State of VOJVODINA ? - Strana 76

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 76 od 87 PrvaPrva ... 2666747576777886 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,126 do 1,140 od ukupno 1300
  1. #1126

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat sa juga kaže: Pogledaj poruku
    Vojvodina ne može nikako biti kao Bavarska iz prostog razloga što je Srbija mala zemlja i svako malo neko joj prijeti oduzimanjem teritorije. Njemačkoj niko ne smije prijetiti. Vojvodina ne može imati isti status kao Bavarska jer bi to vodilo separaciji. Srbija je trenutno slaba država. Da je Srbija ekonomski jača pitanje Vojvodine nikada ne bi došlo na red. Bilo bi besmisleno a pitanje je da li bi Ameri i Kosovu u tom slučaju poklonili nezavisnost.
    Problem u gorenapisanom je ,sto u toj svojoj slabosti, drzava SVE TERETE prebacuje na svoje gradjane, a sa posebnim zadovoljstvom na gradjane Vojvodine,a sa jos posebnijim zadovoljstvom u zadnjih 20 godina, na one gradjane, koji su bili protiv ratova, ubijanja, ili su politicki ili etnicki "nepodobni".

    FER bi bilo, da cela drzava lepo prizna sve greske, svoju nesposobnost zadnjih 20 godina,(sa povremenim kratkotrajnim ili pojedinacnim izuzecima), proglasi se krivom, proglasi bankrot, obaveze se za odstetu gradjanima koje je ostetila, podnese ostavku, i ponudi se na upravu nezavisnoj upravi.

    OVO zadnjih 20 god. je divlji zapad.

    A ovako,kada se prema gradjanima ponasa kao prema robovima, prorodno je da gradjani traze slobodu, ili bar drugog gospodara, koji ce se prema njima odnositi sa vise ljudskosti.

  2. #1127

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Немојте ви који добијате по 2,5% ?
    Mislis iz onog NIP a ?
    Manje je.
    1.9 posto..za Vojvodinu.
    Prava mera jer bas toliko treba.

    А како је наплатио ову своју анализу, у кунама или форинтама?
    Hm .. ..strani placenik /?
    Stara fora.
    U dinarima i evrima sigurno nije.
    Oni su u BG u.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  3. #1128

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Mislis iz onog NIP a ?
    Manje je.
    1.9 posto..za Vojvodinu.
    Prava mera jer bas toliko treba.
    Hajde uračunaj i novac iz pokrajinskog fonda za razvoj pa nam reci kolika je cifra

    U dinarima i evrima sigurno nije.
    Oni su u BG u.
    Gde su pare od NIS-a? Ko je to pojeo?



  4. #1129

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Hajde uračunaj i novac iz pokrajinskog fonda za razvoj pa nam reci kolika je cifra


    ?

    Kazem ..cifra je taman onolika koliko treba.
    Jer oni najbolje znaju koliko kome treba.
    Pogledaj cifre Bruto nacionalnog dohotka , cifre prosecnih plata , cifre transfera koji se daju opstinama , cifre propallh firmi , cifre propale poljoprivrede , cifre prodatog zemljista ,
    cifre cena u BG i Vojvodini , cifre mostova koji se grade u BG, cifre ovog monumentalnog naucnog
    megalomanskog centra u BG u , cifre poreza koji odlazi u jednu kasu , cifre opstinskog obradivog zemljista koje se daje u zakup a odlazi u istu kasu , cifre agencija , direkcija , kancelarija u Bg u
    cifre zapustenih puteva , cifre pljackaskih privatizacija , cifre idiotskpg rasipanja novca na gluposti . , cifre za Milorada , cifre za satelit , cifre za najveci broj poslanika u Evropi , cifre za najveci broj ministarstava u Evropi , cifre za gradjenje grandioznih krstova , cifre za gradjenje desetine crkava ......i tako dalje .....

    Ko to placa ?

    Ko raspolaze tim novcem.
    Domacinsko poslovanje ?
    Ko je za to kriv /?


    Gde su pare od NIS-a? Ko je to pojeo?
    Cijeg NISa ?
    Ko je izgradio NIS ?
    I ko ga je preuzeo onim Seseljovim zakonom jednim potezom pera ?
    I ko ga je poklonio braci Rusima za saku rubalja a zarad ruske podrske.
    I plus se odrekao i rente od nalazista nafte i gasa.
    I pristao na posrednika u prodaji gasa.
    I sve u razmeri 51 - 49.
    A onaj Juzni tok ....daleka buducnost ...naucno - fantasticna.

    Je li to domacinsko poslovanje.
    i ko je tu domacin ?
    I kakav ?

    Osecamo posledice tog domacinskog poslovanja a ako to ne vidis i ne zelis da vidis
    ne vredi o tome ni govoriti..

    Odoh da vidim da li mi je produzena licna karta jer se jako dugo ceka na odobrenje.
    Verovatno zato sto se salje u Bg.
    To je ta centralizacija.
    A bazen u mojoj opstini je u planu za izgradnju 2o godina ali nema sredstava.
    A bas me cudi.
    Opstina ima 3000 hektara zemlje koja se daje u zakup.po ceni od 100 do 200 evra po hektaru..
    Pa izracunaj koliko je to ?
    Verovatno je problem sto sva lova ide za BG a onda se uradi transfer pa dobije opstina nekoliko procenata..
    Onoliko koliko joj treba.
    Da kupi korito.
    A bazen ce biti za mozda 20 godina.
    Kada se zemlja decentralizuje.
    A miozda i nece .
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  5. #1130

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ja sam te pitao koliko iznosi kada se na taj procenat iz NIP-a koji je odvojen za pokrajinu dodaju i sredstva iz pokrajinskog fonda? Ostatak Srbije nema sopstveni fond kao Vojvodina i dobija samo sredstva iz NIP-a i sad se dežurni demagozi našli pozani da prokomentarišu kako je Vojvodina dobila mali procenat iz NIP-a bez reči da pokrajina već ima sopstveni fond

    Drugo nisam pitao za koliko je novca prodat NIS, već šta je sa novcem koji je prebačen u Metals banku. Bila je priča o nekakvim megalomanskim projektima po pokrajini od tog novca pa ono ništa na kraju, pa čisto pitam onako.

    Ko je izgradio NIS, izgrađen je kreditom kojim se zadužila ondašnja SFRJ. Taj kredit su finansirali svi građani tadašnje države, kao i još mnogo fabrika izgrađenih po Vojvodini i pre i posle dobijanja statusa koji je pokrajina imala do formiranja SRJ.

    Tako da mene stvarno zanima šta je sa novcem od NIS-a jer Banat u kome se nalazi većina tog NIS-a nije video ni cvonjka.



  6. #1131

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Mislis iz onog NIP a ?
    Manje je.
    1.9 posto..za Vojvodinu.
    Prava mera jer bas toliko treba.
    Kako te lepo Turkmen uhvatio u laži - Vojvodina ima svoj NIP.
    Isto kao ona priča o tome da Vojvodina dobija samo 7% iz budžeta, a prećutkuje se sve ono iz budžeta što ide u Vojvodinu mimo pokrajinskog budžeta.
    Kostreš naravno ima rešenje za to - dajte još para i vlasti debelom deda mrazu na sankama.

    Hm .. ..strani placenik /?
    Stara fora.
    O da. Isti oni fondovi koji finansiraju edukativne turneje bivših Otporaša po Ukrajinama, Gruzijama i Egiptima silne pare daju kojekakvim "NVO" u Srbiji. Slučajno?


    U dinarima i evrima sigurno nije.
    Oni su u BG u.
    A mnogo bi mi draže bilo da su kod debelog Čanka u Lipovom gaju.
    Kad je vlast loša, menja se vlast.
    Ne uništava se država. Loša vlast je samo izgovor istim onima koji žale što su propustili priliku koju je Tuđman iskoristio.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #1132

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ovo je dno dna, i hvala Bogu da je LSV regovala.

    Novi Sad, 22. februar - Liga socijaldemokrata Vojvodine upozorava na pojavu da se crtanjem raznih mapa u nacionalističkim predlozima regionalizacije Srbije, brutalno prekraja teritorija AP Vojvodine.

    Podsećamo sve koji su zaboravili, ili bi želeli da se to zaboravi, da je Vojvodina autonomna pokrajina.

    U Vojvodini se i pre punu deceniju, o regionalizaciji Srbije govorilo odgovorno, naučno utemeljeno i sa vizijom kako treba novim ustavom urediti teritorijalno uređenje Srbije. Jer igranje teritorijalnim mapama regija nije ni naivno, ni slučajno, ni bezopasno.

    Zato poručujemo svima koji bi da se tako igraju, da Vojvodinu u tom pogledu ostave po strani. A, pogotovo oni čije su ideje juče objavljene na naslovnoj strani Politike sa mapom kojom su Autonomnoj pokrajini Vojvodini oduzeti Vršac, Pančevo, Ruma, Stara Pazova i Inđija.

    AP Vojvodina ima svoju istoriju, tradiciju, teritoriju, politički subjektivitet, imovinu i svoj vojvođanski, identitet. Najzad, AP Vojvodina ima jasnu potvrdu u samom Ustavu Srbije. I upravo za očuvanje ustavne potvrde Vojvodine LSV će se zalagati kako u nacionalnim tako i u evropskim relacijama.

    Sličnih pokušaja je bilo i ranije, još od vlasti Slobodana Miloševića.
    Međutim, sada su ti pokušaji opasniji jer ih dugogodišnji centralisti prikrivaju i takozvanim ravnomernim razvojem.

    LSV nema nameru da o tome ćuti, a kamoli da to dopusti.

    Politički savet
    Lige socijaldemokrata Vojvodine

    U Kragujevcu je odrzan skup "Форум за националну стратегију крагујевачко-београдског Центра за националну стратегију (ЦЕНС) и Скупштина града Крагујевца, организовали су 15. фебруара скуп Децентрализација и регионализација Србије" kojim se pravi plan za odvajanje Rume, Panceva, Indjije, Vrsca, Stare Pazove od Vojvodine i pripajanje Beogradu. Takodje u samoj vladi srbije je izradjen projekat kojim se planiraju FUP-ovi tj funkcionalna urbana podrucja, a jedan od FUP-ova predvidja da BG zahvata maltene i Novi Sad. Sloba je mala maca za ove. Slobodan Milosevic sa Seseljom je ovo davno planirao. A kao sto vidite ne samo da imovina vojvodini nije vracena, vec je unistena a sada se projektuje monstruozni plan i ja vise ne znam sta da kazem. Taman pomislim da ne moze gore, kad ono...

    http://bjo.bmj.com/content/92/11/1439.full.pdf http://www.astrovojvodina.com/simbol.htm http://www.carskapalata.rs/carskapalata.html

  8. #1133

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    To je jedan od predloga regionalizacije Srbije, nije nikakav 'pakleni plan za razbijanje Vojvodine'. Mene LSV fascinira iz dana u dan, toliko su pljuvali i blatili taj ustav, govorili da je on u Vojvodini odbačen i pozivali ljude da ga bojkotuju, a sada se pozivaju na isti!

    Druga stvar, kada su crtali mape i mapice na kalendarima, igrali se sa pasošima Vojvodine i programima i programčićima 'Vojvodina republika' nisu mislili da je to opasno?

    To kako će se formirati nove regije ne zavisi samo od želja Nenada Čanka. Verovatno će se ići na politički konsenzus i najracionalnije rešenje sa ekonomskog aspekta. Ovde je nacrtano 13 regiona koji bi trebali da budu neki srednji stepen vlasti i ja čisto sumnjam da Srbija ima para da napravi ovako nešto. Ja bih lično prvi podržao formiranje manjih regija i prvih bih glasao za to da Vojvodina ne bude jedan politički region, već tri - Srem, Banat i Bačka jer se Novi Sad pokazao do sada kao mali Beograd. A vojvođanski identitet i mentalitet neće niko ni uzimati ni remetiti baš kao ni onaj u Šumadiji bez obzira na teritorije samoupravnih jedinica. Ova slika, je predlog jednog učesnika skupa (evo lepo piše) od njih 30 koliko ih je na skupu učestvovalo. A dežurni dušebrižnici su odmah požurili da celu priču okrenu na svoju vodenicu.



  9. #1134

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Kako ti lupetas za medalju, ti bi da se ukine vojvodina, mos misliti. I jos je nazivas politickim regionom Sanjaj, Ja sam lepo izneo sta rade tiranini i kakve mape prave za unistavanje vojvodine, pa ko moze da vidi nek vidi, ko ne moze to samo govori o njemu.
    http://bjo.bmj.com/content/92/11/1439.full.pdf http://www.astrovojvodina.com/simbol.htm http://www.carskapalata.rs/carskapalata.html

  10. #1135

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat nelesko kaže: Pogledaj poruku
    Kako ti lupetas za medalju
    Ovo je argument?

    , ti bi da se ukine vojvodina, mos misliti.
    Možeš misliti ja kažem da je mnogo bolji koncept manjih regiona a ti vidim imaš pregršt kontraargumenata koji me demantuju. Ne vidim zašto tri geografska regiona Vojvodine ne bi upravljali sami sobom, poenta je da se izvrši dekoncentracija vlasti zar ne?

    I jos je nazivas politickim regionom
    Da Vojvodina je kao region politički obnovljena '45. i do dan danas ima pravno-politički subjektivitet. Šta ti tu nije jasno?

    Sanjaj, Ja sam lepo izneo sta rade tiranini i kakve mape prave za unistavanje vojvodine, pa ko moze da vidi nek vidi, ko ne moze to samo govori o njemu.
    Ti si samo napravio jedan mali copy&paste onoga što su rekli prodavci magle koje slepo slušaš. Država se sprema da po prvi put uđe u proces decentralizacije i regionalizacije što će svakako dežurni politički dušebrižnici iskoristiti za građanje svoje politike od koje žive, između ostalih i LSV koji plaši narod ukidanjem Vojvodine. Pokrajina će najverovatnije ostati jedinstvena i centralizovana kako je i sada. Koncept manjih regiona kakav je npr u susednoj Hrvatskoj je mnogo bolji ali i mnogo skuplji što će najverovatnije biti presudno da on ne bude usvojen i primenjen u Srbiji. A ona mapa gore je kao što napisao predlog jednoga od trideset učesnika rasprave, uopšte ne mora da znači da će biti prihvaćen i implementiran.



  11. #1136

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Politicka Republika Srbija
    http://bjo.bmj.com/content/92/11/1439.full.pdf http://www.astrovojvodina.com/simbol.htm http://www.carskapalata.rs/carskapalata.html

  12. #1137

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat nelesko kaže: Pogledaj poruku
    Ovo je dno dna, i hvala Bogu da je LSV regovala.

    U Kragujevcu je odrzan skup "Форум за националну стратегију крагујевачко-београдског Центра за националну стратегију (ЦЕНС) и Скупштина града Крагујевца, организовали су 15. фебруара скуп Децентрализација и регионализација Србије" kojim se pravi plan za odvajanje Rume, Panceva, Indjije, Vrsca, Stare Pazove od Vojvodine i pripajanje Beogradu. Takodje u samoj vladi srbije je izradjen projekat kojim se planiraju FUP-ovi tj funkcionalna urbana podrucja, a jedan od FUP-ova predvidja da BG zahvata maltene i Novi Sad. Sloba je mala maca za ove. Slobodan Milosevic sa Seseljom je ovo davno planirao. A kao sto vidite ne samo da imovina vojvodini nije vracena, vec je unistena a sada se projektuje monstruozni plan i ja vise ne znam sta da kazem. Taman pomislim da ne moze gore, kad ono...

    Ovo je za umreti od smeha Čuj monstruozni plan
    Pa oni stalno pričaju di su naši novci, govore o tome da svako odlučuje o sebi, a sad kad neko pomene da Pančevo ili Srem odlučuju o sebi, drvlje i kamenje

    Jedina posledica dosadašnje autonomije su radna mesta u NS za Čankove guzičare koji nisu imali radni staž pre vlasti i to što žitelji Srema i Južnog Banata na lečenje umesto u BG moraju u NS... prava evropska decentralizacija...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #1138

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Prema planu politicke republike Beograd ( prostorni plan republike srbije 2020 ) se projektuje da u njegovom sastavu bude i Sremska Mitrovica. Ovi filozofanti na sastanku u KG su bili blazi Toliko je ocigledno da se za ovih zadnjih 20 godina vrsi genocid nad vojvodinom, posebno i od 2000-te. Nadam se da ce uskoro vojvodina biti republika, treba traziti zastitu od EU, USA. Valjda ce to Canak odraditi, inace smo na**bali. A dobro, slovenija, hrvatska, bosna, makedonija, crna gora, kosovo su uspeli da izadju iz kandzi tiranina, i mi cemo.
    http://bjo.bmj.com/content/92/11/1439.full.pdf http://www.astrovojvodina.com/simbol.htm http://www.carskapalata.rs/carskapalata.html

  14. #1139

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat nelesko kaže: Pogledaj poruku
    Prema planu politicke republike Beograd ( prostorni plan republike srbije 2020 ) se projektuje da u njegovom sastavu bude i Sremska Mitrovica. Ovi filozofanti na sastanku u KG su bili blazi :
    Da li ti uopšte znaš šta je prostorni plane republike i čemu on služi? Drugo, da li uopšte znaš razliku između regiona i pokrajine? Savetujem ti da bar pročitaš taj prostorni plan kada o njemu pišeš.

    Statistički regioni Srbije - Википедија

    ( Toliko je ocigledno da se za ovih zadnjih 20 godina vrsi genocid nad vojvodinom, posebno i od 2000-te.


    Nadam se da ce uskoro vojvodina biti republika, treba traziti zastitu od EU, USA. Valjda ce to Canak odraditi, inace smo na**bali. A dobro, slovenija, hrvatska, bosna, makedonija, crna gora, kosovo su uspeli da izadju iz kandzi tiranina, i mi cemo.
    LSV: "Republika Vojvodina" prošlost još pre dve godine. A majke mi bih voleo da počnete da radite na tome pa da vas pošalju da svirate klavir



  15. #1140

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Dzaba se trudis, ja ne filozofiram i laprdam ko ti, ja sam jasan - vojvodina treba sto pre da bude drzava. Idi trazi na wikipediji sta to znaci, ako ti nije jasno. A razloge vojvodjani mogu da vide sami i osete na svojoj kozi zbog modernog genocida vlade republike srbije - ti bi to nazvao politicki regionalni razvoj, samo napred. A canak se ufoteljio u vladi i nista konkretno nije uradio, samo neke zakone, statute nista nije vraceno sto je tiranin Sloba la Seselj nasilno oduzeo. Vidim ja da ti volis da stimas zice u klaviru, al se kroz zice provuci neces. I da, da budem jasan, flautaj ga
    http://bjo.bmj.com/content/92/11/1439.full.pdf http://www.astrovojvodina.com/simbol.htm http://www.carskapalata.rs/carskapalata.html

Strana 76 od 87 PrvaPrva ... 2666747576777886 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •