State of VOJVODINA ? - Strana 57

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 57 od 87 PrvaPrva ... 747555657585967 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 841 do 855 od ukupno 1300
  1. #841

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Босна је била у АУ,па је била неразвијена,и као и сада.

    Територија са најгушћом железничком мрежом тада у Европи је била Велика Британија, и одмах после ње Немачко царство.

    Узгред моји су из Баната,па знам шта причам.Ово су најобичније историјске халуцинације,док у стварности у К.у.К држави није било никакве Војводине,и није било никакве нарочите "мултикултуралности",него се знало који народи наређују а који народи слушају.
    Ово за железницу је потпуна истина ...
    Ако причате о територији на којој се данас налази покрајина а односи се на период аустроугарске империје онда вас молим да не користите овај комунистићки назив покрајине, већ користите оне термине који су били валидни у то доба ... дакле: Српска Војводовина (назив који су тражили Срби од цара) или званичан назив дат од цара Војводство Србија и тамишки Банат! Аутономија који су издејствовали Срби од цара је била актуелна само 12 година, дакле нема ни говора о некој вековној аутономији Војводства Србије тј. данашње комунистичке творевине АП Војводине ...и никада не заборавити да су СРБИ створили Војводство а не мађари или било ко други, а мађари поготову јер они нису били блесави ни тада као ми сада да траже аутономију у сопственој држави!Дакле за период АУ назив је био Војводство а не Војводина коју су измислили комунисти да би распарчали Србију иако је много више елемената било да Славонија,Истра,Херцеговина и Далмација имају статус покрајина у Хрватској и Босни него да се васпоставља аутономија али овог пута не Срба од Цара већ да би нонсенс био већи - Срба од Србије...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  2. #842

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    А јел има Мађарска неку аутономну покрајину данас? А Румунија? А Чешка? Можда Словачка? Словенија, Хрватска? Аустрија, Пољска?

    Не? Како мислите не? Па како су ушли у ЕУ без тога?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #843

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    e vidis ovde smo se za'ebali kad smo ratifikovali pristup Rumunije u Eu,a sto se tice Srbije procitaj sta je rekao Dr.Becsey Zsolt koji dan....a tek kad Mi stignemo u Madarski parlament e onda nema clanstva za Srbiju bez autonomije Vojvodine
    Extra Hungariam non est vita,si est vita,non est ita...

  4. #844

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    e vidis ovde smo se za'ebali kad smo ratifikovali pristup Rumunije u Eu,a sto se tice Srbije procitaj sta je rekao Dr.Becsey Zsolt koji dan....a tek kad Mi stignemo u Madarski parlament e onda nema clanstva za Srbiju bez autonomije Vojvodine
    Прочитао сам шта је рекла министарка иностраних послова Мађарске, она што јој замераш што је Јеврејка

    Наравно да сте ратификовали приступ Румуније, а Мађарска ће да ратификује и приступ Србије. Јер у мађарском парламенту твоји немају већину. А чак и да је имају - ниједна српска влада неће трпети мешање Мађарске у унутрашње послове Србије.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #845

    State of VOJVODINA ?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Прочитао сам шта је рекла министарка иностраних послова Мађарске, она што јој замераш што је Јеврејка

    Наравно да сте ратификовали приступ Румуније, а Мађарска ће да ратификује и приступ Србије. Јер у мађарском парламенту твоји немају већину. А чак и да је имају - ниједна српска влада неће трпети мешање Мађарске у унутрашње послове Србије.
    Priznavanje Kosova od strane Madjarske 19.03.2008. se ne smatra mesanjem u unutrasnje poslove Srbije ?
    Pristup cemu Srbije ce Madjarska da ratifikuje ?
    Ministar Jeremic je izjavio da Srbija n e i d e u EU, ako je uslov
    nezavisnost Kosova, koliko ja znam EU je vecinski priznala nezavisnot Kosova.

    YUpiter

    Citat Riquelme kaže: Pogledaj poruku
    Posto smo svi svedoci i zrtve ovog centralizma i visedecenijskog otimanja
    Vojvodjanskog privrednog(a i ostalog) bogatstva,interesuje me vase misljenje
    da li bi Vojvodini stvarno bilo bolje kao nezavisnoj drzavi i kakve bi to posledice nosilo za sobom?
    Na to pitanje ni jedna racionalna osoba ne moze da da racionalan odgovor, zato sto se odnosi na nesto sto se nije desilo.
    Ja sam Srbin rodjen u NS-u od roditelja koji su Srbi iz Banata, ja sam za
    Monarhiju Srbiju, u kojim god granicama bi ta Monarhija mogla da se ostvari.

    YUpiter
    Poruku je izmenio Mish, 21.12.2008 u 16:47 Razlog: spajanje uzastopnih poruka
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  6. #846

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    e vidis ovde smo se za'ebali kad smo ratifikovali pristup Rumunije u Eu,a sto se tice Srbije procitaj sta je rekao Dr.Becsey Zsolt koji dan....a tek kad Mi stignemo u Madarski parlament e onda nema clanstva za Srbiju bez autonomije Vojvodine
    Поучени овим што се десило, европски званичници су већ најавили да ће све будуће чланице бити обавезане да се пре приступања Унији одрекну права вета због билатералних проблема са другим државама!
    А чули смо шта званична Будимпешта мисли о мађарској територијалној аутономији, а ако би се умешала Мађарска због покрајине која већ има и више него довољну аутономију онда би то било најгрубље мешање у унутрашње питање Србије ... замисли ми да учимо Мађаре како да уређују државу!Као што смо чули више пута до сада, Мађарска се неће мешати у унутрашња питања Србије!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  7. #847

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Итебејац би пре овде требао да реагује - поједини Мађари прижељкују погоршање односа Мађарске и Србије које би водило погоршању односа између два народа...

    Сем тога, примећујем да је Козо велики заговорник аутономије Војводине... ваљда да помогне српске интеграције у ЕУ? Или... Шта, Козо заговорник велике Мађарске?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #848

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Da,.. evo reagujem:
    Vodi se diskusija o državnosti Vojvodine kad je ni Srbija nema.

    Džupiter nam piše da Jeremić kaže da Srbija neće u EU, ako su uslovi...
    Dakle Jeremić kazuje isto ono što i DSS pre nego što su raspustili koaliciju sa DS. Prema tome - jasno je - politiku ovde oblikuju tajkuni sa poharanim parama.

    Srbija ima Vladu, ali nema (socijalno) odgovornu Vladu. Ima Ustav, koji partije, poslanici, vladajuća koalicija ne ispoštuju (ne mislim na tih famoznih 7% budžeta za Vojvodinu). Srbija ima Ustav, koji se 2008-e trebao upotpuniti sa 51-im zakonom. Pa kakav je to Ustav (koji 3 miliona državljana Srbije nisu prihvatili)? Srbija na svojoj teritoriji (Kosmet) ne može da vodi svoju državnu politiku. Na Kosmetu Srbija nema sudsku, ni izvršnu vlast.

    Država Srbije nema ekonomsku politiku za budućnost. Ono što ima na ovom planu je kratkoročan plan, koji podrazumeva prodaju državne imovine od koje bi se hranila administracija.

    Država Srbija je u jadnom stanju, alarmantnom, i mora se nešto hitno poduzeti da ne bi došla u stanje rasula i bezakonja (nije preuveličani separatizam Vojvodine ono što najviše preti Srbiji).

    Pri ovom stanju Srbije mislim da je otvaranje pitanja državnosti Vojvodine ekonomski opravdana, ali u svakom drugom pogledu kontraproduktivna, odnosno vodila bi nasilju...

    Ako bi se Srbija dovela u red - na prvom mestu je neizostavno zakon o lustraciji - pitanje državnosti Vojvodine bi bilo suvišno. Ali, nažalost dovesti Srbiju u red, zasad se čini veoma dalekom stvarnošću. Ali, stvarnošću... I to se ne bi dogodilo pukim menjanjem režima.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  9. #849

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Pitanje: State of Vojvodina?, Dali nam to komšijske zemlje prave granice ili mi sami? Ipak mislim da mi sami pravimo uslove za ostvarenje nekog dela zemlje za autonomijom i odcepljenjem. Konkretno: Vojvodina je posle drugog svetskog rata uživala povlašćeni položaj u odnosu na tadašnju Jugoslaviju, a poseban status u okviru republike Srbije.Nije Srbiji niko nametao takav način odnosa, već su Srbi koji su bili u vladi jugoslavije i Srbije, stvarali takva odnos. Na stranu cele priče kakav je to bio povlašćeni status, već je bitno to da kad nekog navadiš da ima, pa mu to posle oduzmeš, biće nezadovoljan.Trenutna vlast pokušava da opstane igrajući se sa stanovnicima Vojvodine balansera na žici, kao u cirkusu. Nevolja je u tome što kad god naprave ustupak moraju da krate i motku za balansiranje, a još dosta do kraja žice, i na kraju će pasti.Grupišući sav kapital koji se može skupiti u Bgd. vrlo malo ostaje za periferiju, pa bilo severna ili južna.Polako ali sigurno žitelji Vojvodine stiču saznanje da će im biti bolje ako ostvare samostalnost. Ima tu svakojakih mešanja, ali je naglašavam najveći izvor nezadovoljstva prouzrokovan "radom" Beograda. Mi južno od Dunava i Save odavno negledamo u Beograd kao prestonicu, već kao pijavicu, i kao dosad, privikli smo se na njegove "darove" i trpljenje. A Vojvodina i Vojvođani, dali će to trpeti, to je na njima, i obzirom da ekonomski idu još gora vremena, dali će i oni koji su zarad rodoljublja i voljenja zemlje Srbije, hteti da budu i dalje lojalni? Negde sam već napisao na ovoj temi: dali ja volim da tako bude, pa sigurno ne i ne, i razumem ljude koji oštro reaguju na ovakve priče o Vojvodini državi, ali dali će moje htenje i njihova srdžba tu nešto da pomogne, i to mislim da neće!
    Da je neko iz vlade hteo dobro da misli Srbiji, davno bi bio usvojen plan ili kako god da ga nazovem, o regionalizaciji i ravnopravnom razvoju, slično kantonima, očigledno da nije jer bi se centralno upravljanje i vlast razbila, pa bi bilo mnogo teško vladati kao sada. Možda je nešto slično i usvojeno, ali praktično, sem u medijima, nikad nije primenjeno.(u medijima sam mislio na pisanje sa hvalospevima)
    In vinas veritas

  10. #850

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Džupiter nam piše da Jeremić kaže da Srbija neće u EU, ako su uslovi...
    Dakle Jeremić kazuje isto ono što i DSS pre nego što su raspustili koaliciju sa DS. Prema tome - jasno je - politiku ovde oblikuju tajkuni sa poharanim parama.
    Или и Јеремић не пристаје на уништавање Србије као ни ДСС? Закључак ти је до џ.

    Pri ovom stanju Srbije mislim da je otvaranje pitanja državnosti Vojvodine ekonomski opravdana, ali u svakom drugom pogledu kontraproduktivna, odnosno vodila bi nasilju...
    Цепање државе економски оправдано... генијалац. Која је то европска држава решила економске проблеме цепањем државе?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Konkretno: Vojvodina je posle drugog svetskog rata uživala povlašćeni položaj u odnosu na tadašnju Jugoslaviju, a poseban status u okviru republike Srbije.Nije Srbiji niko nametao takav način odnosa, već su Srbi koji su bili u vladi jugoslavije i Srbije, stvarali takva odnos.
    Морибе, не буди смешан. Какви Срби у влади, то су све били пиони окупатора, Јосипа Броза и његових усташа.
    Зашто аутономију није имала Истра, Далмација, Славонија, било који део Босне, већ само покрајине Србије?

    Na stranu cele priče kakav je to bio povlašćeni status, već je bitno to da kad nekog navadiš da ima, pa mu to posle oduzmeš, biće nezadovoljan.
    Кад је дошао претходни окупатор створио је НДХ, дао Далмацију и Црну Гору Италији, Косово Албанији, Бачку Мађарској, јужну Србију Бугарима... па је то поништено после ослобођења.
    Комунистички окупатори су поделили Србију с циљем да је униште. Укинути њихове одлуке је било питање минимума здравог разума и нагона за опстанак.

    Da je neko iz vlade hteo dobro da misli Srbiji, davno bi bio usvojen plan ili kako god da ga nazovem, o regionalizaciji i ravnopravnom razvoju, slično kantonima, očigledno da nije jer bi se centralno upravljanje i vlast razbila, pa bi bilo mnogo teško vladati kao sada.
    Децентрализација је потребна Србији. Онаква каква постоји у Мађарској, Румунији, Хрватској, Чешкој, Словачкој, Аустрији, Пољској, Бугарској, Грчкој...
    Не треба нам уништавање Србије.
    Подела Србије на три дела није никаква децентрализација ни решавање проблема већ уништавање Србије.

    Давно је једном рекао патријарх Павле - кад ти се у кући запате мишеви, не спаљујеш кућу, већ набавиш мачку.

    Кад ми иједна држава у ЕУ покаже да је решење економских проблема подела државе - подржаћу независну Војводину.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #851

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Josa: "Морибе, не буди смешан. Какви Срби у влади, то су све били пиони окупатора, Јосипа Броза и његових усташа.
    Зашто аутономију није имала Истра, Далмација, Славонија, било који део Босне, већ само покрајине Србије? "

    Tačno, ali ipak to su bili Srbi, i sada imamo "takve" Srbe.Zadnji izdanak Titovog Srbina bio je pok. Draža Marković, i njegov famozni ustav, a posle 90-te!?
    Ceo jedan tabak A4 formata. Ja zemlju Srbiju smatram ne građanskom državom, već državom Srba i ostalih nacionalnih manjina. I sad jedno poređenje: na maltene svakoj američkoj kući viori američka zastava; Šta bi se desilo kada bi se na svakoj većoj zgradi, kući u Vojvodini istakla Srpska zastava, bez obzira na nacionalni profil stanovništva?

    Ili još jedno pitanje za stanovnike Srbije u Vojvodini a koji nisu srpske nacionalnosti: dali su spremni da im iznad vrata se viori sprska zastava!
    Poruku je izmenio Mish, 23.12.2008 u 17:23 Razlog: bez npr.
    In vinas veritas

  12. #852

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ja sam za Republiku Beograd... missim trziste od dva miliona ljudi u jednom gradu na mestu gde se seku dva evropska koridora....ej bre pa bili bi napredniji od Luksemburga...

    Da ne lupamo...nego da pocnemo da pricamo k'o ljudi...vecina tih koji se zalazu za nezavisnu Vojvodinu imaju nesto protiv Srbije (mozda 'rvatski ili madjarski nacionalizam..), koji svoj krajnji cilj maskiraju ekonomskom dominacijom straaaaasne Srbije i beograda nad Vojvodinom i njenim novcima....

    Ja sam iz BG-a ali idem cesto u PA, posto imam devojku tamo, i cujem dosta komentara (Srba) koji malo malo pa pricaju o odvajanju Vojvodine od Srbije. A ti ljudi koji tako pricaju razlog vidi u boljoj ekonomskoj poziciji, jer sada rade za 15 'iljada dindzi....kakva glupost...

    Da pitam sve Vojvodjane ovako (posto sam se svadjao dosta sa njima i uzivo) da li su svesni da imaju samo tu ravnicu i plodnu zemlju....da li su svesni da nemaju ni jednog proizvodjaca struje na svojoj teritoriji (sve elektrane se nalaze na teritoriji centralne Srbije), ni jedan rudnik, odnosno nalaziste bilo cega...

    Ja ne znam sta je sa nama i nasom "slogom"....ja ne bih voleo da idem kod devojke u inostranstvo, da mi ribarenje po mirnim ravnicarskim rekama bude inostranstvo (mada postoji i V.Morava), da mi panonska jezera i srpski manastiri budu inostranstvo, uostalom, zasto ne i razvijena poljoprivreda inostranstvo...

    A sa druge strane Save i Dunava da vama bude Zlatibor, Kopaonik, Drina inostranstvo...

    Zar nije lepo imati razvijene salase i seoski turizam u brdsko-planinskom delu zemlje, zar nije lepo imati ravnicu i brdsko-planinski deo zemlje? Ja bih voleo da moja zemlja ima veliku proizvodnju hrane, uglja, drveta,el.energije, obojenih metala, da ima i planinske i ravnicarske reke.... o cemu vi ljudi pricate???

    I ja sam za decentralizaciju ali bih ukinuo Vojvodinu i stvorio manje regione sa regionalnim centrima....

  13. #853

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ja ne znam sta je sa nama i nasom "slogom"....ja ne bih voleo da idem kod devojke u inostranstvo, da mi ribarenje po mirnim ravnicarskim rekama bude inostranstvo (mada postoji i V.Morava), da mi panonska jezera i srpski manastiri budu inostranstvo, uostalom, zasto ne i razvijena poljoprivreda inostranstvo...
    Да би се све то десило мора још један рат да се деси, без крви до лаката неће бити самосталан више ни један делић српске земље, па куд пукло да пукло, док се не поубијамо сви редом, кад смо таква стока да сами себе парчамо због тајкунске земље а цела Европа се уједињује - не треба ни да постојимо ни као народ а ни као земља! Једно само знам, без црвеног Дунава и Саве од српске и свих осталих крви нема самосталне Војводине, а после тог рата неће се нико опоравити наредних 100 година, нека нас онда окупирају странци и а у пм, бар ће сепаратисти бити ликвидирани!
    Poruku je izmenio FlekicaSkupusom, 23.12.2008 u 20:24

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  14. #854

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Tačno, ali ipak to su bili Srbi, i sada imamo "takve" Srbe.
    Нек су били Срби сто пута. Служили су антисрпски зликовачки диктаторски окупаторски режим. То елиминише било какву шансу да су били тумачи српске воље.

    Zadnji izdanak Titovog Srbina bio je pok. Draža Marković, i njegov famozni ustav, a posle 90-te!?
    Ако мислиш на прошли Устав Србије, њега је писао Ратко Марковић, а не Дража Марковић. Што се тиче Драже, Брозове издајничке подгузне муве ме не занимају. За мене он и слични немају име - осим Брозова Подгузна Мува.

    Ceo jedan tabak A4 formata. Ja zemlju Srbiju smatram ne građanskom državom, već državom Srba i ostalih nacionalnih manjina. I sad jedno poređenje: na maltene svakoj američkoj kući viori američka zastava; Šta bi se desilo kada bi se na svakoj većoj zgradi, kući u Vojvodini istakla Srpska zastava, bez obzira na nacionalni profil stanovništva?

    Ili još jedno pitanje za stanovnike Srbije u Vojvodini a koji nisu srpske nacionalnosti: dali su spremni da im iznad vrata se viori sprska zastava!
    Иако мислим да сви грађани Србије треба да поштују своју земљу, не слажем се ни с каквим насилним качењем застава. Замисли дође ти неко и окачи ти заставу изнад врата, каква је да је!
    Кад би Срби волели Србију као што Американци воле Америку, било би тих српских застава више. Али искључиво на својим кућама, не на туђим.

    Citat srb_I_N kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam iz BG-a ali idem cesto u PA, posto imam devojku tamo, i cujem dosta komentara (Srba) koji malo malo pa pricaju o odvajanju Vojvodine od Srbije. A ti ljudi koji tako pricaju razlog vidi u boljoj ekonomskoj poziciji, jer sada rade za 15 'iljada dindzi....kakva glupost...
    Није то глупост, то је најбољи стари фазон. Увек идеш на онога ко је незадовољан, њему тврдиш да ће твој циљ бити решење његовог проблема.
    Како су Мађари подигли стандард у Мађарској? Па поделили се на 3 државе. Чести исто. Словаци исто. Пољаци исто.
    Тако је и Хитлер радио - јаје у Немачкој 6 милијарди марака, нема проблема, саћемо ми то решимо, ево побићемо Јевреје...
    Тако и Чанак, решење за плату од 15Х - уништење Србије. И тако Чанак добије своју државу...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #855

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Или и Јеремић не пристаје на уништавање Србије као ни ДСС? Закључак ти је до џ.
    DS je osvojio izbore na feli EU-pravca. Sad se Jeremić menja, a Tadić ga ne menja jer su ih kupili tajkuni i oni određuju politiku i usvajanje zakona. Jasno ko dan. To što je naizgled tajkunima trenutno odgovarajuće durenje sa EU - neuništavanje Srbije po tebi - je prolazno. Oni gledu samo svoje pare i interese a ne interese Srbije.

    Цепање државе економски оправдано... генијалац. Која је то европска држава решила економске проблеме цепањем државе?
    Zašto insistiraš na evropskim državama? Na sreću nije se mnogo država razilazilo u Evropi. Ali dobar primer je Slovačka, druga vrsta primera su države Varšavskog Ugovora, koje su odcepivši se od SSSR-a ekonomski "procvetale".
    Tu je USA, koja se odcepila od Britanske Krune zbog ekonomskih razloga, ili Južna Koreja.. I tu se vidi da ti sugeriraš i tvrdiš da u Vojvodini ima problema, koji su nacionalne i izdajničke i ličnokradobogataške prirode, a da oni problemi nikako nisu ekonomske prirode, kao što je to i morrib primetio. Ne znaš lale? Ako su im stomaci puni, oni su mirni i zadovoljni. A sad su im i rezerve šunki i slanina dovedene u opasnost, pa se lale migolje.. Već su nam jednom predlagali devedesetih da jedemo korenje...

    Морибе, не буди смешан. Какви Срби у влади, то су све били пиони окупатора, Јосипа Броза и његових усташа.
    Зашто аутономију није имала Истра, Далмација, Славонија, било који део Босне, већ само покрајине Србије?
    Yossarian, uvek pokušavaš da se vadiš na to da Srbi nikada nisu bili komunisti ni partizani, pa i ako jesu, onda su to bili pioni Tita. Pa.. bilo je više miliona tih piona (jedno 3-4 izistinskih..). Eto, vidiš - protivrečnost - da su na vlasti bili hrvatsko-slovenački pioni - sigurno bi i Istra, Dalmacija i Slavonija dobile autonomiju, jer bi onda hrvatsko-slovenačko pioni imali više glasa u Predsedništvu SFRJ. Zato tvrdim ovo, jer ne bi stanovništo vršilo vlast na tim teritorijama - ovo je tvoja tvrdnja - nego hrvatsko-slovenački pioni tih regija.

    Кад је дошао претходни окупатор створио је НДХ, дао Далмацију и Црну Гору Италији, Косово Албанији, Бачку Мађарској, јужну Србију Бугарима... па је то поништено после ослобођења.
    Комунистички окупатори су поделили Србију с циљем да је униште. Укинути њихове одлуке је било питање минимума здравог разума и нагона за опстанак.
    To je sve bila trgovina, kao i sada. To tvrdim i u vrhu ovog mog komentara. Oni koji imaju pare uživaju u luksuzu da prekrajaju interesne zone i preko političkih granica. Kupuju partije -sponzorišu, pa su nam partije postale sponzoruše - pa partije vuku poteze koje ne predstavljaju interes određenog naroda. Tako su radili fašisti/nacisti, tako su radili komunisti, i tako sad rade ovi krimino/kapitalisti. Sve je trgovina. Obećaš teritoriju nekoj lokalnoj vlasti a narod ne gledaš, samo da lokalna vlast stane na tvoju stranu. Ipak nadam se da nisu sve partije za potkupljenje - nada umire poslednja. Hrvati su stvorili NDH nakon ulagivanja Hitleru, ali su morali pola teritorije da daju italijanskom kralju, jer kod Italijana ulagivanje nije prošlo sa dobrim ishodom. Albanci su dobili Kosovo, kao što su se 1848-e austrijci nagodili sa Srbima protiv mađarske revolucije (o upoređivanju revolucije 1848-e i II. Sv. ratu nemojmo ovde, jer greške u politici je bilo i kod Mađara 1848-e i kod Srba 1941-45). Bačka je dodeljena Mađarskoj jer je to bilo aktuelno pitanje - samo 21 godina od Trijanona (kao kad bi 2020-e Kosmet bio vraćen Srbiji, ili mislite da 2020-e Kosmet više neće biti aktuelan za Srbiju? Naravno da će biti aktuelan.). Bugari su dobili parče kolača, da bi Nemci imali jačeg saveznika pri Crnom Moru, tu, pored Turske. Unite, egalite, fraternite - stanovnici Vojvodine samo ovo naglašavaju i to prevashodno - ili, može se reći samo na ekonomskom planu - na drugom nije potrebno. Ali neki, a to nisu stanovnici Vojvodine dele Srbiju na Beograd i ostale delove, na bogate i siromahe, na patriote i patrijote, na povlašćene i raju itd. Sa zadnjom rečenicom se, naravno, slažem.

    Децентрализација је потребна Србији. Онаква каква постоји у Мађарској, Румунији, Хрватској, Чешкој, Словачкој, Аустрији, Пољској, Бугарској, Грчкој...
    Не треба нам уништавање Србије.
    Подела Србије на три дела није никаква децентрализација ни решавање проблема већ уништавање Србије.

    Давно је једном рекао патријарх Павле - кад ти се у кући запате мишеви, не спаљујеш кућу, већ набавиш мачку.

    Кад ми иједна држава у ЕУ покаже да је решење економских проблема подела државе - подржаћу независну Војводину.
    Decentralizacija jeste potrebna Srbiji, ali ne na modus centralizacije, nego regionalizacijom. Uništavanje Srbije se dešava ekonomsko/kriminalnim putevima trenutno, i tu ne treba mešati prekrajanje granica, jer to je samo skretanje pažnje sa ekonomske činjenice. Trenutno imamo ove granice i ovo administrativno uređenje i ekonomski kriminal. Ako sad naprimer brišemo autonomiju Vojvodine, onda će se svi baviti tim pitanjem, a ekonomski kriminal će i dalje cvetati. Ali, ako prvo rešiš problem ekonomskog kriminala, onda će biti apsolutno nevažno da li u državi imaš federaciju, konfederaciju, monarhiju ili republiku, jer je socijala i ekonomija u redu i glasači su zadovoljni kako se troše budžetska sredstva i kako se barata državnom imovinom.
    Poruku je izmenio itebejac, 24.12.2008 u 04:22
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

Strana 57 od 87 PrvaPrva ... 747555657585967 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •