State of VOJVODINA ? - Strana 43

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 43 od 87 PrvaPrva ... 33414243444553 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 631 do 645 od ukupno 1300
  1. #631

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Placanje taksi i poreza je zakonska obaveza svakog drzavljana i ne samo Srba.
    Izbor za razna clanstva propisuju zakoni i statuti.
    Trosenje budzetskih sredstava i ostalih novaca je propisano takodje zakonom kao i finansiranje kompletbe drzavne institucije.

    Ne vidim, koji je sada problem?
    ...mislim da nam ne treba jos koji drzavni aparat za izdrzavanje,secas se sta je bilo u vreme SRJ, tri vlade i ko zna koliko ministara,a narod u bedi...

  2. #632

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Placanje taksi i poreza je zakonska obaveza svakog drzavljana i ne samo Srba.
    Izbor za razna clanstva propisuju zakoni i statuti.
    Trosenje budzetskih sredstava i ostalih novaca je propisano takodje zakonom kao i finansiranje kompletbe drzavne institucije.

    Ne vidim, koji je sada problem?
    Највише пореза и новца у покрајинску касу дају Срби, јер чине око 85% становника. То је огромна већина новца.
    О трошењу буџетских средстава одлучују политичари, које је народ бирао. Ја као бирач имам право на своје мишљење о начину на који се троше државни новци. И мислим да на оне који позивају на рушење уставног поретка Србије, што је и кривично дело, не треба трошити народне новце. Не видим који је сада проблем?
    Мада, занимљиво је лицемерје, постоје и сад прописи и закони како се троши буџет, у Београду, па се ти први буниш против тога. Али кад неко пита за новце за које ти се свиђа како се троше... упс, па шта хоћете, има закон...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #633

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ово јесте тема и о ВАНУ, која се потврђује овим нацртом, и о томе какве људе Срби треба да плаћају.
    Razočaraću te, ali tema je novi predlog Statuta Vojvodine koji u se u jednom delu tiče i VANU, ali ne tiče se samo VANU. A pogotovo se ne tiče aktuelnog predsednika VANU.
    Sve vas koji se protive ovom nacrtu u potpunosti, pitam: Da li ste zadovoljni razvojem u Vojvodini? Da li ste zadovoljni svime što se tiče prostornog planiranja, poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva, turizma i ugostiteljstva, zaštite životne sredine, industrije i zanatstva, saobraćaja, prosvete, sporta, kulture, nauke, zdravstva i socijalne zaštite, javnog informisanja....? Smatrate li da tu ne treba da bude poboljšanja? Ocenjujete centralizaciju pozitivnom pojavom u zemlji? Smatrate da formiranje opštinskih upravnih okruga u pokrajni neće doneti dobra i drugim gradovima Vojvodine?
    Ne, nije reč samo o VANU, još manje o g-dinu Julijanu Tamašu.
    Poruku je izmenio Mish, 24.08.2008 u 20:15
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #634

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Највише пореза и новца у покрајинску касу дају Срби, јер чине око 85% становника. То је огромна већина новца.
    О трошењу буџетских средстава одлучују политичари, које је народ бирао. Ја као бирач имам право на своје мишљење о начину на који се троше државни новци. И мислим да на оне који позивају на рушење уставног поретка Србије, што је и кривично дело, не треба трошити народне новце. Не видим који је сада проблем?
    Мада, занимљиво је лицемерје, постоје и сад прописи и закони како се троши буџет, у Београду, па се ти први буниш против тога. Али кад неко пита за новце за које ти се свиђа како се троше... упс, па шта хоћете, има закон...
    ...sto se tice krivicnog dela...Velika Britanija bi to tretirala kao izdaju krune...a zna se kako oni,jedini u Evropi,to kaznjavaju...a vec sam bio rekao,meni je svejedno idu li pare u Beograd ili Novi Sad...ne idu meni

  5. #635

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Razočaraću te, ali tema je novi predlog Statuta Vojvodine koji u se u jednom delu tiče i VANU, ali ne tiče se samo VANU. A pogotovo se ne tiče aktuelnog predsednika VANU.
    Ne, nije reč samo o VANU, još manje o g-dinu Julijanu Tamašu.
    Никад нисам ни рекао да се тиче само ВАНУ и њеног председника. Али тиче се и тога, сем ако модератор не каже другачије
    Нисам нешто посебно разочаран.

    Sve vas koji se protive ovom nacrtu u potpunosti pitam: Da li ste zadovoljni razvojem u Vojvodini? Da li ste zadovoljni svime što se tiče prostornog planiranja, poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva, turizma i ugostiteljstva, zaštite životne sredine, industrije i zanatstva, saobraćaja, prosvete, sporta, kulture, nauke, zdravstva i socijalne zaštite, javnog informisanja....? Smatrate li da tu ne treba da bude poboljšanja? Ocenjujete centralizaciju pozitivnom pojavom u zemlji? Smatrate da formiranje opštinskih upravnih okruga u pokrajni neće doneti dobra i drugim gradovima Vojvodine?
    Децентрализација је јако осетљиво питање, посебно у Војводини. Јер главна прича углавном није о водопривреди и филхармонији, већ о војвођанској нацији, српском фашизму, а чим мало загребеш ето ти и Трианона.
    Централизацију сматрам добром у неким областима, рецимо у градњи аутопутева. А ту имамо особе које се противе градњи аутопутева! Такође, имамо државну нафтну индустрију која има монопол у целој земљи, а коју би појединци да прогласе за војвођанску имовину.
    Србија већ има округе, мислим да је боље решење јачање тих округа него стварање држава у држави и дуплирање надлежности. Нисам сигуран да би покрајински министри боље управљали својим министарствима него државни. Ко нам то гарантује? Сви знамо како је прошла СФРЈ баш зато што је од република створила државе... а ова прича са ВАНУ је само индикатор. Не пада снег да покрије брег...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #636

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    ...mislim da nam ne treba jos koji drzavni aparat za izdrzavanje,secas se sta je bilo u vreme SRJ, tri vlade i ko zna koliko ministara,a narod u bedi...
    Ja bas mislim da nije stvar u tome. Pokrajina Vojvodina je politicko-pravni kontinuitet, te s toga jednim drzavnim potezom ne moze se ukinuti. Iz tog razolga grubo skrnavljenje autonomije `89-e treba sto vise ublaziti da bi se kreativno krenulo u proces razvoja i prosperiteta.
    Naravno da je `89 doneo prkos mnogih Vojvodjana i sada kada su uslovi drugaciji, to elementarnom snagom izbija.
    Potrebno je mudro kanalisati te tokove u koristan pravac a to je uvek tesko zbog raznih politickih interesa.

    Ukidanje Vojvodjanske administracije zbog etnickih, privrednih i prirodnih, pa i ekonomslih specificnost ne smatram svrsishovnim.
    Velicinu drzavnog aparata treba da kroji potreba. Mislim da Vojvodina sa svojim specificnim prilaskom problemima moze samo da prosperira a to iz Beograda, zbog drugacije kulturne sredine i drugacijih specificnosti ``uze Srbije`` ne osecaju ili nisu voljni osecati. ALi o tome sam vec pisao ...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #637

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ja bas mislim da nije stvar u tome. Pokrajina Vojvodina je politicko-pravni kontinuitet, te s toga jednim drzavnim potezom ne moze se ukinuti. Iz tog razolga grubo skrnavljenje autonomije `89-e treba sto vise ublaziti da bi se kreativno krenulo u proces razvoja i prosperiteta.
    Naravno da je `89 doneo prkos mnogih Vojvodjana i sada kada su uslovi drugaciji, to elementarnom snagom izbija.
    Potrebno je mudro kanalisati te tokove u koristan pravac a to je uvek tesko zbog raznih politickih interesa.

    Ukidanje Vojvodjanske administracije zbog etnickih, privrednih i prirodnih, pa i ekonomslih specificnost ne smatram svrsishovnim.
    Velicinu drzavnog aparata treba da kroji potreba. Mislim da Vojvodina sa svojim specificnim prilaskom problemima moze samo da prosperira a to iz Beograda, zbog drugacije kulturne sredine i drugacijih specificnosti ``uze Srbije`` ne osecaju ili nisu voljni osecati. ALi o tome sam vec pisao ...
    ...nemam nista protiv autonomije Vojvodine,i to pune...ali u ovom trenutku formirati vladu,ipak je dupliranje broja ministara...a gde su zamenici,pomocnici...ali protiv nezavisnosti iamm,i boricu se koliko je god u mojoj moci protiv toga...

  8. #638

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Razočaraću te, ali tema je novi predlog Statuta Vojvodine koji u se u jednom delu tiče i VANU, ali ne tiče se samo VANU. A pogotovo se ne tiče aktuelnog predsednika VANU.
    Sve vas koji se protive ovom nacrtu u potpunosti, pitam: Da li ste zadovoljni razvojem u Vojvodini? Da li ste zadovoljni svime što se tiče prostornog planiranja, poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva, turizma i ugostiteljstva, zaštite životne sredine, industrije i zanatstva, saobraćaja, prosvete, sporta, kulture, nauke, zdravstva i socijalne zaštite, javnog informisanja....? Smatrate li da tu ne treba da bude poboljšanja? Ocenjujete centralizaciju pozitivnom pojavom u zemlji? Smatrate da formiranje opštinskih upravnih okruga u pokrajni neće doneti dobra i drugim gradovima Vojvodine?
    Ne, nije reč samo o VANU, još manje o g-dinu Julijanu Tamašu.
    Rec je o madjarskom sovinizmu i separatizmu,koji je prevrsio svaku meru.Videli mnogi kako se pocepala SFRJ,pa vele : A sto ne bi i mi malo po malo,prvo odcepili Vojvodinu,pa je posle pripojili Madjarskoj.Srbe u EU i UN i onako ne podnose.
    Svi su uspeli,pa sto ne bi i mi.Boga mi,cini mi se da trazite "hleba pored pogace" ! A to
    je neskromno i opasno.

  9. #639

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ово јесте тема и о ВАНУ, која се потврђује овим нацртом, и о томе какве људе Срби треба да плаћају.

    Или да кажем - ди су наши новци? Ја плаћам порез и све припадајуће таксе у Новом Саду, и не желим да се од тога плаћају манијаци који тврде да је сад актуелна 1878!

    Што се тиче "ледених успомена", могао би да покажеш мало поштовања према жртвама злочина, а не да се цинично спрдаш.
    Moje privatno mišljenje je da nam VANU ni ne treba. A tog Julijana, za kog ne čujem prvi put poslati negde da radi i zaradi hleb svojim znojem a ne da priča koješta. A ako je šovinist i veliča grozote racije u Novom Sadu onda ga staviti u ćeliju sa Davidovićem i ostalim fašistima.

    Ne sprdam se sa ledenim uspomenam nego sam zaboravio da sam na mestu gde je drugima hobi da izokrenu tvoje reči. Mislio sam na tog dedu tako da je to za njega samo ledena uspomena, jer se seća samo mraza i hladnoće a ne seća se patnje. Nažalost.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  10. #640

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Moje privatno mišljenje je da nam VANU ni ne treba. A tog Julijana, za kog ne čujem prvi put poslati negde da radi i zaradi hleb svojim znojem a ne da priča koješta. A ako je šovinist i veliča grozote racije u Novom Sadu onda ga staviti u ćeliju sa Davidovićem i ostalim fašistima.
    Није величао рацију већ тврдио да Војводина више није део Србије, и да Србију треба поделити на 2-3-4 државе...
    Али драго ми је да се слажемо око њега.

    Ne sprdam se sa ledenim uspomenam nego sam zaboravio da sam na mestu gde je drugima hobi da izokrenu tvoje reči. Mislio sam na tog dedu tako da je to za njega samo ledena uspomena, jer se seća samo mraza i hladnoće a ne seća se patnje. Nažalost.
    Мисли мало и на жртве, не само на злочинце.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #641

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat GostBG kaže: Pogledaj poruku
    Rec je o madjarskom sovinizmu i separatizmu,koji je prevrsio svaku meru.Videli mnogi kako se pocepala SFRJ,pa vele : A sto ne bi i mi malo po malo,prvo odcepili Vojvodinu,pa je posle pripojili Madjarskoj.Srbe u EU i UN i onako ne podnose.
    Svi su uspeli,pa sto ne bi i mi.Boga mi,cini mi se da trazite "hleba pored pogace" ! A to
    je neskromno i opasno.
    Znate šta ljudi! Došao sam do zaključka da je GostBG forumaš provokator! Ako mu kažeš da si rekao da je sneg beo, on će ti se uneti u lice i vikati na tebe da si rekao da je sneg crn.
    Ako se mnogo pajtašite sa njim, on će hteti da vas ubedi da ste rekli ono što niste rekli, da ste tvrdili ono što niste tvrdili. Pa to smara čoveče!

    A ovako čitajući mu post, mogu da kažem i ovo: ČOVEK JE DEBELO PARANOIČAN!!!
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  12. #642

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat GostBG kaže: Pogledaj poruku
    Rec je o madjarskom sovinizmu i separatizmu,koji je prevrsio svaku meru.Videli mnogi kako se pocepala SFRJ,pa vele : A sto ne bi i mi malo po malo,prvo odcepili Vojvodinu,pa je posle pripojili Madjarskoj.Srbe u EU i UN i onako ne podnose.
    Svi su uspeli,pa sto ne bi i mi.Boga mi,cini mi se da trazite "hleba pored pogace" ! A to
    je neskromno i opasno.
    Zasto bi trebalo Evropsku Vojvodinu pripajati Evropskoj Madjarskoj?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #643

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    ..procitaj prethodne postove koji pominju i "krstas" i "CPC",a i tema je o "drzavi" Vojvodini i odvajanju...pa valjda u Las Vegasu govore engleski...."STATE OF VOJVODINA"???
    U Las Vegasu sem nas nitko ni ne zna gde se Vojvodina nalazi.
    Kad kazete da ste iz Srbije,Hrvatske,Bosne ili Kosova...to znaju, a za Sloveniju,Makedoniju i Crnu Goru...nikad culi.


    VOJVODINA nikad nece imat samostalnost. Kad bi se to dozvolilo, onda bi u Srbiji bilo najmanje 10 novih drzava, a i Vojvodina bi se poslije raspala na sitne drzavice kao sto su Srem - Backa - Banat.
    Ne znam samo kome takve gluposti padaju na'pamet?

  14. #644

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    VOJVODINA nikad nece imat samostalnost. Kad bi se to dozvolilo, onda bi u Srbiji bilo najmanje 10 novih drzava, a i Vojvodina bi se poslije raspala na sitne drzavice kao sto su Srem - Backa - Banat.
    Ne znam samo kome takve gluposti padaju na'pamet?
    Srem, Banat i Bačka nisu sitne državice, već delovi Vojvodine. Mada, kad ovako pročitam, rekla bih da ne samo da je tema State of Vojvodina (kao potencijal), već i State of Srem, State of Bačka i State of Banat kao realnost.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #645

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Znate šta ljudi! Došao sam do zaključka da je GostBG forumaš provokator! Ako mu kažeš da si rekao da je sneg beo, on će ti se uneti u lice i vikati na tebe da si rekao da je sneg crn.
    Ako se mnogo pajtašite sa njim, on će hteti da vas ubedi da ste rekli ono što niste rekli, da ste tvrdili ono što niste tvrdili. Pa to smara čoveče!

    A ovako čitajući mu post, mogu da kažem i ovo: ČOVEK JE DEBELO PARANOIČAN!!!
    ...zasto ti smetaju svi koji ne misle kao ti?...i uvek ti izvrces tudje reci...ja nisam nigde rekao da sam sovinista ,a ni to u postovima pokazao,to su tvoji bezvezni zakljucci....ja volim Madjare,nemam nista protiv njih ,ali imam protiv sovinista...ispoljavas sovinizam,pa za to druge optuzujes...ja jesam nacionalista i ponosim se tim,kao sto bi i ti trebao biti nacionalista,a ne sovinista...velicam svoju naciju,ali ne mrzim tudju...e sad ako je i nacionalizam los,onda je vecina Evrope u zabludi...

Strana 43 od 87 PrvaPrva ... 33414243444553 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •