State of VOJVODINA ? - Strana 36

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 36 od 87 PrvaPrva ... 2634353637384686 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 526 do 540 od ukupno 1300
  1. #526

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    То ће Митровичане, Петровграђане, Суботичане... много да усрећи
    Управо тако онда ћемо ми из других крајева хтети независност од њих и тако док нераспарчамо Српске територије на 100 делова..
    Никакво цепање не долази у овзир,Србија је вечна док су јој деца верна!
    Србијо моја поносна буди!

  2. #527

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Naravno da treba da bude država! Samostalna i demokratska sa svim institucijama koje državu čine! Zašto da ne?! Osnovni elementi države su narod, jezik i teritorija. Mi imamo i mnogo više! Kad može Švajcarska gde se ne zna ko kojim jezikom govori,koji jezik je u kom kantonu više zastupljen, ko se kako krsti a ko kako klanja, što mi ne bismo?! Ne samo da bismo bolje živeli, već bismo ostavili sigurnu budućnost našoj deci. Naravno, samo je pitanje vremena kada će se to desiti. Ja sam apsolutno za! Vekovima moja porodica radi zemlju za tuđu zemlju! Dosta-gospodari, braćo, drugovi, pa opet braćo!!! Dosta!
    Orem duboko, sadim iluzije, okopavam mrnju, berem sujetu, skladitim zlato, prodajem ideje (merkantilne, tvrde)-povoljno!

  3. #528

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat paor kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da treba da bude država! Samostalna i demokratska sa svim institucijama koje državu čine! Zašto da ne?! Osnovni elementi države su narod, jezik i teritorija. Mi imamo i mnogo više! Kad može Švajcarska gde se ne zna ko kojim jezikom govori,koji jezik je u kom kantonu više zastupljen, ko se kako krsti a ko kako klanja, što mi ne bismo?! Ne samo da bismo bolje živeli, već bismo ostavili sigurnu budućnost našoj deci. Naravno, samo je pitanje vremena kada će se to desiti. Ja sam apsolutno za! Vekovima moja porodica radi zemlju za tuđu zemlju! Dosta-gospodari, braćo, drugovi, pa opet braćo!!! Dosta!
    nemoj tako,ako si iz stare vojvodjanske porodice kako se ne setis svojih predaka koji su zudili i ginuli za ujedinjenje sa Srbijom...imaj malo postovanja prema njima,pa sta god mislio...mislis da u novoj drzavi ne bi bilo gospodara i sluga? Uvek ce ih biti jer je jednakost obicna utopija,nema jednakih koliko god mi zeleli da to bude...jer svaka drzava ima gospodare i sluge..to joj je osnova sistema...ti radis,a neki drugi ministar trosi tvoje pare...bilo bi opet sve isto.

  4. #529

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Moji preci nikad nisu težili ujedinjenju sa Srbijom. Bilo je par budala tih nesrećnih ratnih godina koji su bili glasnogovornici i koji su nažalost uspeli u tome. Po raspadu Austrougarske bilo je i tendencija da tad Vojvodina bude država,ali eto, ne pođe za rukom nikome.Ovu priliku nećemo propustiti. I nema više gospodara i sluga. Radim za sebe i imam za sebe. I državi dam da mi napravi put kojim ću ja i moji sugrađani da idu, a ne sugrađani Velje Ilića i ostalih.Ako orem, to radim u klimatizovanom traktoru pa mi mozak nije ispario na suncu kao mojim nesrećnim prethodnicima.A niko više ne kopa, sav korov biljnog porekla je potrovan, za ljudski sirak nema pesticida, još uvek...
    Orem duboko, sadim iluzije, okopavam mrnju, berem sujetu, skladitim zlato, prodajem ideje (merkantilne, tvrde)-povoljno!

  5. #530

  6. #531

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ljudi na ovakvim mestima treba da razgovaraju i da se dogovaraju oko DELOVANJA povodom različitih tema. Svi koji se ne slažu, nije mi jasno šta traže? Ne želim da ubeđujem bilo koga kako sam u pravu, niti želim da čitam bilo čija naklapanja kako nisam u pravu... Već treba da čitam da ćemo se sastati tu i tu, tad i tad, povodom toga i toga da bismo postigli to i to jer to doprinosi ovoj temi (bez znaka pitanja) - State of VOJVODINA. Svi koji ne misle tako, žele li mene ili bilo koga drugog uveriti svojim ARGUMENTIMA i MAHANJEM PAPIRA od STRUČNIH KOMISIJA i NEZAVISNIH AGENCIJA da nismo u pravu?? Ne mogu ni da zamislim da postoje takvi pokušaji... I na kraju bude
    Orem duboko, sadim iluzije, okopavam mrnju, berem sujetu, skladitim zlato, prodajem ideje (merkantilne, tvrde)-povoljno!

  7. #532

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Vojvodina state?
    tebi ocigledno nije dobro....mi pripadamo Srbiji i tako ce da ostane...a ti kad se naduvas trave mozes da imas state od cega hoces

  8. #533

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ako misliš da je ko god se ne slaže sa tvojim stavovima "naduvan trave", trebalo bi da porazovaraš sa nekim, bar psihologom. Veruj mi da bi pomislila da je on "naduvan kokaina", ali nije tako, ni u kom slučaju.
    Predlažeš nam da pokrenemo legalizaciju marihuane i da legalnom proizvodnjom i prodajom ostvarimo još bolji život u Samostalnoj Državi Vojvodini ili si toliko neuviđavna da nisi pročitala poslednji post, a kamoli još nečije mišljenje?
    Orem duboko, sadim iluzije, okopavam mrnju, berem sujetu, skladitim zlato, prodajem ideje (merkantilne, tvrde)-povoljno!

  9. #534

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat paor kaže: Pogledaj poruku
    Ako misliš da je ko god se ne slaže sa tvojim stavovima "naduvan trave", trebalo bi da porazovaraš sa nekim, bar psihologom. Veruj mi da bi pomislila da je on "naduvan kokaina", ali nije tako, ni u kom slučaju.
    Predlažeš nam da pokrenemo legalizaciju marihuane i da legalnom proizvodnjom i prodajom ostvarimo još bolji život u Samostalnoj Državi Vojvodini ili si toliko neuviđavna da nisi pročitala poslednji post, a kamoli još nečije mišljenje?
    ..ipak sadis iluzije....realno,od toga nema nista...koliko god to neko zeleo....sta ces...utopija...mozes samo da pricas

  10. #535

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    ..ipak sadis iluzije....realno,od toga nema nista...koliko god to neko zeleo....sta ces...utopija...mozes samo da pricas
    Kad bismo se igrali, od tvog imena može da ispadne hemijski element za gvožđe, može ona nesrećna ptičica iz pepela,i šta sve već...
    Realnost je samo u tvojim očima i samo tu! I nigde drugo! U većini ljudi koje poznajem povodom tog pitanja - realnost izgleda sasvim drugačije...
    Utopija je bila socijalizam i komunizam, pa su NASTALI i nestali, eto negde još traju...
    Reče jedan naš pisac, ti si veštiji izgleda u tome da citiraš, da su ideje najdublje dok se šapuću... Čim počneš da vičeš ideje, ništa od toga... Mogu da pričam, ali mogu i da delujem! Veruj mi! Nije pametno potceniti nekoga koga i ne poznaješ, a ko ima drugačiji stav. Imaš dovoljno godina da bi to znao.
    Orem duboko, sadim iluzije, okopavam mrnju, berem sujetu, skladitim zlato, prodajem ideje (merkantilne, tvrde)-povoljno!

  11. #536

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat paor kaže: Pogledaj poruku
    Kad bismo se igrali, od tvog imena može da ispadne hemijski element za gvožđe, može ona nesrećna ptičica iz pepela,i šta sve već...
    Realnost je samo u tvojim očima i samo tu! I nigde drugo! U većini ljudi koje poznajem povodom tog pitanja - realnost izgleda sasvim drugačije...
    Utopija je bila socijalizam i komunizam, pa su NASTALI i nestali, eto negde još traju...
    Reče jedan naš pisac, ti si veštiji izgleda u tome da citiraš, da su ideje najdublje dok se šapuću... Čim počneš da vičeš ideje, ništa od toga... Mogu da pričam, ali mogu i da delujem! Veruj mi! Nije pametno potceniti nekoga koga i ne poznaješ, a ko ima drugačiji stav. Imaš dovoljno godina da bi to znao.
    ferrum je gvozdje,a fenix je ptica.....nisam nikoga citirao kad sam rekao da je utopija...i nemam nista protiv tebe...ali od drzave Vojvodine nema nista...i to je to....realnost je da takva drzava ne postoji,a da li ce je biti...ne znam...tesko....jako tesko...i bez uvreda,molim....kritikuj me na svoj nacin,a ne citirajuci (sto meni prigovaras) druge "pisce".....i ideja o drzavi Vojvodini se izvikala...i znaci..po tebi...nista..ne potcenjujem te,ali od toga stvarno nema nista...a pretnju o delovanju mozes da ispunis kad god zazelis....

  12. #537

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Poslednju poruku ću objasniti time što ću sebe ubediti da ti maternji jezik sigurno nije srpski! Ili da si uzeo najnoviji Bigzov bukvar pa se "braća iz njihove lepe" nisu baš najjasnije izrazila u vezi pojedinih slova, a tebi baš i ne ide samostalno sa tom knjižicom...

    U poslednjoj poruci ima smisla jedna rečenica: "TEŠKO..."Naravno da je teško, misliš da drugima nije bilo teško dok su se borili za SVOJ bolji život??!! Naglašavam svoj jer je to zaista tako, borba za Vojvodinu državu je borba za svoj bolji život, a ne bolji život Čanka i kompanije.
    Orem duboko, sadim iluzije, okopavam mrnju, berem sujetu, skladitim zlato, prodajem ideje (merkantilne, tvrde)-povoljno!

  13. #538

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat paor kaže: Pogledaj poruku
    Poslednju poruku ću objasniti time što ću sebe ubediti da ti maternji jezik sigurno nije srpski! Ili da si uzeo najnoviji Bigzov bukvar pa se "braća iz njihove lepe" nisu baš najjasnije izrazila u vezi pojedinih slova, a tebi baš i ne ide samostalno sa tom knjižicom...

    U poslednjoj poruci ima smisla jedna rečenica: "TEŠKO..."Naravno da je teško, misliš da drugima nije bilo teško dok su se borili za SVOJ bolji život??!! Naglašavam svoj jer je to zaista tako, borba za Vojvodinu državu je borba za svoj bolji život, a ne bolji život Čanka i kompanije.
    ...jedini si koji prigovara za greske u kucanju,a sto se obrazovanja tice ...bolje nemoj....bori se,ko ti brani?!....ali pusti druge da zive na miru....ili se kandiduj za predsednika...radi sta hoces

  14. #539

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    [QUOTE=felix;333328]...jedini si koji prigovara za greske u kucanju,a sto se obrazovanja tice ...bolje nemoj....bori se,ko ti brani?!....ali pusti druge da zive na miru....ili se kandiduj za predsednika...radi sta hoces[/QUOTE

    Ja se baš priključio forumu da bi mi ti napisao da radim šta hoću
    Gde si bio dosad da me prosvetliš, mnogo me, mnogo zanima?!

    Izvini, jedno indiskretno pitanje: da li ti je nekad neko rekao "Ti u ploču,ja u klin!"? Ti si verovatno odgovorio: "Pa popijem ponekad, kakav plin?"...

    Tako izgleda naših poslednjih nekoliko postova.

    Bez imalo uvrede, uz puno poštovanje prema tebi, tvom stavu vezanom za Vojvodinu kao državu... Imaš pravo na njega, ali se nemoj uzrujavati ako neko ima drugačiji i ko želi i nastoji da ostvari svoj. I ostvariće ga. Pre ili posle. Sad ili sutra.
    Orem duboko, sadim iluzije, okopavam mrnju, berem sujetu, skladitim zlato, prodajem ideje (merkantilne, tvrde)-povoljno!

  15. #540

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    [quote=paor;333332]
    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    ...jedini si koji prigovara za greske u kucanju,a sto se obrazovanja tice ...bolje nemoj....bori se,ko ti brani?!....ali pusti druge da zive na miru....ili se kandiduj za predsednika...radi sta hoces[/QUOTE

    Ja se baš priključio forumu da bi mi ti napisao da radim šta hoću
    Gde si bio dosad da me prosvetliš, mnogo me, mnogo zanima?!

    Izvini, jedno indiskretno pitanje: da li ti je nekad neko rekao "Ti u ploču,ja u klin!"? Ti si verovatno odgovorio: "Pa popijem ponekad, kakav plin?"...

    Tako izgleda naših poslednjih nekoliko postova.

    Bez imalo uvrede, uz puno poštovanje prema tebi, tvom stavu vezanom za Vojvodinu kao državu... Imaš pravo na njega, ali se nemoj uzrujavati ako neko ima drugačiji i ko želi i nastoji da ostvari svoj. I ostvariće ga. Pre ili posle. Sad ili sutra.
    ........bez komentara.......

Strana 36 od 87 PrvaPrva ... 2634353637384686 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 09:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 08:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 11:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 19:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •