Ko radi taj i greši...najgori kulinarski pokušaj..
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 47
  1. #1

    Ko radi taj i greši...najgori kulinarski pokušaj..

    E pa sigurno vam se dešavalo da napravite neki kiks u vašem gastro kutku, pa da to nekako na jedvite jade prepravite ili da ga sroljate u kantu za đubre...

    Šta ste sve ljudima servirali? Ili... može i - šta su vama sve servirali? ...ako slučajno nemate kulinarskih iskustava iz prvog pitanja...

    Kod mene ih je bilo... i ne vezuje se samo za početke u kuhinji, u stanju sam svašta da uradim ako negde u glavi baš odlutam ili radim četiri stvari u isto vreme... Tako sam jednom napravila dobar špricer drugu od kisele vode i jabukovog sirćeta jbga nisam gledala bilo u staklenoj flaši Ajoooooj tu facu nikad neću zaboraviti

    O slanim kafama da ne govorim

    I jednom sam pokušala da napravim nešto sa lisnatim testom, ali sam kupila toliko masan i slan sir, a još dodala soli i ulja da se to prosto nije moglo pojesti. Završilo je u kanti...

    Kupim neki kineski začin, veoma specifičan, a koristi se u tragovima, ono, baš je jak i ako se pretera može da upropasti jelo... a vrlo je sličan mlevenom crnom biberu, ovako, na oko... E to sam jednom roknula u neko jelo, i prepravke nije bilo mama došla na ručak i umalo da je udavim

    Ma, bilo ih je još, sam' da se setim...
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    Uh kod mene bisera koliko hoćeš...

    Ubitačna kombinacija: pečeno pile, grašak i krompirići. Pile obično bude poluživo, grašak preslan, a krimpirići zagore... Najčećše u ovoj kombinaciji 2 od 3 upropastim, mada se ne dešava retko i da totalno uprskam. Zanimljivo, ne dešava mi se da pile bude poluživo u nekoj drugoj kombinaciji.

    Nekada se pravimo da je kao ok, pa pojedemo bar malo, a nekada je kanta neminovna.



    Jedan od skorijih bisera mi je bio jogurt u kafi.



    Ma ima ih ohohoj, setiću se još... Pa ko radi, taj i greši, ne?

    (kod mene nije baš toliki problem da li ću pomešati so i šećer i slično, ja se više brinem da jednog dana u svoj toj rasejanosti ne upalim kuću, obzirom da sam kuhinju palila već 3 puta)

  3. #3

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    Kod mene recimo dešavalo se da stavim meso u rernu da se peče, a izvadim crnačke opančiće, dešavalo se da kažu doslovce "uuuh dobar paprikaš samo treba još malo šećera." inače paprikaš je bio toliko slan da smo dodavali šećer da malo popravi stvari, ali izgleda da nije bilo dosta.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  4. #4

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    evo i mog doprinosa:

    Jednog dana ja i moj brat(Takodje expert kulinarstva) resili da iznenadimo roditelje koji su bili u obliznjem gradu u nabavci, i krenusmo mi tako da pravimo neku nazovi tortu. Nabrali mi skoro 1,5kg jagoda kupili slag, i pita mene brat:"Jel znas ti da umutish piskotu". Ja samouvereno:"Ma de neznam, donesi ti samo brasno jaja mixer i ostalo...". I tako zgrunem ti ja sve moguce i nemoguce sastojke u onu posudu i kresnem mixer o'ma u tecu pun gas, pa kad je pocelo da prasi ono brasno na sve strane jedva nadjoh brata u onoj lavini. Ali ne predajem se ja skinem mixer u prvu i lagano pocnem da mutim. Muti seono nesto mi retko reko da dodam ja jos malo brasna. Na kraju ispade nesto nalik na glinu jedva svasih mixer od pregorevanja namotaja na onom jadnom el. motoru. Nekako ja to rasporedio po tepsiji i gurnuo u rernu da se pece. Dize se ono dize reko trebace mi jos jedna rerna. Brat je u to vreme polako pakovao stvari za slucaj da se nasi vrate pre nego sto dodju specijalne jedinice za uklanjanje nuklearnog otpada. Izvadim ti ja onu nesto iz rerne kad gle cuda splasnulo ono testo i nastade piskota savrsena. Namazali mi ono psteno slagom i nabacali tonu jagoda pa u frizider na hladjenje. Ispade kolac prva liga Jedino mixer jos oseca posledice mog kulinarstva pa nesto cudno stenje u ono trecoj brzini

  5. #5

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    Jedino cega sada mogu da se setim je corba od tikvica. Obozavam je i zaista extra znam da je spremim. Tako sam se i mom decku hvalila kako mi je corba od tikvica super, pa je dosao dan da je on i proba Sve sam radila kao i uvek, ne znam gde sam pogresila. Ocekivala sam odusevljenje sa njegove strane a on je prokomentarisao da je corba bezukusna Katastrofa!!!
    Ali sledeci put je bila super
    Evo, promenila sam potpis

  6. #6

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    prije ovoga posta, treba da napomenem da su kod mene svi generacijama unazad antitalenti za bilo šta slatko (od onoga sitniša, do torti koje su svima misaona imenica), pa ni ja naravno nisam izuzetak. dakle, šmeknem ja jedan recept sa pudingom, mlijekom i rendanim jabukama, djelovalo mi lako, pa hajde da probam to da smućkam. sve je to bilo u redu, samo je mlijeko bilo pokvareno (a kako ga ja baš ne koristim, nisam ni skontala da se pokvarilo). uglavnom puding je bio kiseo, sa grudvicama - što smo na svu sreću primjetili na vrijeme. onda sam jednom krenula da pravim tortu, koja je inače bila da prste poližeš, samo je imala neku spljoštenu rupu u sredini. pa obično kad pravim neke kuglice, one naravno budu nekog aerodinamičnog oblika (nikad naravno kuglice). mlijeko mi zagori po defaultu, kafa izvri s vremena na vrijeme, voda za čaj ispari, kad pržim ribu ona mi se uglavnom zalijepi i raspadne, faširi isto tako...
    nattydread is coming to dinner

  7. #7

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    Torte i sitni kolaci su redovni gosti kante za smece a piletinu nikad nisam spremila kako valja,naime ja je ne jedem,pa je i ne probam dok se kuva ili pece,vec ustaljeni komentar mojih ukucana na nju je :"Bljak!".
    I may not be perfect but I'm always me

  8. #8

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    Raspadnute piskote, piskote koje se nisu dovoljno ispekle u sredini a odozdo i odozgo zagorele, zagorele snicle...

    Jednom htela da pravim krompir pire,lepo ga iseckala, stavila da se kuva i negde na pola se setim- kao da sam negde nacula da se od mladog krompira ne pravi pire i ajd' sta cu, da se ne baci, napravicu ja salatu (ono sa lukom).
    Naravno, bacilo se.

    Ako se setim jos necega, ili napravim opet neku glupost, javim vam.

  9. #9

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    E desava mi se da zabrljam u spremanju jela a da neznam ni sama gde sam pogresila. Tako sam pravila jafa kolac po ko zna koji put al avaj....
    posto sam htela iz glave bez recepta ispalo nista.Zaboravila sam da stavim polovinu materijala ,piskota nije htela da se ispece i naraste,vec se jadna mucila mucila i na kraju zavrsila kod kokosaka.Bas su je slasno pojele!
    desi mi se da meso neispecem dovoljno i da bude tvrdo ko kamen
    Seticu se jos toga
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  10. #10

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    Pa jedino sto mogu da setim to jos kad bila dete,mama otisla u nadnicu i ja da sama pravim nesto,zavrsilo se na glavu svinje,neki sos od paradajza,jadna svinja sva glava od sosa al jako malkice stvari bacam,malo soli u kafu,i tako
    No me toques

  11. #11

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    Uzmem ja, novopečena domaćica, pre nekih 4 meseca da napravim kolač sa višnjama. U prevodu - patišpanj sa višnjama.
    Napravim ja testo komplet, kad - zaboravila da odledim višnje. Izvadim ih, odnesem u mikrotalasnu kod mame (živi prekoputa) "otopim", i kad sam, kao iskusna domaćica, procenila odokativnom metodom da su dovoljno otopljene, ja ih krknem u ono testo i pravac u rernu na 250 stepeni C. Pogledam ja nakon nekih 15 minuta u rernu - i imam šta da vidim: višnje se grupisale (mamu im %$#/=#&$&"*?=%$&) posred kolača, ivice narasle i izgorele, a sredina potonula i živa da življa ne može biti, pride natopljena sokom od nerastopljenih višanja. Otvorim rernu i plačući i psujući od besa sručim sav onaj nered u kantu.
    To je za sada moj prvi i jedini kulinarski kiks .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  12. #12

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Jedan od skorijih bisera mi je bio jogurt u kafi.
    Imash li predstavu kakva je kafa sa biberom...

    Ubica mekog srca.

  13. #13

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Imash li predstavu kakva je kafa sa biberom...
    Ne.

  14. #14

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Ne.
    eeee blago tebi...

    trebalo je videti izraze lica onih koje sam usluzila...
    a tek komentari: "eee {pa moje cenjeno ime} ti ni za kuvanje kaVe vishe nisi"...

    Ubica mekog srca.

  15. #15

    Odgovor: Ko radi taj i greši...

    Pa poslednja iteresantna anegdota iz kuhinje je naime veoma zanimljiva ali nije moja greška bila u potpunosti...
    Naime htedoh da napravim baklavu od maka, inače moju omiljenu....I tako ja sve bez problema napravim...stavim da se peče...prelijem saftom i sve kako treba...I onda jedva dočekah da je probam, kad ono...kao polu presna... ...Mak se prosto krca u ustima, a kore tvrde, soft pliva...
    Ja dam dragom da proba, on pošto ne voli da kritikuje moje kuvanje, pojede sa nekim čudnim izrazom lica...Dodje moj brat koji naravno nemilosrdno kaže : " Izvini seko ali ovo je stvarno grozno..."
    Da bih ja posle par dana slučajno uvidela da mi grejač u rerni nije radio, i da praktično famozna bakla va u opšte nije bila pečena...I da je to bilo razlog zašto mog dragog muči stomak

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najgori domaći film?
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 11.08.2018, 15:14
  2. Kulinarski recnik
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 31.01.2015, 03:18
  3. Najgori razlozi za udaju
    Autor makilli u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 04.08.2010, 19:10
  4. Najgori film svih vremena
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 25.06.2009, 02:51
  5. Biramo najgori telefon
    Autor SQUAW u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23.04.2008, 01:03

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •