Koje ste sve poslove do sada radili? - Strana 3
Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 76
  1. #31

    05 Odgovor: Koje ste sve poslove do sada radili?

    Još sam maloletan ali radim svakakve poslove. Nabrojaťu neke.
    Radim sa tatom u mesari, kosim travu po selu, prodajem ogrevno drvo, oštri noževe, igram u pozorištu za honorar i kuvam u restoranima. Zadovoljan sam svojim Životom i poslovima koje radim.

  2. #32

    Odgovor: Koje ste sve poslove do sada radili?

    Radna mesta na kojima sam radio:
    - Vatrogasac 5 godina
    - Magacioner 4 godine
    - Informaticar -> programer -> projektant - (7 godina) poceo kao operater, nastavio kao programer (Clipper/DOS, Progress/Unix), a na kraju i kao projektant IS. U samo mojoj nadleznosti je bio program za obracun LD.
    - Operater na sistemu - 9 godina i jos uvek (administracija sistema, statistika, obracuni, hardware & software za PC racunare)

    Pored toga (privatno nekoliko godina) programiranje u Clipper-u, knjigovodstvenih programa i programa za obracun LD kao i nekoliko aplikacija uze namene. Pocetkom 90-ih sam poceo, raditi masinac za procesor Z-80.
    Pre 10-tak godina sam konstruisao masinu za izradu termoizolacionih ploca od trske, koja jos uvek radi.

    P.S. Ah da zaboravio sam, odmah po prestanku skolovanja radio i 2 meseca kao konobar
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  3. #33

    Odgovor: Koje ste sve poslove do sada radili?

    Ja sam svoj prvi dinar zaradio radeci na pumpi, brishuci stakla tj. shoferke.
    Posle toga sam pisao za casopis jedan vezan za racunare i posle toga bio D.J. u T caffeu na Bulevaru.
    Taj posao sam okoncao, na zalost, zobg faxa, al mislim da cu se vratiti jer su prosli ispitni rokovi.

    poz
    losmi200

  4. #34

    Odgovor: Koje ste sve poslove do sada radili?

    Udarač po bas gitari i zanatlija.
    Back in red!

  5. #35

    Odgovor: Koje ste sve poslove do sada radili?

    Od privrede do nekih drustvenih firmi...sada sam u kafani...


  6. #36

    Odgovor: Koje ste sve poslove do sada radili?

    Kao klinka sam radila razne sitne poslove:delila pozive za glasanje na izborima, anketirala po kucama,radila na glasackim kutijama,a onda sam se zaposlila u jednom butiku.Tu sam zaista uzivala jer je posao lep i lak.Po zavrsetku studija zaposlila sam se u struci-vaspitac.Tu sam i sada.

  7. #37

    Odgovor: Koje ste sve poslove do sada radili?

    Posle skole poceo sam da radim u kompaniji mojih roditelja da steknem neka znanja.Potom paralelno sa tim sam upisao menadzment koji sam napustio brzo.U firmi sam radio 2 godine dok nisam upisao informatiku i tu se mucim a sada preko leta malo radim u firmi ucim sve sto mi treba u buducnosti kako bi uspesno nastavio stazama mojih roditelja.A i citam dosta strucnih knjiga o trgovini,menadzmentu,finansijama,trzistu...Izgleda da mi se buducnost ogleda u tome i ako sam zeleo da pobegnem od toga ali sad kad porastes malo vidis da nije sve tako lepo i da treba postovati ono sto imas sta ces vise od toga.

  8. #38

    Odgovor: Koje ste sve poslove do sada radili?

    Kao srednjoskolka sam jedan dan bila u nadnici, da vadim crni luk (mislim da je taj dan u mom zivotu presudio i da sam jos tada resila da cu zavrsiti fakultet ).

    Isla su sva deca, pa sam i ja htela da zaradim svoje pare, mada su me roditelji ubedjivali da to nije za mene. I nikada vise nisam otisla posle tog teskog dana.

    Kasnije u toku studija sam radila na pijaci, kao prodavacica kora za burek i slicnih proizvoda.

    U studentskim i apsolventskim danima sam konobarisala, ali kako sam postajala starija, taj posao mi je bio sve tezi i tezi, jednostvno sa sazrevanjem sam shvatila da zenska osoba taj posao moze da radi, uglavnom u nekim mladjim godinama.

    I konacno sam stigla do leglnog posla, najpre sam postala nastavnik hemije, a kasnije istrazivac, sto mi je jako drago

    Imala sam srece, jer svoja dva zaposlenja sam relativno lako nasla (radim dva posla 60 % / 40 % radnog vremena), za razliku od nekih mojih drugarica sa studija, koje bukvalno godinama traze posao u struci.

  9. #39

    Odgovor: Koje ste sve poslove do sada radili?

    Najlagodnije mi je bilo kada sam držala časove.
    Najgore kada sam konobarisala na sajmu, ali sam zaradila za skijanje a to je bio cilj.
    Draganić i sajmovi knjiga su bili obavezni, za to sam čak morala da imam vezu i tu mi je što se društva tiče bilo najbolje, a i mogli smo sa velikim popustom da kupujemo.
    Pred kraj studiranja sam "asistirala" dečku pa smo ordinirali (dobro, on je, ali ja sam davala injekcije i vodila konverzaciju i finansije ) gde god je mogao.

    Onda kada sam ja diplomirala, ali nisam imala plaćenu nego volontersku specijalizaciju, a i magisterijum sam sama plaćala prvu godinu jer nisam bila zaposlena, radila sam preko agencija koje deci organizuju rekreativnu nastavu.
    A u pozorištu mi je bila milina, ali to sam mogla samo kada je sestra baš bila sprečena.
    Mislim da je to sve.
    Volonterski rad ne računam - ono posluživanje na slavama i svadbama,"posela" kada se pomaže rodbini i komšijama pred slavlja u kuhinji uglavnom,merenje pritiska, slušanje pluća i sl. po komšiluku, pisanje sastava za pismene zadatke i t.to

    Umorih se

  10. #40

    Odgovor: Koje ste sve poslove do sada radili?

    dok sam bila u srednjoj skoli, kucala sam bratu, komshijama i poznanicima maturske i diplomske radove, a prosle godine sam radila celo leto na Strandu u jednom kaficu kao konobarica i shankerka, i nekoliko dana u susednom kaficu na tehno i hip hop zurkama...
    Citius, Altius, Fortius.

  11. #41

    Odgovor: Koje ste sve poslove do sada radili?

    I ja sam među onima koji su radili sve i svašta dok nisam dobila posao u struci... Pred svako more počevši od 14 godine radila sam u prodavnici kod tetke i zarađivala džeparac za more...
    Kada sam diplomirala to su bile one lude 90-te sa hiperinflacijom radila sam svašta:čuvala decu, u butiku (najlakši posao), salonu venčanica, poslastičarnici (najslađi posao...), sa momkom muvala kancelarijski materijal (fizički najteži posao)...ej, kakva vremena...
    Kada sam počela da radim u struci, rekla sam, hvala lepo, al' nadam se nikad više menjanje poslova...

  12. #42

    Odgovor: Koje ste sve poslove do sada radili?

    konobarisala i shankerisala u nekom kaficu u Bg-u koji nije imao kljuc na vratima i radio je non-stop a dolazili su iskljucivo Crnogorski bizMismeni i ostala bratija
    radila kao sekretarica
    nabavljala delove za gradjevinsku mehanizaciju
    nesto malo u centru za kulturu
    sajmovi knjiga ,uglavnom Klio i Geopoetika
    i tako....
    ipak,najsladje pare su mi one od rente....kuc kuc,dobAr dan,evo kirije za ovaj mesec
    fala
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #43

    Odgovor: Koje ste sve poslove do sada radili?

    Nabrojaću samo neke. Znate ono - Vrline javne, poroci tajni!

    Zarađivao sam novce i kao:
    - mornar,
    - timunjer (kormilar),
    - nostromo,
    - učitelj plivanja (dve sezone u jednom kampu kod Makarske),
    - učitelj skijanja (samo pola sezone, jer mi se više dopalo šankanje) na Kopaoniku,
    - Šef kafane (silom prilika jer je gazda, moj drugar, morao iznenada u zatvor),
    - mađioničar u toj istoj kafani, kada se gazda vratio (plaćan sam gemištima "dva u tri"),
    - novinar,
    - fotograf,
    - radio voditelj...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #44

    Odgovor: Koje ste sve poslove do sada radili?

    1.Poceo sam da distribuiram Coca Colu za Vrsac nekih 3 meseca to mi je bila praksa da naucim o trgovini.Posle toga me cale ubacio da sa njim vodim firmu a ja sam i nosio palete i vozio robu i uredjivao hangar i radio u proizvodnji pvc.Posle tih par meseci odlucio se za vojsku i zavrsio taj problem da bi se posle 2 meseca odmora upisao visoku poslovnu skolu u NS koju vanredno dajem.A posao je nesto bolji ovaj put posle toga sto je tata video da vredim non stop ulazim u menadzerske poslove i ucim od coveka koji radi kod nas u firmi o trgovini,ekonomiji,menadzmentu strpljivo ucim i vredno radim i obavljam duznosti.To mi je izgleda posao i do penzije jer najblje je raditi za sebe i jos ponosno kada imas jako uspesnu firmu.

  15. #45

    Odgovor: Koje ste sve poslove do sada radili?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Nabrojaću samo neke. Znate ono - Vrline javne, poroci tajni!

    - Šef kafane (silom prilika jer je gazda, moj drugar, morao iznenada u zatvor),


    pa kako se to iznenada ode u zatvor?

    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 5255
    Poslednja poruka: 22.05.2020, 16:37
  2. Šta ste sinoć radili?
    Autor valentina u forumu Pričaonica
    Odgovora: 1999
    Poslednja poruka: 26.04.2020, 13:06
  3. Koje kućne poslove ne volite da radite
    Autor Najgora u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 126
    Poslednja poruka: 05.11.2019, 00:35
  4. Sta biste radili sa osobom iznad?
    Autor Wampirche u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 1390
    Poslednja poruka: 02.02.2015, 23:44
  5. Koliko često putujete, i koje ste zemlje do sada posetili?
    Autor Muckota u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 23.11.2008, 22:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •