State of VOJVODINA ? - Strana 4

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 4 od 87 PrvaPrva ... 234561454 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 1300
  1. #46

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat SrpskiInat kaže: Pogledaj poruku
    Hmm... Interesuje me kojim se prirodnim bogastvima ovdje prica ?
    Mora da se šališ kada ovako nešto pitaš , zato te neću shvatiti ozbiljno, ali ću ti za svaki slučaj odgovoriti, jer je u svakoj šali pola istine.

    Ako nisi znao, Vojvodina je najplodnija regija u Evropi. Tačnije, cela Panonska nizija. Da imamo mogućnosti da izvučemo makar 70%, mogli bismo ceo Balkan da hranimo. Dalje, veoma popularna grana u turizmu je seoski turizam. Vojvodina obiluje salašima, koji su zbog nemara zapušteni. Fruška Gora - Srpska Sveta Gora, kao stvorena za ekskurzije i to za učenike/studente iz inostranstva. Da se ima novca i da se obnove razna odmarališta i Bog da nas vidi. O lovu i ribolovu je suvišno trošiti reči. Dalje su tu razna nalazišta gasa i nešto malo nafte. Sasvim dovoljno da se makar deo stanovništva podmiri. Imamo ravnicu kroz koju pušu vetrovi i izgradnja vetrenjača bi nam rešila problem snabdevanja električnom energijom. A od novca koji bi zaradili, sve što nemamo mogli bi da kupimo. Eto, to je deo bogatstva kojim Vojvodina raspolaže. Kapisko?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #47

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Mislis loviti u panonskom moru? Dovoditi katolicke turiste da gledaju pravoslavne manastire u vojvodini? Madjare i hrvate koji su te iste manastire i razarali?

    Na ovo drugo zelim reci da ni u jednoj zemlji se te vijetrenjace nisu isplatile bez drzavne podrske. A sto se zita tice ono raste i na sjeveru evrope kod bijeli medveda.

    Nemoj zato lagati ljude. Bit ce mala klapa ljudi koji ce vladati tim nesretnim nazovimo "bogastvima", dok ce svi ostali ostati nesretnici kao i sto su bili. A ta klapa nastaje vec sada uz pomoc DS i Canka..

  3. #48

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat SrpskiInat kaže: Pogledaj poruku
    Mislis loviti u panonskom moru? Dovoditi katolicke turiste da gledaju pravoslavne manastire u vojvodini? Madjare i hrvate koji su te iste manastire i razarali?
    Za tvoju info ljudi iz inostranstva nisu samo Madjari i Hrvati vec i ostali koje zanimaju kulturnoistorijski spomenici drugih drzava i naroda..

    Na ovo drugo zelim reci da ni u jednoj zemlji se te vijetrenjace nisu isplatile bez drzavne podrske.
    Drugo,energije u svetu sve vise nestaje i sve se vise pocinjemo oslanjati na alternativne izvore kao sto su vjetar,sunace,biomasa i geotermalna energija tako da vjeternjace su kako god buducnost...

    Ostatak posta je smesan...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  4. #49

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    -Po prvi put u istoriji uslugama se bavi vise ljudi nego proizvodnjom.

    U trgovini poljoprivrednom robom sam, ajde, neko vreme i ima tu novaca, ali kako? Nemoze svaki seljak, u svakom selu da "radi zemlju", nemoze da hrani porodicu seljak koji obere-pozanje prikolicu dve, al' ima individualnih poljoprivrednih proizvodjaca koji za dan-dva obrnu i do milionce evra. Znaci, necemo svi na njive.
    I kako bih ja to u svom nadasve prepoznatljivom duhu i maniru...
    "Buducnost svetska, svetski trendovi, nije u propalim fabrikama i trulim preduzecima, u fudbalu je pos'o..."
    Ja sam u delu Vojvodine sa najacim i najcescim vetrovima (JuzniBanat), te su me, i jos me, interesuje vetrenjace, i trazio sam neki biznis u tome (preprodaja malih vetro-generatora, ali je "drzavna" struja jeFtina) a za velike su cene do desetak miliona evra i bas se nesto i ne isplate (neki proracuni na 20-etak godina), radi se na tome i pustaju se 3 komada (Vrsac - Kovin - Bela Crkva).
    Sansa Vojvodine je ista ona koju su imale, redom: EU "pazarila" po Ceskoj, Slovacko, Poljskoj... kad su one postale clanice "pazarile" po Rumuniji, Bugarskoj, kad su one postale clanice, pa red je na nas. Primer: Italijani imaju oko 5.000 malih-srednjih preduzeca samo u Rumunskom delu Banata i samo Italijani... I tako nesto u tom smislu...

  5. #50

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Nekazem da u tome nema istine, ali zvuci ti puno od toga veoma nerealno. Ili te lazu, ili sam sebe lazes ili lazes druge...

  6. #51

    07 Odgovor: State of VOJVODINA ?

    @SrpskiInat

    Po načinu tvog pisanja, mogu da zaključim dve stvari: nisi iz Vojvodine, a čisto sumnjam da si ikada i bio, jer da si bio, sigurno ne bi pisao takve budalaštine.

    "PatriJote iz ŠveCke" volim više nego lav da pijem. Zapalili preko i onda nam solite pamet, a džepovi puni deviza.

    Citat SrpskiInat kaže:
    Dovoditi katolicke turiste da gledaju pravoslavne manastire u vojvodini? Madjare i hrvate koji su te iste manastire i razarali?
    Pa ako toliko ne voliš katolike, što nisi otišao u neku pravoslavnu zemlju? Fruškogorski manastiru su, dragi moj, tu od kada su izgrađeni. Uostalom, ti "Hrvati i Mađari" koji su ih kako ti kažeš razarali, su ili mrtvi ili će da umru u narednih par godina. I ne vidim šta ima loše u dovođenju turista. Grci su od svojih čuvenih Meteora napravili turističku atrakciju. Dolaze im Nemci, Englezi, Italijani, Šveđani, Norvežani (sve pravoslavci, kao što vidiš), krste se sa tri prsta, ljube sveću dok je pale, a Grci im za učenje pravoslavnih običaja uzimaju pare. Što ne bi i mi? I nemoj širiti po forumu mržnju, jer velika većina Vojvođana živi u slozi i toleranciji. Pod Vojvođanima podrazumevam sve nacije sa ovih prostora. Zapamti Vojvođani nisu nacija, već način života, isto kao i Vojvodina.

    Citat SrpskiInat kaže:
    A sto se zita tice ono raste i na sjeveru evrope kod bijeli medveda.
    Aj odluči, oćeš jekavicom ili ekavicom. Fali ti J kod medveda. Što nam ne reče da si našao drugare u novoj domovini. Jel se razlikuju od onih sa kojima si odrastao? Koji su bolji i zašto?

    Citat SrpskiInat kaže:
    Nemoj zato lagati ljude.
    A ti nemoj provocirati i pisati budalaštine.

    Citat SrpskiInat kaže:
    A ta klapa nastaje vec sada uz pomoc DS i Canka..
    Šta ti znači "klapa"? To nije srpska reč. Srbin, a ne piše srpskim. Sumnjiv si ti mnogo. Da nisi ti neki strani plaćenik koji je došao ovde da širi mržnju?

    Jebote što su ove naše patriJote upućene u dešavanja u Srbiji, bolje nego mi...


    Nego da ja tebi kažem par stvari, pre nego što ponovo napišeš neku glupost: ovde ti provokacije ne prolaze. Promašio si društvo. A promašio si i temu. Ako nastaviš, postoji verovatnoća da te neko obriše, zato bolje odgovori na pitanje ove teme, umesto što mlatiš praznu slamu i to veoma loše.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  7. #52

    06 Odgovor: State of VOJVODINA ?

    U potpunosti se slazem sa kunicem,pa i samo ime ovog naseg prijatelja sve govori"SRPSKI INAT".Upravo Nas je taj inat i doveo do svega sto nam se desava,NEBESKI NAROD i ostale budalastine.
    Sto se tice potcenjivanja i omalovazavanja ove nase DRAGE RAVNICE necu ni da govorim.Centralisticki sistem iz Beograda cesto to radi,a svako pitanje o "nasim parama"zavrsava sa pricom o nama kao separatistima.
    Jesam"Lala AUTONOMAS",ali ne separatista. Nisam za nikakvo otcepljenje Vojvodine ,ali jesam za njenu punu ekonomsku,zakonodavnu i izvrsnu autonomiju. Upravo zbog toga da ne bi oni koji uzimaju i sakom i kapom iz ove nase Vojvodine mogli da nam kazu kako je ona UBUDJALA i ZAOSTALA. Pustite Nas da se razvijamo i da budemo lokomotiva koja ce celu Srbiju odvuci u Evropu.
    Muka mi je vise od Beograda i tog centralistickog sistema. Mi smo region koji ima velike prirodne potencijale i vredne ljude.Pustite nas da se razvijamo!!!

    Veliki pozdrav za sve Vojvodjane!!
    Kako je vec neko rekao ovde Vojvodjani nisu nacija vec nacin zivota!!!!!

  8. #53

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Da, Vojvodina pod hitno mora da postane nezavisna drzava inace preti opasnost da potpuno nestane.
    To jeste plan velikosrpskih fasista koji u Vojvodini vide samo pokorenu teritoriju, mesto odakle se moze nekaznjeno otimati.
    Istorija je pokazala da je srbija Vojvodini najveci neprijatelj. Od takozvanog ujadinjenja srbija se ponasa bahato, okupatorski i zlocinacki prema Vojvodini i prema svim njenim gradjanima, i sto je takodje interesantno prema Vojvodjanskim srbima takodje.

    Pocevsi od 1918 i nelegalne i nelegitimne okupacije od strane srbijanskih bandi vojvodjanima je nametnut najveci harac, tj namet u odnosu na sve ostale delove tadasnje kraljevine SHS

    Vojvodina je bila poreski najopterecenije podrucje u tzv. Staroj Jugoslaviji (1918 - 1941) kojom je dominirala Srbija. Od 1920 do 1928 godine, Vojvodina, s 11,5% stanovnika u zemlji, placala je vise od 25% ukupnih poreza Kraljevine Jugoslavije. I tridesetih godina, i pored izvrsenih korekcija, poreska zahvatanja su bila najvisa u Vojvodini.


    Primer razreza i naplate poreza u 1925 godini:

    Hrvatska i Slavonija - budzetom predvidjeno 54 miliona - naplaceno 66

    BiH - budzetom predvidjeno 23 miliona - naplaceno 30

    Slovenija - budzetom predvidjeno 29 miliona - naplaceno 56 miliona

    Dalmacija - budzetom predvidjeno 6 miliona - naplaceno 10

    Srbija sa Makedonijom, Kosovom i Crnom Gorom - predvidjeno 71 milion - naplaceno 60

    Vojvodina (Banat, Backa, Baranja) - predvidjeno 70 miliona - naplaceno 131 milion!

    Ovi podaci se odnose na prvih 5 meseci 1925 godine. Situacija je kasnije bila jos gora. Naplata ovih drasticnih poreza, koji su naplacivani cak i u iznosima vecim od propisanih, bila je omogucena time sto je administracija u Vojvodini bila zaposednuta cinovnicima iz Srbije. (Dr. Bogumil Hrabak "Autonomizam u Vojvodini 1919 - 1928 godine kao reakcija na finansijsko iscrpljivanje i politicko zapostavljanje pokrajine")

    Vojvodina je bila srazmerno znatno vise opterecena porezima i od drugih, razvijenijih podrucja, Slovenije i Hrvatske - sto znaci da je ovaj diskriminatorski sistem bio prvenstveno uperen protiv nje (Vojvodine).

    U novostvorenoj Jugoslaviji nije postojao jedinstven poreski sistem. Tako, dok je u drugim krajevima sakupljano 5-6 poreza, u Vojvodini su 1925 godine naplacivanja 22 poreza, medju njima i ponizavajuci "ratni porez", naplacivan jedino u Vojvodini (D. Boarov "Politicka Istorija Vojvodine")

    Agrarna reforma i kolonizacija Vojvodine 1919 - 1941

    Jedna od prvih i najopseznijih mera koje je nova drzava, Jugoslavija, preduzela odmah od svog nastanka 1918, i koju je sprovodila do svog kraja 1941, bila je agrarna reforma i kolonizacija.
    Najveci teret je snosila Vojvodina, jer je od obuhvacenih 807 veleposeda, 419 bilo u Vojvodini.
    Zemlja je oduzimana od privatnih lica, sto je bio udar na ekonomski snazne i ugledne porodice, ali i od politickih opstina, sto je bio udar na ekonomsku osnovu njihove samouprave, pa i od crkva i zaduzbina.
    Da bi se donekle shvatila ostrina i obim oduzimanja, i kakav je to udar bio na socijalne i ekonomske temelje drustvenog tkiva Vojvodine.

    Situacija nije bila mnogo bolja ni kasnije.
    Posle zavrsetka drugog svetskog rata doslo je do unistavanja najprogresivnijeg sloja Vojvodjanskog zivlja.
    Sistematski je proterano i pobijeno u koncentacionim logorima skoro 400.000 vojvodjanskih nemaca i tako je Vojvodina zauvek osakacena.

    Fabrike su odnosene sve sa temeljima u druge delove...itd

    Taj cemer i jad je trajao sve do ustava iz 1974 kad se donekle stalo na noge i kad su najzad Vojvodinom upravljvali ljudi iz Vojvodine.
    Tada se pokazalo sta znaci kad upravljas svojim resursima jer su za manje od 20 godina od Vojvodine napravili jednu od najrazvijenijih delova bivse SFRJ koaj je po nekim pokazateljima bila i ispred slovenije.

    Nazalost srbijanski olos je to uspeo da upropasti jos jednim okupatorskim siledzijstvom.
    Jogurt revolucija je bila jos jedan puc usmeren na to da se Vojvodina potpuno unisti..doduse ne samo i Vojvodina.

    To je bila inicijalna kapisla za ratove koji ce slediti i koji ce odneti mnogo zivota i doneti mnogo nesrece.
    Na srecu ratovi su prestali a velikosrpska hegemonisticka politika je porazena na svim poljima osim u Vojvodini koja je njen poslednji talac.
    Svi ostali delovi bivse drzave su iako sa velikim razaranjima uspeli su da se otrgnu siledzijskoj srbiji.

    Najbolji pokazatelj ekonomskog ( i svakog drugog ) upropastavanja Vojvodine u milosevicevskoj srbiji je sjajan tekst o unistavanju Vojvodjanskih zeleznica

    http://www.vojvodina.com/prilozi/zeleznica.htm

    Samo mi i dalje tonemo sve dublje u glib koji se zove srbija posto to i zele da naprave od nas kao jedini plen koji im je ostao.

    Kazimo ne srbiji, mislimo na svoju decu.
    Poruku je izmenio AxeZ, 11.02.2007 u 19:23

  9. #54

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Citat jellena kaže: Pogledaj poruku
    U pravu si... do sada je najlepsi kojeg smo imali!!! Pravi maneken!!
    Upravo toliko je i kvalifikovan za vodjenje drzave.

  10. #55

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Pa ovde se dobro zakuvalo jbt!
    Mislim da pitanje Vojvodine vrlo uskoro stupa na scenu,cim se resi
    Kosovo(koje je vec 5 godina nezavisno,ako neko ne primecuje ili bolje receno nece da primeti),koje ce biti reseno najverovatnije na leto

  11. #56

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Citat 3oka kaže: Pogledaj poruku
    TA, jednom će i biti

  12. #57

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Ma nije u problem da li ce biti Vojvodjanin,vec sta ce uraditi za Vojvodinu!
    Dzabe ako bude kao i ovi do sad!

  13. #58

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    OHOHOOO, al se zakuva, ali je realnost, realnost. Sto da ne, tek da se cuje i uvazi i drugacije, a mozda ispravno misljenje. Mislim da bi politicka BG elita, i svita oko nje, morala da pogleda i malo dole prema centralnoj Srbiji, kada Vojvodina, ili, ako Vojvodina resi da sama brine o sebi.Posle izbora mnoge domace zivotinje su uginule jer ih vise niko ne mazi i slika, i ako ne dodje do ponovnih izbora, ostadosmo bez domacih tv ljubimaca.
    A narod, raja, muci bolan.
    Na kraju jedna istinita anegdota: Zali se radnik direktoru, Direktore zasto ti mene mrzis.Direktor mu kaze: Slusaj ja koga volim toga j....
    Nebih da me vole, ali voleo bih da nas vide uvek, a ne samo pred izbore!
    Vojvodino svoja si, pa odluci, puno je mudrosti kod Vas.

  14. #59

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    ...E kada bi samo mi odlucivali...

  15. #60

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Nemogu da shvatim velike Vojvođane, koji traže state of....
    Probaću na najjednostavniji način a da nikog ne uvredim da dam viđenje.
    Čovek sazida kuću i u njoj mu se izrode tri sina
    svaki, luda na svoj način.
    Posle godina i godina, hoće jedna baraba ili sin, svoj deo da proda, da podmiri račun u kafani, jerbo osto dužan a veli braći kad prodamo biće i vama bolje.
    Sad pitanje, koji deo da budale prodaju,nađuli i to, bolje će živeti, malo morgen.

    Setih se sad, velikog Jaše i njegovog ponosnog,veli, Srpskog duha, pa onda i njega se ti separatisti moraju rešiti a bogme ima takvih sinova dosta.
    Ima toga još al ajde polako........
    Poruku je izmenio Lady S, 18.03.2007 u 17:54 Razlog: Nema potrebe za boldovanim slovima ;)

Strana 4 od 87 PrvaPrva ... 234561454 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •