Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ? - Strana 4
Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 102
  1. #46

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Zavisi..
    sve ima svoju cenu, tako da ukoliko želite da se distancirate (od srca preporučujem ) obezbedite finansijsku nezavisnost a onda redukovati kontakte na pristojnu distancu..
    ukoliko pak očekujete pomoć u svakom pogledu,onda budite spremni da pokusate ono što zakuvaju..a to vam već ne bih preporučila
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #47

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Zavisi..
    sve ima svoju cenu, tako da ukoliko želite da se distancirate (od srca preporučujem ) obezbedite finansijsku nezavisnost a onda redukovati kontakte na pristojnu distancu..
    ukoliko pak očekujete pomoć u svakom pogledu,onda budite spremni da pokusate ono što zakuvaju..a to vam već ne bih preporučila
    Ekonomska zavisnost povlači sve ostale

  3. #48

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Cenim ljude koji su u 'nekim godinama', i maximalno se trudim da se ophodim sa poštovanjem ali....

    Moj odnos sa suprugovim roditeljima se postavio na svoje mesto kada sam ih izbacila iz stana. Ne ponosim se time ali nakon par dana i 'sleganja prašine' priznali su da sam bila u pravu, da nisu trebali da se petljaju u nešto što ih se ne tiče i sve se nekako od tada postavilo na svoje mesto, odnos nam se doveo u red.
    Bio je takav momenat da sam morala da povučem crtu, možda malo grubo, ali se sada bar zna da postoji linija koja se na prelazi i zna se gde se ta linija nalazi.
    Ponekad izleti poneki komentar koji baš i nije potreban, ali sa tim mogu da se izborim isključivanjem tipa 'aha ' tj. iskuliram i već shvate da su blizu granice.
    Ipak posle svega živimo u istoj kući, doduše svako u svom stanu, potpuno fizički odvojeni, ali tu smo, i nađemo se jedni drugima kada treba.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  4. #49

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Ne izlazim.....oni dođu kod mene,i ok prođe njihov izlazak .

    Inače imam korektan odnos sa njima,a i ne viđamo se često,verovatno to i doprinosi ok. odnosu.Mada i dok smo živeli u zajednici,nije bilo "skandala" većih srazmera .Kada se desio prvi,mi zapalili na stan,a da ne bi toga,danas možda ne bi ni imali svoju kuću...
    Sve u svemu,poštujem ih kao roditelje svog supruga,babu i dedu moje dece.

    ...to ja imam da izjavim za dnevnik

  5. #50

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Ime joj je - mama.
    Njegova mama.
    Pamti se lako.
    Teško mimoilazi. I da ti se kojim slučajem desi da je zaboraviš, ne brini, ona će se setiti tebe... neočekivano! A, onda ti ništa drugo neće preostati nego da biraš hoćeš li biti Flegma snajka sa docrtanim osmehom ili Fajter snajka sa šurikenima u džepu.




    Srednje ime joj je mirođija.
    Izaziva A-ha efekat.
    Nepogrešivo je drugačija od tebe.
    Ona je jedina licencirana vlasnica know how života njenog sina.


    Sve kreće sasvim lepo i bezazleno kada se zaljubiš i počneš da voliš njega i njegove divne oči. I pamet. Samo njega, podvučeno crvenim. Znaš ono kako ide, leptirići, samo on, niko kao on... A onda dođe i taj momenat... soliter, cipele ispred vrata, jambolija, gobleni, veštačko cveće, trosed, dve fotelje... I između fikusa koji poliva pivom zbog visokog sjaja i plakara, upoznaješ vrlo važnu osobu u svom budućem životu. U tom svečanom trenutku, dok skidaš zamišljenu mašnicu, odjednom čuješ - Iznenađenje! Njegova mama - izviruje iza fikusa sa visokim sjajem!
    Šok za sistem.
    Prestaješ da dišeš i shvataš da nema nazad. I sve bi to bilo kao san, da nije pružila ruku i rekla - Vidi, vidi, ko nam je to došao! Oči ima na nju. I pametan je na nju i lep je na nju... priznaješ sve iako te niko ništa nije pitao.
    Iako te i u nastavku niko ništa neće pitati.
    Jer, od danas, ona je tu da misli i za tebe i za vas. Ona - ti. Ti - ona. Kolariću-paniću, pletemo se samiću... On ćuti. Smeškaš se. Ali...



    Mučiteljko sina njenog, možeš da počneš da se njišeš u istom ritmu zarad mira u kući. Ali, odmah da znaš, šta god radila i kako god đuskala, nikada nećeš biti dovoljno dobra, dovoljno idealna, dovoljno kao ona. Ako odabereš strategiju Flegma snajke, moraćeš da se pridržavaš nekih pravila. Na primer, kada se nađeš na njenoj teritoriji - Ne pipaj slučajno sudove. Jer niko ne zna da ih opere bolje od nje. Sve potrebe ljudske svedi na minimum. Ne smeškaj se previše. Samo ozbiljno i moralno. E da, moralno je reč koja joj je prva na top-listi omiljenih snajka karakteristika.
    Klimaj glavom i slušaj... moralno.

    Na pola puta shvatićeš da se zapravo boriš sa vetrenjačama... ti, mučiteljko sina njenog. Kad je pogledaš u oči malo bolje, spoznaćeš da volite istog. I da mu obe želite dobro. Dok je hvataš za gušu, proći će ti kroz glavu da možda voliš i nju.........
    Važno je verovati u hepiend. Sve ostalo je ljudski. A život, život ti već sam zakuva. Sa mirođijom ili bez nje.
    Ćuti i prenesi dalje....

  6. #51

    01 Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Ne zivimo zajedno.Odvedem dete povremeno,poijem kafu i to je to.Ona ne cuje bas najbolje,pa onda ako i nesto kazem ona uvek kaze: Da,da....
    Elem,kako je drugima,meni je super !
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  7. #52

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    sto vise progutas, bolje za tebe. Ne vredi nalivati ulje na vatru
    neunistiva zlojebaba!

  8. #53

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Sad sam se setila jedne prichice...mada mi je mnogo bolja ona sa cvetom u kosi i rakijom
    Svekrva koja je ujedno i tashta odgovara prijateljici na pitanje kako je sinu i cerki u braku:
    -Cerka se udala za divnog coveka. Svako jutro joj donosi dorucak u krevet, pomaze joj u obavljanju kucnih poslova, vodi decu u park, vikendom je izvodi u restorane...Sjajno im je. On je zaista divan covek, a ona je srecna u braku.
    -A sin?
    -Sin je ozenio takvu rospiju od zene da mi ga je prosto zao. Ona se lencuga izlezava u krevetu do podne, on jadnicak mora da joj donese dorucak u krevet jer nju mrzi da ustane...usisava umesto nje, ponekad mora i rucak da skuva. Cak ni o deci ne vodi racuna. Moj sin ih vodi u park. I ni to nije dovoljno nego ocekuje od njega da je svaki vikend vodi u restoran, samo da ne bi kuvala. Raspikuca!
    Eh te taste i svekrve
    Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?
    Stavis njenu sliku u novcanik
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  9. #54

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Moja svekrva je jedna užasna, primitivna i glupa žena koja, na svaki način, pokušava da izigrava neku gospođu (istina, ima vrlo dobro poreklo). Njen sin i ja smo 27 godina u braku, imamo dvoje odrasle dece i sad me se ona uopšte ne dotiče.
    Ali, dok su deca bila mala, pogotovo ćerka (starija je), doživela sam milion neprijatnosti od te svekrve, da ne bih znala sa kakvom grozotom to da uporedim. Primeri su brojni: kaže, dovedite dete za vikend da se odmorite, a onda, kad odvedemo dete i odemo kući ili negde-drugde, zove svekar ili sin koji je sa njima živeo (nikad ona) , da dođemo po dete, ne može baba da čuva, muka joj je, ili neka slična glupost.
    Ne bi, uopšte, bilo problema oko toga da ona, sama, nije tražila da dovedemo dete, ali tek kasnije sam shvatila da je to uvek činila pred drugim ljudima, da bi izgledalo da je ona dobra baba, a prvenstveno, majka, jer čini uslugun svome sinu. Uglavnom, milion puta nas je "zavrnula". Vrhunac je bio kada je moj blizak rođak umro i trebalo je da idemo na sahranu van Beograda. Obećala je da će čuvati taj dan našeg sina koji je imao 10 meseci. Sama se ponudila, ali je na dan sahrane, u 7 sati ujutro, svekar javio da nije dobro spavala i ne može čuvati unuče. Komšinica je priskočila u pomoć, a ja sam, najzad, raskrstila sa svekrvom i svekrom. Nisam imala nikakve rasprave sa njima (jer, ko zna šta bih sve u besu rekla, a nisam htela zbog muža koji je divan čovek, ali on im je rekao, prvi put u životu), samo sam ih zamolila, preko muža, da ne dolaze u moju kuću kad sam ja u njoj i prestala da idem kod njih, osim za slavu.
    Sad odlično funkcionišemo. Viđam se sa njom jedanput godišnje i to uvek u društvu, tako da ne moramo mnogo da pričamo.
    Ostvarila sam ono: vuci siti i ovce na broju.

  10. #55

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    najbolja varijanta je ne pokusavati izlaziti na krajta prica nema kraja
    Najveca vlast je vladati sobom.

  11. #56

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Moja svekrva je divna zena. Nemam uopste na sta da se pozalim.
    Sitnice koje te nerviraju i kod tvojih roditelja ili brace, sestri.. normalne su jer nikad nigde nije idealno.. ali konflikata nikakvih nemam niti sam imala. Ni sa svekrom ni svekrvom. Bolje svekrve od moje nema, garanT!
    Postavili smo se svi tako da znamo sta kome smeta, sta se moze, sta ne.. u pocetku, kad sam se doselila je mozda i bilo malo trzanja za neke gluposti, ali sve je to proslo..

  12. #57

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Zivela sam sa svekrvom skoro pet godina i nismo imale nekih problema.Mozda sam imala srece jer je mog muza odgojila baka pa svekrva nije imala taj neki osecaj da joj kradem sina jer predpostavljam da je osecaj koji ona gaji prema njemu vise sestrinski nego majcinski
    Poruku je izmenio olga75, 07.10.2008 u 11:31 Razlog: pojela sam par slova

  13. #58

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?





    mislim da bi ovo bio najbolji moguci odgovor na gornje pitanje.
    bar kada bih se ja pitao. divno resenjeza tzv. taste.
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  14. #59

    07 Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    ... istini na volju, ne bi trebalo da se žalim ... suprugova mama je stvarno fina žena ... posećivala me kad sam bila u bolnici, donosila mi palačinke ... čim smo saznali da mi je baka umrla, odmah je došla da me smiri ... a ono što me nervira kod nje ... bože moj, niko nije savršen, i moja keva mene isto toliko zna iznervirati ... i što je najbolje? ne živimo zajedno ni sa mojima ni sa suprugovim roditeljima ...
    Hvala svima na porukama koje ste mi pisali na "zid". Davno me nije bilo na forumu.

  15. #60

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Sto se tice mog iskustva,ono je mozda cudno.Moj suprug je (dete)razvedenih roditelja,sto znaci da ima:majku,oca,macehu i ocuha.Ni pre braka a ni sada,ja nikada nisam imala ni jedan problem sa njima.Mozda je caka u tome sto su mi obe svekrve obrazovane,tolerantne bez kompleksa i sa razumevanjem za sve sto se tice licno mene.Nikada nije bilo peckanja,ironije ili mesanja sa njihove strane.Tacno je da ne zivimo zajedno,ali uvek mogu na njih da se oslonim za sve i vidjamo se svakodnevno.

    Ovo sam sad napisala,jer me je upravo zvala ~glavna mama~(ne zovem je tako)da mi javi da je obezbedila karte za pozoriste.I sta reci-zelim sto vise takvih svekrva...iskreno.

Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako sprečiti "odliv mozgova"?
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 23.09.2018, 14:25
  2. Kako najbolje "punite baterije"?
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:22
  3. Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 30.03.2011, 21:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •