State of VOJVODINA ? - Strana 48

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 48 od 87 PrvaPrva ... 38464748495058 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 706 do 720 od ukupno 1300
  1. #706

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Јес, па да праве државу и војску ко Туђман...
    Svidelo se to nekima ili ne, Rudjman je bio uspešan u svojim namerama, za razliku os Slobe.

  2. #707

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Svidelo se to nekima ili ne, Rudjman je bio uspešan u svojim namerama, za razliku os Slobe.
    Све зависи шта сматрамо за Слобине намере.
    Да, Туђман је био успешан у својим намерама. Што не значи да ми Срби треба да видимо нешто позитивно у томе. Напротив.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #708

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Pozitivno? Ne, treba svi da izvučemo pouku.

  4. #709

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Pozitivno? Ne, treba svi da izvučemo pouku.
    Да протерамо сепаратисте, спалимо им куће и побијемо им старце?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #710

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да протерамо сепаратисте, спалимо им куће и побијемо им старце?
    ...a da silujemo?...ne smes to da zaboravis...
    ...hell ain't a bad place to be......

  6. #711

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    evo skoro će stoti odgovor, a mi se posvađali oko toga što je još uvek u nacrtu, šta više, još uvek u nacrtu predloga samo jedne partije...
    a o tome se ćuti, evo, već više od pola meseca možda...

    Vlada, pa Vlada.. koja Vlada, ja je ne vidim, di ste zapeli tako..
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  7. #712

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Vlada ili Izvršno veće, kakva je razlika?
    Možemo ih zvati i Udruženje sportskih ribolovaca, ništa manja ni veća ovlašćenja neće imati.
    Što svi, kad se spomene Vojvodina, odmah misle na separatizam?
    Volim je, jer svi smo iroki i obični kao ova ravnica...

  8. #713

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Što svi kada se kaže autonomija misle na separatizam?

    Što svi, kad se kaže separatizam misle da je to loše?

    Zar Srbi nisu bili separatisti u Turskoj, Austrougarskoj...?

    Zar terorizam nije loš?

    Zar Gavrilo poncip nije rodonačelnik terorizma?

    Zar mi ne slavimo Gavrila Principa?

    Zar Amerikanci nisu teroristi?

    Zar Rusi ne gledaju samo svoju korist?

    Zar Srbija nije imala više koristi od germanskih zemalja nego od Rusije?

    Zar Srbija nije u Evropi, a ne u Aziji?

    Što u Vojvodini ima sve više nezadovoljnih statusom u Srbiji?

    Ima toliko očiglednih odgovora na koja će ti uvek neko odgovoriti sa onim "Ali ...!!!!"
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  9. #714

  10. #715

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Šta napokon?
    Bez veze.. ne treba nam preimenovanje institucija koje služe za podelu sitniša.
    Trebaju nam krupne novčanice.. pare nam trebaju.. I da, u pravu su neki - ne samo u Novi Sad i okolinu (Kaćka petlja).

    Preimenovanje je samo mazanje očiju javnosti.

    Radna mesta, fabrike, socijalne ustanove, i bolji uslovi za građane da bi se prihvatili rađanju trećeg i četvrtog deteta! To nama treba, a ne preimenovanje institucija.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  11. #716

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    A ja pak mislim da je srpski ektremizam i politicki avanturizam taj koji najvise steti Vojvodini.
    Takodje mislim da je ovaj tvoj post prljavo cinican. Nisi jedini, ima jos tih koji slicno razmisljalju, a imaju jedno zajednicko... Nisu bas puno mirisali Vojvodinu...

    Ako ne razumes jezike okoline onda je bolje da i ne pokusavas napisati neke izraze, da nas ne bi podsetio na na Kertes Misiku...
    Ah da, mada on nije, ali ti se plasis Madjara...

    E pa u nedelju smo slavili na Palicu praznik drzavnosti i novog hleba. Slavimo vec 13. godine, uz zvuke Madjarske drzavne Himne. Lepo je sto su i nasi srpski prijtelji dosli da slave sa nama...

    Mozes naci i foto reportazu na nekim sajtovima...
    kad bude izabran na predsedničkim izborima. predsedvik ne treba da se sire na osnovu porekla nego na osnovu sposobnosti.

    ja sam iz bačke palanke, ja sam i stanovnik bačke i vojvodine ali sam pre svega srbin. govorim srpski a ne vojvođanski. i kad glasam, glasam za najsposobnije. sramota je da se vojvođani ne pozivaju na sposobnost nego na poreklo. tuga.

  12. #717

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Citat nadhaker kaže: Pogledaj poruku
    kad bude izabran na predsedničkim izborima. predsedvik ne treba da se sire na osnovu porekla nego na osnovu sposobnosti.

    ja sam iz bačke palanke, ja sam i stanovnik bačke i vojvodine ali sam pre svega srbin. govorim srpski a ne vojvođanski. i kad glasam, glasam za najsposobnije. sramota je da se vojvođani ne pozivaju na sposobnost nego na poreklo. tuga.
    Predsednik se moze birati na razne nacine...
    Moze po kljucu, skupstinom ili neposrednim izborima. Ustav definise izbor naseg predsednika.

    A i mi biraci mozemo birati na razne nacine. Svako ce imati drugaciji ralog za izbor odredjenog kanditata.
    Predsednicki kandidat koji nema jasne zamisli za Vojvodinu, ne moze dobiti moju podrsku.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #718

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Protiv sam preimenovanja izvrsnog veca u vladu.
    Termin vlada imaju federalne drzave. Ali cak i u njima se cesto pravi razlika u terminima (na primer predsednik - guverner u USA)

    Italijanske pokrajine nemaju vladu vec koriste drugi termin, uprava.

    U SFRJ na primer, republike kao nosioci suvereniteta su imali vlade a savezni i pokrajinski nivoi nisu, imali su izvrsno vece.

    U BiH je u proteklim ustavnim promenama bio zestok sukob oko toga da li drzava BiH treba da ima vladu. To pokazuje vaznost pitanja. Ostalo je da BiH nema vladu, imaju vece ministara, a RS i FBiH imaju vladu.

    Termin izvrsno vece nije komunisticka izmisljotina, na primer kanton Bern u Svajcarskoj ima upravo termin izvrsno vece.
    Poruku je izmenio mkm, 18.09.2008 u 11:02 Razlog: slova

  14. #719

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!



    Daj onom ko zna da radi, pa ce da nam svima bude lepo. Vojvodinu treba pustiti da radi! Vlada za to obezbedjuje uslove. Gospodin Cvetkovic (lepo) pusti gospodina Pajtica da radi i "sazvace" mu ono najbitnije (uz preduslov da u njega ima poverenja - a imamo ga). Ima i on na svojim krilima siroku koaliciju, ali mu je i pozicija daleko jaca nego na centru.

  15. #720

    Odgovor: Vojvodina dobija Vladu!!!!

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Što svi kada se kaže autonomija misle na separatizam?
    Jer bi takvi i bili separatisti da se nalaze u datoj situaciji (citaj necista savest, i misao moze biti greh!)

    Što svi, kad se kaže separatizam misle da je to loše?
    Jer princip vladavine nasledjen od otomanskog carstva je jednostavan: seci i njamanji pokusaj individualizma, inicijative (citaj: sve mora da potice od glave, jer jedino se tako moze ostvariti jaka volja i kontrola nad drzavom - najveca greska u razmisljanju tzv. snaga za Srbiju i uopste za bilo koju zemlju).
    Uostalom lakse je pogaziti sve, zavaditi, upropastiti, nego pokusati razumeti, preokrenuti u sopstvenu prednost, ko ce da se bakce stolecima tamo nekim teznjama i to svakodnevno?

    Zar Srbi nisu bili separatisti u Turskoj, Austrougarskoj...?
    Nemoj tako da pricas, jos te mogu proglasiti Srbomrscem, a i svi znamo da su revoluciju 1848/49 razbili bas ``male`` manjine, priklonivsi se Austrijancima a protiv Madjara. Iz tog razloga je Austrougarska opstala jos 80 godina i stvorena je Vojvodina kao nagrada...

    Zar terorizam nije loš?
    Destruktivan, kontaproduktivan i nehuman, negacija civilizacije

    Zar Gavrilo poncip nije rodonačelnik terorizma?
    Jednom sam to napisao na nekom forumu, da terminiloski bi ga trebali zvati tim nazivom, umalo me nisu ustrojili...

    Zar mi ne slavimo Gavrila Principa?
    Ne znam zasto, prvi svetski rat je doneo unistenje Srbiji...
    Mozda zbog sanse da se stvorila Jugoslavija (koja nikad nije bila JugoSrbija?)

    Zar Amerikanci nisu teroristi?
    Jesu, medjutim mnogi njihovi takticki postupci lice potezima Srpskih vodja 1990-ih. (ne napominjem u negativnom kontekstu ali su ti potezi svakako vrlo sebicni sa gledista drugih naroda, te stoga i moralno (diskutabilno) nekorektni)

    Zar Rusi ne gledaju samo svoju korist?
    Sta bi drugo mogla da radi jedna velika sila u krizi?
    Sa zapada ih zele kupiti Nemci, sa juga Kinezi, sa istoka Japanci. Ameri ce im samo u naftni biznis da se uplicu.

    Zar Srbija nije imala više koristi od germanskih zemalja nego od Rusije?
    U principu, da.

    Zar Srbija nije u Evropi, a ne u Aziji?
    O tome pricam sve vreme, moramo znati gde nam je mesto!

    Što u Vojvodini ima sve više nezadovoljnih statusom u Srbiji?
    Glavni uzrok se krije u tacki br. 1 gore. Teznja za pregazenjem svega sto ne potice sa drugih predela, pa gazenje cak i onih stvari koje se u Vojvodini smatraju civilizacijskom bastinom. (Cisti cirilicni natpis Radio i Televizije Vojvodine je obican varvarizam!!!). A to su smo sitne provokacije u moru koje teze da posteno stanovnistvo ogorce, da pire pasivni otpor prema svemu sto dopire sa strane!

    Ima toliko očiglednih odgovora na koja će ti uvek neko odgovoriti sa onim "Ali ...!!!!"
    Teznja za kompromisom ce kompenzirati razne ``ali``. Naravno tek kada neki budu postupali iz dobre volje a ne iz pozicije sile.

    Da,
    ``Ali politicka scena Srbije se zasniva na principu vladavine sile (i trgovine) a ne kompromisa``.
    Jel neko spomenuo slicnost sa Amerikancima?
    Poruku je izmenio biterlemon, 18.09.2008 u 17:55
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 48 od 87 PrvaPrva ... 38464748495058 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 09:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 08:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 11:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 19:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •