Moji hardverski problemi - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 76
  1. #46

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    E Ela imam ideju ! Vrlo moguce da ti racunar ode na hibrinate ili na stand by u control panelu imas da promenis opcije,pa kada kliknes shut down ,moze da ode na hibrinate ili da se restartuje,ako nije do softwera onda je problem sa napajanjem ili nekim hadverskim delom.Isto je moguce da ti je potrebna reinstalacija sistema,zbog nekog virusa koji izaziva tu zbrku. Da li ti racunar radi sporije nego inache? Ili se iz cista mira "zapuca"? Mada msm da je sigurno ono prvo upitanju,ako ti treba jos kakva pomoc,pitaj.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  2. #47

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Hvala ti, Lenjivice, na svim idejama.......... ali nije do hibrinate ili stand baja.
    Dok mi ga neko ne pogleda (oslusne), iskljucujem ga iz struje, i mirno spavam.
    (80% da je do napajanja).

  3. #48

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Anegdota iz mog radnog veka:

    U velikoj, staroj i cenjenoj u celoj SFRJ firmi u kojoj sam radio petnaestak godina u jednom momentu sredinom 80-tih je sazrela svest da treba napuštati programe koji troše velike količine skupih sirovina. Jedan od novih pravaca bila je proizvodnja računara.


    To je još bila era pre personalnih računara - hit su bili mini-računari (veličine većeg frižidera).

    Trebalo je za takav poduhvat pridobiti političare, potencijalne korisnike - velika preduzeća, JNA, javnost...

    U situacijama kada su u posete dolazili totalni laici za informatiku, nije bilo uputno da ih vode i objašnjavaju gostima inženjeri - stručnjaci koji su krenuli u proizvodnju računara, jer su u zanosu bili potpuno nerazumljivi laicima. Ponekad je meni (pravniku, a članu poslovodstva) zapadalo u dužnost da gostima pokažem i objasnim na laički način šta se to radi.

    U jednom takvom obilasku na stolu na kome je pravljeno kućište i montiran računar zatekao se čekić od dve kile. Jedan od posetilaca je onako, da bi 'podbo' i poentirao na moju priču o sofistiviranoj tehnici i tehnologiji podigao čekić i malo teatralo zapitao: A ovo?

    K'o iz topa sam odgovrio - to je hardver! Svi smo prasnuli u smeh, predvodjeni inženjerima.

    Još neko vreme je u šali taj čekić pokazivan kao hardver, a aluminijumska ploča koja je tim čekićem malo oblikovana - softver.

    PS: Znam da ovo nije mesto za anegdotu, al ne nadjem pogodnije.
    Poruku je izmenio nenad.bds, 22.08.2011 u 21:51

  4. #49

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Posedujem laptop HP Compaq 615 i poslednjih desetak dana me muci wifi, odjednom nisam na netu, izgubim signal, pa se vrati, i tako mi trenira zivce. Da li moze da se sredi taj problem, mislim, da li postoji opcija da se u laptopu zameni wifi?

  5. #50

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    1. Ako "kradeš", kao ja, od komšije net .... promeni lokaciju laptopa u stanu/kući
    2. Probaj da reinstaliraš drajvere za wifi na laptopu. To je najbezbolnija varijanta (po novčanik, najbezbolnija)
    3. Mislim da može da se zameni wifi, ali to sad sve zavisi gde/ko/koliko para itd...

    --------
    Ako ništa od gore navedenog na uspe ...

    Postoji, naravno, i poslednja (najskuplja) solucija - a to je da kupiš neki wireless usb adapter ... (manje do 2000 din. trošak)

  6. #51

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Citat Leonard Peltier kaže: Pogledaj poruku
    1. Ako "kradeš", kao ja, od komšije net .... promeni lokaciju laptopa u stanu/kući
    2. Probaj da reinstaliraš drajvere za wifi na laptopu. To je najbezbolnija varijanta (po novčanik, najbezbolnija)
    3. Mislim da može da se zameni wifi, ali to sad sve zavisi gde/ko/koliko para itd...

    --------
    Ako ništa od gore navedenog na uspe ...

    Postoji, naravno, i poslednja (najskuplja) solucija - a to je da kupiš neki wireless usb adapter ... (manje do 2000 din. trošak)
    1. Ne kradem casna pionirska, imam svoj net...
    2. I sa drajverima sam probala, opet isto...
    3. Ako postoji mogucnost da se promeni, ili makar usb wifi...mislim da sin ima negde taj usb, pokusacu sa tim prvo...

    Hvala na pomoci

  7. #52

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Citat natasabog kaže: Pogledaj poruku
    Citat Leonard Peltier kaže: Pogledaj poruku
    1. Ako "kradeš", kao ja, od komšije net .... promeni lokaciju laptopa u stanu/kući
    2. Probaj da reinstaliraš drajvere za wifi na laptopu. To je najbezbolnija varijanta (po novčanik, najbezbolnija)
    3. Mislim da može da se zameni wifi, ali to sad sve zavisi gde/ko/koliko para itd...

    --------
    Ako ništa od gore navedenog na uspe ...

    Postoji, naravno, i poslednja (najskuplja) solucija - a to je da kupiš neki wireless usb adapter ... (manje do 2000 din. trošak)
    1. Ne kradem casna pionirska, imam svoj net...
    2. I sa drajverima sam probala, opet isto...
    3. Ako postoji mogucnost da se promeni, ili makar usb wifi...mislim da sin ima negde taj usb, pokusacu sa tim prvo...

    Hvala na pomoci
    Nema na čemu, nadam se da će "operacija wifi" proći što bezbolnije po živce i novčanik

  8. #53

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    @Ela..velika je verovatnoća da ti "zuji" ventilator na napajanju. Naime, neki modeli imaju senzor temperature pa ventilator nastavlja da se vrti dok ne ohladi komponente napajanja do neke "normalne" temperature. Pokušaj jednom da ostaviš strujni kabl i sačekaš malo. Ako sam u pravu, ventilator bi stao posle par minuta.
    @natašabog..
    sem navedenih rešenja postoji i par drugih.
    - nekada se bežični ruter "zaglupi" (pogotovo ako sin igra online satima) i treba ugasiti, sačekati par minuta pa upaliti modem. Onda se nanovo podele IP i signal bude normalan.
    - Ukoliko inače imaš svega 2 crtice (od 5) jačine signala moguće je da je preslabo i "kida" ti vezu (jer slabo prebacuje naniže protokole). Probaj da negde nabaviš malo jaču antenicu na WiFi predajniku (naime 3 dB ume da poveća signal za 50%). Ta antenica je univerzalnog priključka i lako se menja (samo se malo odvrne i zavrne ona koja emituje jači signal u dB).
    Eto..da imaš i drugih solucija .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  9. #54

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Hvala, mislim da je problem bas u anteni, malo sam u guzvi poslednjih dana i ne stizem da isprobam tu varijantu ("ukradem" od brata antenicu).

  10. #55

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    BTW...bitno je i koje brzine ti je NET (sve ispod 4Mb je premalo za iole udobniji rad, pogotovo što deliš sa sinom). Naravno, uvek uključen Skype, uTorent i sl. "jede" resurse. Pogotovo uTorent (i slični torent programi) apsorbuju veliki deo resursa NET-a i onemogućavaju neki drugi rad na internetu.
    Usput, čak je moguće malo pomeriti WiFi predajnik..koliko da dobiješ kraći i optički kontakt. Naravno, čak i rudimentarni reflektor (od neke konzerve Cole) je moguće iskoristiti da usmeri signal prema tvom laptopu.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  11. #56

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Problem resen, bar mislim U pitanju je ruter koji mora da se resetuje jer se "zablentavi". I naravno sin koji je "ekspert" za racunare, uvek ukljucen Skype (kamera, mikrofon), Youtube, a pored toga ima i gomilu procesa koji mu non-stop rade, update, itd...Kad sam sela za njegov laptop dobro se nisam slogirala

  12. #57

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Mnogo mi se usporio komp u poslednje vreme, tri dana mu treba dok se ne upali a i generalno je spor.
    Sta da mu radim?
    Krek, krek.. Ne gudra

  13. #58

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Mnogo mi se usporio komp u poslednje vreme, tri dana mu treba dok se ne upali a i generalno je spor.
    Sta da mu radim?
    Nemoj da ga gasiš
    Ja moj gasim samo kada idem na godišnji..
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #59

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Mnogo mi se usporio komp u poslednje vreme, tri dana mu treba dok se ne upali a i generalno je spor.
    Sta da mu radim?
    Nemoj da ga gasiš
    Ja moj gasim samo kada idem na godišnji..
    i ja
    i tako ce biti dok se ne saberem za novi komp...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #60

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Mnogo mi se usporio komp u poslednje vreme, tri dana mu treba dok se ne upali a i generalno je spor.
    Sta da mu radim?
    Nemoj da ga gasiš
    Ja moj gasim samo kada idem na godišnji..
    i ja
    i tako ce biti dok se ne saberem za novi komp...
    Moj je relativno nov...al' navika ostala...
    GluHo mi nekako kada ga ugasim...
    Budi pametan i pravi se lud

Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 07.10.2017, 06:52
  2. Sta ako: Roditelji moji, ja sam gay!
    Autor vladapera u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 19:18
  3. Svi moji avatari
    Autor jovuk u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 19:08
  4. Moji ulovi
    Autor Zlatni mis u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 16:01
  5. Dragi moji - kukajte!
    Autor makilli u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.03.2009, 10:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •