Moji hardverski problemi - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 76
  1. #16

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Moras podesiti koliko maximalno MB moze da nareze na jedan CD. Ne znam gde se to tacno nalazi, ne secam se, ali provrti malo po opcijama pa nadji negde Overburning i kod Maximum overburning size podesi vise od 700 MB, pa ce sljakati
    Gather ye rosebuds while ye may...

  2. #17

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    - mislim da nije u pitanju greška prilikom rezanja CD-a, nego pisač jednostavno nije prepoznao taj (stari) cd medij...

    - Ako ti se dogodi slična situacija da neće da reže/čita... i ako ti je Pisač pod garancijom (Trebalo bi da važi 6 meseci minimum) odnesi ga u servis gde si ga kupila i traži da ga tesstiraju / poprave / zamene novim...

    - Pisač nije loš, po meni odmah iza NEC pisača, možda ti treba noviji driver ili je potrbno da flas-ujes pisač (slično kao driver)

    - Korisne informacije možeš naći na:

    http://www.benchmark.co.yu/modules.p...69&oliver=3525
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  3. #18

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Moras podesiti koliko maximalno MB moze da nareze na jedan CD. Ne znam gde se to tacno nalazi, ne secam se, ali provrti malo po opcijama pa nadji negde Overburning i kod Maximum overburning size podesi vise od 700 MB, pa ce sljakati
    a joj...to mi je već netko jednom rekao, ali sam ja zaboravila . zahvalna
    nattydread is coming to dinner

  4. #19

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Moram napraviti malu digresiju!

    "Yamaha has ceased production of all CD-R/RW models". Od tog trenutka mozete birati izmedju "shit" i 'bull shit" rezaca. Tj. komercijalne verzije realno skupih uredjaja, gde su danas uzjasili nama poznati proizvodjaci. Pioneer, NEC, Asus, LG itd.
    Svaki od proizvodjaca ima po neki solidan model. I od njih cak bude los pojedinacni uredjaj.

    O medijumima ne vredi ni raspravljati. CD ili DVD na "stapu" je ko zna odakle dotruckan dovde. Oni u kutiji bi trebali da su malo bolje ocuvani. Sve u svemu parce plastike sa par slojeva za pisanje/citanje. "Dok je, kao što smo rekli, debljina plastičnog diska 1.2mm, reflektirajući sloj , sloj laka i grafički sloj zajedno nisu deblji od dvadestetak mikrona. Iz ovih podataka sasvim je jasno s koje strane prijeti opasnost svakom CD-u." (izvor : http://eskola.hfd.hr/fiz_sva_stva/cd..._CD-a/cd5.html)

    Sporije/brze rezanje??? Ljudi pricaju o nekakvoj praksi, a pricamo o laseru. Kao fol kad rezes sporije, onda je dubina zapisa veca??? Tokom rezanja se samo dostize ta brzina od 8x npr. za DVD. Tako da ta prica o dubini zapisa tj. kvalitetu vs. brzina je "trla baba lan" Uredjaji su bez obzira na kvalitet moderniji poput BURN-Proof technology, tako da su dodatno zasticeni pri "brzom" rezanju. Iako je i to sporo, da boli koliko je sporo.

    Ljudi rezite na deklarisano, pa kad disk pukne, pukne. Ako je retko ili drago, rezite duplo. (bezveze je kad pukne disk, a kamoli onaj sto je sporo rezan).

    Ne pamtim kad sam, sem na RW, rezao nesto na CD. To je proslost. Kad se napuni za DVD ja ga narezem. Nista lakse - Mnogo brze - Manje fizikalisanja (ubaci/izbaci disk).
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  5. #20

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Sporije/brze rezanje??? Ljudi pricaju o nekakvoj praksi, a pricamo o laseru. Kao fol kad rezes sporije, onda je dubina zapisa veca??? Tokom rezanja se samo dostize ta brzina od 8x npr. za DVD. Tako da ta prica o dubini zapisa tj. kvalitetu vs. brzina je "trla baba lan" Uredjaji su bez obzira na kvalitet moderniji poput BURN-Proof technology, tako da su dodatno zasticeni pri "brzom" rezanju. Iako je i to sporo, da boli koliko je sporo.
    uze mi recenicu iz usta

  6. #21

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    E imam ja problem vec odavno...
    Kad sma formatirala racunar desilo mi se da mi je desktop malo pomjeren u levo prema gore,tacnije u smeru severozapad...
    Evo i ilustracija kao to izgleda na monitoru,ovo sivo je ustvari to crno sto je ostalo...

    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  7. #22

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    u zavisnosti od rezolucije monitor pamti podesavanja (poziciju) slike, tako da mozes u monitorovom menu-ju da podesis to, pomeris malo dole, malo desno i ako hoces razvuces sliku po X ili Y osi.
    Ako nisi sigurna kako se to radi, pogledaj uputstvo od monitora, tamo bi trebalo sve da bude objasnjeno.

  8. #23

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Hvala ,napravila sam
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  9. #24

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    no problemo, uvek tu da pomognemo

  10. #25

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    ee raja, imam ja mali problemche.. hardverskog porekla.. bar ja mislim da je do hardvera

    ovaj, kako se kvari podloga za mish na laptopu? ovaaaaj... znate na sta mislim.. imas normalnu levu i desnu tipku.. a imas i kvadratic po kojim radis s prstom.. sinoc sam primetila da mi kvadratic ne reaguje na prst (xmm.. ovo zvuci ) ne, ozbiljno.. rade tipke norlamno.. ali ovo ne radi.. zasto bre? i nemojte mi reci da je "lechenje" nesto komplikovano.. moja srchka to mozda nece moci da podnese..
    moomoo meee jooouu

  11. #26

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    povlachim pitanje... upravo je proradio
    moomoo meee jooouu

  12. #27

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    sinoc sam primetila da mi kvadratic ne reaguje na prst (xmm.. ovo zvuci )
    Ti sa tim tvojim tumbastim prsticima
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  13. #28

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Valjda sam na dobroj temi.

    Nego do nedavno sam imala jedan stampac i pre par dana dobijem drugi (rekose mi bolji ) pa sam njega sad htela da dodam (se tako kaze? ) Tako da sam izbrisala instalaciju starog (nadam se dobro) i kad ubacim cd za novi nista se ne desava, ne pokrece se instalacija A proverila sam na drugom kompu da je sa cdom sve ok ... Sta da radim?
    Everybody Wants to be a Cat

  14. #29

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    pa da li ti čitač vidi da se nešto nalazi na tom CD-u?
    ako se vidi, jednostavno klikni na exe fajl
    ako je problem do čitača, učitaj na drugom kompu, prebaci na USB
    a verovatno sve što ti je potrebno možeš skinuti i sa neta

    DriverZone.com - Printer

  15. #30

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Vidi sta sadrzi cd ali kad kliknem na to exe nece da pokrene instalaciju. Dok na drugom kompu radi sve ok.

    Postoji li mogucnost da nisam dobro izbrisala prvi pa da mi on blokira instalaciju drugog?
    Poruku je izmenio Wampirche, 07.06.2009 u 01:48 Razlog: Dodala jos nesto
    Everybody Wants to be a Cat

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 07.10.2017, 06:52
  2. Sta ako: Roditelji moji, ja sam gay!
    Autor vladapera u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 19:18
  3. Svi moji avatari
    Autor jovuk u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 19:08
  4. Moji ulovi
    Autor Zlatni mis u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 16:01
  5. Dragi moji - kukajte!
    Autor makilli u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.03.2009, 10:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •