Rešavanje sopstvenog problema - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 26 od ukupno 26
  1. #16

    Odgovor: Rešavanje sopstvenog problema

    a shta ako bi izashli iz sopstvenog problema, poput onih fancy kompjuterskih animacija na nauchno popularnim emisijama..... ako bi celu scenu posmatrali kao niz nadrazzaja i hemijskih reakcija na iste... ako bi skontali da su nam neurotransmiteri (serotonin, dopamin, acetilholin...etc) u disbalansu i da u skladu s tim percepiramo stvarnost i reagujemo na nju.... shta ako bi sve bilo mnoooogo drugachije samo da je hemija po defaultu regulisana drugacije....

    ....rana che mnogo lakse zaceliti ako je predhodno sterilishemo... a problemi che mnoooogo izgubiti na znacaju i neche se mnozziti ko bakterije ako ih sagledamo iz pravog ugla....

    @ hleb: ..pa chak i "problemi" kao shto je pushenje
    & underpaid......

  2. #17

    Odgovor: Rešavanje sopstvenog problema

    Analizira se nakon rešavanja problema.
    Ko može i da traži rešenje i da odgovara na sopstveno "zašto" i "kako" u isto vreme - svaka mu čast.
    Ja ne mogu.

    E.
    Za Principessu da ima šta da joj se svidi. Jopet.
    _________Una16

  3. #18

    14 Odgovor: Rešavanje sopstvenog problema

    Šta je najgore što mi se može dogoditi?
    Suočavanje s pitanjem što ako iskrenost prema sebi - problem zaista postoji...
    važno je zbog toga što tada već vidim gde je kraj problema. Kako je stvarno mala verovatnoća da mi se dogodi nešto katastrofalno ,vidim da sve drugo i nije tako grozno.
    Uviđam da je malo ozbiljnih životnih problema, kao što su smrt, bolest. Sve drugo je rešivo, ostaje samo briga koja je kako - tako rešiva.



    Prihvatanje svega onoga što bi se moglo dogoditi...

    Rešavanje problema, mirno i skoncentrisano.
    Dokle god sam u ''frci'', vrtim se u krug, misli mi skaču levo-desno i ne uspevam se ni na što usredsrediti. Kada se konačno suočim s mogućim posedicama, tada počinjem trezveno da razmišljam.
    Tek tada jasnije vidim problem i padaju mi na pamet rešenja istog...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #19

    Odgovor: Rešavanje sopstvenog problema

    Sada je na tv-u bila emisija iz kooperativa tima i priča je bila o cigaretama, pušačima...
    Pogledam malo o njima i vidim dosta lepih i korisnih stvari.
    Na primer:

    http://www.toc4icd.com/
    http://www.cooperativa.tv/index.php?...d=16&Itemid=61

    TEORIJA PREVAZILAŽENJA PREPREKA


    Da li ste ikada bili u situaciji sa nekom osobom ili sa grupom ljudi kada ste se osetili isfrustriranim, besnim i nesposobnim da dođete do kompromisa ili međusobnog razumevanja? Da li ste se ikada zapitali da li postoji način suočavanja sa ovom vrstom konflikta i prevazilaženja ovih nevidljivih, ili ponekad veoma vidljivih prepreka? Ili: da li ponekad pomislite da ste neke promene mogli da izvršite na osnovu svog stila komunikacije ili da prevaziđete prepreke koje bi vam pomogle da bolje plivate u takvim situacijama? Bez obzira kako male ili velike bile, ove prepreke u komunikaciji mogu biti prevaziđene ako naučite da koristite nekoliko prostih načina koji će učiniti da se umesto osećanja da udarate glavom o zid kod vas javi osećaj da možete postignuti sve i sa bilo kim!

    Teorija prevazilaženja prepreka (TOC) koristi ono što se naziva "Isparavajući oblak" kao pomagalo za posmatranje konfliktnih situacija, bilo da je u pitanju lična dilema, neslaganje, svađa ili čak i odluka ili akcija koja bi se morala ostvariti. Znati kako se ovo pomagalo koristi može biti velika prednost u bilo kakvoj situaciji kada se problem rešava, a takođe je i od velike pomoći u postizanju jasne i efektivne komunikacije. TOC je zasnovana na korišćenju seta pomagala za rešavanje problema da bi se na logičan i sistematičan način odgovorilo na tri pitanja koja su od suštinskog značaja za bilo kakav proces tekućeg napredovanja:

    - "Šta promeniti?"
    - "U šta promeniti?" i
    - "Kako ostvariti potrebnu promenu?"


    ...

  5. #20

    Odgovor: Rešavanje sopstvenog problema

    Resavam brzo i impulsivno, pa posle analiziram za ponesto se kajem, ali obicno opravdavam svoj postupak, mislim da sam bila u pravu, ali da je moglo drugacije da se reaguje. Sto sam starija, sve vise ucim da odbrojim, i mirim se sa onim sto ne mogu da promenim.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  6. #21

    Odgovor: Rešavanje sopstvenog problema

    Moram priznati moja brzopletost napravi jos veci problemlakse mi je da pomognem drugom da resi problem,nego sebi

  7. #22

    Odgovor: Resavanje sopstvenog problema

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Medjutim, nastupio je period kada sam mislila da ja sve mogu sama i da mi ne treba nicija pomoc. Opet greska. Zadrzavala sam u sebi sve ono sto me je mucilo,
    a to mi je samo narusilo zdravlje.
    Ja sam jos uvek takva ...
    Cutim i drzim u sebi.
    Pokusavam da sama resim i da ne opterecujem ljude oko sebe.
    Ili je to ponos ili sta vec da priznam nekom da imam problem.
    A imam ... veliki i vec mesecima neresiv.
    A ja i dalje cutim i svako jutro, kad otvorim oci, pomislim da ce nestati sam od sebe.
    Da je to samo ruzan san.
    I svako jutro se budim sa knedlom u grlu i obecam sebi da cu reci, sve sto me tisti.
    I svaki dan ... slazem ponovo samu sebe.
    Jer sam budala jedna tvrdoglava ...

  8. #23

    Odgovor: resavanje sopstvenog problema!~

    licne,emotivne probleme ne delim ni sa kim....cak i naj, najbliskijim ljudima ne govorim niti kako se osecam,niti sta me satire...ako ponekad progovorim koju o tome,onda znaci da sam nacisto pukla.....dakle,emotivno ne delim... ja sam neko ko sam sazvace sve i iznutra se slomi i skrsi
    rezultat?
    prosle godine manji infarkt
    pretpostavljam da je on posledica tog samoprezvakavanja...

    ostalo...sa bas bliskim ljudima
    pomoc trazim od onih za koje bih i ja isto ucinila
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #24

    Odgovor: resavanje sopstvenog problema!~

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    licne,emotivne probleme ne delim ni sa kim....cak i naj, najbliskijim ljudima ne govorim niti kako se osecam,niti sta me satire...ako ponekad progovorim koju o tome,onda znaci da sam nacisto pukla.....dakle,emotivno ne delim... ja sam neko ko sam sazvace sve i iznutra se slomi i skrsi
    Isti slucaj, dok me ne slomi, a lomi me ...

  10. #25

    Odgovor: Rešavanje sopstvenog problema

    Delim svoje muke i probleme s ljudima, takva sam licnost i tako mi je lakse. Ko ima predrasuda, pa ne shvate ili smatra da je nesto od toga sramota, neka samo pomisli da mu se isto moze dogoditi.

    Moje iskustvo je - ne mozemo sami.


    Pokusavala sam ja i borila se, pa shvatila - nista bez strucne pomoci, pomoci prijatelja, i pomoci dobronamernih ljudi koji vas i ne poznaju, kao sto ste za mene svi vi.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  11. #26

    Odgovor: Rešavanje sopstvenog problema

    Ja moje probleme caskom resim...



    ...posle kukam !
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Cenzura Vojvodjanskih problema u beogradskim medijima
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.06.2012, 20:37
  2. Rešavanje konflikata
    Autor Mish u forumu Psihologija
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 18.03.2009, 10:53
  3. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.12.2006, 17:47
  4. Obeležavanje 1. maja
    Autor Juice u forumu Spomenar
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 12.07.2006, 18:26

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •