State of VOJVODINA ? - Strana 64

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 64 od 87 PrvaPrva ... 1454626364656674 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 946 do 960 od ukupno 1300
  1. #946

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Siptar = vojvodjanski separatista
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  2. #947

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    С тим што су сепаратисти са севера гори од шиптара јер 97% је да је сепаратиста са севера Србин а 3% да је Мађар (остале мањине се никада нису буниле против Србије) ...

    Лепо причаше за време окупације Војводине 1941-45, "што тамане и бију ови њемци, ал тек ови што причаду нашки" ... а тек шта су српски комунисти из покрајине радили Србима ... ево сад би лигаши да наставе традицију у стилу Туђмана,Павелића и Броза!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  3. #948

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    [CENTER]
    *****
    I da zaključim svojim slovom

    Da, Beograd,
    kao stecište vladajuće band..vrhuške,
    kao zbirište kusih i repatih, šutih i rogatih svih mogućih i nemogućih stranačkih "umova",
    kao lokacija Centralne Kase i resto Sef(ov)a,
    kao Bunar bez dna u koji se samo sipa a ništ' iz njega ne dobije i vadi
    (ako ne računamo mahovinu i po neku cipelu ),
    iz perspektive Vojvodine (vidim), Južne pruge (znam) ... i ostalih predivnih krajeva lepe nam Serbie (mislim) ...
    predstavlja samo i jedino - parazita. Pantljičaru
    (otkineš glavu ... telo se udeblja i pojavi se nova glava )





    Ovo vec prelazi u sarkazam.Pa da je povod "glava pantljicare" verovatno bi se to vec resilo. U pitanju su neciji visi strateski ciljevi, i verovatno ne moze da se resi zato sto ima g....a i u pokrajinskoj i u republickoj skupstini, koja profitiraju na racun ovog nesrecnog naroda. A tebi ne moze biti kriv Beograd, nego ljudi koji vode pogresnu politiku i u Beogradu i u Novom Sadu, i to od 1945 godine pa do danas.
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  4. #949

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    [CENTER]

    *****
    I kome su to ovde Ličani "problem" ... primećujem provlači se neka negativna Čank'konotacija.
    Pa Ličani su Srbi.

    *****
    I da zaključim svojim slovom


    iz perspektive Vojvodine (vidim), Južne pruge (znam) ... i ostalih predivnih krajeva lepe nam Serbie (mislim) ...
    predstavlja samo i jedino - parazita. Pantljičaru
    (otkineš glavu ... telo se udeblja i pojavi se nova glava )





    To sto imas verovatno Licke krvi, meni ne smeta, ali reci za jedne da su Srbi, a druge porediti sa pantljicarom, to je stvarno tuzno.
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  5. #950

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Kad smo vec kod raznih parazita...jel' i Vojvodjanin Bajatovic direktor "Srbija gasa" parazit?...mislim,covek je i u SePSu...


    Meni je svejedno gde idu vojvodjanske pare,u Beograd ili Novi Sad...parazit je parazit...zvao se on metilj ili pantljicara...sasvim je svejedno...hocu i ja deo!

  6. #951

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Toliko toga je prodato u celoj Srbiji, a taj novac nije dobio narod.Zna se gde su te pare otisle."Nedostatak" novca pravi zlo u porodici, a da ne govorim sta moze da napravi jednoj drzavi kao sto je nasa.
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  7. #952

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Citat vasilis kaže: Pogledaj poruku
    ... tebi ne moze biti kriv Beograd,
    nego ljudi koji vode pogresnu politiku ...
    Jasno ... hvala Bogu pa si konačno ispravno shvatio.

    Pod pantljičarom sam konkretno mislila ... čak šta više i imala sliku Miloševića pred očima

    a pod telom !?
    - koje se po kidanju glave goji i iznikne mu nova glav(ic)a ... čak deblja - Ivicu Chmarchitja ... ili tako nekako

    U ovoj predstavi pozorištanca lutaka bez zavijutaka :
    Ivica jeste izgubljeni i zalutali dečačić ... ovoga puta bez Marice,
    ali se svakako nalazi u okružinju nekoliko zlih veštica ... prikupljenih s'koca i konopca, iz svih "bajki" ...
    i sa svih mogućih stranaka .

    Plus, veoma je bitno da kao i u originalnoj bajci ... sve te veštice živU u kućicama od čokolade sa prozorima od marmelade,
    tamo je sve lepo tamo je sve nežno ... tamo se sve raduje.

    Ako treba saĆu ja i da nacrtam sve veštice redom ...
    ili je možda jednostavnije da svi uključimo/te Vesti ili Dnevnik RTS,
    te odgledamo i odslušamo predstavu ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #953

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Jasno ... hvala Bogu pa si konačno ispravno shvatio.

    Pod pantljičarom sam konkretno mislila ... čak šta više i imala sliku Miloševića pred očima

    a pod telom !?
    - koje se po kidanju glave goji i iznikne mu nova glav(ic)a ... čak deblja - Ivicu Chmarchitja ... ili tako nekako

    U ovoj predstavi pozorištanca lutaka bez zavijutaka :
    Ivica jeste izgubljeni i zalutali dečačić ... ovoga puta bez Marice,
    ali se svakako nalazi u okružinju nekoliko zlih veštica ... prikupljenih s'koca i konopca, iz svih "bajki" ...
    i sa svih mogućih stranaka .

    Plus, veoma je bitno da kao i u originalnoj bajci ... sve te veštice živU u kućicama od čokolade sa prozorima od marmelade,
    tamo je sve lepo tamo je sve nežno ... tamo se sve raduje.

    Ako treba saĆu ja i da nacrtam sve veštice redom ...
    ili je možda jednostavnije da svi uključimo/te Vesti ili Dnevnik RTS,
    te odgledamo i odslušamo predstavu ...
    Drago mi je da smo ovo razresili, mislio sam da ostavim ovako ????, ali......Nadam se da ce se ova horor bajka zavrsiti tako sto ce se istopiti kucica od cokolade, a vestica zavrsiti kao vestica iz bajke "Carobnjak iz Oza". I opet ponavljam to nije razlog da se iscepa Srbija, nego da se kazne krivci.
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  9. #954

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Citat vasilis kaže: Pogledaj poruku
    To sto imas verovatno Licke krvi, meni ne smeta, ali reci za jedne da su Srbi, a druge porediti sa pantljicarom, to je stvarno tuzno.
    Nemam ... al' mi dođe da ti kažem da baš imam ...

    "Si ti neki Drakula ... vampir "... pa ti je bitan "sastav" krvi
    (ovo se malo šalalaŠalim)

    Ovo se ne šalim ... A što bi ti smetalo što neko ima Ličke ili koje god krvi ??? ...

    Vasili. Ne žuri sa zaključcima aj' pročitaj ti ipak ponovo ... malo bolje moj post.

    ______________________
    ok ok ... evo sad sam videla - da smo se razumeli !



    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #955

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    [CENTER]N A što bi ti smetalo što neko ima Ličke ili koje god krvi ??? ...
    To mi nikad nije smetalo (vec napisao). Ako procitas unazad sta sam pisao, videla bi koji soj ljudi mi smeta(lopovi, separatisti, ratni zlocinci,otimaci tudjih imovina posle II sv.rata itd.)
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  11. #956

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Kad smo vec kod raznih parazita...jel' i Vojvodjanin Bajatovic direktor "Srbija gasa" parazit?...mislim,covek je i u SePSu...

    Ne on trenutno ima sposonost mimikrije, a kad dodje pravo vreme pretvorice se u kisnu glistu.
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  12. #957

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Citat vasilis kaže: Pogledaj poruku
    To mi nikad nije smetalo (vec napisao). Ako procitas unazad sta sam pisao, videla bi koji soj ljudi mi smeta(lopovi, separatisti, ratni zlocinci,otimaci tudjih imovina posle II sv.rata itd.)
    Jasno mi je ... za tebe,
    htela sam ustvari taj tvoj deo texta da iskoristim i podvučem
    - kao istinit (a prosto neverovatan) "problem" nekih drugih ... ovde

    ... pa da se svi zajedno čudimo .

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #958

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Jasno mi je ... za tebe,
    htela sam ustvari taj tvoj deo texta da iskoristim i podvučem
    - kao istinit (a prosto neverovatan) "problem" nekih drugih ... ovde

    ... pa da se svi zajedno čudimo .
    Nikad nisam voleo da generalizujem neke stvari i da budem necija fenokopija.
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  14. #959

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Pogrešio si temu ... "koga bi s'kim" je sprat niže.
    Po toj logici ... ajte ti i flekica nađite neki sobičak,
    a pošto ste beskintaši Bećar će taj deo galantno da vam reši. Ima se - može se.
    (izvinjavam se flekici ... ali - baš ne vidim još nekog ko se sa tvojim mišljenjem slaže.)
    Опет имаш напад? Што се тиче тога да ти не видиш никога ко се не слаже са мојим мишљењем, за разлику од тебе, ја не морам да будем у крду да бих се осећао лепо. Штавише, моје мишљење је моје мишљење, а не мишљење крда које сам усвојио како би могао да идем около и причам "са мном се сви слажу, с тобом се нико не слаже"

    Pusti sad Bećara ... Čanka prozivaš kao Ličanina - kome je to kažeš "mana" ??? (ne misleći valjda na govornu).
    Добро, објаснио сам ти, шта сад опет оћеш?

    Gospode Bože ... a ja - po tvom (skromnom) mišljenju "želim zemlju bez glavnog grada" ???
    Vid' ... ako već sam kažeš da sa pesništvom ne stojiš baš dobro - batali te analize. Ne ide ti i gotovo.
    Sedi - jedan.
    Па како човек да ти објасни да није проблем то што нека земља има главни град (има га свака), и да није решење у мењању главног града ни провинцијска мржња према великом граду.

    ne mogu da verujem ... k'o da slušam RTS-ov Dnevnik ... spe(js)š(at)l izdanje
    Дакле, ти си убеђена да неко има врећу пара и не да их Војводини... гив ит ту ми бејби! Ало бре, транзиција, комунизам, Берлински зид фазони... де ти живиш, нема више друга Тите и кредита које инфлација поједе, нема више државних фирми који дају плате како ти се ћефне.

    E upravo to ti svo vreme i pričam/o ... nego što sad iskopa Hitlera ...
    pa imamo "lepši" svežiji, sopstveni primer StrahoVladavinaStrahoVladara Milošević-Marković ili Ludače i Ludaka.
    Зато што Милошевића као изговор користе често они који су гори лудаци од њега.

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Traženje veće i stvarne autonomije nije isto što i traženje pripajanja nekoj drugoj državi.
    Смешни сте много ви сепаратисти и србомрсци, ко биоскоп.
    Прво мало причаш о томе како је терор над Војводином неподношљив, како београдске трупе силују жене и отимају жито, како ето ти не би, али изгледа да ће морати да се поведе борба за независност... а онда преврнеш, па се сетиш да је званична прича - па ми хоћемо само већу и стварну аутономију... ајде одлучи се. И стварна аутономија не значи држава у држави, по рецепту СФРЈ. СФРЈ се распала, римембр.
    А ако си само за аутономију, обрати се свом земи Кострешу, пилоту Аудија који нема дана радног стажа ван функције и политике, и реци му да претерује кад тражи свој телеком, НИС, железницу, пошту, војску, полицију, авио компанију...

    Slišnost je u tome što su lagali i sebe i druge. Minimalitovanje suprotnog tabora i samouverenost nas je i dovela do američke čizme na Kosovu. Ono što ti govorim je da niti je ceo srpski narod uz stavove koji su ti bliski, pa da se pozivaš na taj narod, niti su oni koji imaju drugačiji pogled tako malobrojni i bez podrške. E, tu je velika sličnost sa Kosovom.
    Убиште се да нађете сличност са Косовом, чудо једно.

    Да не улазим сад шта нас је довело до америчке окупације Косова, самоувереност у томе да не желимо да се наша држава цепа по рецепту СФРЈ прилично је раширена код Срба. Јер, то је глупо, ниједна европска држава се није поделила на три да би решила своје проблеме.

    А они који другачије мисле - ипак им не би препоручио да оснују терористичку организацију и почну да убијају Србе по Војводини. И рачунају на неку велику подршку или успех.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #960

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Traženje veće i stvarne autonomije nije isto što i traženje pripajanja nekoj drugoj državi.
    Reče jednom Hašim Tači.....

Strana 64 od 87 PrvaPrva ... 1454626364656674 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •