State of VOJVODINA ? - Strana 71

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 71 od 87 PrvaPrva ... 2161697071727381 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,051 do 1,065 od ukupno 1300
  1. #1051

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ja sam rekao AKO SLUCAJNO DODJE DO REFERENDUMA .... da cu glasati ZA
    drugo..zasto sam ja kriv sto su 2 firme u kojima sam radio propale pa nemam posao.... ja se snalazim radim sve i svasta da bih othranio dvoje dece..... ali nemam stalan posao iako imam fakultet i govorim 3 jezika .... zato sto nikad nisam bio clan ni jedne politicke partije - iz principa.....
    pogledaj se ti malo prijatelju u ogledalo pa reci sebi Srbija je kriva za sve ovo sto se desavalo u zadnjih 20- ak godina pa pruzi ruku svima oko sebe i izvini se.... kao sto sam ja spreman da uradim...... pa da onda idemo u Evropu..... svi zajedno i Srbija i Kosovo i Vojvodina .......
    I ne znam odakle ti to da je Vojvodina Srbija? i zasto neko mora biti extremno orjentisan da bi se od nekog odvojio?ne razumem...... Vojvodina ce se sigurno odvojiti,ako Srbija nastavi ovakvu politiku-a hoce ...samo kad ce se narod ovde otrezniti.... to je pitanje....uglavnom ih je svaki dan sve vise..... casa ce se preliti jednog dana....vec je puna

  2. #1052

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Marcelin kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam rekao AKO SLUCAJNO DODJE DO REFERENDUMA .... da cu glasati ZA
    drugo..zasto sam ja kriv sto su 2 firme u kojima sam radio propale pa nemam posao.... ja se snalazim radim sve i svasta da bih othranio dvoje dece..... ali nemam stalan posao iako imam fakultet i govorim 3 jezika .... zato sto nikad nisam bio clan ni jedne politicke partije - iz principa.....
    pogledaj se ti malo prijatelju u ogledalo pa reci sebi Srbija je kriva za sve ovo sto se desavalo u zadnjih 20- ak godina pa pruzi ruku svima oko sebe i izvini se.... kao sto sam ja spreman da uradim...... pa da onda idemo u Evropu..... svi zajedno i Srbija i Kosovo i Vojvodina .......
    I ne znam odakle ti to da je Vojvodina Srbija? i zasto neko mora biti extremno orjentisan da bi se od nekog odvojio?ne razumem...... Vojvodina ce se sigurno odvojiti,ako Srbija nastavi ovakvu politiku-a hoce ...samo kad ce se narod ovde otrezniti.... to je pitanje....uglavnom ih je svaki dan sve vise..... casa ce se preliti jednog dana....vec je puna
    Stvarno je strasno koliko madjarskog ekstremizma i mrznje prema Srbima ima ovde.
    Cuj Srbija kriva za sve sto se desavalo zadnjih 20 godina... ustaska propaganda hara Srbijom...
    Ne znam sta bih ti mogao reci na ovu gomilu ustaske propagande koju prosipas a da bude pristojno... tri fakulteta, 2 jezika, osmoro dece... a da se ne zoves mozda Paja Patak?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #1053

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    stvarno je strasno koliko madjarskog ekstremizma i mrznje prema srbima ima ovde.
    Cuj srbija kriva za sve sto se desavalo zadnjih 20 godina... Ustaska propaganda hara srbijom...
    Ne znam sta bih ti mogao reci na ovu gomilu ustaske propagande koju prosipas a da bude pristojno... Tri fakulteta, 2 jezika, osmoro dece... A da se ne zoves mozda paja patak?
    Нек дели Мађарску на 2 дела а не Србију,Сегедин би био ко Сан Марино кад би био независан!
    Србијо моја поносна буди!

  4. #1054

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Protiv sam, nisam ni malo ostrascena, jer nisam pripadnik ni jednog naroda ili narodnosti iz bivse YU tako da nemam 'mrznju' vec koliko toliko posmatram sto bi se reklo...neutralno, iako sam ovde od '86 godine i imam prava glasa....

    To sto je neko ostao bez posla i gaji iluzije da ce otcepljenjem Vojvodine odma' da procvetaju ruze....neka malo pogleda recimo na slucaj u Makedoniji...imam puno prijatelja tamo, i eto svaki dan strepe ko u 'ruskom ruletu' ...ko je sledeci za "odstrel"

    A i iskreno mi je strah severnih nam suseda (molim da ovo niko ne shvarti licno...samo moj subjetivni stav..)
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #1055

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Stvarno je strasno koliko madjarskog ekstremizma i mrznje prema Srbima ima ovde.
    Cuj Srbija kriva za sve sto se desavalo zadnjih 20 godina... ustaska propaganda hara Srbijom...
    Ne znam sta bih ti mogao reci na ovu gomilu ustaske propagande koju prosipas a da bude pristojno... tri fakulteta, 2 jezika, osmoro dece... a da se ne zoves mozda Paja Patak?
    ha ha stvarno si me nasmejao...... ja nemam veze sa madjarima nikakve,kao sto sam rekao Srbin sam (osim sto sam imao jednu devojku madjaricu) a sto se tice ustasa oni su mi dedu,strica i strinu zapalili za vreme 2 svetskog rata u crkvi... pa ipak me je otac vaspitao tako da ne mrzim nikoga......
    i kako ti mozes da prozivas nekog klerofasisto? ti i tebi slicni su za mene magla....

    ha ha nisam znao da je i Paja Patak ustasa ....
    Poruku je izmenio Marcelin, 22.04.2009 u 22:39

  6. #1056

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Marcelin kaže: Pogledaj poruku
    Ne mogu da verujem kakvih komentara ovde ima....

    Ako kojim slucajem dodje do referenduma ja cu da glasam ZA ...zbog moje dece,zbog unistene mladosti moje i svih dosadasnjih generacija,zbog posla kojeg nemam sa 43 godine,zbog Kosovo je Srbija,zbog Nato bombi,zbog Milosevica,Seselja,Mladica,Kostunice,Velje Ilica,zbog Zemuna,Surcina,Granda,Pinka,zbog brateeeeeeee ovo ono ..........
    I da dodam ja sam Srbin,slavim Svetog Arhangela Mihajla.......

    Dakle pitanje je State of Vojvodina .... odgovor DA NARAVNO ... pruzamo ruku svima,idemo u Evropu za 6 meseci
    Au, u jednom se slazemo i mene nekad zapanje pojedini komentari.
    A pola ih ne razumem
    Moj stav o ovoj temi sam iznela i dalje tvrdim da vas je veoma malo, koji su za State of Vojvodina, na svu srecu.
    Svako ko ima prava glasa neka glasa po sopstvenoj savesti, ako neko sa 43 godine zivota, do sad nije uspeo da zadrzi stabilan posao, a pri tom ima solidno obrazovanje, nece mu pomoci ni drzava Svedska, otcepljenje su samo iluzije.
    I kakve veze imaju Mladic,Ilic, Kostunica i ostala bratija sa Vojvodinom, mislim to su argumenti zbog kojih ces da glasas?
    Zemun i Surcin?
    Ako sam dobro razumela,idemo u Evropu za 6 meseci i ti ces bolje ziveti, dobices dobar posao i takoooo

  7. #1057

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Au, u jednom se slazemo i mene nekad zapanje pojedini komentari.
    A pola ih ne razumem
    Moj stav o ovoj temi sam iznela i dalje tvrdim da vas je veoma malo, koji su za State of Vojvodina, na svu srecu.
    Svako ko ima prava glasa neka glasa po sopstvenoj savesti, ako neko sa 43 godine zivota, do sad nije uspeo da zadrzi stabilan posao, a pri tom ima solidno obrazovanje, nece mu pomoci ni drzava Svedska, otcepljenje su samo iluzije.
    I kakve veze imaju Mladic,Ilic, Kostunica i ostala bratija sa Vojvodinom, mislim to su argumenti zbog kojih ces da glasas?
    Zemun i Surcin?
    Ako sam dobro razumela,idemo u Evropu za 6 meseci i ti ces bolje ziveti, dobices dobar posao i takoooo
    Ja imam pravo da se nadam da cemo svi bolje ziveti,zar ne?Vidi li neko neko svetliju buducnost u ovakvoj Srbiji - budite realni.... Srbija i Kosovo nikad nece resiti problem - i ko je tu na gubitku...naravno Srbija,tj narod koji zivi posrano na ivici egzistencije.... ne radi se ovde o meni i o tome sto nemam ili nisam mogao zadrzati posao.....
    I ko je rekao da doticna gospoda imaju veze sa Vojvodinom...ja sam samo rekao da cu zbog takvih da glasam (ukoliko nekad dodje do referenduma) za samostalnost.... Priznajte vec jednom da u Srbiji ima rasizma,fasizma komunizma ... i pocnite da se borite protiv toga.....
    TOLERANCIJA,MUDROST I UMERENOST JE ONO STO NAM TREBA

    i kako mislis da nas je malo,pogledaj samo na ovom forumu 39,42 % je glasalo za a 45,22 protiv...zar je to malo?i da se razumemo ja nisam neki zakleti secesionista i ne bavim se politikom...cudi me da sam uopste i krenuo u ovakvu imbecilnu raspravu.....
    dakle moje je skromno misljenje da bi Vojvodini bilo bolje bez Srbije i ja bih tu ideju podrzao ako bude doslo do toga.....
    i zbog toga sam ja ustasa i madjarski extremista?
    Poruku je izmenio Marcelin, 23.04.2009 u 00:29

  8. #1058

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Marcelin kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam rekao AKO SLUCAJNO DODJE DO REFERENDUMA .... da cu glasati ZA
    Slučajno ja ti već napisah kakvo pitanje je moguće postaviti na referndumu na teritoriji pokrajine tj referendum na kome bi se izjašnjavali samo građani koji žive u pokrajini, a to je vezano samo za granice pokrajine unutar Srbije i ništa više. Bilo koji referendum druge vrste nije predviđen, ni jednim pravnim aktom koliko ja znam. U Jugoslaviji su pravo na samoopredelenje imali narodi, nosioci konstitutivnosti i po ustavu SFRJ. Ovde imamo Vojvodinu kao oblik autonomije u jednoj državi, sa jasno definisanim statusom o kome odlučuju svi građani Srbije. A ti pišeš o referendumu za samostalnost pokrajine... može al' kao na Kosovu, nelegalan referendum koji bi trebale da raspišu pokrajinske vlasti... ajd' i to da vidim.

    drugo..zasto sam ja kriv sto su 2 firme u kojima sam radio propale pa nemam posao.... ja se snalazim radim sve i svasta da bih othranio dvoje dece..... ali nemam stalan posao iako imam fakultet i govorim 3 jezika .... zato sto nikad nisam bio clan ni jedne politicke partije - iz principa.....
    Druže, nemam ti ja volje da raspravljam sa tobom o tvojim životnim problemima, koliko jezika govoriš i koliko škole si završio... evo kod mene u gradu koliko je firmi propalo, a svako ko je vredeo nešto u tim firmama je prvi napustio posao i otišao dalje, niko nije čekao stečaj. Ali meni je stvarno bezveze da raspravljamo ovde o ovome na ovoj ili bilo kojoj temi. Šta mene briga da li si ti član neke stranke ili poštenjačina sa principima.

    pogledaj se ti malo prijatelju u ogledalo
    Ja nemam problem da se pogledam u ogledalo, bee cool ovde sam samo gomila teksta ništa više

    pa reci sebi Srbija je kriva za sve ovo sto se desavalo u zadnjih 20- ak godina pa pruzi ruku svima oko sebe i izvini se....
    Ja zaista nemam kome da se izvinjavam, za bilo šta. Srbija, nije kriva. Kao što nije kriva USA, već njihova administracija. Ne postoji kolektivna krivica.


    I ne znam odakle ti to da je Vojvodina Srbija?
    Ne znam samo odakle tebi da nije? Od 1918. do dana današnjeg je ona u ustavnom poretku Srbije.


    ...... Vojvodina ce se sigurno odvojiti,ako Srbija nastavi ovakvu politiku-a hoce ...samo kad ce se narod ovde otrezniti.... to je pitanje....uglavnom ih je svaki dan sve vise..... casa ce se preliti jednog dana....vec je puna
    E ove priče, "vojvodina će se odvojiti, kad vam kažem" 'ajmo malo argumentacije ovako nema previše smisla.

    i kako mislis da nas je malo,pogledaj samo na ovom forumu 39,42 % je glasalo za a 45,22 protiv..
    Učesnika ankete do sada: 346 reprezentativan uzorak nema šta za brojku od +2 miliona stanovnika.

    I niko nije našao vremena da malo elaborira na koji način bi se sprovela secesija severnog dela Srbije. Mora da postoji neki scenario kao što je bio za prethodne secesije. Vojvođanski secesionisti je neće sami sprovesti, našli bi se u zatvoru za sec. Probudite se ljudi, Balkanom više niko neće da se bakće. Ne znaju ni šta će sa Kosovom pa su uvalili EU da vadi kestenje iz vatre, a ova zvanična politika Srbije nikako ne ide u prilog secesionistima. A i mnogo para je ušlo u Srbiju, ne mali broj investicija...



  9. #1059

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Turkmen.......
    Pa ko je uopste i rekao da treba raspravljati o mojim zivotnim problemima?Nisam ja u pitanju ovde vec cela nacija..... velika vecina ne zivi kako bi trebalo da zivi
    ja sam prijatelju sam sebi obezbedio sasvim pristojan zivot,ne zahvaljujuci majci Srbiji vec zahvaljujuci svojim sposobnostima da se prilagodim nenormalnim uslovima zivota...... uz to imam predivnu zenu i predivnu decu...ono sto ne mogu da im priustim u dovoljnoj meri je more,planina putovanja...... pretpostavljam da mnogi mladji ovde na forumu nisu videli ''bela sveta'' pa i ne znaju za bolje....


    Sto se Vojvodine tice bio bih prezadovoljan kada bi dobila siroku autonomiju.... i kad ni jedna vise uplatnica odavde ne bi otisla u beograd.......kad bi se i moj grad malo izgradio i kad bi se i ovde vozila nabudzena kola kao po beogradu......dajte ljudi da i mi budemo malo fancy a ne trazimo vase pare,vec da nas pustite da trosimo nase......
    kao sto sam rekao nisam secesionista,ali bi na referendumu glasao ZA...dakle ne bih se borio sa puskom u ruci kao sto vi velikosrbi mislite za drzavu Vojvodinu.....
    A na kraju kad dobijemo autonomiju vi zovite Vojvodinu Srbijom koliko god hocete

  10. #1060

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Marcelin kaže: Pogledaj poruku
    ha ha stvarno si me nasmejao...... ja nemam veze sa madjarima nikakve,kao sto sam rekao Srbin sam (osim sto sam imao jednu devojku madjaricu) a sto se tice ustasa oni su mi dedu,strica i strinu zapalili za vreme 2 svetskog rata u crkvi... pa ipak me je otac vaspitao tako da ne mrzim nikoga......
    i kako ti mozes da prozivas nekog klerofasisto? ti i tebi slicni su za mene magla....
    ha ha nisam znao da je i Paja Patak ustasa ....
    Tako je, ti si pravi Srbin, Shumadinac. A ustase su ti pobili porodicu. A otac te lepo vaspitao.
    Paja Patak si jer su ti price takve da bih pre poverovao da je Paja istinita licnost i da je njegova zivotna prica zasnovana na stalnim dogadjajima.

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Moj stav o ovoj temi sam iznela i dalje tvrdim da vas je veoma malo, koji su za State of Vojvodina, na svu srecu.
    Svoju malobrojnost zato nadoknadjuju bezobrazlukom, galamom, vristanjem i dernjanjem, smisljeno, tako izgleda da ih ima vise.
    A i zahvaljujuci bas beogradskim strankama Canak se preko DOSa infiltrirao u pokrajinske organe, gradske organe, novine, RTV, drzavna preduzeca, javne institucije... pa su solidno i rasporedjeni.

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    I niko nije našao vremena da malo elaborira na koji način bi se sprovela secesija severnog dela Srbije. Mora da postoji neki scenario kao što je bio za prethodne secesije. Vojvođanski secesionisti je neće sami sprovesti, našli bi se u zatvoru za sec. Probudite se ljudi, Balkanom više niko neće da se bakće. Ne znaju ni šta će sa Kosovom pa su uvalili EU da vadi kestenje iz vatre, a ova zvanična politika Srbije nikako ne ide u prilog secesionistima. A i mnogo para je ušlo u Srbiju, ne mali broj investicija...
    Naravno da postoji scenario, i vec se odvija.
    Prvi korak je bilo postavljanje svojih ljudi u pokrajinske intitucije, javna preduzeca, medije... preko DOSa 2000. Kad vec dobijas 2,5% glasova na izborima, ubaci se u vlast na drugi nacin. A onda, kad imas vlast, imas vece mogucnosti za indoktrinaciju.
    A kad imas vlast, onda se lepo dogovoris sa centralom DS u Beogradu da Pajtic nece rusiti Tadica u stranci, ali zato Tadic dozvoli statut Vojvodine sa elementima paradrzave. A kad jednom das ovlastenja institucijama, one teze da ih prigrabe sto vise.
    A onda ide scenario Crne Gore... prvo je zastava bila trobojka, kao sto je i ova "vojvodjanska". A onda kad se zaba dovoljno skuva, promenis i zastavu...

    Citat Marcelin kaže: Pogledaj poruku
    Pa ko je uopste i rekao da treba raspravljati o mojim zivotnim problemima?Nisam ja u pitanju ovde vec cela nacija..... velika vecina ne zivi kako bi trebalo da zivi
    ja sam prijatelju sam sebi obezbedio sasvim pristojan zivot,ne zahvaljujuci majci Srbiji vec zahvaljujuci svojim sposobnostima da se prilagodim nenormalnim uslovima zivota...... uz to imam predivnu zenu i predivnu decu...
    Jako mi je drago sto si se snasao, pre tri posta nisi imao leba da jedes.
    Zasto su svi fanatici koji mrze Srbiju ujedno smesni ko bioskop...

    Sto se Vojvodine tice bio bih prezadovoljan kada bi dobila siroku autonomiju.... i kad ni jedna vise uplatnica odavde ne bi otisla u beograd.......kad bi se i moj grad malo izgradio i kad bi se i ovde vozila nabudzena kola kao po beogradu......dajte ljudi da i mi budemo malo fancy a ne trazimo vase pare,vec da nas pustite da trosimo nase......
    Pa nabudzi kola zahvaljujuci svojim nemerljivim sposobnostima

    kao sto sam rekao nisam secesionista,ali bi na referendumu glasao ZA...dakle ne bih se borio sa puskom u ruci kao sto vi velikosrbi mislite za drzavu Vojvodinu.....
    A na kraju kad dobijemo autonomiju vi zovite Vojvodinu Srbijom koliko god hocete
    Kako se lako postaje velikoSrbin, ne dozvolis da se kaze da neki deo Srbije nije deo Srbije, i odmah si Seseljevac.

    Sto se tice secesije, kao sto rekoh, videli smo da je to najbolji nacin resavanja problema neke drzave - podelis je. SFRJ je resila sve svoje probleme kad se podelila, zato mi danas uzivamo u blagostanju. Nismo mi neki glupi Nemci, Francuzi, Finci ili Poljaci, koji ekonomiju popravljaju a da ne podele svoju zemlju. Mi smo pametniji. Ako je neko nezaposlen, zna se, otvorite mu novu drzavu da ima de da bude carinik... priznaj da si magistar ekonomije po struci!
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #1061

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Marcelin kaže: Pogledaj poruku
    I ko je rekao da doticna gospoda imaju veze sa Vojvodinom...ja sam samo rekao da cu zbog takvih da glasam (ukoliko nekad dodje do referenduma) za samostalnost.... Priznajte vec jednom da u Srbiji ima rasizma,fasizma komunizma ... i pocnite da se borite protiv toga.....
    TOLERANCIJA,MUDROST I UMERENOST JE ONO STO NAM TREBA

    i kako mislis da nas je malo,pogledaj samo na ovom forumu 39,42 % je glasalo za a 45,22 protiv...zar je to malo?i da se razumemo ja nisam neki zakleti secesionista i ne bavim se politikom...cudi me da sam uopste i krenuo u ovakvu imbecilnu raspravu.....
    dakle moje je skromno misljenje da bi Vojvodini bilo bolje bez Srbije i ja bih tu ideju podrzao ako bude doslo do toga.....
    i zbog toga sam ja ustasa i madjarski extremista?
    Eh, da u ovoj Srbiji postoje zakoni, adekvatni, bili bi vi manji od makovog zrna.
    Mnogo buke, ni oko cega.
    U svakoj zemlji ima rasizma, i uglavnom je ocit kod pojedinaca i busadjija, ne vidim zasto bi Srbija bila izuzetak,dok je sveta uvek ce biti i takvih pojedinaca,
    ciji je postotak i vise nega zanemarljiv, to su uglavnom ona grupica galamdzija i busadzija, koji nemaju ispunjen zivot.
    Tolerancije, mudrosti i umerenosti ima u svakom normalnom coveku i hvala bogu dok je tako!
    Mislim da vas je malo, veoma malo, sacica jada i cemera,po cemu si gledao parametre?
    Po ovoj temi?
    I nije ti neko merilo, oslusni malo narod oko sebe, mozda ces se razbuditi.
    Dosta mi je vas koji bi seckali zemlju zato sto ste ustali na levu nogu ili mislite da ste bogom dani za to.
    Vidis moji preci su se naselili u sadasnju Vojvodinu pre vise od trista godina,
    gradili je, moj cukundeda je ostavio zivot i krv za nju, pradedu su mi ubile ustase ni grob mu se ne zna za vreme vladavine NDH i sad stizu neki novi separatisti koji bi da ponavljaju scenario?
    Vidim da jedan po jedan smisljeno upadate ko padobranci to je ono sto ja vidim,piskarate gluposti za koje nemate argumente,duvate uz vetar, zagovarate svoje stavove koji nemaju veze sa mozgom ...
    Ajd' ti prijatelji potrazi posao, mozda sutra ustanes na desnu nogu, pa te mastarije zaobidju, a svaki obrazovan covek sa nekoliko fakulteta, zna kodekse lepog ponasanja, pa takodje i zna zasto forum sluzi,pozdravi druga Felixa i obnovi gradivo koje ti je promaklo dok si preletao sa jednog fakulteta na drugi.

    Poruku je izmenio bellissima, 23.04.2009 u 23:07

  12. #1062

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Do sada su se svi odcepili od nas pa i Srbi iz Bosne svojevremeno ...
    zasto ne bismo i mi ako vecina odluci ?
    I sto bi mi neko nametao misljenje da sam ja Srbin koji treba da robuje Beogradu ?
    Ja sam Vojvodjanin i glasam za Vojvodinu kao republiku u sastavu savezne Srnije ...
    Nase pare u nasoj republici , nasi vojnici u nasoj republici nase pravo na zivot u nasoj republici
    sve nase na nasem
    Ko je za jednu voznjicu

  13. #1063

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Marcelin kaže: Pogledaj poruku
    Lepa moja..... koji vi?ja sam ti rekao da nisam secesionista...samo bih u slucaju da dodje do toga da se bira glasao ZA.
    Recenicom ''eh da u Srbiji postoji zakon" si rekla mnogo toga sto ide u prilog mom opredeljenju...

    da li si bila nekad u inostranstvu?da li si videla kako se zivi u svetu?da li si bila nekad u Sloveniji recimo?Ja sam bio kao klinac prvi put na ekskurziji...... zapanjila me je ta cistoca ulica Ljubljane i kultura tog naroda..... Pogledaj ulice Beograda i kulturu naseg naroda... na zalost ti ne mozes da uporedis sa boljim posto nigde nisi bila i nisi videla bolje...kao i tvoj prijatelj klerofasista koji verovatno pije pivo i ide na fudbalske utakmice.......
    kakve argumente zelis da ti dam?ja samo zelim bolji zivot za svoju decu.....
    Recenicom eh da u Srbiji postoji zakon, sam mislila na osobe poput tebe, koji svesno rasparcavaju ovu jadnu drzavu, da postoji adekvatan zakon, ne biste smeli je na sva zvona parcati,vec bi za svaku izgovorenu rec odgovarali.
    Nemas prava nikog da vredjas, ovo je forum gde se iznose svoja misljenja, ako ne mozes da obuzdas strasti, nemoj da vredjas, ako se neko ne slaze sa tobom ne mora da znaci da je klerofasista, eto i ti i ja se ne slazemo pa ti ja ne lepim etikete,stvar kucnog vaspitanja i nesto obrazovanja

    Zivela sam u inostranstvu i videla i osetila na svojoj kozi sve, mislis da su bolji od nas?Da imaju vise kulture?
    Neeee!Nama je uvek tudje , lepse i sladje, sretala sam i cistunce i prljavce, nije to merilo.Bila sam u Sloveniji,prolazila kroz nju milion puta,jeste slazem se sa tobom izuzetno uredna drzava,cak su im i zebre na ulicama uvek sveze prefarbane, uredni su i tu nema dileme,ali mislis da je njima bolje?
    Nije im bolje.Mnogi nasi su trcali uSloveniju da rade, para ih privukla, ali se jos brze vracali, zato sto smo razliciti mentaliteti.
    Mislis ako se Vojvodina otcepi, da cemo biti na nivou Slovenaca?
    Jesu uredni, jesu i kulturni (na prvi pogled i dok ih malo bolje ne upoznas),ali to se ni u toj tvojoj zamisljenoj Vojvodini nece desiti.
    Iz prostog razloga sto neke ljude nikad ne mozes da promenis,nas mentalitet je specifican, mi cemo se i dalje ponasati isto bila ovo Srbija, Vojvodina ili Svedska, ti prvi ne postujes drzavu, time sto jasno potenciras otcepljenje pokrajine, a zelis da zivis ko u Sloveniji.
    Cik da vidim sta bi se desilo da u Sloveniji, ovako potenciras separatizam ili recimo u nekoj drugoj stranoj zemlji, gde je demokratija na vlasti, ne bi se dobro proveo.
    Videla sam to tvoje bolje i zivela u tom tvom boljem i rekla ne hvala,
    meni je moje obrazovanje otvorilo vrata ka dobrom poslu, a ne stranacka pripadnost, samo moja glava i ono sto ima u njoj.I ja sam zadovoljna ovakvom Srbijom, ma koliko je vi pljuvali.
    Zasto onda uopste i zivis ovde?
    Ne svidja ti se, mislis da ima bolje?
    Idu u beli svet, pa isprobaj to bolje.
    Bolji zivot za tvoju decu?
    Ne gradis im put za njega sa ovakvim stavovima, ucis ih na prvim koracima pogresno i boris se za nesto zbog cega ce ti jednog dana zameriti.
    Ako su ti ovo jedini argumenti mozes ih odmah baciti,da bi jedna drzava dostigla neki status kulture, moraju svi gradjani jednako ucestvovati i postovati zakon,
    onda mozemo pricati o nekoj kulturi.
    Kultura je ako vidis da ova jadna Srbija posrce,ucinis sve kako bi joj pomogao da ne padne, a ne da joj podmeces nogu ne bi li sto pre pala.

  14. #1064

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Marcelin kaže: Pogledaj poruku
    eto cak je i Canak kod nas na moto susretima pio vruceg piva pa seo na motor ..... ziva istina,video sam svojim ocima...mislim to kad je pio pivo....nije bilo `ladnog a vruce udara brze u glavu
    Eto ko nama zeli dobro i kakva bi nam Vojvodina bila kad bi ste se dokopali vlasti, kultura na nivou i lep primer za nove generacije

  15. #1065

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    On zeli ciste ulice... pa zato treba podeliti Srbiju na razne drzave.
    On zeli bolji zivot za svoju decu, pa zato treba podeliti Srbiju na razne drzave.
    Kakva divna logika... Nemci, Francuzi, Spanci, Poljaci, Danci... to ne zele. Zato i nemaju ciste ulice i dobar standard, zato sto nisu podelili svoju drzavu na sest drzava.
    A Makedoniju zovu Juzna Svedska otkako se otcepila, sve je reseno i savrseno...

    Cista demagogija, tako je cika Hitler ponudio resenje za nemacke ekonomske probleme - unistenje nizih rasa. Jako poznata pojava, prodavanje muda za bubrege. Jel zivite lose? Jel su vam ulice prljave? E pa onda treba da uradite ono sto vam ja kazem...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 71 od 87 PrvaPrva ... 2161697071727381 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •