State of VOJVODINA ? - Strana 40

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 40 od 87 PrvaPrva ... 30383940414250 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 586 do 600 od ukupno 1300
  1. #586

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Citat Zlatni mis kaže: Pogledaj poruku
    Mene, kao coveka vec dugo odsutnog sa rodne grude, zanima kada ce Predsednik Srbije biti vec jednom - Vojvodjan?

    Koliko Vojvodjana danas ima u uzem rukovodstvu Srbije i koliko ih ima u ambasadama i kozulatima?

    Da li Vojvodjani donose u Srbiji politicke odluke u skladu sa svojim ekonomskim udelom u razvoju drzave?
    Tesko pitanje i mogu jedino da kazem ovo.

    Kad budu imali kandidata slicnog Zoranu Djindjicu,

  2. #587

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Interes da Vojvođanin bude predsednik Srbije je u suštini politički ne-mudro (kolikogod bi to moglo biti interes u našim sadašnjim okolnostima).

    Nada da bi predsednik - Vojvođanin više radio u interesu Vojvodine nego države kao celine, znači priznavanje legitimnosti da sadašnji ili neki drugi predsednik, favorizuje deo države iz kog je.

  3. #588

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Interes da Vojvođanin bude predsednik Srbije je u suštini politički ne-mudro (kolikogod bi to moglo biti interes u našim sadašnjim okolnostima.
    Ako se gleda sa te tacke gledista onda si u potpunom pravu.
    To je onda isto kao za vreme bivse JUGE kad je svake cetvrte god. druga republika davala predsednika.
    To nije dobro i na predsednicko mesto ne dolazi najbolji.

  4. #589

    Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Kao sto sam odavno govorio polako stvari dozale na svoje mesto.Vojvodina ce dobiti svoju sopstvenu vladu.Sto dalje ne treba objasnjavati o cemu se radi.Sta mislite o tome?

  5. #590

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat paor kaže: Pogledaj poruku
    Ako si ti u Vegasu, ja sam evo sad na Mesecu, pa ti odatle kucam! Nego si slagao da više ne možeš, eto te u nekom selu tu u okolini, pomuzao si kravu pa sad malo seo za komp.

    Sa takvim stavom,uopšteno govoreći, izražavanjem, verujem i ponašanjem, u Vegasu ili bilo gde u civilizovanom svetu bi završio negde, to beše Nevada, je l'? , gde te ni Vanga ne bi našla, u toj pustinji, zakopan do vrata, a škorpijica se polako primiče. I kako baš uvek da ti kucaš kad i mi svi kucamo, a drugo vreme? Lažeš li, lažeš...

    Crna Gora - srpska. Jesi li čitav? Gospode Bože, glupljeg stava od tvog nikad još nisam sreo. Nadam se i da neću. Ovo je iskušenje Božije. To što si ti i ja zajedno na ovom forumu. Ne mogu da verujem!

    Gde si išao u školu? Ajd slaži...
    Paore smiri se malo.Druze mi smo multi nacionalna sredina.Postuj i te koje navodno ne zive u ovoj zemlji pa nam sole pamet sta da radimo dosta mi je takvih patriota.VOJVODINA CE BITI NEZAVISNA I TO JE GOTOVA STVAR.Do konacnog otcepljenja

  6. #591

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Vojvodina ima svoju "vladu" koja se zove Izvršno veće Vojvodine.
    Apsolutno ne mislim tome, imam pametnija posla.

  7. #592

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Kao sto sam odavno govorio polako stvari dozale na svoje mesto.Vojvodina ce dobiti svoju sopstvenu vladu.Sto dalje ne treba objasnjavati o cemu se radi.Sta mislite o tome?
    Ближи се крај српске окупације, зрело је! Мало сам и сексуално узбуђен због тога...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #593

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    Diskutovao sam o ovoj temi, a nisam ni video pravu smisao teme, pa cu sad pokusat da odgovorim na nju.

    Ne bi bilo dobro za Vojvodinu da se osamostali i postane drzava.
    Zasto ne bi bilo dobro?
    E pa ovako: Vojvodina je bogata i ima vredan narod,ali ne moze da se zivi samo od toga jer nema mnogo toga sto ima u zajednickoj drzavi sa Srbijom.
    Vojvodini bi bilo bolje da trazi da se uradi novi USTAV u kojem ce ostati u zajednickoj drzavi, ali da svako raspolaze sa svojim resursima.

    Kad sam zivio na Kosovu i siptari su pricali kako Kosovo radi, a Beograd gradi.
    A reci mi kako sad Srbija može bez crnogorskog primorja i kanjona Tare? Mogli bi i mi bez tih resursa Srbije, naročito funkcionerskih resursa!
    A ono o novom Ustavu, zajedničkoj državi, ali da svako raspolaže sa svojim resursima... pa o tome govore i vojvođani isto toliko dugo otkako i albanci.

    Ne traže ni vojvođani ništa drugo samo da raspolažu sa svojom imovinom. Ako se to ne dozvoli.. da li biste vi živeli u braku, gde vam muž/žena ne da ništa para da trošite na sebe?

    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  9. #594

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Kao sto sam odavno govorio polako stvari dozale na svoje mesto.Vojvodina ce dobiti svoju sopstvenu vladu.Sto dalje ne treba objasnjavati o cemu se radi.Sta mislite o tome?
    To je još samo predlog statuta tamo nekog. A predlog je DS-a.

    Mazanje očiju. Ne treba nama Vlada umesto Izvršnog Veća! Nama treba naša imovina. Ovo je, kažem mazanje očiju, jer će sad beogradska administracija ironično proklamovati "Dali smo vam Vladu da imate, šta biste još hteli?!" I tom ironičnom izjavom će skrenuti pažnju javnosti o pitanju vraćanje imovine Vojvodini, i svi će umesto imovine pričati o podmetnutom pitanju separatizma.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  10. #595

    01 Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Kao sto sam odavno govorio polako stvari dozale na svoje mesto.Vojvodina ce dobiti svoju sopstvenu vladu.Sto dalje ne treba objasnjavati o cemu se radi.Sta mislite o tome?
    To nije lose,to je znak da Beograd zeli da rastereti svoju administraciju.
    Zeli da pokaze Vojvodini da zele ostat u zajednickoj drzavi.
    To je prvi korak.

  11. #596

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    To nije lose,to je znak da Beograd zeli da rastereti svoju administraciju.
    Zeli da pokaze Vojvodini da zele ostat u zajednickoj drzavi.
    To je prvi korak.
    Картман, вот д хел ар ју токин абаут?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #597

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    A reci mi kako sad Srbija može bez crnogorskog primorja i kanjona Tare? Mogli bi i mi bez tih resursa Srbije, naročito funkcionerskih resursa!
    A ono o novom Ustavu, zajedničkoj državi, ali da svako raspolaže sa svojim resursima... pa o tome govore i vojvođani isto toliko dugo otkako i albanci.

    Ne traže ni vojvođani ništa drugo samo da raspolažu sa svojom imovinom. Ako se to ne dozvoli.. da li biste vi živeli u braku, gde vam muž/žena ne da ništa para da trošite na sebe?

    Crnogorci se nikad nebi odvojili da nije bilo pomoci sa strane.
    Pomoc polako opada i njima je sve teze i teze. Nemojte mislit da je obicnom narodu lako.

    U Vojvodini ne moze preko noci sve da se uradi, treba sacekat odredjeno vreme.
    Mozete primetit da se po tom pitanju uveliko radi....
    Poruku je izmenio zvecarka5, 22.08.2008 u 19:12

  13. #598

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Iz "Blic"-a današnjeg (23.08.2008.)
    link: http://www.blic.co.yu/politika.php?id=54089

    "Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) Nenad Čanak izjavio je da radni tekst Statuta Vojvodine ne može da zadovolji interese te pokrajine, jer mora da bude u skladu sa "sadašnjim Ustavom Srbije".

    "Loše je što Statut Vojvodine mora da bude u skladu sa Ustavom i zakonima Srbije, jer će tako morati da se menja posle svake sednice Skupštine Srbije kad se donese novi zakon", kazao je Čanak gostujući na Televizjiji B92.
    On je rekao da, o sadržini novog vojvođanskog statuta, čiju radnu verziju je predlažila Demokratska stranka, zna iz medija, jer službeno o tome nije obavešten.
    "Tim statutom Vojvodini treba preneti nadležnosti republike, a to su delimična izvršna i delimična zakonodavna vlast, a da sudska vlast bude u nivou predlaganja", kazao je on i dodao da bi voleo da "vidi finalnu verziju statuta kao i njegovu kompletnu implementaciju".

    Na pitanje koliko su, prema dosadašnjem Statutu Vojvodine, zaštićeni interesi građana te pokrajne u izgradnji autoputa Horgoš-Požega i privatizaciji NIS-a, Čanak je kazao da su "apsolutno nezaštićeni". On je dodao da njegova stranka neće podržati ratifikaciju Gasnog sporazuma sa Ruisijom, niti glasati za odluku o izgradnju autoputa.
    "Nikakva politika i koalicioni kompromisi ne dolaze u obzir po pitanju privatizacije NIS-a i izgradnje autoputa", naglasio je on.

    Pojedini mediji su objavili da bi novi vojvođanski statuta predvideo da Vojvodina u buduće ima vladu i ministre, kao i da će pokrajinska skupština moći da donosi zakonske oblike.
    Dosadašnje Izvršno veće postalo bi vlada a novi statut omogućio bi pokrajni da uređuje pitanja od pokrajnskog značaja u oblastima poljoprivrede, turizma, prosvete, kulture i nauke, i omogućiti Vojvodini i da osniva predstavništva u inostranstvu radi promocije i unapređenja svojih privrednih, naučnih, obrazovnih i kulturnih kapaciteta."


    Videćemo šta će od ovog biti, rekoh ja da je to za sada samo predlog. Evo, i Čanak zna za njega samo iz medija. A o politici i koalicionim kompromisima... ne bih dao pišljive pare za izjave o kompromisima, jer to je sušta politička trgovina i uvek zavisi od određenih okolnosti u datom trenutku.

    Ne znam dali ste primetili da ostavljate komentare tipa: "ovo je jedan od prvih koraka ka separatizmu Vojvodine..." A dali ste primetili to da je taj "prvi korak" (kako vi kažete, a kako ja ne mislim) predlog DS-a, a ne Čanka i LSV. Ako je po vašem, ko je sad taj ko se zalaže za separatizam u Vojvodini? DS?
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  14. #599

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Zasto u Srbiji posle svakog problema nastaje novi problem?
    Банатска равница,српска лепотица..

  15. #600

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat Elita kaže: Pogledaj poruku
    Zasto u Srbiji posle svakog problema nastaje novi problem?
    Jer se onaj prvi problem ne reši nego se tura pod tepih. Jednostavno, kao alkoholizam...
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

Strana 40 od 87 PrvaPrva ... 30383940414250 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •