Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ? - Strana 5
Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 102
  1. #61

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Po sistemu, nije tesko biti fin. Naravno pod uslovom da se ne zivi u zajednici. Zajednica je najcesce pogubna za neki "normalan" zivot.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  2. #62

    04 Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    e pa drage moje koleginice "snaje", i ja sam snajka od skoro, dobro ne bas skoro ali relativno. 4 meseca smo u braku, zivimo sa njegovim roditeljima mada svako ima svoj kutak. on ima brata mladjeg koji ima 21 godinu i u pubertetu je jos uvek, otac mu je super lik, sa njim moze da se prica ali majka je dvolicna, cas je dobro samnom cas nije. ja tu zenu ne mogu da shvatim. kada sam kao devojka dolazila kod njegovih ona je kuvala kafu cistila spremala i sve je bilo ok ali kada smo poceli zajednicki zivot primetila sam da je zena aljkava, jbt ona pusi u spavacoj sobi (ajd to i nekako ali opet meni ne shvatljivo), pored kreveta joj je flasa soka i flasa vode, mladji sin je drzi za suknju a svekar je prica za sebe. ona je u stanju da ostavi sve pikavce cigareta u sobi, sve sto je prljavo, casa ili neke stvari, ne cisti prasinu i ne usisava ali zato pod cisti metlom obicnom i ja to ne mogu da shvatim. pa zar pored svih tehnologija koje postoje ti se jos mucis, mada bas me briga, njene su ruke a ne moje, samo me je strah da ne padne posle nama na teret kad bude matora. ljudi aljkava je da nema gde, ja bih wc solju ribala svakog dana i kupatilo uopste celo, a ona je u stanju da ga gleda prljavo mesec dana. dodje mi da povracam od nje. pere se na tri dana jbt. imam srece sto moj suprug a njen sin nije takav, iza sebe uvek ostavlja cisto, vodi racuna o svojoj cistoci i zajedno vodimo racuna o nasoj sobici da je cista i sredjena uvek. on je pun razumevanja i hvala Bogu sto ga imam, sto puta je pricao sa njom o toj cistoci i na kraju smo svi zajedno pricali ali ne vredi. kada odemo kod moje majke ona nam uvek posalje nesto bilo sta, majka ko svaka majka, to sto ona posalje, ja stavim na sto da ima za svakog po malo a ne da samo ja budem halapljiva, oni bre to pojedu za sekundu, ne ostanem ja gladna ali ne razumem kako su tako halapljivi. na kraju sam pocela neku hranu da donosim kod nas u sobu da ne bih jela kod njih. ona radi u prodavnici i stalno kuka kako ima veliki dug, a ja je pitam "pa ja nesto nisam videla za ova 4 meseca da si nam nesto donela iz prodavnice lepo da pojedemo". LJUDI, STA DA RADIM? opet kazem imam srece sto je muz uz mene 100% i nije mamina maza ali ne mogu da podnesem aljkavost pogotvo sada kada sam u drugom stanju. POMAGAJTE!!!!!

  3. #63
    jedva čekam da ti postaneš bezgrešna svekrva, pa ćeš ispraviti greške svih sadašnjih svekrva koje treba distancirati. Sačekaj malo da podigneš svog sina, prođeš sve i pubertet i loše društvo i svoj klimaks i ostaneš sama i onda deli savete. Iskreno i nemam želju da se zbližavam sa svojom snajom ima svoju mamu pa neka se zbližava sa njom. Dosta sam čitala na raznim forumima o ovoj temi i ostala sam bez teksta, koliko su mlade žene bez poštovanja prema svekrvama. Pročitavši sve to uopšte nemam želju za zbližavanjem. Nismo ni mi naročito volele svekrve ali takve strategije nismo imale a u svakom slučaju bilo je više poštovanja.


    Draga Bogda ja imam predlog kako da ti pomognem da se izbaviš od aljkave svekrve. Ja bi je zeznula, ja bi se odselila i ne bi živela sa njom pa neka vidi koga će onda da sekira sa svojom aljkavošću. U nadi da ćeš mi odgovoriti sa nove adrese lep pozrav


    Draga Goldie
    Iznenađena sam pozitivno što jedna mlada žena tako lepo razmišlja. Uz obostrano poštovanje sve može biti lepo. Najčešće čitam samo loše komentare na račun svekrva i smatram da nisu baš sve snaje u pravu. I one će jednog dana biti svekrve pa će pokazati kako treba biti dobra svekrva. Ni jedna mlada žena ne razišlja kako je jednoj svekrvi, šta je sve prebacila preko glave i koliko je život samleo a sve to i nju očekuje.
    pozdrav tebi i mnogo sreće
    Poruku je izmenio little fairy, 28.10.2010 u 11:49 Razlog: uzastopni postovi u razmaku od cca 2 min-60min..

  4. #64

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat Doti kaže: Pogledaj poruku
    Pa moj suprug i ja zivimo odvojeno od nasih dragih "mamica"...

    Imamo lep odnos diplomatski ako treba da se pomogne tu smo, ako dodju na kafu malo se ispricamo...i dovoljno .....za decije rodjendane naprave tortu...i ja mislim da je dovoljno....jer oni pripadaju drugoj generaciji koja ne razume nas nacin zivota. Prvo radno mesto im je bilo obezbedjeno, subota i nedelja slobodna ...a mi samo jurimo i jurimo......tako da po meni svi mladi koji su u mogucnosti treba odmah da zive odvojeno od dragih "mamica"......jer oni bi samo da "pomognu" a to neki put napravi jako veliku stetu.............
    Da li ćete isto tako postupati kad vas stignu šezdesete pa i vi postanete drage mamice koje donose više štete nego koristi. Razmislite kako će te osećati kada jako puno emocija ulžite u svoju decu i oni vas postave negde na marginu i počaste vas po kojom posetom. Nisam za preterivanje i zajednički život ali jesam za uvažavanje i češće i kraće kontaktiranje da se roditelji n bi osećali odbačeni. Sve što mi prolazimo čeka i vas i videćete iz ugla roditelja da nije jednostavno jer pored odvajanja dece stižu i razne bolesti, teško ostvarujemo penzije i imamo gomilu problema tako da su nam presele te slobodne subote o kojima pišete. U svakom slučaju bilo nam je lakše nego vama u vezi posla. Mislim da je život tako okrutan da treba jedni drugima da ulepšavamo život a ne da se vi sada tako odvajate.

  5. #65

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat strina kaže: Pogledaj poruku
    Da li ćete isto tako postupati kad vas stignu šezdesete pa i vi postanete drage mamice koje donose više štete nego koristi. Razmislite kako će te osećati kada jako puno emocija ulžite u svoju decu i oni vas postave negde na marginu i počaste vas po kojom posetom. Nisam za preterivanje i zajednički život ali jesam za uvažavanje i češće i kraće kontaktiranje da se roditelji n bi osećali odbačeni. Sve što mi prolazimo čeka i vas i videćete iz ugla roditelja da nije jednostavno jer pored odvajanja dece stižu i razne bolesti, teško ostvarujemo penzije i imamo gomilu problema tako da su nam presele te slobodne subote o kojima pišete. U svakom slučaju bilo nam je lakše nego vama u vezi posla. Mislim da je život tako okrutan da treba jedni drugima da ulepšavamo život a ne da se vi sada tako odvajate.
    Ova tema je vrlo,vrloooooooo diskutabilna,i povlači za sobom raznorazne okolnosti.A sve u svemu svodi se se na toleranciju bilo kakav odnos da je.Moje mišljenje.
    No decu treba voleti i kada odrastu i imaju svoju decu.Treba pomagati koliko se može iako uvek ne uspevamo.Ja jesam svekrva i trudim se da održim normalan odnos naravno bez preterivanja jer to deca ponekad nevole.I oni vole svojuslobodu alllllll kad gori pod nogama pomagaj mamaaaaaaa.

  6. #66

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Ako mi svekrva bude mama mog sadashnjeg dechka netju imati nikakvih problema...Zhena je lafchina....
    Prosto je obozhavam...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  7. #67

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Nemoj tri put reći očas se to preokrene

  8. #68

    Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat tetkaD kaže: Pogledaj poruku
    Nemoj tri put reći očas se to preokrene
    Okrene se zaista i ako to ne želimo. Mislim da se to desi zato što priroda najčešće spoji dva različita karaktera (svekrva i snaja) I onda treba obe da ulože veliki napor da se sinhronizuju.
    A to je baš komplikovano

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Meni je dobra ona prica kad snajka dodje u kucu, pa je svekrva postavi za sto da joj objasni pravila. Pa kaze:"Vidis, ja kad ustanem ujutro, pa zadenem snalu iza desnog uva, to znaci da sam dobre volje. A kad ustanem mrzovoljna, besna i neraspolozena, tada snalu zadenem iza levog i bolje me ne diraj, jer ujedam."
    Na sta snajka odgovara:"Vidite, ja kad ustanem ujutro, prvo popijem jednu rakiju. Ako sam dobre volje, popijem i drugu. Ako nisam dobre volje, onda popijem i trecu. A kad popijem i tu trecu taaako me zabole uvo na koju si stranu zakacila snalu!"

    Ja sam s mojom svekrvom u skroz ok odnosima.
    U pocetku je bilo malo napeto, ne zbog klisea da tako treba da bude, nego jednostavno zato sto smo razlicite. Ja sam uvek opustena, raspolozena za salu, a ona mi je delovala kruto i preozbiljno i nisam se osecala prijatno u njenom drustvu.
    Medjutim pre par godina smo pocele zajedno da radimo i skroz se zgotivile. Sad mi ponekad izgleda kao da je blesavija i od mene i od muza zajedno.
    O toj različitosti i govorim.Kod mene je obrnuto ali mene je briga gde je snajkina šnala. Ja sam ta koja je opuštenija a ona je kruta a ja bi samo kako reče Mish samo malo elementarne komunikacije a ne da budem kod njih u poseti od Božića do Uskrsa, niti da ih često posećujemo (muž i ja) iliti ne daj bože da bih otišla nenajavljena. Pri tom moji sinovi
    su živeli odvojeni od nas još kao momci, znači nisu mamini sinovi.
    E a da ne bude da je smo problem u njenoj hladnoći i krutosti imam i ja mane.Postala sam osetljivija, promenio mi se život, umrli roditelji,deca se razišla (sve ide redom i tako treba, znam ali...) Pa penzija. E sada ja treba da budem baja pa da kažem nije me briga u kakvim smo odnosima. A briga me je. Meni nije cilj da mi se raspadne porodica koju gradim 3o godina. Želim normalnu komunikaciju kako rekoh na početku, obe se trudimo pa videćemo... i ona će jednog dana biti svekrva jer naslednik je tu i svi ga OBOŽAVAMO

    Citat Mina1809 kaže: Pogledaj poruku
    Cula sam negde, da stvarno moze da se izadje na kraj sa njima ....samo sam zaboravila gde sam to cula......
    I ja sam čula da u raju ima jedna stolica namenjena najboljoj svekrvi ali još ni jedna nije sela na tu stolicu
    Poruku je izmenio Mish, 21.10.2010 u 21:06 Razlog: spojene uzastopne poruke

  9. #69

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Treba ukinuti svekrvu. Chim se sin ozeni ona je zavrsila zadatak i ne treba da sekira snajku. Dobila je gotov proizvod i fajronat. Nema ruckica nema bake servisa i nista...........Dodje mi da budem deda. A jel moze svekrva da bude deda..ghm..........

  10. #70

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    reci joj da nije vise draga...
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  11. #71

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    pa da onda misliš bude svekar ili neki deda iz komšiluka koji ne bi sekirao snajku

  12. #72

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    reci joj da nije vise draga...
    Nijje to dovoljno.....Prilikom ulaska svekrve u kuci po mogucnosti joj podmetnuti nogu a ako se ne skrndavi ponoviti postupak dok se to ne desi.......Blagodarim ..

  13. #73

    12 Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat violina kaže: Pogledaj poruku
    Nijje to dovoljno.....Prilikom ulaska svekrve u kuci po mogucnosti joj podmetnuti nogu a ako se ne skrndavi ponoviti postupak dok se to ne desi.......Blagodarim ..
    a ja bi da se sinhronizujemo a ne da me šuta u dupe

  14. #74

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat strina kaže: Pogledaj poruku
    a ja bi da se sinhronizujemo a ne da me šuta u dupe
    Ma kakava sinhronizacija Neprijatelja, chitaj svekrvu treba likvidirati po hitnom postupku da se u nastavku zivota ne bi drznula da pricha sa sinom, o sinu i oko sina. Ona je svoj plemeniti posao zavrsila njegovim vencanjem za sinhronizaciju i jedino sto joj treba ciniti da zaboravi sta je do tada radila U suprotnom, da se ne podseti opaliti je mokrom charapom po chelu kako bi sto pre zavrsila svoju famoznu misiju. Jer kome ona treba. Budimo realni. Jos moze da ispusti unuche ili ne daj Boze krene da deli savete. Ne ne.To nikako..Ignorisati je, izgladnjivati i muchiti kako bi se zviz\nula u zabat i adio narode. Slava joj. Nek ide zivot........

  15. #75

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Zaista jako diskutabilna tema...
    Živela sam u zajednici malo duže, nego što sam to želela. Zahvaljujući baš tome, kupili smo svoj stan, u koji su njegovi roditelji prešl,i a nama ostavili svoj veći...Izlazili smo kao mladi bračni par...putovali a baba i deda su čuvala unuke i uživali u njima kao i nas dvoje u putovanjima.... Činile smo ustupke jedna drugoj i obema je bilo lepo. Svaku "grešku" koju je napravila tokom odrastanju moje dece, a njenih unuka, prihvatala sam kao "čin najbolje namere"-što i jeste bilo tako. Iz straha "šta će reći snaja" umela je da pretopljava decu...da ih hrani i kad nisu gladni...ali nikad joj nisam na tome zamerila. Uvek je bila tu kad zagusti...
    Sada moj sin živi sa devojkom u tom stanu ( svekrva i svekar oru nebeske njive...). Nisu venčani i ne požurujem ih u tome. Pomažem koliko mogu i koliko oni od mene traže. Svoju sreću i svoj mir neka grade sami. Kad budem imala unuke, trudiću se da im budem na rasploganju uvek. Sećam se koliko je to meni puno značilo! Svoje dete neka sami vaspitavaju, a ja kao ( jednog dana) baka, biću tu da bi svi mogli da uživaju.

Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako sprečiti "odliv mozgova"?
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 23.09.2018, 14:25
  2. Kako najbolje "punite baterije"?
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:22
  3. Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 30.03.2011, 21:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •