State of VOJVODINA ? - Strana 31

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 31 od 87 PrvaPrva ... 2129303132334181 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 451 do 465 od ukupno 1300
  1. #451

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    zasto je to bitno kad jedan drugog razumemo

    vec sam jednom napisao ali vidim da nepratis stvari,Velika Madarska je utopija a ovo sta ovde napisem je moje suvereno misljenje,zar nema svako pravo na svoje misljenje...

    nazalost onih stanovnika koji stanje Vojvodine gledaju racionalno

    sta ima tako interesantnog u tom Futogu....dodi ti kod mene u Debrecen,ili bolje da se nademo na pola puta,jao izvini ali prvo trebam da ti posaljem pozivnicu da bi dobio vizu....
    ...imas pravo na svoje misljenje...ali ne znaci da si u pravu...
    ...nisi stanovnik Vojvodine,pa bas i nisi kompetentan da procenjujes racionalnost...
    Poruku je izmenio SQUAW, 23.04.2008 u 23:01 Razlog: prozivka
    ...hell ain't a bad place to be......

  2. #452

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    zasto je to bitno kad jedan drugog razumemo
    Bitno je posto te ne razumem. Bez obzira na jezik...
    Jos uvek nisi objasnio sta ces to vise dobiti u madjarskoj Vojvodini?
    Ili u "drzavi" Vojvodini?

    Ljudska glupost je bez granica, ne treba joj pasos...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  3. #453

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Jos uvek nisi objasnio sta ces to vise dobiti u madjarskoj Vojvodini
    nebi ja dobijao, nego ti bi dobio autonomiju,nebi dobijao samare ako bi pricao svoj maternji jezik....,dobio bi EU pasos......
    Ili u "drzavi" Vojvodini?
    ovde bi opet ti dobijao,bogatstvo Vojvodine bi ostalo u Vojvodini....

  4. #454

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    nebi ja dobijao, nego ti bi dobio autonomiju,nebi dobijao samare ako bi pricao svoj maternji jezik....,dobio bi EU pasos......

    ovde bi opet ti dobijao,bogatstvo Vojvodine bi ostalo u Vojvodini....
    ...dusebriznik...
    ...hell ain't a bad place to be......

  5. #455

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    nebi ja dobijao, nego ti bi dobio autonomiju,nebi dobijao samare ako bi pricao svoj maternji jezik....,dobio bi EU pasos......
    cek, vi znate da mi dobijamo samare zato sto pricamo srpskim jezikom u Srbiji?
    ne mogu da se nacudim cudu..
    nije fora u tome da li ce Vojvodina biti nasa, vasa ili njihova.. sve dok je onih koji razmisljaju u tom pravcu, Vojvodina ce da vene usled silne raspodele sta je cije..

    Nije ovde pitanje pripadnosti teritorije već kvaliteta života ljudi. Ono se može rešiti jačanjem autonomije, decentralizacijom, jačanjem privrede,... ali nikako daljim etničkim podelama.
    otprilike..
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #456

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Mislim da kozo prilazi problemu sa istorijske strane a taj stav je slican kao i stav Srbije prema KiM.
    Takodje znam da je pod utiskom nedavnog napada u centru Subotice.

    Unatoc tome tvrdim da su medjunacionlni odnosi u Vojvodini unutar tolerantnosti.

    U svojim postovima sam se zalagao za sto samostalniju, savremenu Vojvodinu. Mislim da je potpuna nezavisnost Vojvodine vise nemoguca, medjutim zalagat cu se za sto vecu institucionalnu nezavisnost.

    Kroz Vojvodinu i okolne drzave se proteze i nekoliko Evroregija, imamo pamet, imamo resurse i ne mozemo doveka dozvoljavati da nas koce snage koje rade manje u nasem interesu od onog koliko bi radili mi sami, da nam ruke nisu vezane.
    Nazalost, ako u tom zalaganju neko bude tvrdio da sam neprijatelj ove zemlje, morat cu da sagovornika deklarisem slicnim karakteristikama. Naravno ne vredjanjem.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #457

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Nije Vojvodina sitniš za potkusurivanje da je vi čerečite na ovu ili onu stranu.
    Ја је не черечим, ја се само противим черечењу и Србије, а богме и Војводине на српски и мађарски део.

    Na svu sreću, još uvek je malo onih koji budućnost Vojvodine vidi kao Mađarsku, Srpsku, Hrvatsku, Rumunsku,... Nadam se da će ih biti još manje.
    Придеви малим словима, мађарска, српска, хрватска, румунска...

    Nije ovde pitanje pripadnosti teritorije već kvaliteta života ljudi. Ono se može rešiti jačanjem autonomije, decentralizacijom, jačanjem privrede,... ali nikako daljim etničkim podelama.
    То је оно што би ти волела да је питање. Мој је скромни утисак, а битерлемон и козо ми то стално потврђују, да међу заговорницима аутономне, републике или независне Војводине има јако пуно оних чији разлози су далеко од добробити Србије или неког њеног дела.

    Ako ne umete da pomognete, nemojte ni odmagati ovakvim ili sličnim porukama. To se zove trovanje duha Vojvodine, svidelo se to nekom ili ne.
    Све ове поруке осликавају стање у Војводини. То што се теби не свиђа какво је то стање, и што би више волела да све поруке буду у складу са неком клишеизираном идилом са Вилерових гоблена, то је друго.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #458

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ovde je bio pravi Rumble in the Jungle

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Nije Vojvodina sitniš za potkusurivanje da je vi čerečite na ovu ili onu stranu.
    Na svu sreću, još uvek je malo onih koji budućnost Vojvodine vidi kao Mađarsku, Srpsku, Hrvatsku, Rumunsku,... Nadam se da će ih biti još manje.
    Nije ovde pitanje pripadnosti teritorije već kvaliteta života ljudi. Ono se može rešiti jačanjem autonomije, decentralizacijom, jačanjem privrede,... ali nikako daljim etničkim podelama.
    Ako ne umete da pomognete, nemojte ni odmagati ovakvim ili sličnim porukama. To se zove trovanje duha Vojvodine, svidelo se to nekom ili ne.
    Jedini vredan komentar
    Plus za Angusa i njegovo vidjenje situacije
    a ovo sve po starom Tregeras VS Kozo nereseno ..............
    Do I feel lucky ? Well,do ya ?

  9. #459

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    С обзиром да је КиМ део Србије, ти овиме тврдиш да је Војводина део Мађарске, и да се Козо залаже да спречи отцепљење Војводине од Мађарске.
    ako ti dozvoljavas sebi da pises gluposti,zasto ja sebi da zabranim?koliko puta da ti objasnjavam da su Srbski KiM i Madarska Vojvodina utopije

  10. #460

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    С обзиром да је КиМ део Србије, ти овиме тврдиш да је Војводина део Мађарске, и да се Козо залаже да спречи отцепљење Војводине од Мађарске.
    Ja nisam tvrdio, to ti tvrdis da ja tvrdim! Ja tvrdim da ne tvrdim.
    Treba li da zasednem sledecih 20 minuta i da dokazem da je ova tvoja recenica logicki pogresna jer povlaci niz logickih konstatacija za koje ces reci da su netacne.


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ајде што је немогућа, али никако да превалиш преко уста да није ни потребна. Да подсетим, никад ниси рекао ништа против Козових ставова, увек их правдаш или разумеш, а на моје примедбе да постоји екстремизам и код војвођанских Мађара, уместо да га осудиш, рекао си да то Мађари не осуђују јер су мирни људи и јер их мрзи.
    Autonomija se mora povratiti jer je `89 protivustavno ukinuta, a iz toga sledi da je i danas legitimna (princip kontinuiteta i zbog specificne medjunacionalne sredine). Slazem se da se ustavnim promenama moze modifikovati ali iskljucivo konsenzusom izmedju (i unutar) AP Vojvodine i drzavotvornim organima Republike Srbije.

    Nemam prava da ista kazem protiv Kozoovih stavova, ovde svako izlaze svoje misljenje. I pored bilo kakvih politickih stavova cenim ljude po njihovom ponasanju, zato imam prijatelje medju svim bivsim narodima SFRJ. Takodje nisam od nikog trazio na sajtu ili izvan da prizna da su na pr. velikosrpski ciljevi zabluda. Kada sam nastupao, nastupao sam sa svojim stavovima pro i kontra.

    Ako ti bas nedostaje, mogu ti reci da postoji i madjarski, Vojvodjanski nacionalizam i to 3 vrste:
    1. Stare generacije pretezno rodjene kao madjarski drzavljani do 1918 na teritoriji Vojvodine i njihovih potomaka. Svakim novim pokolenjem taj nacionalizam se smanjuje. (Slicne stavove ce imati i Srbi na KiM, iducih pokolenja.)
    2. Verbalna netolerantnost prema kolonizacijama izazvana, ne nacionalnom pripadnoscu vec nepoverljivosti obe strane, bahatosti, dominantnosti i nerazumevanju tudje kulture prema `domacinima`... (uglavnom je dvosmerna i osim tihog bojkota sa obe strane i favorizovanja svojih, nista posebno). Klasa koja se bavi trgovinom je odavno prevazisla ova vid nacionalizma, pare nemaju miris!
    3. Nacionalizam najnovije generacije kao direktna posledica rata u kojem se madjari nasli na obe strane fronta, suprostavljeni i bili i/ili bivaju ugrozeni do danasnjeg dana u Vojvodini. Prkos, agresija, netolerancija je osnovna njegova karakteristika isto takva koja se nalazi na suprostavljenoj strani.
    Odgovorno tvrdim da se javila kao posledica srpskog nacionalizma i to medju najmladjim generacijama. Da su nase srpske komsije osudile Seselja `92, (kao sto i ti ocekujes da osudim neke stavove, do toga ne bi doslo. Ipak razumem da se neke reci u nekim trenucima ne mogu izreci.)

    Postoji sustinska razlika izmedju madjarskog i srpskog nacionalizma:
    Dok srpski nacionalizam postaje nacin za dozivljavanje nacionalnog identiteta odredjene klase (slican slovackom nacionalizmu), madjarki nacionalizam se opire samo promenama. Zato ona nije agresivna (ne racunajuci devijantno ponasanje nekih mladih krugova).

    U ovom gornjem tekstu rec `nacionalizam` se slobodno moze dopuniti odredjenim procentom reci `sovinizam`.

    Obrazovanje, dobra namera, otvorenost jedino moze pobediti nacionalizam, dok neobrazovanost, nepoverenje, zatvorenost (izolacija svojih, a ``tudjih``) ce je pojacavati sa obe strane.

    Da li cemo vec jednom preci preko proslosti i krenuti dalje?
    Ili to prolazi samo francuzima i nemcima?
    Poruku je izmenio biterlemon, 21.04.2008 u 20:44
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #461

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Vojvodina nije beogradsko dvoriste.
    Zlatno doba Vojvodine se zavrsilo od kada nam beograd kroji kapu...
    Moja nacionalnost je Vojvodjanin

    Vojvodina DRZAVA

  12. #462

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat wladd kaže: Pogledaj poruku
    Vojvodina nije beogradsko dvoriste.

    Nije ni novosadsko



    Da li znate kako je Italija resila taj problem jakog severa i slabijeg juga?


    Autonima samo na lokalnom ili na regionalnom(dakle, vojvodina nikako).


    I prvo ime vojvodine je "Srpska vojvodina"...

  13. #463

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Slazem se za ime.
    Moj stav ne bi bio ovakav da je beograd malo drugacije postavljen. Ne treba oni da odredjuju kako ce se koji kraj drzave razvijati.
    Cela Srbija bi bila razvijena samo da je oni puste da dise punim plucima.
    Ne mogu da svojataju sve...
    Ja nisam novosadjan, u vojvodini nema tako kocentrisanog mesta kao sto je u Srbiji beograd. Trecina stanovnistva drzave su beogradjani ili se tako nazivaju.
    Jos jednom ponavljam da se zlatno doba Vojvodine zavrsilo od kada beograd kroji kapu svima u Srbiji (ne samo Vojvodini). Upropastili su rudnik zlata u Majdanpeku (neverovatno ali istinito). Sada razmisljaju o Boru...
    Bor, Majdanpek, Smederevo,Kragujevac, Vojvodina su izgradili taj krvopijski grad. Stara prestonica Srbije je Krusevac.
    Ne trbaju nama italijanska resenja, nas treba da puste da disemo punim plucima.

  14. #464

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat wladd kaže: Pogledaj poruku
    Vojvodina nije beogradsko dvoriste.
    Zlatno doba Vojvodine se zavrsilo od kada nam beograd kroji kapu...
    Moja nacionalnost je Vojvodjanin

    Vojvodina DRZAVA
    Mozes li me malo bolje uputiti u istoriju Vojvodine i Vojvodjanskog porekla..Od koga su nastali,kada je bila drzava,koji su koreni vase nacionalnosti i ostalo.
    hvala
    Банатска равница,српска лепотица..

  15. #465

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    I prvo ime vojvodine je "Srpska vojvodina"...
    to ime se prvi put spominje posle 1848-1849-og ustanka,a kako se zvala ranije ako toliko znas istoriju "Vojvodine"

Strana 31 od 87 PrvaPrva ... 2129303132334181 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •