State of VOJVODINA ? - Strana 72

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 72 od 87 PrvaPrva ... 2262707172737482 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,066 do 1,080 od ukupno 1300
  1. #1066

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Marcelin kaže: Pogledaj poruku
    Turkmen.......
    Pa ko je uopste i rekao da treba raspravljati o mojim zivotnim problemima?
    Pa sam si druže krenuo sa svojim žitijem, kriveći za nešto i nešto državu. Jbga nije tema a i glupo je o tome... no dobro da mi se vratimo ontopic.

    Sto se Vojvodine tice bio bih prezadovoljan kada bi dobila siroku autonomiju.... i kad ni jedna vise uplatnica odavde ne bi otisla u beograd.......
    Ja ne znam kakav ti koncept autonomije zamišljaš, gde vojvodina ne bi ni pare uplaćivala u republički budžet. U Svim državama, pa i u onim saveznim i konfederalnim svi državni entiteti, pokrajine, republike finansiraju republički budžet. Na koji način se vrši finansiranje određuju ustav i zakoni, svuda pa tako i u našoj državi.

    Ja bih recimo bio prezadovoljan kada bi moj Banat bio autonomna celina iz koje pare ne bi išle u Novi Sad. Finansiram lepo republički budžet, ono što se mora je l' da a o statak novca ostaje meni da na miru uređujem svoje dvorište i rešavam svoja egzistencijalna pitanja. Ovako imam situaciju da na grbači teglim dva budžeta, republički i pokrajinski umesto jednoga.


    kad bi se i moj grad malo izgradio i kad bi se i ovde vozila nabudzena kola kao po beogradu......dajte ljudi da i mi budemo malo fancy a ne trazimo vase pare,vec da nas pustite da trosimo nase......
    Pa može, ja sam za to da svako troši svoje pare. Beograd svoje, Novi Sad svoje, Zrenjanin svoje, Pančevo svoje itd. A za to ti nije potrebna široka autonomija, kojom ćemo jedan centar da zamenimo drugim centrom, Beograd Novim Sadom. Nego lepo decentralizacija sa akcentom na jačanje opštine/grada pa da vidiš Vršac, Zrenjanin, Pančevo kako se razvijaju. Jbga 'oću i ja da budem fancy... Pokrajina Vojvodina od svog nastanka tamo četrdeset i neke, do dana današnjeg ima takvo ustrojstvo da je sve skoncentrisano u jedan centar - Novi Sad. I administracija i kultura i finansije bukvalno sve. Tako je bilo i u periodu od '74. do '89. kada je postojao najviši stepen autonomije ikada, što znači da se problem o kome govorimo ne rešava na makro nego na mikro planu. Decentralizacija, vlasti i to ona suštinska rešava problem na nivou cele države Srbije pa tako i severne pokrajine. Jožef Kasa je još 2003. izneo zanimljiv stav o ovome o čemu ja pišem. Ovde na stranici SVM se može pročitati taj tekst. Sada će neko reći, sve će se to rešiti kada pokrajina bude nezavisna bla bla... aha, hoće... nikada nije rađeno ništa po tom pitanju.

    A na kraju kad dobijemo autonomiju vi zovite Vojvodinu Srbijom koliko god hocete
    Vojvodina ima autonomiju. Ali ono što mene zanima, šta to APV nema a trebala bi da ima od elemenata autonomije po tebi.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Tako je, ti si pravi Srbin, Shumadinac. A ustase su ti
    Naravno da postoji scenario, i vec se odvija.
    Prvi korak je bilo postavljanje svojih ljudi u pokrajinske intitucije, javna preduzeca, medije... preko DOSa 2000. Kad vec dobijas 2,5% glasova na izborima, ubaci se u vlast na drugi nacin. A onda, kad imas vlast, imas vece mogucnosti za indoktrinaciju.
    A kad imas vlast, onda se lepo dogovoris sa centralom DS u Beogradu da Pajtic nece rusiti Tadica u stranci, ali zato Tadic dozvoli statut Vojvodine sa elementima paradrzave. A kad jednom das ovlastenja institucijama, one teze da ih prigrabe sto vise.
    A onda ide scenario Crne Gore... prvo je zastava bila trobojka, kao sto je i ova "vojvodjanska". A onda kad se zaba dovoljno skuva, promenis i zastavu...
    Ne može scenario Crne Gore, jer Vojvodina nije Crna Gora. Nema status koji je imala CG unutar Jugoslavije (SCG) da bi mogli da govorimo o plebiscitu. Status se može promeniti samo izmenom Ustava, a za to je potrebana većina u čitavoj državi.

    Statut tj njegovo puštanje u proceduru je blokirao niko drugi nego centrala DS-a i vratio ga Pajtiću na izmenu. Tadić ipak nije Goran Knežević da bi ga Pajtić uslovljavao svojim interesima iako je Pajtić napravio solidno zaleđe i dosta jaku interesnu grupu koja je iza njega. Ipak, igraće se po pravilima jačega pa će i Statut morati da naiđe na odobravanje Beograda da bi stupio na snagu.

    Što se indoktrinacije tiče, to je rekao bih sizifov posao u Vojvodini. To kako je od pola miliona Srba preko noći pola postalo Crnogorci, prestalo da govori srpski i počelo da govori crnogorski (sa sve crnogorskim pismom) itd je neka sasvim druga priča. Ovde ljudi imaju prilično jasnu nacionalnu svest.

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Do sada su se svi odcepili od nas pa i Srbi iz Bosne svojevremeno ...
    Srbi iz BiH su sticajem okolnosti ostali izvan naše države, ne zato što su oni tako hteli već zbog volje drugih. Kao što više od 2 miliona Mađara od Prvog svetskog rata više ne živi u Mađarskoj. Suludo je da jedan narod želi da se odvoji od matice.
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 23.04.2009 u 20:53



  2. #1067

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    mislite da ce biti bolje ako se vojvodina otcepi biti bolje nisu ni srbi u vojvodini tolko budale da se odvajaju od svoje matice, ili se bar nadam da nisu,za neki veci stepen autonomije kao kanton u shvajcarskoj mozhda da chlanak i kompanija ne prodaju vishe maglu govoreci vojvodina se podkradaali da to budu pravi ljudi kojima je srbija u srcu a ne koji bi sve dali za shaku dolara
    kako god bilo srbija mi je u srcu i ostace zauvek,jes ovde je kriza manje vishe 20 godina i zhivimm ceo svoj zhivot u toj krizi al to nije nikakav razlog da ne volim svoju domovinu vec da pitam ej kako ja mogu pomoci jer znate ja nemam rezervnu domovinu
    Poruku je izmenio maksimilijan, 23.04.2009 u 21:55

  3. #1068

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Ne može scenario Crne Gore, jer Vojvodina nije Crna Gora. Nema status koji je imala CG unutar Jugoslavije (SCG) da bi mogli da govorimo o plebiscitu. Status se može promeniti samo izmenom Ustava, a za to je potrebana većina u čitavoj državi.
    Naravno da Vojvodina nije Crna Gora. Ali ako na vlast u Vojvodini dodje neki madjaronski Milo Djukanovic...

    Naravno da se status moze promeniti samo Ustavom. Zato se sad ide redom: prvo statut. Posle statuta cemo ustav... posle ustava...

    Statut tj njegovo puštanje u proceduru je blokirao niko drugi nego centrala DS-a i vratio ga Pajtiću na izmenu. Tadić ipak nije Goran Knežević da bi ga Pajtić uslovljavao svojim interesima iako je Pajtić napravio solidno zaleđe i dosta jaku interesnu grupu koja je iza njega. Ipak, igraće se po pravilima jačega pa će i Statut morati da naiđe na odobravanje Beograda da bi stupio na snagu.
    Naravno da je statut blokirao DS, ali statut je i pokrenuo DS! Problem je sto na jednoj strani imas separatisticki deo DS a s druge beogradsku centralu koju uglavnom zabole dupe za bilo sta sem Beograda. Zato su dali Canku toliko vlasti u Vojvodini 2000. Pritisak javnosti, i pored medijske blokade, i stav Crkve doveo je do toga da se zaustavi katastrofalni, kriminalni statut, a ne pamet DSa. Problem je sto DS nije stranka sa idejom i ideologijom vec interesna grupa kojoj su cilj samo vlast i pare. A da, i Evropa.

    Što se indoktrinacije tiče, to je rekao bih sizifov posao u Vojvodini. To kako je od pola miliona Srba preko noći pola postalo Crnogorci, prestalo da govori srpski i počelo da govori crnogorski (sa sve crnogorskim pismom) itd je neka sasvim druga priča. Ovde ljudi imaju prilično jasnu nacionalnu svest.
    Bas i nisam zadovoljan nivoom nacionalne svesti. Price o autonomiji ces cuti i od radikala.
    Nije to nikakva druga prica, to je nation building, vec vidjeno u Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni, Crnoj Gori, Makedoniji... za stvaranje nove nacije potrebna ti je vlast, pare, mediji, radna mesta... kad to imas, svet je tvoj.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #1069

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Moje mišljenje sam već iznosio. Smatram da je nestalo "nacionalne" municije, pa se sada delja "ekonomska" municija. Sve je to fino..samo se uvek zapitam kako se niko ne seti da računa ?
    Mislite da slovenci sada manje plaćaju Ljubljani, hrvati Zagrebu, makedonci Skoplju, crnogorci Podgorici a srbi Beogradu nego za vreme Jugoslavije ? Ni u ludilu...jer se samo promene oni koji skidaju kajmak a običnom narodu proda magla kako " je sada sve njihovo". Uvek zaborave da kažu...i skuplje i gore.
    Jer...i "kralj" sa dva hektara zemlje želi dvorac, nakit, "nivo". I uvek to ispadne skuplje nego da je jedan kralj.
    Upišam se od smeha kada neko pokušava da dokaže da je ekonomski jači kad mu je manja teritorija, manje stanovništva, manji prihodi od dažbina, manje tržište, manje sirovina. A administracija još i veća .
    Da ne pominjem da su te manje države brzo shvatile da ih je manje koštala vojska (što je bio jedan od argumenata secesija) dok je bila Jugoslavija nego kada su trebali svoju da naprave. Ko sada od republika bivše Juge ima avijaciju (pošto se zna da ona nije jeftina a neophodna je u novom načinu vođenja ratova) ? I...kud će sa avionom koji za par minuta uleti u tuđi vazdušni prostor ?
    Shvatite....svi vi kojima se sada pune uši "o boljem životu ako napravite ogradu" da je to priča baš vaših plemića koji bi da "nabace krunu", zbog sebe....ne zbog vas.
    Uživam, ponekad , da saberem broj ministara, ambasadora, predsednika (i drugih"neophodnih") iz svih naših bivših republika sa brojem koji je imala bivša Juga. Ne da se uštedelo .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #1070

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    @Marcelin
    Imas dedovinu, ocevinu?
    Daj komsijama nek je parcaju i dele kako im odgovara, a ti mirno gledaj sa strane sta se desava i klimaj glavom.
    Otprilike to zelis,Vojvodina nije tvoja, nije moja,nasa je ...
    Znas nekad me vise zapanje ljudi koji zive u njoj poput tebe, sta da ocekujemo od drugih onda ....
    Poruku je izmenio Mish, 23.04.2009 u 21:56 Razlog: obrisan odgovor na obrisan post

  6. #1071

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Nenad Čanak, veliki Vojvođanin sa velikim V i još veći autonomaš sa ogromnim A zajedno sa svojim LSV nam poručuje " Sačuvajmo naše novce živećemo bolje, Vojvodina nije krava muzara... " Isti taj čovek, nedavno osvane u novinama sa sledećim tekstom:

    Vođe LSV-a Nenad Čanak i Bojan Kostreš redovno putuju iz Novog Sada na sednice Skupštine službenim „škodama superb" Izvršnog veća Vojvodine, iako nisu ništa u pokrajinskoj vlasti. Čanak u isto vreme uzima i pare za sopstveni prevoz.

    I onda čovek koji na skupštinska zasedanja ide o mom trošku službenim automobilom na koji ni po kom osnovu nema pravo i još mu se plaća naknada za troškove prevoza (opet od mojih para) meni prodaje priču kako me neko tamo pljačka... ja sad njega treba da podržim, da me ne bi sutra pljačkao tamo neko, nego on sa svojom bulumentom.

    yossarian

    Zato se sad ide redom: prvo statut. Posle statuta cemo ustav...
    Jes' to bila namera nekih, samo što opet stvari ne mogu ići tim redosledom. Statut je ipak podzakonski akt i mora biti usklađen sa zakonom i ustavom. Tadić je morao da blokira Statut jer bi u suprotnom došlo do fijaska u republičkoj skupštini, jer za potvrdu takvog statuta nije bilo većine! Zayebali Palma i Socijalisti! A u pravu si za dve struje u DS. Samo što će Pajtić ili morati da ruši DS i pravi svoju frakciju (što je bila praksa u prošlosti) ili da ćuti i da igra kao i do sada. A kada dođe do ozbiljnijeg pichvajza sa centralom biće nejverovatije ovo prvo. naravno da je DS japijevska stranka bez ideologije a Pajtić se savršeno uklapa u tu matricu samo se malo osilio, od kako je syebao Kneževića.

    A za nacionalnu svest se ne brinem, nisu ovde Srbi toliko odlepili. Druge etničke zajednice još mnje. Ovde je druga priča - stvaranje paradržave i to građanske a ne nacionalne samo nisu ovde ljudi toliko sisali vesla da tako nešto glatko prođe. U bivšim republikama si opet imao priznate narode, na Kosovu si imao velik broj pripadnika jedne nacije kao nacionalnu manjinu tj narodnost kako se tada govorilo. Ovde nemaš kritičnu masu i jako je teško stvoriti jednu, zato se ide na ono - građansko.
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 23.04.2009 u 22:13



  7. #1072

    04 Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Podrska drugu iz Sirmiuma!
    Nemam sta da dodam.


    No Pasaran! Biće Republika Biće Država!



    Vojvodina

  8. #1073

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    A Vojvodina neće biti republika ako smo ikakvu pouku izvukli na primeru Kosmeta. Administrativni centri svuda postoje pa tako i kod nas. Tvrdi se kako nas Bgd krade jer troši naš novac (), to isto mogu da tvrde i Zrenjaninci ili Kikinđani za Novi Sad. Šta ćemo onda? Još da se usitnjavamo? Ja sam mislila da je onaj grafit "Detelinara do Štranda" obična zaje.....ja, a sada shvatam da nas je "grafičar" odavno prozreo...
    Poruku je izmenio Mish, 24.04.2009 u 17:45 Razlog: odgovor na obrisan citat
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  9. #1074

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ja takođe smatram da bi Vojvodini bilo daleko bolje kao posebnoj republici nego u sastavu Srbije, pogotovo zato što Srbija ima jaku tendenciju da je uništi, kako teritorijalno, tako i kulturno i finansijski.Vojvodina može da živi u okviru Srbije, ali sa strane Srbije ne postoji dobra volja za to.
    I dalje se na razne načine vrše pritisci, omalovažavanje i iskorištavanje. A sa tim ne mogu da se pomirim. Zato i ne mogu da u ime mira u kući trpim i ćutim.
    Poruku je izmenio Mish, 24.04.2009 u 21:50 Razlog: Marcelkin i tako to
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  10. #1075

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Ja takođe smatram da bi Vojvodini bilo daleko bolje kao posebnoj republici nego u sastavu Srbije, pogotovo zato što Srbija ima jaku tendenciju da je uništi, kako teritorijalno, tako i kulturno i finansijski.
    Teritorijalno, kulturno, finansijski...

    Hajde da krenemo od kulture, ne uređuje li pokrajina sama svoje poslove u oblasti kulture? Imamo pokrajinski sekretarijat za kulturu što mu dođe kao vlastito ministarstvo kulture u izvršnom veću pokrajine. Kažeš da Srbija ima tendencije da kulturno uništi pokrajinu a pokrajinski sektor za kulturu prati:

    rad Matice srpske, zaštitu kulturnog nasleđa, izdavačku delatnost, rad biblioteka, rad pozorišta, filmsko stvaralaštvo, likovno stvaralaštvo, muzičko stvaralaštvo, amaterizam, kulturno stvalaštvo nacionalnih manjina, rad ustanova kulture.

    Pa onda vidi koje su nadležnosti Odeljenje za upravni nadzor i informatičke poslove, Odeljenje za normativno - pravne i opšte poslove itd u okviru pokrajinskog sekretarijata za kulturu, pa mi onda reci - na koji način Srbija kulturno uništava svoju severnu pokrajinu? Kultura je u nadležnosti pokrajine!

    Srbija, teritorijalno uništava pokrajinu, a o teritoriji pokrajine odlučuju građani Srbije koji na njoj žive odnosno o promeni granica pokrajine... kako to Srbija teritorijalno uništava pokrajinu?

    A za ovo finansijski opet možemo otvoriti posebnu diskusiju, koliko finansijski republika opterećuje građane pokrajine, toliko i sama pokrajina. A rešenje za to sigurno nećemo tražiti u secesiji. Jer bi se kao što Marcelin napisa razložili na proste činioce i uspostavili gradove države...


    Vojvodina može da živi u okviru Srbije, ali sa strane Srbije ne postoji dobra volja za to.
    I dalje se na razne načine vrše pritisci, omalovažavanje i iskorištavanje. A sa tim ne mogu da se pomirim. Zato i ne mogu da u ime mira u kući trpim i ćutim.
    Fali argumentacija, konkretni primeri... pritisci, omalovažavanja. Ko koga, kako omalovažava i pritiska.... Ako je reč o nadležnostima pokrajine, molim lepo tu je zakon izričit i ništa mimo njega ne može. Mora se razlučiti koji su elementi autonomije a koji elementi državnosti, ja za paradržavu nisam niti ću ikada biti.

    Najbolji primer je primer Nemačke, Zapadnoj Nemačkoj je mnogo bolje bilo pre ujedinjenja sa Istočnom Nemačkom tj DDR-om. Zapadna Nemačka i danas od ujedinjenja finansira razvoj istočne Nemačke da bi imali isti ekonomski standard i da bi dostigli bar približno ravnomeran regionalni razvoj, tj istočna Nemačka gotovo da "parazitira" na privredi zapadne. NEmačka je opet država koja je federalnog uređenja sa šesnaest država gde svaka ima svoje mesto u Bundestagu, ustav... sve ono što traži LSV da bi živeli bolje i izdvajaju novac za istočnu Nemačku i za njen razvoj! I niko se ne buni i ne traži secesiju. Ovde je Vojvodina kao pokrajina jasno favorizovana u svakom pogledu u odnosu na ostatak Srbije. Pogledajte gde završavaju investicije, nivo samoupravljanja itd. Pogledajte Vojvodinu a pogledajte ostatak Srbije.



  11. #1076

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Nenad Čanak, veliki Vojvođanin sa velikim V i još veći autonomaš sa ogromnim A zajedno sa svojim LSV nam poručuje " Sačuvajmo naše novce živećemo bolje, Vojvodina nije krava muzara... " Isti taj čovek, nedavno osvane u novinama sa sledećim tekstom:

    Vođe LSV-a Nenad Čanak i Bojan Kostreš redovno putuju iz Novog Sada na sednice Skupštine službenim škodama superb" Izvršnog veća Vojvodine, iako nisu ništa u pokrajinskoj vlasti. Čanak u isto vreme uzima i pare za sopstveni prevoz.

    I onda čovek koji na skupštinska zasedanja ide o mom trošku službenim automobilom na koji ni po kom osnovu nema pravo i još mu se plaća naknada za troškove prevoza (opet od mojih para) meni prodaje priču kako me neko tamo pljačka... ja sad njega treba da podržim, da me ne bi sutra pljačkao tamo neko, nego on sa svojom bulumentom.
    Ти си бре великоСрбин, Шешељевац, а вероватно и читаш оне чланке у Политици о Дражином гробу! /сарказам/

    Jes' to bila namera nekih, samo što opet stvari ne mogu ići tim redosledom. Statut je ipak podzakonski akt i mora biti usklađen sa zakonom i ustavom. Tadić je morao da blokira Statut jer bi u suprotnom došlo do fijaska u republičkoj skupštini, jer za potvrdu takvog statuta nije bilo većine! Zayebali Palma i Socijalisti!
    Пази, култура, медији, администрација, државне фирме... у Новом Саду су већ под контролом сепаратистичке струје и МОЛових пиона. Опозиција је јад и беда. Кораци и начин су велики проблем, али је правац зацртан.

    A u pravu si za dve struje u DS. Samo što će Pajtić ili morati da ruši DS i pravi svoju frakciju (što je bila praksa u prošlosti) ili da ćuti i da igra kao i do sada. A kada dođe do ozbiljnijeg pichvajza sa centralom biće nejverovatije ovo prvo. naravno da je DS japijevska stranka bez ideologije a Pajtić se savršeno uklapa u tu matricu samo se malo osilio, od kako je syebao Kneževića.
    Пајтић се не уклапа у ту матрицу. Ти кад погледаш тај црни Статут, то није нацрт економске аутономије, то је набијено фанатизмом и емоцијама, ту је ВАНУ, ту је "историјско право"... на историјско право се чини ми се позива само Туђманов устав Хрватске, историјско право је нешто што ти нико не може одузети, нешто изнад чега нема ничега... ту се не ради о модерној европској децентрализацији, ту се ради о ускрснућу тисућљетног Рајха. Ма колико се Пајтић доимао као фини технократа, по његовим делима, јер Статут је радио покрајински ДС, не чак ни ЛСВ, видиш да је или фанатик или у колу с фанатицима. А њему не треба нација, фанатик себи измисли нацију, и вернији јој је него неки ненабрушени припадник нације која је стара две хиљаде година.

    A za nacionalnu svest se ne brinem, nisu ovde Srbi toliko odlepili. Druge etničke zajednice još mnje. Ovde je druga priča - stvaranje paradržave i to građanske a ne nacionalne samo nisu ovde ljudi toliko sisali vesla da tako nešto glatko prođe. U bivšim republikama si opet imao priznate narode, na Kosovu si imao velik broj pripadnika jedne nacije kao nacionalnu manjinu tj narodnost kako se tada govorilo. Ovde nemaš kritičnu masu i jako je teško stvoriti jednu, zato se ide na ono - građansko.
    ДС у Војводини, у највећој мери, ове гласове није добио због Пајтића или због сепаратизма, добио их је као и другде у Србији због пропаганде из центра, због Тадића, због бренда, плус припадници мањина који нису гласали за националне странке. Разилажењем са ДСом Пајтић би врло брзо нестао са политичке сцене као битан фактор.

    Као што рекох, кад имаш све остало, критична маса ти ни не треба. Погледај Црну Гору, да ли је било љућих Срба од њих, да ли се негде традиција Косовског завета више поштовало.

    Нема војвођанске нације, али се измишља. И то тако перфидно да "не смета" ни српском ни било ком другом идентитету. Личи ли на Црногорство и Српство? Кување жабе... ту нема нације, али Туђмановштина вири из сваке поре...

    Citat Holtegaard kaže: Pogledaj poruku
    Podrska drugu iz Sirmiuma!
    Nemam sta da dodam.

    No Pasaran! Biće Republika Biće Država!

    Vojvodina
    Како само лепо испаљујеш пароле, ти мора да си фаца у свом оделењу због тога...

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Vidim da su svi napali Marcelkina, a i da nedostaju mnogi njegovi postovi, koje nisam imao priliku da pročitam.
    Ne znam šta je sve napisao, no u odnosu na ono što imam priliku da pročitam, ja bih bio mnogo kritičniji i ne bih se toliko pravdao i izvinjavao.
    Čovek je razapet zato što nije na liniji na liniji Karlobag-Virovitica-Ogulin-... već pokušava da brani svoje mišljenje.
    Мало је смешно кад неко себе представља као баштиника средњееуропских културних традиција и лепог војвођанског васпитања, а онда покаже стаљинистичке манире и лажљиву природу.
    Ајде да си ово само мени написао, али ти си све људе који се нису сложили са Марцелиновом причом да Србију треба поделити на 15 држава (за глупаве, карикирам) прогласио следбеницима линије Карлобаг...
    Дакле, ако не мислиш као ја, ако се усудиш да мислиш другачије, ти си аутоматски "великоСрбин". То је логика етикетирања неистомишљеника, чим не мислиш као ја, одмах си непријатељ народа. А то је логика Туђманове ХТВ и сличних пропаганди... чисто да се види из које кухиње долази та ЛСВ прича. Као кад Александра Јерков пљује српске војнике јер су "извршили агресију". На своје куће ваљда...

    Ja takođe smatram da bi Vojvodini bilo daleko bolje kao posebnoj republici nego u sastavu Srbije, pogotovo zato što Srbija ima jaku tendenciju da je uništi, kako teritorijalno, tako i kulturno i finansijski.Vojvodina može da živi u okviru Srbije, ali sa strane Srbije ne postoji dobra volja za to.
    I dalje se na razne načine vrše pritisci, omalovažavanje i iskorištavanje. A sa tim ne mogu da se pomirim. Zato i ne mogu da u ime mira u kući trpim i ćutim.
    И опет стара ЛСВ прича. Србија има проблема као и свака друга источноевропска земља, и мање од земаља које нису имале диктатора... и зна се начин решавања тих проблема. Имамо 40 европских држава на разним степенима развоја које су показале како се ти проблеми решавају. Ниједна их није решавала уништењем своје земље.

    Али то не спречава екстремне Лигаше/Личане да измишљају неки сукоб између "Србије и Војводине", па ето "Србија тлачи Војводину", "уништава Војводину", "нема добре воље са стране Србије", "омаловажавање и искориштавање"... све шупље фразе које служе да створе сукобе, да створе утисак како је неко опљачкан и закинут (а то је људе најлакше убедити), како "они нама тамо кваре концепцију", "само ви нама дајте власт, па ћемо ми њима показати"... Хамо, ја сам чуо да те Гиле дере у билијару...



    ... "стоку нам покрадоше, бунаре отроваше.... "

    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #1077

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ćitam i Politiku između ostalih, mada više nije toliko zanimljivo čitati je od kada je Lj. Smajlović smenjena al' dobro... A jeste ja sam i veliko Srbin i nebeski Srbin i kako god hoćeš Nemam ja probelm sa time.

    Vlast u Vojvodini čini DS, imaju apsolutnu većinu. Ostali sa jedne strane nisu bitni ali opet... DS jeste glavni autor Statuta tj predloga ovog novog Statuta, a znamo i ko su koautori da se ne lažemo. Njihovu ulogu nikako ne treba zanemariti u pisanju onakvog teksta predloga statuta.

    Opozicija je stvarno... jad i beda. I za to su same krive opozicione stranke, kako je vođena kampanja tako su uglavnom i prošli. SRS je recimo imala jako slabu kampanju u pokrajini i dobili su znatno manje nego do sada. I naravno da je DS ostvario odličan rezultat baš zahvaljujući predizbornoj kampanji, vođenoj iz Beograda zajedno sa lokalnim DS političarima

    No da je Pajtić oformio dosta jako sopstveno jezgro u pokrajini si apsolutno u pravu. Zato i rekoh, ili će se kidati DS i odvajati nova frakcija ili će se ići na nekakvu vrstu kompromisa što Tadić trenutno radi. U suprotnom, ugrozio bi poziciju na vlasti i naravno svoju poziciju. Pajtić je sasvim sigurno glavni za ono što se desilo Kneževiću, uspešan gradonačelnik koji je privukao brojne investicije, prvi čovek DSa u pokrajini i samo od jednom - paf! Ostavka, pa i ono što je bilo posle ostavke. Kakav sunovrat za tako kratko vreme. Sukob je navodno bio oko promene izbornog sistema u pokrajini ali to suštinski nije bitno koliko to da je Bole uspeo da izbije na čelo pokrajinskog DSa, napiše onakav Statut koji i sada brani, što svakako očekuje interesna grupa koja stoji iza njega . Inače, Knežević je imao dosta zanimljive stavove, neke je izneo nakon svoje ostavke:

    У том писму Кнежевић је навео да је он желео да нагласак деловања ДС у АПВ стави на "унапређење економије", "а не да нам довека најважније питање буде уставни положај Војводине, и питања попут оног да ли ће Војводина имати председника, хоће ли се чланови покрајинског извршног органа звати секретари или министри, и њима слична". Такође, протестовао је Кнежевић, "не можемо ми бити већи католици од папе, односно већи аутономаши од аутономаша. Бар трећина Војводине природно гравитира ка Београду", објашњавао је Кнежевић, "па јој јачање покрајине, а тиме и Новог Сада као административно-политичког центра, не иде у прилог. Наша странка, уместо да се такмичи с регионалним странкама на пољу аутономаштва, требало би снажније да се заложи за јачање локалне самоуправе, јер је то у интересу свих грађана".


    Ovo zaista ima smisla, zar ne?

    No Pajtiću je naravno, sada kada nema konkurenta u pokrajini, mnogo veći interes formiranje vlastitog "političkog feuda" sa povečanim brojem nadležnosti i jakom centralom u Novom Sadu. Privrednike kontroliše u pokrajini, medije takođe... ima i pisanja da ima i solidno zaleđe izvan Srbije, diplomatsko (pojedini ambasadori u Srbiji) plus NVO sektor koji ga podržava. Tako da Tadiću neće biti lako da ga ukloni, zašto se Pajtić, jedan karijerista upleo sa separatistima u pokrajini, verovatno je našao dugoročni interes da se učvrsti na poziciji na kojoj je trenutno. Tadiću ne može da parira u DS ali zna da je u poziciji da gura pa zato i ne odustaje od suštinske izmene statuta. Ali opet, da bi tako nešto prošlo u Srbiji je potrebno još mnogo više. Krajnju reč imaju republički organi i republika a ne pokrajina, pa i po cenu konflikta i političkog raskola tako nešto nikada neće proći Bar ne sa ovakvim sastavom parlamenta i ovako "tesnom" većinom vladajuće koalicije.



  13. #1078

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    zaista vas ne razumem. vojvodina je u SFRJ bila uz sloveniju najrazvijenija. Plate su bike iste a duplo vrce nego u Beogradm a o uzoj srbiji da ne govorim, a sada je u Vojvodini prosek plata nizi nego u srbiji. 35 posto budzeta stvaramo mi a dobijamo 7 posto. hteli su da uzimaju putarinu iz VOJVODINE i grade autoput preko brda do veljinog sela a mozda i tominog. neka beru maline i prave autoput. Mogu i do Lebana ako mogu. Pobegli su svi pa cemo i mi, to je pitanje vremena. Sta na beogradskim telelevizijama ima o VOJVODINI. Samo prikazuju srbijanska sela i gudure,I VOJVODINA se 1918 pripojila kraljevini SHS a ne srbiji, i nikada nije bila u sastavu srbije. Za kosovo vazi istorijski princip a za VOJVODINU etnicki. Dupli arsini. Srbija nas pljacka i ponizava a vi pricate o bratstvu i jedinstvu. Gledajte od cega zivite. VOJVODINA i srbija, kako to lepo zvuci. LONG LIVE VOJVODINA.

  14. #1079

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    zaista vas ne razumem.
    Занимљиво да ја не разумем тебе...

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    vojvodina je u SFRJ bila uz sloveniju najrazvijenija.
    И Срем може да каже да је био најразвијенији регион у Војводини,одмах после Словеније.

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Plate su bike iste a duplo vrce nego u Beogradm a o uzoj srbiji da ne govorim, a sada je u Vojvodini prosek plata nizi nego u srbiji.
    Да ли су у Руми,или Сремској Митровици плате биле веће него у Београду?
    Војводина је сад тренутно најразвијенија област у Србији,у коју се практично једино улаже.
    Нови Сад има исти стандард као Београд (ако не и већи) иако доприноси око 20% мање државном буџету.


    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    35 posto budzeta stvaramo mi a dobijamo 7 posto.
    Нови Сад доприноси око 19% буџета,а Београд 35%.
    Треба лепо и да се види колико региони у самој Војводини доприносе буџету,а колико пара завршава у граду Новом Саду.

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    teli su da uzimaju putarinu iz VOJVODINE i grade autoput preko brda do veljinog sela a mozda i tominog. neka beru maline i prave autoput.
    Па ево Нови Сад је добио 90% од продаје НИС-а,а Панчево није добило ништа.
    Панчево ради-Нови Сад се гради!
    Док Панчево удише отрове,Нови Сад гради мостове!

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Sta na beogradskim telelevizijama ima o VOJVODINI.
    Београдске телевизије се баве Београдом,што је и нормално.
    Да ли се Војвођанске телевизије баве Врањским крајем?


    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    I VOJVODINA se 1918 pripojila kraljevini SHS a ne srbiji, i nikada nije bila u sastavu srbije.


    Опет лажеш,1918 Војводина није могла да се уједини са Србијом јер није ни постојала.

    Унутрашња организација К.у.К монархије:



    Први пут кад је створена Војводина,је после 2 светског рата,и то као део Србије,и тек у оквиру Србије постаје аутономна покрајина.
    Зато ја управо предлажем да Србија имитира "културну" Аустроугарску и да да управо "историјски" значај једној комунистичкој измишљотини какав заслужује.
    Моји стари се никада нису називали "Војвођанима",јер тај назив постоји тек од скора.
    Срем је ушао у потпуно другом пакету у оквире Србије,од Баната и Бачке.

    Што је најзанимљивије,Далмација је заиста ушла у оквире краљевине СХС као посебна јединица од Хрватске-Славоније,са својим парламентом али сад у оквиру Хрватске нема никакав аутономан,па чак ни симболички статус.
    Сад то упоредити са случајем непостојеће Војводине,која постаје постојећа аутономија управо у оквиру Србије, па закључити ко је овде "експлоататор" и "централиста".



    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Za kosovo vazi istorijski princip a za VOJVODINU etnicki. Dupli arsini.
    А шта важи за Срем?Зашто "Војводина" а не Срем ван Војводине?Дупли аршини.


    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Srbija nas pljacka i ponizava a vi pricate o bratstvu i jedinstvu.
    Србија толико пљачка,да је Војводина управо аутономна захваљујући томе што је у оквиру Србије,и да је најбогатија област у Србији сада,док у другим деловима Србије радници умиру од глади и секу себи прсте од очајања.
    Ужас један...
    Мислим да Србија понижава саму себе што дозваљава овакву пропаганду.
    Ухх,шта би Румуни урадили оваквим ликовима кад би на пример заступали независну Трансилванију,или Хрвати према Далматинским или Дубровачким сепаратистима.

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    VOJVODINA i srbija, kako to lepo zvuci.
    Крамбамбулија и Крамбрамброћија,како то лепо звучи.

    Срем,Банат и Бачка-без Војводине,звучи још лепше...


    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    LONG LIVE VOJVODINA.
    LONG LIVE SREM.
    Poruku je izmenio Mish, 26.05.2009 u 19:31 Razlog: bez vredjanja, molim

  15. #1080

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    zaista vas ne razumem. vojvodina je u SFRJ bila uz sloveniju najrazvijenija. Plate su bike iste a duplo vrce nego u Beogradm a o uzoj srbiji da ne govorim, a sada je u Vojvodini prosek plata nizi nego u srbiji. 35 posto budzeta stvaramo mi a dobijamo 7 posto.
    Дође тако човек, фрља се којекаквим тврдњама, некад је било тако и тако, и он чврсто верује у то. Баш га брига што не цитира никакве изворе, он тако мисли и шта ћеш више. Тако и ове глупости "после Словеније" и сл.
    А није истина ни да Војводина добија 7% буџета.

    hteli su da uzimaju putarinu iz VOJVODINE i grade autoput preko brda do veljinog sela a mozda i tominog. neka beru maline i prave autoput. Mogu i do Lebana ako mogu.
    Путарина из Војводине А где то путују људи који плаћају путарину у Војводини, од Зрењанина до Оџака?
    А аутопут је требало правити у Војводини, да иде по Војводини у круг.

    Pobegli su svi pa cemo i mi, to je pitanje vremena.
    "Побегли су сви". Ето како мали ђокица види распад СФРЈ.

    Sta na beogradskim telelevizijama ima o VOJVODINI. Samo prikazuju srbijanska sela i gudure,I VOJVODINA se 1918 pripojila kraljevini SHS a ne srbiji, i nikada nije bila u sastavu srbije. Za kosovo vazi istorijski princip a za VOJVODINU etnicki. Dupli arsini. Srbija nas pljacka i ponizava a vi pricate o bratstvu i jedinstvu. Gledajte od cega zivite. VOJVODINA i srbija, kako to lepo zvuci. LONG LIVE VOJVODINA.
    Мене нервира "Кашмир мафија", па ћу зато да направим себи државу, стварно је тв програм срање.
    Војводина се припојила уствари Лилипуту.
    За Косово важи отми и твоје је принцип.
    Братство и јединство... као да су Срби и Срби различити народи. Ако те Србија пљачка, иди у полицију.

    Мислим да на овом форуму одавно није било већег генијалца од овога, а конкуренција је жестока.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 72 od 87 PrvaPrva ... 2262707172737482 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •