Darwin od danas i na vashem forumu - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 59
  1. #31

    Odgovor: Darwin od danas i na vashem forumu

    Ništa mi novo nisi rekao ovde. Po meni nema veze koliko evolucija traje. Može da traje bilionima godina, ako nema sada nečega između majmuna i čoveka, kako neko može da tvrdi da je to postojalo? I dan danas, iz tvog primera, postoji i pesak, i kuća, ali i nešto između - kuća u izgradnji.

    OK, možda sam malo preterao sa tim nema šanse. Ipak je ovo samo moje mišljenje, kao što sam na početku i rekao. Ali bi svi trebali biti svesni da je evolucija samo jedna od teorija kako smo nastali i da nigde nema dokaza da smo nastali od majmuna!

  2. #32

    Odgovor: Darwin od danas i na vashem forumu

    Citat Bacvanin kaže:
    Ništa mi novo nisi rekao ovde. Po meni nema veze koliko evolucija traje. Može da traje bilionima godina, ako nema sada nečega između majmuna i čoveka, kako neko može da tvrdi da je to postojalo? I dan danas, iz tvog primera, postoji i pesak, i kuća, ali i nešto između - kuća u izgradnji.
    Na zalost kuca u izgradnji nema, izumrle su.. jednostavno sve chovek i majmun ne dele ista stanishta nachin zzivot itd tako da bi od nastanka ugrozavali jedne druge.. Missing links postoje i zive u nama..a u svom izvornom obliku ne postoje jer ih su ih unishtile i nadjachale savrshenije vrste tj chovek. Chovek i danashnji majmun ziveli su od nastanka svojih vrsta u dovoljno odvojenim podruchjima da se ne bi ugrozzavali. Danas se kao shto znamo radi i na istrebljivanju tih istih vrsta majmuna kao shto je nekada chovek iz chiste borbe za opstanak potisnuo i asimilizovao svoje manje uspeshne rodjake i pretke.

    Citat Bacvanin kaže:
    OK, možda sam malo preterao sa tim nema šanse. Ipak je ovo samo moje mišljenje, kao što sam na početku i rekao. Ali bi svi trebali biti svesni da je evolucija samo jedna od teorija kako smo nastali i da nigde nema dokaza da smo nastali od majmuna!
    kako nema ? to mi nikada nece biti jasno? Zashto fosili nekim ljudima nisu dokaz za bilo shta? Da li to znachi da ni dinosurusi nisu postojali samo zato shto ih danas nema?

  3. #33

    Odgovor: Darwin od danas i na vashem forumu

    Citat HLEBmaster kaže:
    kako nema ? to mi nikada nece biti jasno? Zashto fosili nekim ljudima nisu dokaz za bilo shta? Da li to znachi da ni dinosurusi nisu postojali samo zato shto ih danas nema?

    To samo znači da je nekada postojao mamut, a ne znači da je od njega nastao slon!
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 19.09.2006 u 14:16 Razlog: greshka, nije bilo izmena

  4. #34

    Odgovor: Darwin od danas i na vashem forumu

    Ne slushash choveche, niko ni ne kaze da je od mamuta nastao slon, vec da su imali istog pretka za chije postojanje postoje dokazi u vidu fosila. MAmut je istrebljen od strane choveka i nije se razvio ni u shta. I to je bilio relativno skoro pre samo 10 -15 hiljada godina.. Tako je i sa svim ostalim vrstama. Koje nisu izmrle ili istrebljene - tu su. Preci danashnjih vrsta koji nisu istrebljeni i izumrli -tu su!

  5. #35

    Odgovor: Darwin od danas i na vashem forumu

    Nema svrhe više da se raspravljamo, ako ni zbog čega drugog, zbog toga što sam veoma malo upućen u ovu temu.
    Ne znam "šta je iz čega nastalo", samo hoću da kažem da za mene nije dovoljan dokaz naći fosil nekog majmuna (ili čega već) i reći ovo je predak čoveka, ako me razumeš šta hoću da kažem. Po čemu i to nije neka vrsta koja je izumrla? Tako i danas neko može iskopati kostur majmuna i reći ovo je predak čoveka, vidi kako su skeleti slični! Tu nema nigde kontinuiteta koji je glavni argument pobornika evolucije, kao to traje milijardama godina...

  6. #36

    Odgovor: Darwin od danas i na vashem forumu

    Ok, nisi upucen .. nisam ni ja paleontolog, ali znam po neshto. Medjutim, ovde ti promichu neke stvari koje se samo tichu logike. Naravno da je predak choveka izumrla vrsta? .. Kakva je razlika izmedju vrste i karike koja nedostaje? Nikakva.. Analogiju sa bojom sam iskoristio samo zato shto je najvidljivija. Razlika je u tome shto 100 crvene boje je chista crvena .. A jediinke neke vrste imaju i osobine svojih predaka i osobine svojih srodnika i ne mozzesh reci shta je to na primer 100% vrana .. Mozzesh je prepoznati na drvetu, ali u sushtini ne znash nishta o njenom telu osim opshtih karakteristika... A u tim detaljima oko svega toga je sushtina.

    Da bi predstavio sebi nachin grananja i razvitka vrsta, te uvideo kontinuitet, morash da razmishljash vishe nego dvodimenzionalno ili trodimezionalno..

    Razlike i slichnosti te srodnost medju vrstama se vrlo lako mogu definisati, pogledom na formu tela i skeleta. Iako mozda negde manjka tragova a to je mali procenat ipak je za 99% opipljivih dokaza vishe nego shto nudi bilo koja druga teorija o nastanku zzivota i modernog choveka.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 19.09.2006 u 18:36

  7. #37

    Odgovor: Darwin od danas i na vashem forumu

    Osmislite novu teoriju
    Darvinova je dosad ne prevazidjena teorija. Ostalo su verovanja...

    Darvinova teorija je rupicasta kao sir! Skokovi, i ne dostaci prelaznih oblika...

    Za stvaranje je dokaz postojanje, koje je opet dokaz da tvorac postoji, sto je tek naivno. To samo vrti u krug. A ti veruj....ili ne.
    Kreacionisti su kvazi naucnici koji traze Noevu barku na mrljama sa satelitskih snimaka. Kao i par fenomena, koji su kljuc...dok je sve ostalo izostavljeno, kao da ne postoji. Npr. nasli su u vulkanskoj steni gas, sto je ne moguce pri tom pritisku i sporom hladjenju... pa je kao to nastalo trenutno.... ne znam koja je logka vezati se za izuzetak koji upravo ne mozemo objasniti...eto mozda je nastao u ledeno doba, pa se smrzo oma....

    Mislim da je strpljenje lek za ovu prepirku o boljem polovnom automobilu.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  8. #38

    Odgovor: Darwin od danas i na vashem forumu

    Jednog lepog dana, možda i ružnog sede Darwin za pisaći sto i poče da piše svoju teoriju o nastanku sveta, i nađoše se ljudi koji poverovaše u to, a po mom mišljenju poverovaše oni koji ne veruju u Boga. I neka im što oni poverovaše, ali šta bi nama da i dan danas decu učimo u školi takvim glupostima.
    In vinas veritas

  9. #39

    Odgovor: Darwin od danas i na vashem forumu

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Jali šta bi nama da i dan danas decu učimo u školi takvim glupostima.
    Hmm.. pa recimo, da se nekim chudnim sticajem okolnosti o tome ipak vishe pitaju ljudi koji neshto znaju.

    Jednog lepog dana?... mislim.. ne mogu da verujem! ... Chovek ceo zzivot posvetio nauci i proucavanju vrsta na terenu, pa i da je pogresio u pretpostavkama neznam koliko, svakako je u boljoj vezi sa istinom nego neko kome je istina prepisana od prepisivacha koji zapisao preprichano od nekog kome je preprichana od nekog kome je preprichano preprichana o chudima stvaranja sveta za 7 dana, a sve se nekim chudom javilo u vreme kada su ljudi zziveli od "chuda" i kada se za logiu, razum i objashnjenja nije bash mnogo marilo... Pravo je pitanje kako neko mozze bez dvoumljenja da bude ubedjen u tako neshto i josh bi da nametne deci to kao nepobitnu istinu.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 06.10.2007 u 10:28

  10. #40

    Odgovor: Darwin od danas i na vashem forumu

    Nisam pristalica verovanja u pisanja nekog ko je ziveo pre par hiljada godina i u nekoj peçini o dogadjajima oko sebe piskarao ... ko zna na kojim je gloginjama bio taj lik şto je pisao drevne knjige ...
    Mada i taj Darvin nije baş çist lik ... ziveo na nekom ostrvu s kornjaçama a zblizio se s majmunima i to mi liçi na Dinastiju u zoo ...
    Kazu da su u Şpaniji utvrdili da su u jednom istom periodu postojale zajednice neandertalaca i homo sapiensa tako da i to moze da pobije deo Darvinove teorije ...
    Vişe u nişta nisam siguran .. znam ko mi je majka jer liçim na nju ...
    a naşe majke znaju ko su nam oçevi
    sem ako i one nisu zbunjene poştarima , elektriçarima vodoinstalaterima ...
    Poruku je izmenio Kal_el, 06.10.2007 u 11:07
    Ko je za jednu voznjicu

  11. #41

    Odgovor: Darwin od danas i na vashem forumu

    Da, po najnovijim istrazivanjima neandertalac i Homo Sapiens su ziveli na istom prostoru, delimicno u istom vremenskom intervalu.

    Takodje se po najnovijim pretpostavkama uzrok nestajanja neandetalaca je bas pojava Homo Sapiensa. Jos se traga u nasim genima za dokazima da su se te dve srodne vrste i genetski mesale. Naime jos nije dokazano, da li je neandertalac izumro ili se samo rastvorio u populaciji Homo Sapiensa, koji je bio superiorniji u svemu od svog prethodnika i istisnuo ga sa ognjista, lovista i ostalih prostora bitnim za zivot.

    Ovo ide u prilog bas Darvinovoj teoriji evolucije a ne protiv.


    Pravila koje vaze:
    1. Dokazanim se smatra samo ono sto po nasem danasnjem znanju moze nepobitno potvrditi.
    2. Ono sto se ne moze dokazati nepobitno ali ne moze se ni nepobitno opovrgnuti, smatra se da je teorija.
    3. Ono sto bi se moglo potvrditi ali jos nije uradjeno (nedostaje vreme, novac, informacije) je hipoteza.

    Iz ovog sa jasno vidi da je teza o postojanju Boga cak i hipoteticki nemoguca.

    Postojanje evolucije je prihvaceno i smatra se dokazanim, i nijedna teza ne ide nasuprot toj teoriji. Nedostaju jos neke informacije, Darvin je dao teoriju, a na covecanstvu je da usavrsava model i da radi na objasnjenju raznih pitanja.

    Zalosno je da su sve teze na ovoj temi protiv evolucije manipulativne, kako nepotpunim ili laznim informacijama, tezama, tako i namerom.
    Ovo je 21. vek!
    Vestice ne postoje!

    Ovaj zadnji deo posta nije nadovezanje na odgovor Ka-el, vec je uopsteni komentar.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #42

    Odgovor: Darwin od danas i na vashem forumu

    Ko je dao iskru zivota ne znamo ...
    mozda saznamo kako je zivot stigao ovamo na planetu ali opet neemo saznati skoro kako se zivot stvara , bar joş dugo vrmena ...
    E sad ako neko to naziva Bogom ili Prirodom meni je sve jedno
    Ko je za jednu voznjicu

  13. #43

    Odgovor: Darwin od danas i na vashem forumu

    Jednog lepog dana, ali sad znam da je to ružan dan za čovečanstvo, Darwin da bi zadovoljio svoje maštarije proizašle iz kastinskog odnosa prema sebi i okruženju sede i napisa teoriju o nastanku sveta. Dokazanost njegove teorije je ravna teorijai da su događaji i likovi u romanu Gospodar prstenova stvarni i istiniti.
    Što ne besmo te sreće da je napisao bar neki sličan roman, niko se nebi bunio da ga deca izučavaju za lektiru, ovako nam ostade muka da deca mora da uče nešto što je ravno naučnoj fantastici, i to kao obavezni deo!
    In vinas veritas

  14. #44

    Odgovor: Darwin od danas i na vashem forumu

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    e napisao b neki sličan roman, niko se nebi bunio da ga deca izučavaju za lektiru, ovako nam ostade muka da deca mora da uče nešto što je ravno naučnoj fantastici, i to kao obavezni deo!
    Vrh!

    Ok chika Morri onda chete sigurno umeti da nam definishete rech - nauchna fantastika. Sa naglaskom na nauchnom. Te korelaciju izmedju nauke i biblije B iblija bi bila nenauchna fantastika? Nenauchnaaa... istina? To je bolje, da, nenauchna istina... Neoborivo! Paa onda na primer, da nam objasnite shta je za VAS - DOKAZ?
    Dokaz je jelte ono chime je biblija dokazana, a buduchi da je ona po defaultu ISTINITA tj dokaz nije ni potreban, onda lepo idemo obrnutom logikom pa stvari koje proizilaze iz nje uzimamo kao dokaz za nju? ... U Nauchnom svetu najcheche se prvo pronadje i uvidi neshto konkretno - opipljivo, ispita do detalja, pa se postavi hipoteza pa se onda trazze dodatni delovi slagalice, kroz eksperimente i dalje trazzenje dokaza.. pa se hipoteza menja dok ne postane teorija izgradjena na osnovu dokaza... i dalje podlozzna kritici i izmenama takodje na osnovu dokaza.

    Medjutim, bukvalistichko uchenje biblije ima veze sa dokazima recimo kolko i istina da Dr Frankenshtajn postoji ... I dokazi su isti, eto Dr F. je napravio Frankenshtajna, gde chesh vechi dokaz da postoji Dr.Frankeshtajn?. Plus sve pishe u jednoj knjizi!!!.... Bukvalistichko religijsko uchenje podrazumeva potpuno naopak redosled logike... znachi prvo smislimo prichu o dokazima onda te dokaze ne trazzimo jer je Nojeva barka sigurno tamo negde (pobogu pa tako pricha kazze) i onda sve to pretpostavimo nauci i proglasimo nauchnije od nauke same

    Kapiram svrsishodnost religijskih pricha, korist moralnih pouka koje se uche kroz tu zbirku metafora, makar se one odnosile i na zzivot od pre 2000 godina... Ali, bash biti fanatik bukvalnosti je smeshno...
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 06.10.2007 u 21:48

  15. #45

    Odgovor: Darwin od danas i na vashem forumu

    Postojanje nečega što samo po sebi postoji ne treba dokazivati, Bog!
    Stvoritelj svega što postoji na ovoj zemlji je Bog!
    -Polazeći od ovih činjenica, ja kao vernik, nemam potrebe dokazivanja ovoga što je istina.

    Zašto ona dva predhodna posta o Darwinu, pa zato što je njegova teorija uvrštena u obavezno školsko gradivo, bez obzira dali se neko slaže sa time ili ne. Dok je Veronauka predmet koji ima i alternativu, ako nećeš da je učiš i veruješ u to nemoraš.
    In vinas veritas

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Iskrenost na forumu
    Autor Kunic u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 229
    Poslednja poruka: 31.07.2015, 13:58
  2. Sta ne volite na forumu?
    Autor love hunter u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 570
    Poslednja poruka: 08.03.2015, 19:02
  3. Zašto uopšte pišete na forumu?
    Autor love hunter u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 284
    Poslednja poruka: 16.02.2015, 10:05
  4. Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?
    Autor love hunter u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 89
    Poslednja poruka: 16.02.2010, 12:03
  5. Darwin awards - iliti idioti kojih vishe nema
    Autor HLEBmaster u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 07.01.2010, 23:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •