada/sela

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Po čemu je vaš rodni vojvođanski grad ili selo poznato?
    Poznat je po nafuranim limancima.

  4. #4

    Odgovor: Znamenitosti vašeg grada/sela

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    rodni grad mi bas nije u vojvodini, ali poznat je po luci i fuficama u toj istoj, jednoj prastaroj staroj gradini iz doba hrista (koja godina vise manje) i stadionu po sred stijenčuge.
    nemoj da zaboravish da spomenes da je taj grad poznat i po kosom tornju
    moomoo meee jooouu

  5. #5

    Odgovor: Znamenitosti vašeg grada/sela

    Ovo selo pripada opstini mog rodnog grada, pa ga nekako smatram za svoje. Turija je poznata po kobasicijadi koja se odrzava svake godine poslednjeg vikenda u februaru. Nasi Turinci svake godine produzavaju duzinu kobasice za jedan metar, i tako iznova i iznova postavljaju svetski rekord Do sada najveca kobasica bila je dugacka 2020 metara!


    Kobasicijada traje tri dana. Na bini u centru ispred mesne zajednice gostuju kulturno-umetnicka drustva iz raznih mesta, organizuje se tombola, kao i takmicenje u najbrzem jedenju kobasica. Posetioc koji je presao najvecu kilometrazu da bi dosao u Turiju kao nagradu dobija onoliko kilograma kobasica koliko je i sam tezak. Obavezni su luna park, zive svirke, pune kafane i odlican provod!!!

    Evo, promenila sam potpis

  6. #6

    Odgovor: Znamenitosti vašeg grada/sela

    Moj rodni grad je poznat po prvim Danima Piva u našoj državi , po monotoniji, po kolektivnom nezadovoljstvu naroda i po tome što su svi koji su mogli pobegli iz njega. Ja u njemu ne živim više od 6 godina, ali mi se čini da ga od kako smo se rastali više volim nego dok sam živela u njemu. Tako to ide verovatno.

    Elem, jedna od najinteresantnihih gradjevina u mom rodnom gradu - Most na suvom! Ostao bez reke kada je Begej pregradjen i u tom delu grada pretvoren u jezero.

    Na žalost, nisam pronašla lepšu sliku, te ukoliko ovde ima Zrenjaninaca (a znam da ima ) neka me neko slobodno dopuni.



    A ovaj grad u kom sam živela prethodnih 5 godina ima posebno mesto u mom životu i o njemu će mnogi pisati... kao i o ovom u kom se trenutno nalazim, i u kom ću verovatno i ostati.



  7. #7

    02 Odgovor: Znamenitosti vašeg grada/sela

    Mogu samo da napišem da je to Muzej hleba, u koji dolaze sa svih mogućih i nemogućih strana, ali ga meštani slabo posećuju..
    Btw: odlutala sam malo u selo u kome sam živela pre 6 - 7 godina.

    Potrudiću se da ubacim slike, mesto je veoma bajkovito...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #8

    02 Odgovor: Znamenitosti vašeg grada/sela

    U Pancevu se nalazi najstarija pivara na balkanu, ima kafane gde se svira iskljucivo tamburica i kukle svetiljke, takodje ima Svetog Floriana koji cuva grad od pozara i poplava. Poznat i po tome sto ima juznu industrisku zonu, sto je vazduh zagadjen i sto su iz njega pobegli svi koj su to mogli

    Prilog 204 NA SLICI SU KUKE STRAZARI KOJE SE NALAZE NA USCU TAMISA U DUNAV

  9. #9

    Odgovor: Znamenitosti vašeg grada/sela

    Moje mesto neko zove grad, neko selo
    Poznato nekim ljudima po pivu Lav



    a opet neko voli kulturu, pa poznati smo po Dvorcu Dunđerski



    Mada svi zajedno smo ponosni naj, naj više na Dunav


  10. #10

    Odgovor: Znamenitosti vašeg grada/sela

    Hm po cemu je poznat Kovin , po Neuropsihijatriskoj bolnici.

  11. #11

    Odgovor: Znamenitosti vašeg grada/sela

    Matica Srpska, jedna od najstarijih kulturnih institucija u Srbiji. Zvanicno otvorena za citaoce 26.avgusta 1836. godine


    neunistiva zlojebaba!

  12. #12

    Odgovor: Znamenitosti vašeg grada/sela

    Mnoge su znamenitosti ovog plemenitog grada...


    Ime mu čine dve reči - NOVI i SAD, koje ga već i time označavaju novim rasadnikom ljudskog stvaralaštva. To je grad brzih promena, podjednako takav u očima svojih gostiju i svojih stanovnika.

    Neke od znamenitosti Novog Sada su:




    SAT NA TVRĐAVI - Da bi se iz daljine videlo koliko je sati, mala kazaljka pokazuje minute a velika sate. Potiče iz XVIII veka, kada je zamenjena stara manja kula, u kojoj je bio isti satni mehanizam. Prečnik satnih krugova je dva metra.






    SINAGOGA Izgrađena 1906. po projektu arhitekte Lipota Baumhorna, u stilu mađarske secesije. Zbog izuzetne akustičnosti, koristi se kao koncertna dvorana. U objektu se ne vrše religiozni obredi. Jevrejska 11.



    KULTURNE ZNAMENITOSTI



    U Novom Sadu se održava (svake godine u maju) Sterijino pozorje (osnovano 1956), Međunarodni trijenale pozorišta u fotografskoj umetnosti, Međunarodni trijenale scenografije i kostimografije, Međunarodni trijenale pozorišne knjige i periodike.


    Od ostalih kulturnih manifestacija svakako su važne: "Leto u sinagogi", Zmajeve dečje igre (svake godine u junu), "Zlatno oko" međunarodna izložba umetničke fotografije, Festival fotografskog i video stvaralaštva Vojvodine, Festival podunavskih zemalja "Oj, Dunave, Dunave plavi", "NOMUS" Novosadske muzičke svečanosti, Međunarodni festival uličnih svirača, INFANT - Internacionalni festival alternativnog i novog teatra, Džez festival -INTERZONE, "Džez metronom", Egzit-fest, "Štrand fest", "Zlata brana" - smotra dečjeg folklora Slovaka, "Zlatno zvonce", "Zlatna tamburica", Festival duhovne muzike, Festival jugoslovenskog igranog filma, "Fokus" - izbor filmova sa FEST-a.
    neunistiva zlojebaba!

  13. #13

    Odgovor: Znamenitosti vašeg grada/sela

    Nanovija znamenitost Novog Sada je da je upravo postao jedini grad u svetu koji ima dve slave , a to su "tri jerarha" i "Đurđic"! Ovaj najnoviji je sad dobio na vanrednom zasedanju skupštine grada , a na predlog Irineja !

  14. #14

    Odgovor: Znamenitosti vašeg grada/sela


    - vrsacka kula
    - vladicin dvor
    - pozoriste Jovana Sterije Popovica
    + ...
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  15. #15

    Odgovor: Znamenitosti vašeg grada/sela

    Moj rodni grad je poznat sirom sveta po Tarkett-u i Nektaru nije svejedno

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Abeceda sela
    Autor pedja.gogic u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 114
    Poslednja poruka: 05.11.2019, 18:16
  2. Moj rođak sa sela
    Autor Lilith_021 u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:53
  3. Beočin i sela opštine beočinske
    Autor nenad.bds u forumu Srem
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 31.03.2015, 10:42
  4. Istorija vašeg grada / sela
    Autor Invisibleman u forumu Istorija
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 20.09.2013, 11:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •