State of VOJVODINA ? - Strana 16

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 16 od 87 PrvaPrva ... 614151617182666 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 226 do 240 od ukupno 1300
  1. #226

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Hajde da se vratimo malo unazad, dirigovano naseljavanje Vojvodine nije počelo posle '45-te pa naovamo već je to uradila još Marija T, vešto mešajući nacije, stvarajući jednu multietničku zajednicu. To dirigovano naseljavanje se nastavilo do današnjih dana a u zavisnosti od političkog momenta i okolnosti koji su pratile.
    Kao takva Vojvodina, kao sastavni deo(autonomni), Srbije se nikad nije uklopila i neuklapa se u političko-ekonomski milje Srbije. Uzroka ima dosta, počev od geografskog položaja,sastava ljudi, uticaja drugih kultura i nacionalnih osobenosti stanovništva, što je prouzrokovalo nerazumevanje jedni drugih, koje vrlo često zna da bude i uzrok dubljih nezadovostava, a koja su i pomenuta na ovoj temi. Što nije drugačije, to treba pitati političare koji su i sa jedne i druge strane. Kada ljudi iz centralne Srbije pričaju o stanovnicima Vojvodine, uobičajeni izraz za njih je "prečani" (preko reke, sa one strane reke), a kada se Vojvođani obraćaju ljudima iz centralne Srbije, ili još bolje, ljudima koji su ispod Save i Dunava, onda kažu "vi tamo iz Srbije".Znači ni jedni a ni drugi intimno ne prihvateju one preko(sa jedne i druge strane reka), kao stanovnike iste države, zemlje.
    Iskreno nemam ništa protiv, bez obzira na sve, da Vojvodina dobije status nezavisne države, ako je to volja većine, i ako smatra da će joj biti bolje, ali bi mi ljudski bilo žao.
    Stalne podgrejavane priče o državi se podgrejavaju od strane političara, ne za dobrobit tog dela stanovništva, već da bi bili vladari u toj iako maloj državi.Sa druge strane postojeći vladari ove sadašnje države, bore se za očuvanje postojećeg prostora, jer postoji opasnost da izgube vlast.

    Zato Vojvođani odlučite sami šta će te!
    In vinas veritas

  2. #227

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Znate sta mi nije jasno kod ovih separatista..Kad hoce Vosu da odcepe,onda bi se svi vracali nazad u '45-tu i ostale neke godine a sto se tice Kosmeta,kad bi neko da se vrati u nazad,onda "ma daj,sto je bilo,bilo je,ne treba gledati istoriju od kulina bana i te price.." Kad bi neko hteo da se vrati u '40-te i spomene to sto je bilo zabranjeno srpskim izbeglicama sa Kosmeta da se vrate na svoju zemlju,taj je po vama(separatistima) covek koji zivi u proslosti,NEsavremen,ne gleda REALNU situaciju..Ma daj..
    Za mene je svaki Srbin iz centralne Srbije,Srbijanac,iliti Sumadinac,i ja ga gledam kao brata,ne znam za vas,ali ja sam imao samo prijatna iskustva sa tim ljudima pa ne mogu da ih ne osecam kao svoje..
    Samo me jedno interesuje,kako ce da se izjasnjava covek koji je Srbin a zeli "neovisnu" tj. "nezavisnu" Vojvodinu? Vojvodjanin? Jos samo da cujem neku istoriju Vojvodine i "DOKAZE" da u stvari Vojvodjani ni nisu bili Srbi,da je SPC zlocesta organizacija koja je nasilno ukinula Vojvodjansku Pravoslavnu Crkvu..Ma idi,bili bi pravi "crnogorci"..Samo se pitam zasto je Canak trazio ambasadorsku stolicu Srbije u Crnoj Gori?Da bi ispekao zanat,a?
    Банатска равница,српска лепотица..

  3. #228

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ljudi bre,

    vi o Srbima (onima iz Vojvodine, Centralne Srbije, Juzne Srbije...) govorite kao da su to neke različite vrste koje ne žive čak i na istoj planeti!!!!!!!!!!!!

    SRAMOTA!!!

    Savo vi verujte nacionalistima, autonomašima, različitim demokratama i ostalim lopovima sa kravatama i nastavite da se prepirete, svađate i ne daj Bože mlatite i ubijate. Ima da nas nema, a sve nas je manje, pa još podeljeni na grupice po raznim kategorijama. Svi ovi bajni pripadnici stranaka i krem našeg intelektualnog dela stanovništva, guraju priče na koje se palite, bacaju vam koske, a vi se gložite dok nas sve redom prave ovcama.

    Nisam da se jedan/veći deo naroda izrabljuje i pljačka dok šačica probisveta se bogati, ali nisam ni za autonomiju u ovom trenutku. U normalnim državama autonomija pije vodu jer su ljudi, političari svesni sebe i svoje okoline i rade za napredak svoje oblasti, kantona... Ovde je to samo izgovor da se dobije što veće i na što lakši način komad torte (pare i moći). E zato ne može da se kod nas primeni autonomija jer će se stvoriti neki novi čopor vukova koji će nastaviti da pljačkaju i ponižavaju stanovništvo.

    Veliki pozdrav svima vama - Srbima, Srbijancima, Vojvođanima, Banaćanima, Prekošima, Kikinđanima, Dođošima, Lalama...

  4. #229

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    U sustini mozda bih se i slozio, Zemun bi bio glavni grad !
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !

  5. #230

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Свака част максо.

    Баћанин промени потпис у Сепаратизам у срцу мом, јер ти (не)свесно оним што чиниш показујеш колико заправо мрзиш Војводину...
    Poruku je izmenio Srpski Radikal, 11.10.2007 u 18:37

  6. #231

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Свака част максо.

    Баћанин промени потпис у Сепаратизам у срцу мом, јер ти (не)свесно оним што чиниш показујеш колико заправо мрзиш Војводину...
    Idi leci se covece mada ti verovatno nema pomoci!

    Stavijo si sliku ubice, kako te nije sramota!?

    Pise da si iz velike Srbije... pa ovi na vlasti ne umeju ni sa ovakom srbijom da naprave drzavu kako spada a kamoli da se vlada u jos nekim vecim granicama... a to jos iz BG, onako centralisticki

    Od takvih kao sto si ti i tebi slicni.... ostali beze... nije vise mnogo ostlo od Srbije...
    VOJVODINA U SRCU MOM

  7. #232

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Prevencija u toku, u slučaju nastavka prepucavanja, biće ...

  8. #233

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Војводина је у срцу и души мојој. Али за разлику од неких, ја јој желим све најбоље. За Војводину бих и главу дао!

  9. #234

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Bojim se da je jedan od motiva State of Vojvodine upravo da građane Vojvodine spasi od novih frontova na koje će ih poslati opet oni koji teže Srbiji to Tokija.
    Budimo iskreni, niko ne beži iz stabilne i uređene države.
    Možda bi mogli da porazmislimo prvo o uzrocima, potom o posledicama.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #235

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Srbija do Tokija
    ali zato

    VOJVODINA DO MILVOKIJA!!!

    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  11. #236

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Наравно али као део Србије!

    Можемо причати само о узроцима а о последицама не, јер се такво нешто (са пар посто сепаратиста) никад неће десити. Не можете тако комадати једну државу вас 50. Којих фронтова? Доста је свима ратова, да су хтели још деведесете би трајале и сада. Хајде ми сад лепо објасните зашто ви мислите да Војводина треба да постане независна, а не да јој треба више аутономије?

  12. #237

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Хајде ми сад лепо објасните зашто ви мислите да Војводина треба да постане независна, а не да јој треба више аутономије?
    Niko ne kaze da Vojvodina treba da postane nezavisna drzava samo zato da bi se rasparcavala i ono malo Srbije!

    Posle 20 godina vodjenja iste politike (ratova, sankcija, bombardovanja, inflacije, prkosenja svetu...) svi su pobegli od beogradskog centralizma! Ako nebude pameti i mudrosti, a tesko cega biti, otvorice se pitanje Vojvodine ali ne autonomije nego drzave.

    Ne zato sto neko mrzi Srbijance kao sto se to predstavlja gradjanima Srbije (EU, Amerika, Zapad svi su protiv Srbije), nego zato sto se ne vodi politika u zemlji kako spada.
    VOJVODINA U SRCU MOM

  13. #238

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ček malo... druže/brate Vojvođanine iz Švice!!! Hoćeš da kažeš da u postojećoj garnituri političara, koji pljačkaju, kradu i bave se politikom samo zbog interesa, nema ljudi iz Vojvodine. Mislim STVARNO!!!.

    Gajio sam simpatije prema Ligašima kada su se pojavili dok neki sada bajni autonomaši, "borci za Vojvodini" (čitaj borci za svoj i samo svoj džep) nisu ni znali šta je to. Posle sam uvideo da su ista go... kao i ovi iz SRS, DS, DSS, NS itd. Gomila primera iz moje okoline, a i šire to pokazuje. Neću da generalizujem sve pripadnike i simpatizere ovih stranaka jer ima tu dosta pametnih i poštenih ljudi, samo uvek bagra dopre do vlasti i moći. E kada se ta bagra smanji na neku razumnu meru (par promila) onda treba pričati o parama, razvoju, regionalizaciji, podeli...

    Koliko su pravedni i u pravu LSV i bratija govori to da radikali sve više osvajaju vlast u Vojvodini!!!! Ej bre!!! Pa po tom se vidi da su upropastili ovu ideju i da su se degenerisali.

    A da se ne ljutiš (a znam da hoćeš), ali mi je dosta vas koji ste otišli odavde i sada popujete kako i šta treba da se radi, pošto ste videli tamo kako to treba da izgleda. Dođi i pomogni ili pošalji pomoć nekome kome treba, bez obzira od kojih je i kako se izjašnjava.

    Dela čine čoveka a ne reči!!!

    PS. Ako neko iz LSV-a ovo pročita: VELIKI, NAJVEĆI POZDRAV ZA LSV KIKINDA I G.R.
    Doviđenja Srbijo ma gde bila!!!

  14. #239

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Pa dobro. Dajte da se raspise Referendum za nezavisnost pa da zatvorimo ovaj topic.

    Ja sam da se on održi na celoj teritoriji Republike Srbije i da pitanje bude ovako formulisano:

    "Da li ste za to da se Srbija otcepi od Vojvodine?"

    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  15. #240

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    A da raspišemo referendum sa pitanjem:
    Da li ste za to da ministri moraju da puštaju brkove?
    ili
    Da li ste za to da bele linije na putevima prefrabamo u žuto?
    ili
    Da li ste za to da se moja ulica odvoji od moga sela kako bi saobraćaj koz nju naplaćivao i tako dobijali sredstva za dalji razvoj te iste ulice, koji bi nas mnog pre nego ostale ulice približio Savezu razvijenih ulica i tako srećni bili.
    Doviđenja Srbijo ma gde bila!!!

Strana 16 od 87 PrvaPrva ... 614151617182666 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 09:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 08:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 11:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 19:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •