Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ? - Strana 6
Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 102
  1. #76

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat Night kaže: Pogledaj poruku
    Zaista jako diskutabilna tema...
    Živela sam u zajednici malo duže, nego što sam to želela. Zahvaljujući baš tome, kupili smo svoj stan, u koji su njegovi roditelji prešl,i a nama ostavili svoj veći...Izlazili smo kao mladi bračni par...putovali a baba i deda su čuvala unuke i uživali u njima kao i nas dvoje u putovanjima.... Činile smo ustupke jedna drugoj i obema je bilo lepo. Svaku "grešku" koju je napravila tokom odrastanju moje dece, a njenih unuka, prihvatala sam kao "čin najbolje namere"-što i jeste bilo tako. Iz straha "šta će reći snaja" umela je da pretopljava decu...da ih hrani i kad nisu gladni...ali nikad joj nisam na tome zamerila. Uvek je bila tu kad zagusti...
    Sada moj sin živi sa devojkom u tom stanu ( svekrva i svekar oru nebeske njive...). Nisu venčani i ne požurujem ih u tome. Pomažem koliko mogu i koliko oni od mene traže. Svoju sreću i svoj mir neka grade sami. Kad budem imala unuke, trudiću se da im budem na rasploganju uvek. Sećam se koliko je to meni puno značilo! Svoje dete neka sami vaspitavaju, a ja kao ( jednog dana) baka, biću tu da bi svi mogli da uživaju.
    Ovo je jedan primer gde su odnosi bili zadovoljavajuci i koliko vidim puni tolerancije...Ipak mi je zasmetalo ono sto ste napisali o pretopljavanju i prejedanju iz najbolje namere upravo zbog cinjenice sto baka i deda oru nebeske njive a vas sin zdrav i prav radi na prosirenju vase divne porodice....Puno pozdrava i sve najbolje...

  2. #77

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Ja sam u totalnom raskoraku sa mojom svekrvom
    Međutim, dobra stvar u svemu tome jeste da nas dele kilometri i granice, tako da se ne viđamo često...svaki put kada smo zajedno, trudimo se maksimalno da ispoštujemo jedna drugu...

    Nisam se nikada prepirala sa njom, ulazila u rasprave gledam je kao majku svoga muža i baku mojih dečaka i to je to...

    Poštovanje pre svega... e sad, da živi bliže i da se češće viđamo, nisam sigurna da bi sve baš tako bilo...

  3. #78

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam u totalnom raskoraku sa mojom svekrvom
    Međutim, dobra stvar u svemu tome jeste da nas dele kilometri i granice, tako da se ne viđamo često...svaki put kada smo zajedno, trudimo se maksimalno da ispoštujemo jedna drugu...

    Nisam se nikada prepirala sa njom, ulazila u rasprave gledam je kao majku svoga muža i baku mojih dečaka i to je to...

    Poštovanje pre svega... e sad, da živi bliže i da se češće viđamo, nisam sigurna da bi sve baš tako bilo...
    Pozdrav sokicu.....Ajde, ako zelis napisi ti nama barem dva razloga zbog cega si u TOTALNOM RASKORAKU sa svojom svekrvom. Moze i vishe....

  4. #79

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat violina kaže: Pogledaj poruku
    Ovo je jedan primer gde su odnosi bili zadovoljavajuci i koliko vidim puni tolerancije...Ipak mi je zasmetalo ono sto ste napisali o pretopljavanju i prejedanju iz najbolje namere upravo zbog cinjenice sto baka i deda oru nebeske njive a vas sin zdrav i prav radi na prosirenju vase divne porodice....Puno pozdrava i sve najbolje...
    Možda nisam bila sasvim jasna u pisanju...Ali evo ovako...
    Moj muž i ja otputujemo na 10 dana... Deca ostanu sa babom i dedom na selu ( imali su vikend kućicu u pravom selu!!) . Baba kao svaka baba, malo-malo pa hrani svoje unuke. Zašto? Da kad se sin i snaja vrate sa puta deca ne izmršave, pa snaja ne kaže "Ijuuuu ostavila sam joj decu a ona im nije dala da jedu.."
    Proleće...ni toplo ni hladno...ja na poslu, baba ih čuva i na povratku kući nalazim ih kako se igraju na ulici. Deca obučena ( po mojim merilima više nego što bi trabalo) ali da nije tako, snaja bi rekla-"pogledaj kako ih je golišave izvela napolje...". No sve se to moglo jednim šaljivim razgovorom srediti...-"Baba jel vi to njih za saunu pripremate?"
    Ne kažem da nije bilo nesuglasica i da smo živele idealno i u velikoj ljubavi. Hoću da kažem da smo mogle da razgovaramo. Da sam ja razumela nju i ona mene. Upravo takvim načinom života, naučila sam i sama da je jako potrebna fleksibilnost u životu. Da je svako različit i da svako zaslužuje poštovanje. Kako drugi tako i ja. I tako je i bilo...
    Jeste, umrli su oboje....ali ipak su moja deca baš zahvaljujući nijma imala lepo detinjstvo i još uvek imaju lepe uspomene na babu i dedu.

  5. #80

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?



    Prvo...nismo iz istih krajeva...pa samim tim i drugačijih smo shvatanja i pogleda na svet...

    Drugo, tu je generacijski jaz koji nas deli na dva sasvim drugačija sveta...tipa, u moje vreme sam ja to radila ovako...i onda krene priča...

    Ima još toga zbog čega smo u raskoraku...ali ja zaista nisam tip svađalice i gunđala (a nije ni ona), tako da se maksimalno trudim da nađem zajednički jezik sa njom...

  6. #81

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku


    Prvo...nismo iz istih krajeva...pa samim tim i drugačijih smo shvatanja i pogleda na svet...

    Drugo, tu je generacijski jaz koji nas deli na dva sasvim drugačija sveta...tipa, u moje vreme sam ja to radila ovako...i onda krene priča...

    Ima još toga zbog čega smo u raskoraku...ali ja zaista nisam tip svađalice i gunđala (a nije ni ona), tako da se maksimalno trudim da nađem zajednički jezik sa njom...
    Verovatno isto misljenje ima i vas suprug ili je on skolski primer idealnog zeta koji tasti otvara vrata i cestita rodjendan......

  7. #82

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat violina kaže: Pogledaj poruku
    Verovatno isto misljenje ima i vas suprug ili je on skolski primer idealnog zeta koji tasti otvara vrata i cestita rodjendan......


    Moj muž i moja majka su sasvim druga priča, možda baš ova idealna varijanta...jer... oni funkcionišu bolje nego moja majka i ja...

    Razlika između nekih drugih odnosa snaja-svekrva i nas dve je u tome što nas dve nikada nismo uputile nijednu ružnu reč, pogled ili zauzele takav stav jedne prema drugoj... i ni ne želim da se to desi... meni je dovoljno to da je ona dobra prema deci, da poštuje neka pravila koja važe u našoj porodici i da se ne meša u donošenju odluka koje se tiču samo nas...

  8. #83

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku


    Moj muž i moja majka su sasvim druga priča, možda baš ova idealna varijanta...jer... oni funkcionišu bolje nego moja majka i ja...

    Razlika između nekih drugih odnosa snaja-svekrva i nas dve je u tome što nas dve nikada nismo uputile nijednu ružnu reč, pogled ili zauzele takav stav jedne prema drugoj... i ni ne želim da se to desi... meni je dovoljno to da je ona dobra prema deci, da poštuje neka pravila koja važe u našoj porodici i da se ne meša u donošenju odluka koje se tiču samo nas...
    Laknulo mi je nekako kad sam procitala da su tvoja mama i tvoj muz u nekim idealnim odnosima bez obzira na generacijski jaz.Sigurno ste mu puno pomogli. Ovo me posebno gane kad procitam.....

  9. #84

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    @Violina....Vi ste svekrva? Verujem da nemate problema sa snajkom? Doveli ste je na vreme u red, te je manja od makovog zrna.... Svaka cas', pazljivo citam, i skidam 'lekcije'...trebace mi za koju godinu .....mogu da se zamislim ( ) OT. imala sam dobru svekrvu, pa sam joj istim uzvratila.

  10. #85

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat ELA kaže: Pogledaj poruku
    @Violina....Vi ste svekrva? Verujem da nemate problema sa snajkom? Doveli ste je na vreme u red, te je manja od makovog zrna.... Svaka cas', pazljivo citam, i skidam 'lekcije'...trebace mi za koju godinu .....mogu da se zamislim ( ) OT. imala sam dobru svekrvu, pa sam joj istim uzvratila.
    Dobro veche...Lepo ste diskutovali, sami pitali i sami odgovorili pa vam moj odgovor prakticno i nije potreban. Drago mi je da ste dobroj svekrvi dobrim uzvratili. To je lepo od vas....Prijatno putovanje kroz noc i opustite se.....Sutra je subota, vikend, lepse vreme....

  11. #86

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Draga Violina, a i Strina,

    ako ste svekrve kakve ste i članice ovde, meni je jasno iz kog razloga vam je ova tema tako privlačna. Zaista nije neophodno da prokomentarišete svaki komentar ili odnos iznesen ovde, pogotovo ne na način na koji to činite.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  12. #87

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    @Violina....zakljucak se sam nametnuo iz Vasih prethodnih postova...opleli ste po snajkama k'o da ste 'bogom dani' da osvestite bahate i razmazene snajke. Al' u pravu ste, sutra je vikend...opusteno surfujte nocas na netu, ima jos dosta foruma da obidjete u svojoj misiji

  13. #88

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    A sada za rastanak jedna lepa Lep(in)a pesNica

    Srce je moje violinaaaaaaaaaaaaaa što je diraš kad ne znaš da sviraššš
    nemoj da kvariš najlepše zvuke 'mesto pesme začućeš jaaaauuuuuuuuuuukeeeeeeeeee








    (sad čekam brzi odgovor )

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #89

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat Cecara kaže: Pogledaj poruku
    Draga Violina, a i Strina,

    ako ste svekrve kakve ste i članice ovde, meni je jasno iz kog razloga vam je ova tema tako privlačna. Zaista nije neophodno da prokomentarišete svaki komentar ili odnos iznesen ovde, pogotovo ne na način na koji to činite.
    Kao prvo: tema je započeta od strane snaje gde se na duhovit i sarkastičan način opisan ovaj odnos večitih rivalki.
    Drugo: da li postoji ograničenje na komentare koji se iznose ovde?
    A treće: kakva sam ja članica ovde, šta ste vizaključili za ovih 20 dana.

    Odgovorite mi jer ja ovde uopšte i ne moram da budem član ima i drugih foruma gde nije ograničen broj komentara i ne sputava se način na koji čovek želi da odbrani sebe.
    A tema je baš privlačna pogotovo za mlade mame koje imaju sinove.Na ovoj temi mogu videti šta ih čeka kada završe sa fazom odgajanja sinova

  15. #90

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Prica je ko i sve druge ,moja drugarica je dugo godina analizirala recenicu
    koju joj je svekrva uputila kad je dosla
    Voleli smo Jelku,volimo i tebe ,volecemo i svaku drugu koja dodje posle tebe...AMEN
    Godinama nakon toga,pokazalo se da je snaja potrosna roba i da udarci po tudjim ledjima ne bole ,ali bogami po svojim itekako...
    ko u onom vicu
    Sto mi se cerka lepo udala
    ..kako to mislis..pita prijateljica
    ...muz joj svako jutro donosi kafu u krevet...ponosno ce majka
    ..a sin..
    uh,mani,ozenio je neku ostrokondju,svako jutro joj donosi kafu u krevet...
    time je sve receno

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako sprečiti "odliv mozgova"?
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 23.09.2018, 14:25
  2. Kako najbolje "punite baterije"?
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:22
  3. Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 30.03.2011, 21:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •