State of VOJVODINA ? - Strana 74

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 74 od 87 PrvaPrva ... 2464727374757684 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,096 do 1,110 od ukupno 1300
  1. #1096

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    VOJVODINA je malo kasnije usla u sastav srbije ali su srbi ubedljiva vecina. NASA JE LIVADA. I to plodna i ravna i bogata.Trebaje uvazavati a ne pljackati i ponizavati da ne bi otisla. a nezadovoljsvo raste. Veruj mi.
    Незадовољство расте? Шта је било, чланови твог месног одбора ЛСВ/ЛДП су већ спремни да се дигну на оружје? А пратиће их милиони? И велиш, да ти верујемо?



    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Isuse, odakle ovolika kratkovidost i želja za cepanjem do kućnog praga kada je i najvećem laiku jasno da se svet ukrupnjava i teži liberalizaciji granica ?
    Па све велике европске земље на које хоћемо да се угледамо су се поцепале да би напредовале. Или нису?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Rekao sam da se srbi iz vojvodine i srbi iz srbije razlikuju po kulturi. tradiciji. mentalitetu. obicajima ..Sto je TACNO. mislim stvarno.. Evo primera. U srbiji je obicaj da se pored groba pravi daca. jede se , pije...Obicaj da se najezis, a u VOJVODINI ne.
    Господин Сапмурат је послао одличан линк, дакле типичан "малограђански фашизам", и теорије како су Војвођани у односу на остале Србијанце други свет, Беч и Африка... култура, традиција, менталитет, обичаји... чувена "ми смо надљуди, они су подљуди". Како се ти само фино згражаваш над некултуром и дивљаштвом примитивних обичаја.

    Прво, било би занимљиво видети колико у Војводини живи људи чији потомци су дошли у последњих 60ак година, јер је мени скроз нелогично да се лик пореклом из Ниша из Оџака тако цивилизацијски разликује од Нишлије који је још у Нишу.

    Друго, какав си ти Војвођан кад не знаш да је даћа и војвођански обичај, уствари и старословенски, пуно старији и шири од Врања. Али ето, битно је извадити неки обичај, приписати га одређеној групи, па се онда згражавати како су дивљи. А ми смо пак сви фини и културни, а они су пак левантински пагани...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #1097

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    7Otisao si bas daleko. Pises ono sto nisam rekao. Udaras etikete. Vidi se da si iskusan forumas. A sta je daca objasni svom istomisljeniku luctoru posto on ne zna. Naravno da je i vojvodjanski obicaj ali se ne odrzava pored groba vec na malo prikladnijem mestu. Priznaces da je pored groba malo morbidno. Naravno da neces. Ti gledas samo pravo.

  3. #1098

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    7otisao si bas daleko. Pises ono sto nisam rekao. Udaras etikete. Vidi se da si iskusan forumas. A sta je daca objasni svom istomisljeniku luctoru posto on ne zna. Naravno da je i vojvodjanski obicaj ali se ne odrzava pored groba vec na malo prikladnijem mestu. Priznaces da je pored groba malo morbidno. Naravno da neces. Ti gledas samo pravo.
    Наравно да није нимало морбидно, све док те нико не тера да то радиш. То је нечија традиција и веровање, чији корени су дуги хиљадама година. То је нечији однос према мртвима, према прецима, према животу и смрти. Ко си ти да се мешаш у то? И зашто помињеш, да покажеш да су они дивљи а ти редовно плаћаш заједничку струју?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #1099

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Наравно да није нимало морбидно, све док те нико не тера да то радиш. То је нечија традиција и веровање, чији корени су дуги хиљадама година. То је нечији однос према мртвима, према прецима, према животу и смрти. Ко си ти да се мешаш у то? И зашто помињеш, да покажеш да су они дивљи а ти редовно плаћаш заједничку струју?
    Hvala ti sto si mi to tako lepo, plasticno i pateticno objasnio. Nisam ni sumnjao.

  5. #1100

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    hvala ti sto si mi to tako lepo, plasticno i pateticno objasnio. Nisam ni sumnjao.
    Члан 11 ЛДП приручника: што пре скрени расправу у лично препуцавање како би је обесмислио и онемогућио саговорника да изнесе ставове који нам се не свиђају.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #1101

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    A sta je daca objasni svom istomisljeniku luctoru posto on ne zna. Naravno da je i vojvodjanski obicaj ali se ne odrzava pored groba vec na malo prikladnijem mestu. Priznaces da je pored groba malo morbidno. Naravno da neces. Ti gledas samo pravo.
    А на основу чега си закључио да ја не знам шта је даћа?То што сам рекао "некаква даћа" или то што сам рекао да мислим да и Румуни имају исти погребни обичај (и притом мислим на обичај,не на Румунски аутомобил или Римску провинцију сличног назива)?

    Али чак и да предпоставимо да ја немам појма шта је дача,да ли то значи да сам промашио оно што сам написао о дуплим стандардима и лицемерју особе која заступа толеранцију различитости,а истовремено етикетира обичаје својих сународника из других крајева као морбидне?
    Ја овде ипак мислим да је "морбидност" то што се ради о Србима,а не "културним" Еуропљанима.

    Али ево да видимо стари Аустријски обичај,који постоји и у другим Алпским земљама,где светог Николу (који игра улогу сличну Деда Мразу) прате разна демонска створења:

    Companions of Saint Nicholas - Wikipedia, the free encyclopedia

    Мени је ово прилично морбидно:













    Да Срби ван Војводине "Божић Бату" удруже са демонима,сигурно би их оптужио за обожавање ђавола,уз коментар "то код нас у Војводини нема" слично фазону коју домаћице изговарају када покушавају да избегну одговорност:"тога нема у мојој породици".

    Али пошто овај "морбидни" обичај практикују аријевци са запада и Европске утопије онда је то "kunst und kultur".
    Не дај боже да неко једе поред гроба,иако су исти обичај практиковали стари Римљани.

    П.С

    Наравно,нашао си да се држиш даће,јер у ствари немаш ниједан смислен аргумент подржан здравим разумом у прилог својим паролама,па цепидлачиш око термина и значења обичаја.
    Уосталом и у Хрватској имају стари народни обичај "пљујмо све што је Српско",који ми се чини веома морбидан и садистички,али изгледа да због глобализације тај обичај постаје популаран и међу самим Србима.
    Poruku je izmenio Luctor, 29.05.2009 u 11:39

  7. #1102

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    П.С

    Наравно,нашао си да се држиш даће,јер у ствари немаш ниједан смислен аргумент подржан здравим разумом у прилог својим паролама,па цепидлачиш око термина и значења обичаја.
    Уосталом и у Хрватској имају стари народни обичај "пљујмо све што је Српско",који ми се чини веома морбидан и садистички,али изгледа да због глобализације тај обичај постаје популаран и међу самим Србима.[/QUOTE]

    ne razumem zasto toliko mrznje u tvojim recima mislis da smo mi srbi bolji uz to tebi je to smesno zbog takvih stavova je tolika omladina izginula za sta zbog cega ali slusaj kad odes u vc pogledaj se u ogledalo i shvatices mozda da smo svi isti

  8. #1103

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat dragtrif kaže: Pogledaj poruku

    ne razumem zasto toliko mrznje u tvojim recima mislis da smo mi srbi bolji uz to tebi je to smesno zbog takvih stavova je tolika omladina izginula za sta zbog cega ali slusaj kad odes u vc pogledaj se u ogledalo i shvatices mozda da smo svi isti
    svi isto izgledamopochinju novi ratovi klonova
    chudno da ti za obzirom na avatar koji imas spominjes pogibiju srpske omladine

  9. #1104

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Али ево да видимо стари Аустријски обичај,који постоји и у другим Алпским земљама,где светог Николу (који игра улогу сличну Деда Мразу) прате разна демонска створења:

    Од овога може да се рикне... краљу
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #1105

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Luctore, upotrebio si rec NEKAKVA daca. Pokazao si koliko postujes srpstvo. srpsku tradiciju i obicaje. Takvi ste vi satro patriote. Vikom .drekom. busanjem u prsa a ovde tekstovima ala rat i mir. kartama. mapama. citatima pokusavate da zasenite nekoga. Mene nisi. I mozes napisati jos toliko. crtati mape sve to pobija samo jedna rec.NEKAKVA. Zar je daca, stari srpski obicaj NEKAKVA.Napravio si gresku. Upao u zamku. Ostalo zapisano u stenogramu. Jedna rec menja sve, sto bi rekao Cane PARTIBREJKERS. Ako znas ko je to.

  11. #1106

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat dragtrif kaže: Pogledaj poruku

    ne razumem zasto toliko mrznje u tvojim recima



    Citat dragtrif kaže: Pogledaj poruku
    mislis da smo mi srbi bolji
    Где сам то ја тврдио?


    Citat dragtrif kaže: Pogledaj poruku
    zbog takvih stavova je tolika omladina izginula za sta zbog cega
    Због става да су Срби и Срби из Војводине исти народ је гинула омладина?

    Citat dragtrif kaže: Pogledaj poruku
    ali slusaj kad odes u vc pogledaj se u ogledalo i shvatices mozda da smo svi isti
    Бојим се да си потпуно побркао постове,и да си ме помешао са другом особом (против које полемишем):

    Citat bigrancer kaže:
    Rekao sam da se srbi iz vojvodine i srbi iz srbije razlikuju po kulturi. tradiciji. mentalitetu. obicajima ..Sto je TACNO. mislim stvarno..
    Као да се играмо глувих телефона...


    П.С

    Citat bigrancer kaže:
    Luctore, upotrebio si rec NEKAKVA daca.
    Јаоооо,употребио сам реч "некаква",пропаде ми све што сам писао и сви аргументи због те речи.Идем сад да се убијем....
    Као што сам већ пре рекао:

    Citat Luctor kaže:
    Наравно,нашао си да се држиш даће,јер у ствари немаш ниједан смислен аргумент подржан здравим разумом у прилог својим паролама,па цепидлачиш око термина и значења обичаја.
    Такође треба приметити да већ неколико твојих задњих постова нема благе везе са главном темом,нити пружаш било какве аргументе у одбрану својих парола са којима си почео свој дебакл на овој теми.
    Poruku je izmenio Luctor, 29.05.2009 u 19:19

  12. #1107

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Itekako Vojvodina treba da bude drzava.

    Meni samo nije jasno dokle cemo mi vojvodjani da budemo tlaceni. Izrabljivao nas sloba, a od 2000 do 2010 je unistavanje i ponizavanje isto. Unistene su fabrike ljudi moji, industrija, sve po istom principu!!! Zaj`bava nas vlast dinkic, velja, palma...bas njih briga sto je vojvodina krava muzara. To im i odgovara. Ovo sa NIP-om je pokazalo da vlast srbijanska nastavlja da neferma vojvodinu. Od 395 projekata koji će biti finansirani sredstvima NIP-a, svega 13 iz Vojvodine, što čini tri procenta od ukupno odobrenih projekata.

    Ja sam iz Srema. I da mogu sad da uticem da se raspise referendum, oma bih glasao za Vojvodinu i njenu drzavnost, Lepo sve da se vrati sto se pokralo. Vojvodini vratiti puteve, železnicu, elektrosisteme...

    Kad je vojvodina imala svoj ustav, iz srema, Sremske Mitrovice je u industrijsku zonu islo 50 autobusa a sada ide deset biciklova. Pu...sunce im....!!!

    Unistili su industrijske gigante:

    Matroz- prerada drveta i proizvodnja hartije
    Mitros- industrijska klanica i fabrika kozervi
    Secerana-fabrika secera
    MIV-mitrovacka industrija ventila
    Zitopromet-proizvodnja hleba i peciva
    Proleter-gradjevinsko preduzece
    INstaler-postavljanje instalacija u gradjevinarstvu
    Provamin-proizvodnja stocne hrane
    Mitrosper, Mitrotrans, mitrosrem, Dijana, Sirmodex, Vranjas, Farma..........!!!

    Sada i unistavaju sam temelj kuce seljake ( njive, stoka) a prvo su sjebali spoljasnju i unutrasnju trgovinu, pa industriju...da poludis.

    I zabole me vise da slusam laprdanja, lepo da se raspise referendum da ja zaokruzim da Vojvodina bude drzava,
    http://bjo.bmj.com/content/92/11/1439.full.pdf http://www.astrovojvodina.com/simbol.htm http://www.carskapalata.rs/carskapalata.html

  13. #1108

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ja bih voleo da pobornici teze "Srbija muze Vojvodinu" iznesu neke konkretne podatke u prilog toj tezi.

    Ja čak mislim da je Vojvodina momentalno najpovlašćeniji deo Srbije ako se izuzme Beograd kao centrala. Dakle, posle Beograda, građani u Vojvodini uživaju najviše beneficija u odnosu na ostale građane Srbije.

    Dakle sa izuzetkom Beograda:
    -većina investicija u Srbiji završava u Vojvodini. Ovo se može lako proveriti u našem zavodu za statistiku za nekoliko godina unazad: REPUBLICKI ZAVOD ZA STATISTIKU - Republike Srbije
    -najveći broj nerazvijenih opština u državi se nalazi izvan Vojvodine, u Vojvodini je trenutno samo jedna, a po porastu visine dohodka gradovi i opštine u Vojvodini su u vrhu: Ekonomija : Novi Sad kao sedam Preševa : POLITIKA kome članak iz Politike nije relevantan, može podatke potražiti i na prvom linku. Ako Srbija izrabljuje pokrajinu, kako je moguće da jug Srbije godinama ostaje kompaktno siromašno područje, a sever sa Beogradom biva sve razvijenije?
    -ako izuzmemo Kosovo i Metohiju, građani Vojvodine jedini pored građana Beograda imaju određeni stepen autonomije i regionalnog organizovanja. Jedino u Vojvodini postoji srednji stepen vlasti, što je itekako privilegija.
    -pokrajina ima ustavom zagarantovan procenat sredstava budžeta Srbije koji se troši u Vojvodini. Prema ustavu taj procenat bi trebao da bude 7% što je često predmet kritike, mada već zadnja izdvajanja su bila preko 8% ne računajući institucije u pokrajini koje finansira država. Pokrajina ima svoj investicioni plan i novac iz tog investicionog plana se troši isključivo na teritoriji pokrajine. Iz republičkog investicionog plana je određeno sredstava koliko je određeno, dakle projekti se u pokrajini finansiraju iz dva investiciona plana, dok se u ostatku zemlje finansiraju iz republičkog i ni jednog više. Republika je odobrila sredstva za 3% projekata u pokrajini, ali ako se ne računa 4 milijarde dinara koji će biti uloženi u koridor X u Vojvodini. Već napomenuh da je Vojvodina najrazvijeniji deo države, a shodno težnjama za ravnomernim regionalnim razvojom u državi ne može se očekivati da većina sredstava ponovo završava u razvijenijim delovima države umesto u onim manje razvijenim.
    -seldeće, po Zakonu o privatizaciji pri prodaji privrednih subjekata sa teritorije Vojvodine 50 odsto od ukupne sume odlazi u pokrajnski budžet, pet odsto u budžet lokalne samouprave i 45 odsto u republički budžet. U ostatku Srbije, samo 5% se vraća lokalnim samoupravama i to je to. Da ne govorim o tome da je prilikom privatizacije NIS zakon prekršen i pokrajini je dodeljeno 90% umesto zakonskih 50% sredstava od privatizacije. Izrabljivanje na delu, nema šta.
    -fabrike, industrija i cela privreda je uništena u čitavoj državi a ne samo u Vojvodini. Tome je doprinela i "elita" iz pokrajine ne samo moćnici koji sede u Beogradu i kupuju političare, a dešavanja iz bliže prošlosti ne moram da spominjem i da objašnjavam kako su uticali na privredu. Milošević jeste mnogo toga loše uradio svom narodu, ali da je kriv za propast privrede i industrije nešto se i ne bih kladio. Nakon sankcija je Jugoslavija beležila privredni rast sve do bombardovanja '99. a uticaj bombardovanja, razaranja i još jednog rata na privredu ne treba posebno objašnjavati.
    -Da Srbija nikada nije "muzla Vojvodinu" je dokazao i dr Boško Mijatović koji je u par tekstova pokazao da je pokrajina imala veći privredni rast dok je bila u ustavnom poretku Srbije, nego u vreme kada je imala svoj ustav. Tako da su priče o kravi muzari najobičnije floskule i parole bez ozbiljnog utemeljenja, bazirane na iskrivljenim podacima kojima se LSV razmahuje i koje sledbenici te politike prihvataju nekritički i krajnje ostrašćeno.

    Iskreno i ja bih voleo da se neko nađe pa da raspiše kakav referendum o odvajanju Vojvodine pa kada neki budu odgovarali za teško krivično delo protiv ustavnog uređenja bezbednosti Srbije

    Za zastupnike teze o "kravi muzari" - http://www.clds.rs/dokumenti/Vojvodina.pdf




  14. #1109

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Da ne govorim o tome da je prilikom privatizacije NIS zakon prekršen i pokrajini je dodeljeno 90% umesto zakonskih 50% sredstava od privatizacije. Izrabljivanje na delu, nema šta.


    Vojvodjanski naftagas cini 90% NIS-a. U Vojvodjanski naftagas su ulagali i AP Vojvodina i generacije njenih građana i građanki....ali ne bih se ja zamarao objasnjavanjem. 1992 je vojvodini oteta imovina, izmedjuostalog naftagas koji je dinkic ( vlast iz srbije ) utopio rusima.

    A prema "seseljevom zakonu" zakonu iz 1995 vojvodjanskim opstinama je oteta imovina, i stavljena u vlasnistvo republike Srbije.

    A procitaj sta sam napisao za polazak autobusa u industrijsku zonu, sve je to privatizacija pod okriljem Republike Srbije.

    Samo da dodje referendum...dosta bre maltretiranja....
    http://bjo.bmj.com/content/92/11/1439.full.pdf http://www.astrovojvodina.com/simbol.htm http://www.carskapalata.rs/carskapalata.html

  15. #1110

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat nelesko kaže: Pogledaj poruku
    Vojvodjanski naftagas cini 90% NIS-a. U Vojvodjanski naftagas su ulagali i AP Vojvodina i generacije njenih građana i građanki....ali ne bih se ja zamarao objasnjavanjem. 1992 je vojvodini oteta imovina, izmedjuostalog naftagas koji je dinkic ( vlast iz srbije ) utopio rusima.
    U Naftagas nisu ulagali samo građani iz Vojvodine. Kada i gde je Naftagas osnovan? Hoćeš mi reći da je '49. Naftagas osnovala pokrajina? Da su se rafinerije '68. gradile isključivo novcem iz pokrajine? Vojvodini oteta imovina moram priznati da je malo smešna argumentacija... ako vojvođanski naftagas čini 90% NIS onda 90% sredstava od privatizacije treba da ostane u pokrajini. Nema veze što je zakonski drugačije određeno, nego, da li to znači da 60% tih sredstava treba da ostane u Banatu gde se nalazi većina Naftagasa ili u Metals banci u Novom Sadu gde je trenutno taj novac? I šta sutra ako dođe do privatizacije EPS-a hoćemo li 90% sredstava ostaviti u regionima gde je većinska proizvodnja el struje ili?


    A procitaj sta sam napisao za polazak autobusa u industrijsku zonu, sve je to privatizacija pod okriljem Republike Srbije.
    Meni broj polazaka autobusa, za neku industrijsku zoni ne znači ništa. I u Pančevu je broj linija, a ne broj polazaka sutobusa za industrijsku zonu smanjen pa to ne pripisujem nekakvoj pljački već realim okolnostima. Već sam napisao da je do stagnacije došlo još nakon '74. a ne sa dolaskom Miloševića, Koštunice ili nekog trećeg. Ja znam da je nekima teško da shvate da je sa odlaskom Broza Jugoslavija prestala da ima značaj koji je imala u vreme hladnog rata, da sa padom berlinskog zida više nismo bili dvostruki igrač koji je koristio svoj položaj tampona između dva bloka pa jeftino kupovao na istoku i skupo prodavao na zapadu i obrnuto. Kriza je došla još davno pre '89. samo treba kliknuti na poslednji link koji sam ostavio i pročitati.

    Samo da dodje referendum...dosta bre maltretiranja....
    I odmah ćemo postati Švajcarska Ne, iskreno i ja jadva čekam da vidim toga ko će da ga raspiše



Strana 74 od 87 PrvaPrva ... 2464727374757684 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 09:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 08:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 11:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 19:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •