Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ? - Strana 2
Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 102
  1. #16

    06 Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Najbolje da se niko ne mesa u niciji zivot,neka svako vodi svoju politiku,jer inace moze da pukne gde se ne ocekuje
    No me toques

  2. #17

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Imale smo par, da kažem, konfliktnih situacija, medjutim, nisu to bili sukobi koji ne mogu da se prevazidju. Imamo korektan odnos, malo distanciran, ali, Bože moj... Ona je osoba koja nije u stanju da proizvede toplinu ni za svoju decu, pa kako onda da očekujem da ima topline za mene...?! Prosto, takva je. Hladna, autoritarna, bespogovorna... S obzirom da donekle liči na moju majku - lepo je što se ne gledamo baš često!
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  3. #18

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Ok, napisacu nesto o ovome. Predugo me je mucilo, a sada sam prevazisla i vise mi ne mogu nista!
    Samo je Sunce iznad nas!...
    Toliko su me puta njegovi roditelji povredili, i uvredili.
    Iz nekog razloga analiziram njegove postuke i sa svakim narednim potezom sve vise mi lici na svoje roditelje. Zalosno je sto se posle toliko vremena pitam sta ce mi takav covek, i kako ranije nisam otvorila oci...?
    Trenutno sam se toliko distancirala, i prekinula svaki kontakt sa njegovim roditeljima pa mu je jako tesko da balansira, a meni je potpuno ravno sta ce od svega ispasti. Ok i ako se razvedemo.
    U poslednje vreme me je najvise pogadjao lazni moral, i licemerje.
    Kao sve fino i kulturno, a kroz svaku recenicu provejava ironija i po koja nevina uvredica, a kada se ukaze prilika povracaju po meni.
    Pokusala sam da budem tolerantna, i predjem preko lavine uvreda, i samo sam pogazila sebe, i ispala slabic, a njima dala prostor da nastave.
    Moj muz je sin mojih ne prijatelja.
    Zivot je kratak i dragocen da bih ga tako potrosila!
    SAMO JE SUNCE IZNAD NAS!

  4. #19

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    ...ja imam savršenu taštu....

  5. #20

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Meni je dobra ona prica kad snajka dodje u kucu, pa je svekrva postavi za sto da joj objasni pravila. Pa kaze:"Vidis, ja kad ustanem ujutro, pa zadenem snalu iza desnog uva, to znaci da sam dobre volje. A kad ustanem mrzovoljna, besna i neraspolozena, tada snalu zadenem iza levog i bolje me ne diraj, jer ujedam."
    Na sta snajka odgovara:"Vidite, ja kad ustanem ujutro, prvo popijem jednu rakiju. Ako sam dobre volje, popijem i drugu. Ako nisam dobre volje, onda popijem i trecu. A kad popijem i tu trecu taaako me zabole uvo na koju si stranu zakacila snalu!"

    Ja sam s mojom svekrvom u skroz ok odnosima.
    U pocetku je bilo malo napeto, ne zbog klisea da tako treba da bude, nego jednostavno zato sto smo razlicite. Ja sam uvek opustena, raspolozena za salu, a ona mi je delovala kruto i preozbiljno i nisam se osecala prijatno u njenom drustvu.
    Medjutim pre par godina smo pocele zajedno da radimo i skroz se zgotivile. Sad mi ponekad izgleda kao da je blesavija i od mene i od muza zajedno.

  6. #21

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Moja "svekriva" i ja zivimo lepo.Postujemo se i saradjujemo zajedno.
    U pocetku je bilo malo cupavo ,dok nismo navikle jedna na drugu,ali brzo se sve postavilo na svoje mesto.Danas posle toliko godina provedenih zajedno znamo sta koja misli i nije nikakav problem." biti umiljat" i ne reci nista protiv sina jedinca, onda uzivas
    U krugu nasih prijatelja , ja sam jedina snajka kojoj je svekrva donosila kafu u krevet.
    Meni je dobro, a nadam se i njoj!!!
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  7. #22

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Živela sam sa svekrvom neke dve godine, ne mogu reći da smo imale nekih većih problema, ok bilo je nekih nesuglasica, ali mislim da je to normalno.
    Nas dve smo sve radile u dogovoru, kao na primer, ako se sprema kuća, to radimo zajedno, raspodelimo koja će šta uraditi i to se očas posla sredi. Isto je bilo oko kuvanja, nismo se raspravljale koja će kuvati, jednostavno se dogovorimo. Ovo sam napisala, jer su mi poznate priče kako svekrva neda snajki da kuva, jer ona to bolje radi....hmmm strasno!

    Inače moja svekrva je malo savremenija, otmenija žena,nije neka pa je valjda samim tim i malo ''normalnija'' svekrva , mislim razumna je žena iako ima sina jedinca, kojeg nije razmazila na svu sreću
    A i sama je imala svekrvu koja je bila ''veštica'', pa je ona verovatno zato .

    A da svekrva mi je muzikalna žena (završila je muzičku školu), pa joj ja ''naredim'' (mala šala), da mi svira nešto na klaviru dok ja sedim u fotelji i uživam

    Sada ne živimo zajedno, povremeno se vidimo (malo više smo udaljene), ali se redovno čujemo telefonom.
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

  8. #23

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    taşta je dobra kao pivo samo kad je ...
    ledeno hladna
    Ko je za jednu voznjicu

  9. #24

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Pa moj suprug i ja zivimo odvojeno od nasih dragih "mamica"...

    Imamo lep odnos diplomatski ako treba da se pomogne tu smo, ako dodju na kafu malo se ispricamo...i dovoljno .....za decije rodjendane naprave tortu...i ja mislim da je dovoljno....jer oni pripadaju drugoj generaciji koja ne razume nas nacin zivota. Prvo radno mesto im je bilo obezbedjeno, subota i nedelja slobodna ...a mi samo jurimo i jurimo......tako da po meni svi mladi koji su u mogucnosti treba odmah da zive odvojeno od dragih "mamica"......jer oni bi samo da "pomognu" a to neki put napravi jako veliku stetu.............

  10. #25

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Koliko volis svoje roditelje, toliko treba da postujes roditelje svog muza/zene
    neunistiva zlojebaba!

  11. #26

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Koliko volis svoje roditelje, toliko treba da postujes roditelje svog muza/zene


    Vidi,ja svoje roditelje,tj.majku,volim više nego što sam možda i sama svesna.Njegove roditelje ne mogu poštovati toliko koliko nju volim iz razloga što su mi za sve ove godine naneli isuviše zla.Poštujem ih onoliko koliko su zaslužili i iz razloga što su to ipak ljudi koji su doneli na svet mog supruga.I ništa više od toga.
    I may not be perfect but I'm always me

  12. #27

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Nikad bolje....zivi u drugom selu...

    Mozda nije mesto za to ali moram...

    Nakon sahrane -drage taste- muz i zena dolaze kuci, pocinje kisa, lije kao iz kabla, mracno je, hladno....
    Dok je muz otkljucavao ulazna vrata, jedan crep je pao sa krova, naravno na njega....
    na sta ce on, onako kroz zube....-draga... mislim da ti je mama stigla gore...


    A sad malo ozbiljno, svako treba, ako moze naravno, da zivi sam u svojoj porodici. Zajednicka domacinstva su stvar proslosti, to jeste nakada bilo tako, i funkcionisalo je, ali po koju cenu?Nekom je bilo meso, ali vecina je imala samo kupus....pa onda porodica jede sarmu..jelda..
    Danas vise nema ni razloga, a ni opravdanja za tako nesto. Svaka generacija ima svoj stav prema zivotu, jaz medju generacijama je mnogo veci nego sto je to bilo ranije, a price tipa -ja odlicno zivim sa tastom je najobicnije zavaravanje, ...
    Ja odlicno zivim sa tastom, mnogo nam pomazu, ali samo zato sto ne zivimo zajedno. Ziveli smo zajedno 7 godina...hvala lepo- i pri tome nikako ne tvrdim da je losa osoba, ja samo ne zelim da zivim u njenon svetu. Ja zivim u svom.
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  13. #28

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    taşta je dobra kao pivo samo kad je ...
    ledeno hladna
    u potpunosti podrzavam teoriju , ali moja tasta je mene obozavala , zao mi je sto je preminula .

  14. #29

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    U pocetku sam stavila do znanje da ne dozvoljavam da se neko mesa u moj zivot al i i ja se nemesam u njihov.Postujemo se i ako nekad zeli da se umesa ja otvoreno i kazem to kaj tebe vazi a ne kaj mene.Treba da stoje onamu kada treba da bude a ne da mi se mesaju u zivotu.Ne sum osoba losa kad mu zatrebam tu sam ali ne dozvoljavam da mi solat pamet.Cista smetka duga ljubav.Po principu su mirni ljudi a ja sam malo losa kad mu kazem da svi da si gledaju svoja posla mogu to da precutim no nikad to necu uraditi.

  15. #30

    Odgovor: Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?

    Prećutni dogovor od samog početka je bio, volimo se '' na daljinu '' ... oni se ne petljaju u naš život i obratno...

    Dakle '' lepo, ali daleko '' ... Jaz generacija, oni imaju neki svoj tempo ( penzionerski ) mi svoj, svekar i ja smo sličnog temperamenta tako da to nikako ne bi funkcionisalo u zajednici... a ovako... tu smo da pomognemo, koliko je to moguće i obratno... isto važi i za mog oca, koji mi je u par navrata i rekao da mu je drago što smo '' blizu, a daleko '' ...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako sprečiti "odliv mozgova"?
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 23.09.2018, 14:25
  2. Kako najbolje "punite baterije"?
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:22
  3. Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 30.03.2011, 21:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •