Kućno vaspitanje - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 24 od ukupno 24
  1. #16

    09 Odgovor: Kućno vaspitanje

    Kućno vapistanje počinje u trećem mesecu života i traje do treće godine života. To je temelj za dalje vaspitanje. Nakon toga dolazi vaspitanje okoline i veoma važno samo-vaspitanje. Temelj koji sam pomenuo je naravno veoma važan, ali ako bilo koji drugi segment vaspitanja promašimo....sve je uzalud!
    Poruku je izmenio Mish, 30.06.2007 u 15:23 Razlog: Opet vikanje
    TO SAM JA !!!!

  2. #17

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    Danas idu ispred mene tata i sinčić - pubertetlija. Deran elegantnim potezom baci kutiju od mini pice ravno na trotorar (btw, 5 metara dalje se nalazi kanta za smeće).
    Lajava ja, kucnem derana po ramenu i kažem: "Oprosti, rekla bih da ti je nešto ispalo?"
    On me pristojno otera u majčinu. A njegov će otac na to: "Gusko, jel ti mi to ličimo na đubretare?"
    Ne, samo na nevaspitane, nekulturne, bahate idiote.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #18

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Danas idu ispred mene tata i sinčić - pubertetlija. Deran elegantnim potezom baci kutiju od mini pice ravno na trotorar (btw, 5 metara dalje se nalazi kanta za smeće).
    Lajava ja, kucnem derana po ramenu i kažem: "Oprosti, rekla bih da ti je nešto ispalo?"
    On me pristojno otera u majčinu. A njegov će otac na to: "Gusko, jel ti mi to ličimo na đubretare?"
    Ne, samo na nevaspitane, nekulturne, bahate idiote.
    Eto... kakav otac, takav sin. Sto bi rekli nasi ljudi: "Svud se dicim da na tatu licim"
    neunistiva zlojebaba!

  4. #19

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    Na prvom mestu mi je tužno da danas takvih situacija dnevno sretnem tri-četiri, a drugo, brine me kad moja deca odrastu i počnu samostalno da žive, koliko će ono što sam ih ja učila doneti dobro. Činjenica je da danas bolje prolaze laktaroši i mufljuzi koji sigurno ne lepim i pristojnim ponašanjem dobiju ono što žele.

    Milion puta su se moji momci našli u situacijama kada su naučeni da se ne svađaju i ne otimaju, ostali uskraćeni na igralištu ili bilo gde za nešto što su želeli.

    -Mama, ja sam ga lepo zamolio, a on neće da me pusti.

    Ova rečenica je često izgovarana sa njihove strane, a ja sam pokušavala da smirim situaciju, dok bi sa druge strane, druge majke ravnodušno to gledale i ne bi reagovale.

    Često kada su tužni jer njihova lepa reč nije upalila, pitam se da li će neko zaista to ceniti što za sve znaju da kažu, hvala i molim i izvini...
    Kućno vaspitanje je osnova za zdrave i skladne odnose u celom životu, ali je isto tako i odraz porodice i vrednosti koje se neguju u njoj. Prema tome, ako dete nema dobar model, teško će i moći znati kako se treba ponašati i šta kad treba reći.

  5. #20

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    Zoe, meni se dogodilo nešto slično. Otac i sin (desetak godina) su išli ispred mene, sin je otvorio sladoled i bacio omot na zemlju. Nisam mogla to da prećutim, pa sam mu rekla: "Det, nije lepo da bacaš otpatke po ulici. Uzmi to i baci u kontejner". Dete me je pogledalo, ništa nije reklo, ali je zato otac imao odgovor:"Gledaj svoja posla, ko te šta pita".
    Ostala sam bez komentara.

  6. #21

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    Odrzi rec pa makar i na svoju stetu, a sledeci put pazi sta obecajes..

  7. #22

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    Zna se da pristojnost prvenstveno polazi od četiri riječi:

    -molim
    -hvala
    -izvoli
    -oprosti

    Ako treba, ja ću ignorirati kada me netko nešto zatraži a bez da kaže 'molim'. U toliku krajnost ja znam ići.

    Mrzim kada ljudi nemaju osjećaj da su me trknuli, stali na nogu, pokušali otići ispred mene u red.. Pa reci oprosti! Jedna riječ čini čuda.

    Ne volim komentiranje nekih mojih postupaka od osoba koje nisu mjerodavne za istime.

    Ne volim kada dolaze kod nekoga u stan i gdje kultura nalaže da se uvijek pita trebaju li se cipele izuti.

    Ne podnosim one ljude kojima je teško dići se sa stolice da bi majka sa djetetom mogla sjesti ili starija osoba ali isto tako ne podnosim one ljude koji misle da su materijal za sjesti pa se naguraju sjedećoj osobi i sa vrečicama joj lupka po nogama.

    Ima takvih, joj, ima...

    Tko li ih je učio odgoju?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  8. #23

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Danas idu ispred mene tata i sinčić - pubertetlija. Deran elegantnim potezom baci kutiju od mini pice ravno na trotorar (btw, 5 metara dalje se nalazi kanta za smeće).
    Lajava ja, kucnem derana po ramenu i kažem: "Oprosti, rekla bih da ti je nešto ispalo?"
    On me pristojno otera u majčinu. A njegov će otac na to: "Gusko, jel ti mi to ličimo na đubretare?"
    Ne, samo na nevaspitane, nekulturne, bahate idiote.
    ......sjajno...vec zamisljam sebe kako od tate i sina pravim radnu jedinicu komunalnog preduzeca...ne samo da bi pokupili to djubre...vec bi ih naterao da osnuju nevladinu organizaciju Zelena Trava...svaka asocijacija na duvanje je iskljucena...
    ...hell ain't a bad place to be......

  9. #24
    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Tko li ih je učio odgoju?
    Ne bi da se bavim leksikom, ali rekao bi da je pravo pitanje: Ko ih je odgajao? Odgoju se uče vaspitači, učitelji, nastavnici, pa i roditelji. A onda oni primenjivanjem naučenog, ogajaju.

    Kad sam već na ovoj temi da ispričam pričicu što mi je pričao jedan od onih koji su mene odgajali, odnosno onih koji su glancali moje već postojeće kućno vaspitanje.

    LM

    Komandir moje čete, kapetan od svojih 27 leta, na jednoj puš pauzi između "vod u odbrani" i "vod u napadu" sedeći na livadi, ispričao nam je jedno svoje iskustvo. U Velenju, tada još Titovom, šetao je ulicom i otvorivši kutiju cigareta, bacio je otkinuti deo celofana na trotoar. A onda je iza sebe čuo:
    - Striček! Striček! Nešto vam je ispalo.
    "Zemljo otvori se." Dečačić koji možda ide u prvi razred mu je održao lekciju. Nikada ga u životu nije bilo više sramota, pa ni kada su ga degradirali sa kapetana prve klase i bacili iz centra Ljubljane u naš garnizon u prepizdini.

    No, prihvatiti takvu lekciju dodatnog vaspitanja ne može neko ko nema ni ono osnovno, kućno, koje se stiče promatranjem svojih roditelja, dok još ni govoriti ne znamo.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 22.05.2013, 00:29
  2. Vaspitanje vs Uticaj okoline
    Autor leptirić u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 15.05.2009, 19:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •