State of VOJVODINA ? - Strana 67

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 67 od 87 PrvaPrva ... 1757656667686977 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 991 do 1,005 od ukupno 1300
  1. #991

    Odgovor: formiranje vojvodjanske policije

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Pitanje je postavljeno veoma nejasno i može se tumačiti na različite načine.

    Ne znam šrta je autor pitanja podrazumevao pod vojvodjanskom policijom, ali ja sam za, ako se poklapa sa mojim viđenjem.

    U svakom slučaju, ta policija ne može da bude nezavisna u odnosuna centralne državne strukture - treba da se nalazi u hijerarhiji državne policije.

    Sa druge strane, ta policija bi trebala da ima određenu autonomiju u rešavanju pojedinih pitanja, kao i da polaže odgovornost teritorijalnoj jedinici na kojoj posluje.

    Isto se odnosi i na gradske policije. Gradska policija treba da se nalazi u strukturama državne policije, ali treba da polaže račune za svoje poslovanje lokalnoj zajednici, kao i da lokalna zajednica određuje deo prioriteta, kao i kadrovska rešenja po određenim kriterijumima. Npr, ako lokalna zajednica nije zadovoljna radom policije, načelnik može biti smenjen, ili ne biti reizabran. Ako su policajci neljubazni, ili po navici sa ovih terena, postave kontrolne punktive na ulazu u grad po ugledu na one nemačke iz partizanskih filmova, i na njima maltretiraju ljude (zaustavljanje i pretresanje svih prolaznika jeste maltretiranje), jeste razlog da neko odgovara.

    Ovakvo ustrojstvo policije odgovara centralnim vlastima, gde oni sve kontrolišu i ni za šta ne odgovaraju.
    Прича о "аутономији полиције" је бесмислица - каква је разлика између хапшења дилера дроге и аутономног хапшења дилера дроге? Криминал је данас не транснационални већ трансконтинентални, дрога креће из Афганистана и из Тајланда рецимо, илегални имигранти, прање новца, шверц...
    Данас полиција Србије сарађује са полицијама Хрватске, Босне и Херцеговине, српска и муслиманска полиција у Босни сарађују међусобно... чисто да споменем ако некоме није јасно да је Туђман своју полицију користио за разбијање Југославије, за то му је и требала, али кад се ради о борби против криминала, онда је неопходна сарадња.
    Тако је и с Војводином, ако изузмемо провокаторску и непаметну идеју зачетника ове теме, посебна полиција би требала само ономе ко хоће да прави своју приватну државу.

    Али се дефинитивно слажем да полиција мора да буде више одговорна локалној заједници - знамо ли ми ко је шеф полиције у Новом Саду уопште, кад смо га видели на телевизији, у новинама... и кад нам је објаснио зашто нема патрола полиције у центру града петком увече, већ имамо туче клинаца у којима се користе ножеви, малолетни деликвенти убијају човека на Детелинари јер је са Лимана, пуца се у градском превозу...

    Али ту се ради о неодговорним институцијама и њиховим жутим господарима, никако о некој новој "завери централних власти".
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #992

    Odgovor: formiranje vojvodjanske policije

    Policija je u drzavnoj nadleznosti znaci finansira je drzava iz novaca svih poreskih obveznika.
    Ne vidim razloga zasto bi postojala posebna Vojvodjanska policija.
    Pored toga ne pada mi napamet da izdvajam vise iz svog dzepa nego stanovnistvo van Vojvodine, samo zato da imam bolju policiju! Placam porez, neka mi drzava obezbedi adekvatnu policiju!
    Naravno, teritorijalno/komandno se mogu formirati oblasti/odelenja policije. To je pitanje struke a ne politike.

    I naravno svaka policija treba da se sastoji mahom od domaceg, lokalnog stanovnistva, reflektujuci etnicki sastav lokalnog zivlja, poznavajuci njegov mentalitet i naravno poznavajuci mestane jer tako je jedino moguce formirati efikasnu i jaku policiju u koje veruju svi gradjani republike.
    Takodje je potrebna da lokalna vlast ima odredjenog uticaja/prava da se posluzi policijom, sto trenutno i nije slucaj, cesto imam uticaj da je odnos nebo i zemlja, kao da se komunicira sa stranim telom unutar opstine. Pa kako otkrivati onda kriminalno zagadjenje prirode, kradju useva, sitne lokalne kradje i mafijasku grabezljivost?
    Policija, kao i drzava, jeste pred velikom reformom (i decentralizacijom), prilaz EU ce omoguciti i prilagodjavanje vec smisljenih sablona na nasu policiju. Postojat ce razne policije pod raznim nadleznostima i razlicitim stepenima militantnosti. Ako to funkcionise drugde, zasto ne bi funkcionisao ovde?
    I kojim to pravom policija ne reaguje ako je kradja manja od sto eura?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #993

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Mogu da razumem da se neko bori za svoj džep, a pritom uzima mnogo manje od onoga što ostavlja drugima(uobičajen način delovanja političara zapada). Razumem kada neko uzima 1% a ostalo uništava da niko nema koristi, ali nerazumem zar je toliko slepih oko njega da to nevide i još mu pomažu.
    Ovih dana separatistički nastrojeni pojedini političari Vojvodine su se rastrčali po Srbiji ispod Save i Dunava nebili obezbedili podršku novom statutu Vojvodine. Dali će uspeti neznam, ali znam jedno ako uspeju u tome, iduće godine biću na forumu u inostranstvu.
    I repli Šumadincu: koga je briga koliko je Srba izginulo, važno je da ih bude još manje.
    In vinas veritas

  4. #994

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Shumadinac kaže: Pogledaj poruku
    Ljudi samo gledam i ne verujem svojim ocima. Ja sam inace iz Kragujevca, a studiram u Bg-u. Ako mislite da ste vi jedini koji imaju problema sa ovim krvopijama iz Beograda grdno se varate. Ako ista treba menjati u ovoj drzavi onda je to sistem. Ja sam uvek iznad svega gradjanin Srbije. Samo narod koji je jadan i totalno nezreo ce dozvoliti da ga izjedaju iznutra i zavade izmedju sebe. Pitam ja vas separatiste(a pogotovu ove sto ne znaju sta ce sa parama i sole pamet sirotinji i pricaju im da ce kad se u krvi odcepe sve biti super) da li oni znaju koliko je samo maloletnika iz mog kraja izginulo u proboju sremskog fronta????? Sad vi lepo uzmite pa pljunite na sve njih! Da li je ikome palo na pamet da sa Beogradom svi imamo problem??? Da li je ikada Canku i njemu slicnima palo mozda na pamet da mobilise sve snage koje su za decentralizaciju u celoj Srbiji,a ima ih dovoljno????? Da se taj covek iakada borio za dobrobit ove zemlje,a ne za sopstveni inteers i dzep ja bih prvi glasao za njega!!!! Cak sta vise mozda bi i predsednik bio. Ovako moze biti srecan sto uopste egzistira na politickoj sceni(mada ni meni samom nije jasno kako to uspeva).
    Znamo da nismo jedini koji imaju problema sa BG, ali izgleda da ostalima to ne smeta. U tome je razlika. Ne moram da znam koliko je maloletnika izginulo iz tvog kraja, već mi je dovoljno koliko je izginulo iz moje porodice. A, ako se raspitaš, saznaćeš da je Čanak pokušao da da podršku onima van BG koji su za decentralizaciju, ali je uvek dočekan sa podozrenjem i mlako. Definitivno, ni u jednom segmentu tvoj post ne stoji.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  5. #995

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Znamo da nismo jedini koji imaju problema sa BG, ali izgleda da ostalima to ne smeta.
    Има многих у Војводини (Новосадији) који имају проблема са Новим Садом,али немају привилегију аутономног региона.
    Срем постоји дуже од Војводине,и не видим никакве разлоге зашто би Сремци морали да полажу рачун Новосадској бирократији.

    Насупрот региону Војводине који има аутономан статус,други и немају аутономан статус,посебне финансије,медије и владу па стога и не могу да наступају на исти начин као посебно привилегована и централизована област Србији.


    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    A, ako se raspitaš, saznaćeš da je Čanak pokušao da da podršku onima van BG koji su za decentralizaciju, ali je uvek dočekan sa podozrenjem i mlako.
    Тешко да регионални шовиниста и прикривени сепаратиста може добити подршку ван тог региона...

  6. #996

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ajde da se još jednom ponovim - ja nikoga neću terati da traži i ostvaruje autonomiju, ali neću ni da meni to neko zabranjuje.

    A da je Čanak separatista i regionalni šovinista je slika koja je medijski stvorena iz centrale.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  7. #997

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Ajde da se još jednom ponovim - ja nikoga neću terati da traži i ostvaruje autonomiju, ali neću ni da meni to neko zabranjuje.
    koji paradoks...

    Šta previše slušanja o toleranciji napravi od čoveka
    Poruku je izmenio Uprolazu, 09.02.2009 u 21:49

  8. #998

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Историсјко правно гелдано (тероија на коју се позивају сепаратисти) већа права на самоопредељење има Срем, јер је народна скупштина Срема прогласила присаједињење (не удруживање или унију или федерацију већ ПРИСАЈЕДИЊЕЊЕ) са Краљевином Србијом, него што на то има Војводство Србија (данашња Војводина) ...

    Ја захтевам стварање Сремске Републике уколико Новосадисти покушају сецесију ... , не дам паре у Нови Сад Чанку, Накострешу и осталим тајкунима и геацима!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  9. #999

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Tvoje pravo. Ako te podrži i većina Sremaca, podržaću te i ja.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  10. #1000

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Tvoje pravo. Ako te podrži i većina Sremaca, podržaću te i ja.
    нека хвала!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  11. #1001

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #1002

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    ne znam sto se toliko zamarate....
    sve ce ovo jednog dana biti velika.....

    MAKEDONIJA!!!!!!!!!!
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  13. #1003

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Занимљиво ми је који је мото Аустро-Угарске, ово на латинском што пише испод грбова:
    Недељиво и неодвојиво

    Нигде аутономије неке...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #1004

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    A jel' može Vojvodina i da se ukine?

    Bre ljudi, Vojvodina je region, ne nacija.

    Ako pak postoje sporovi, onda se oni trebaju rešiti, ali ne time što stvaramo sub-države i kvazi-države. Ako krenemo zadnjim putem, neće jedino Srbija da propadne, nego i sama Vojvodina. Kad autonomaši nešto laju o autonomiji i što dalje od zlog Beograda (mada pola Beograda jeste Vojvodina, ali eto..), onda zato što imaju problem identifikacije sa Srbijom, ne što bi Vojvodini bilo bolje van Srbije.

    Razumem ako pojedini pripadnici nacionalnih manjina u Vojvodini podržavaju ideju jedne države Vojvodine. Do 1918. godine nisu ni bili država Srbija, i sad šta očekivati od njih, da budu veći Srbi od samih Srba.. Ja živim u Beču, i normalno je da poštujem i da cenim državu Austriju, ali moja identifikacija sa Austrijom isto ima svoje granice, iako su Srbi vekovima živeli u Beču i Austriji. Ali ne mogu se načuditi kad ideja jedne države Vojvodine uhvati same Srbe u Vojvodini. Ovo ima toliko logike kao što ako bi Banaćani sutra tražili da se odvoje od Vojvodine, jer tobože, oni su nešto posebno, nešto ekstra, nisu kao Sremci i Bačvani, niti ima treba Novi Sad, jer oni imaju Zrenjanin ili Pančevo i štagod. Srbija je mlada demokratija, i posebno u toj fazi treba se čuvati opasnih eksperimenta po državno i narodno jedinstvo. Takve demokratije ne postoji nigde na svetu koja može da funkcioniše bez državnog i narodnog jedinstva. A Vojvodina je srpska, ona je Srbija, ne zato što je možda oduvek bila Srbija i šta sve znam, nego što 70% stanovništva jesu Srbi. U Austriji ima 75% Austrijanaca, ostalih 25% su nacionalne manjine i dođoši iz drugih zemalja, neki od njih poznati isto kao gastarbajteri. U Bugarskoj Bugari čine čak manje od 70% stanovništva Bugarske. Vidite li relaciju? A u Srbiji Srbin hoće da se odvaja od Srbije - pa gde nam ostade pamet? Izgleda da nam je ono bombardovanje 99-e zaista malo udarilo po glavi...

  15. #1005

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Da Srbija ima standard kao Austrija niko u Srbiji ne bi ni razmišljao o Čanku, Kostrešu i njihovim separatističkim idejama niti bi te partije bile prisutne na političkoj sceni Srbije.

    Problem oko Vojvodine dođe svaki put kada se Srbija nalazi u nekoj krizi. Nekima je duševna hrana loviti u mutnom. Čanak je ipak pas koji laje, a pas koji laje ne ujeda.
    U novom statutu Vojvodine pronašli su 14 tačaka koje su protivne Ustavu Srbije i statut će se morati doraditi prije nego se dostavi Skupštini Srbije. Sva sreća da su uočili na vrijeme što su Pajtić i Egereši htjeli progurati.

    Ono što je dobro što Vojvodina novim statutom neće imati "autonomiju" koju je dobila sramnim Ustavom iz 1974. godine(iako niko istu nije ni tražio) kada je maltene postala država u državi.

    Današnja Srbija je premala da bi mogla izdržati taj luksuz i imati 2 skupštine republičku i pokrajinsku i s te strane bi trebalo razmišljati o ukidanju pojedinih pokrajinskih institucija i samu pokrajinu svesti na jednu od regija u Srbiji.

    Zašto bi Vojvodina trebala biti posebna u odnosu na Šumadiju ili Istočnu Srbiju? Nije mi jasan ni stav pojedinih političara u Vojvodini da njih ne zanima ostatak Srbije. Ali zato ih zanima novac iz ostatka Srbije. Glavna karakteristika političara u Vojvodini je gramzivost i sebičnost.



    Srbiji je potrebna decentralizacija na kantone ili neki drugi vid administrativne podjele ali ne i takve gdje bi jedan dio zemlje bio povlašten u odnosu na ostatak. Toga nigdje nema.

    Sam oblik administrativne podjele na autonomne oblasti/pokrajine je zastario. To je komunističko nasljeđe. Upravo su komunisti najodgovorniji za ovo sadašnje stanje u Srbiji. Da nisu radili na stvaranju kvazi vojvođanske nacije i "posebnosti" jednog dijela zemlje u odnosu na ostatak nikada ne bismo došli u ovakvu situaciju kakva je danas. Zato danas treba koliko toliko ublažiti posljedice.

    Vjerovatno će neki sada navaliti drvljem i kamenjem po ovom postu ali zaista me briga s obzirom da nisam nigdje pogriješio.


    Pretpostavljam da će biti i odgovora kako to da ja koji ne živim u Srbiji kritikujem stanje u istoj. Od 2003. sam državljanin Srbije. Od 2005-2008 sam živio u Srbiji privremeno mada se za koju godinu imam namjeru za stalno naseliti.Za vrijeme rata u BiH jedan period sam proveo u Srbiji, dio očeve uže porodice je srca Šumadije.

    Stoga itekako imam pravo kritikovati situaciju u Srbiji.
    Poruku je izmenio sa juga, 12.02.2009 u 01:48

Strana 67 od 87 PrvaPrva ... 1757656667686977 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •