State of VOJVODINA ? - Strana 33

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 33 od 87 PrvaPrva ... 2331323334354383 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 481 do 495 od ukupno 1300
  1. #481

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Becar ima pravo,jedino resenje za Vojvodinu je nezavisnost jer ako ostane deo Srbije (gledavsi danasnje odnose u Srbiji)mozda nikada nece biti clanica EU.
    nije jedino resenje nezavisnost, pa to je glupo, cela evropa brise granice mi ih stvaramo...
    nazalost u EU uvek ce ostati drzavne granice,iako se slobodno prelaze.....
    Extra Hungariam non est vita,si est vita,non est ita...

  2. #482

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Zar sad i vojvodina da bude nezavisna? Pa onda će mo da ga ispušimo. Mi zavisimo od ostatka srbije više nego što mislite. Evo posledica po vojvodinu ako se odvoji.

    1. Nedostatak električne energije - potencijali vojvodine za produkciju struje su mali. Uglavnom uspomoć vetra, što je i najslabiji izvor električne energije.

    2. Nedostatak industrijiskih proizvoda - u vojvodini je poljuprivreda mnogo razvijenija od industrije, tj. industrije skoro da i nema. A ceo svet se sve više okreće od poljuprivrede industriji. Imali bi smo veliki suficit poljuprivrednih proizvoda, a veliki nedostatak ruda, minerala i slično.

    3. Slab turistički potencijal - najbolja destinacija u vojvodini je fruška gora, a tamo je većina hotela propala, i nerenovirana već duže vreme.

    4. Nedostatak uglja i drva - u vojvodini ima malo šuma, a da ne spominjemo koliko uglja ima. Čak se i zalihe prirodnog gasa sve brže i brže troše.

    5. Bela kuga - 11 promila negativnog godišnjeg prirodnog priraštaja. Šta više reći.

    6. Nedostatak visoko stručnih medicinskih ustanova - najbolje klinike sa najboljom opremom (npr. VMA) su koncentrisane u beogradu. Mnoge teške bolesti se mogu samo tamo lečiti.


    Eto. Zar to nije dovoljno da prestano sa glupim idejama o odvajanju od srbije? Setiću se ja još toga. Ovo je samo ono što mi je sad palo na pamet.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  3. #483

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Eventualnim ulaskom Srbije u EU, pitanje osamostaljenja Vojvodine biće olakšano.
    Ko će sprečiti migracije stanovništva i grupisanje po nacionalnosti, ali javiće se jedan veći i bolji kvalitet: još veća tolerancija među njima i bolje uvažavnje i poštovanje međusobno. A što se tiče ekonomskih potencijala Vojvodina ima mnogo više nego ostali regioni ispod Beograda.
    Ja lično bih bio najsrećniji kad bi se Beograd odvojio od Srbije, neka ga neka živi samostalno sa svojim vladarima, političarima, institucijama, svojom kulturom i kulturalnošću, svojim medijima!
    In vinas veritas

  4. #484

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    I to što kažeš. Beograd sisa najveći dao svih resursa srbije. Sve živo ide u beograd. Beograd je pun seljaka koji neće više da budu seljaci. Možda bi nam i bilo bolje bez beograda. Šta mislite, a?
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  5. #485

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Beograd kochi promene (namerno i nenamerno), dok severni delovi zelmlje (Vojvodina) zele urediti zakonske/ekonomske odnose da povecaju drustvenu i industrijsku aktivnost, ljudi zele da rade da bi i zaradili. Sve vise osecaju i da mogu.

    To stvara tenzije i u pogodnom trenutku, moze se pitanje autonomije Vojvodine pojaviti kao ultimat. Pretpostavljam da ce se Beograd po inerciji odupreti teznjama i u slucaju da kompleksni unutrasnji i spoljnopoliticki odnosi budu odgovarajuci, moze se svasta dogoditi.

    Ocemo, necemo, ovako ili onako Evropa ce nas svakako ugraditi u sebe.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #486

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Eventualnim ulaskom Srbije u EU, pitanje osamostaljenja Vojvodine biće olakšano.
    Tu vise nema pitanja o osamostaljenju Vojvodine ako udje u EU zajedno sa Srbijom
    Ad Acta sto se tice osamostaljenja
    Pitanje Vojvodine se mora resavati pre ulazka Srbije u EU

    @**princess**

    nije jedino resenje nezavisnost, pa to je glupo, cela evropa brise granice mi ih stvaramo
    Samo se administrativne granice brisu a ne drzavne

    @kozo

    Becar ima pravo,jedino resenje za Vojvodinu je nezavisnost jer ako ostane deo Srbije (gledavsi danasnje odnose u Srbiji)mozda nikada nece biti clanica EU.
    Nazalost realna mogucnost

    @The Gunslinger

    Šta mislite, a?
    Mislim da je korisno cuti poletarce i njihovo razmisljanje
    Do I feel lucky ? Well,do ya ?

  7. #487

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat **princess** kaže: Pogledaj poruku
    pa ti onda ne citaj... bitno je da ti sve znas...
    slazem se da je BG taj koji tera od sebe, ali... nije jedino resenje nezavisnost, pa to je glupo, cela evropa brise granice mi ih stvaramo... srpska posla
    Iskreno receno iz dva ugla .Ja dolazim iz veoma imucne porodice kojima je privatni biznis sve i sa jedne strane mozda smanjenje zemlje Srbiji ili Nezavisnost Vojvodine moze uticati na poslovanje to je iz jednog ugla.A drugi ugao je ipak jer sam tu ponikao i tesko mi je da gledam kako nas kradu kao da smo ovce za sisanje i cutimo moji dedovi se sigurno za ovo nisu borili.Iako sam iz dosta bogate porodice ovo je samo misljenje moj tata nije ni u jednoj stranci mada vidjam u kuci neke ugledne politicare koji takodje traze podrsku ali nikad se moja porodica nece boriti ni za jednu stranku nego za 90-ak trenutno ljudi u kompanijama koje posedujem gde radnici imaju u proseku 35 000 dinara platu.Za njih i za sve nas jedino resenje je izgleda nezavisna Vojvodina jer ona to moze i hoce.

  8. #488

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Riquelme kaže: Pogledaj poruku
    Posto smo svi svedoci i zrtve ovog centralizma i visedecenijskog otimanja
    Vojvodjanskog privrednog(a i ostalog) bogatstva,interesuje me vase misljenje
    da li bi Vojvodini stvarno bilo bolje kao nezavisnoj drzavi i kakve bi to posledice nosilo za sobom?

    Sve ima svoje dobre i lose strane,a ko uopste zna da li bi nam bilo bolje.U ovoj drzavi-onom sto je ostalo od nje-radi ko sta hoce a mi kao narod se ni ne pitamo ili bar jako malo,mislim da sam to i spomenula.
    A,da...Puno toga ide drugima iz Vojvodine,i slazem se po tom pitanju sa Becarom....
    Sto se tice granice,njih Evropa nikako ne brise..Koliko vidim pravi ih.
    ....ne...brze od zivota.....

  9. #489

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    bolje dobar razvod nego loš brak
    i voleo bi da to samo bude volja naroda a ne pojedinaca

  10. #490

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Da budem iskren....kako vreme prolazi, i kako se sa bgd politicke scene ne skidaju likovi kao sto je nas veliki drzavnik Voja....onaj magistar iz Cacka, neki grobar i zvalavko pored njega....pocinjem da razmisljam intenzivno o Vojvodini....

  11. #491

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    SREMSKI KARLOVCI - U Sremskim Karlovcima danas je održana svečana sednica Skupštine Vojvodine, povodom obeležavanja 160. godišnjice osnivanja Vojvodine.


    svečanom sednicom pokrajinskog parlamenta počela je trodnevna manifestacija obeležavanja jednog od najznačajnijih datuma u istoriji Vojvodine, 13. maja 1848. godine, kada je u Sremskim Karlovcima proglašeno Srpsko vojvodstvo.

    Predsednik Skupštine Vojvodine Bojan Kostreš poručio je da Vojvodina "nije tikva bez korena", o čemu svedoči i činjenica da postoji već 160 godina.

    "Danas, 160 godina posle majske skupštine u Sremskim Karlovcima, možemo s pravom reći svima kojima koncept autonomne pokrajine smeta ili ga ne razumeju, ili ga nipodaštavaju, da Vojvodina nije tikva bez korena", poručio je Kostreš.

    Prema njegovim rečima, svest o potrebi Vojvodine da se ustavno konstituiše preko pravnih institucija za koje će se sama opredeliti, preživela je do danas.

    Kostreš je kazao da je Vojvodina, ne samo u geografskom smislu, već i u političkom i ekonomskom, te kao multietnička, multikonfesionalna i višejezička pokrajina - najkraći put Srbije u Evropu.

    "Vojvođani i Vojvođanke su garant da će 'Srbija Evropom i postati' posle 11. maja ove godine", rekao je predsednik Skupštine Vojvodine.

    Istoričar Ranko Končar ocenio je da je ideja o potrebi autonomnosti Vojvodine još veoma živa.

    "Ona jeste živa ako traje 160 godina. Ništa ne živi tako dugo, ako nema svoju realnu supstancu", rekao je Končar.



    Izvor: Radio-televizija Vojvodine
    Poruku je izmenio robins, 06.05.2008 u 00:46

  12. #492

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Veoma dobre vesti nisam bio u zemlji za vreme izbora ali kada sam dosao juce procitao sam i rezultate pokrajinskih.I sta reci odusevljen sam sto DSS SPS nece imati neku znacajnu ulogu u politici Vojvodine to je pozitivno A pobeda Evropske Vojvodine i Zajedno za Vojvodinu je konstatacija svega sta nas ceka pozitivno u smeru nezavisne Vojvodine.

  13. #493

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    A pobeda Evropske Vojvodine i Zajedno za Vojvodinu je konstatacija svega sta nas ceka pozitivno u smeru nezavisne Vojvodine.
    YouTube - Tačku na pljačku II
    Do I feel lucky ? Well,do ya ?

  14. #494

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Normalnim ljudima iz tzv. "uže Srbije" bolje bi bilo da se presele ovde u Vojvodinu, da zajedno izbacimo odavde preostalu bagru i otcepimo "užu Srbiju" od nas, pa makar platili cenu da se umesto Vojvodina prozovemo "Severna Srbija".
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  15. #495

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    upoređujem (skoro istu) temu na dva foruma, dok je ovde klima (bar sa zadnjim postovima) za otcepljenje tamo je za "jedinstvo"
    interesantno je i pogledati rezultate glasanje, skoro su na pola, dakle i po toj temi su Vojvođani podeljeni
    koje rešenje je bolje,
    autonomija
    ili
    decentralizacija
    sve je to zbog LICOMURA i kartanja saha

Strana 33 od 87 PrvaPrva ... 2331323334354383 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 09:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 08:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 11:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 19:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •