State of VOJVODINA ? - Strana 62

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 62 od 87 PrvaPrva ... 1252606162636472 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 916 do 930 od ukupno 1300
  1. #916

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Dok Srbija ima kompleks zbog Vojvodine, rezultat ce uvek biti namagarcena Vojvodina.

    Necista savest i nerascisceni racuni vuku svoje korene od 1919...

    Nedovoljna ``emancipovanost`` vojvodjana, spremnost na nepovoljne kompromise, prihvatanje sudbine samo pojacava tu pojavu...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  2. #917

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Za takve kao sto si ti g-dine Becar u istoriji se kaze da su bili iskoriscena masa.A mozda je i bolje tako nego da budes upisan u istoriji kao neko ko je rascepao srpski narod zbog gasa, budzeta, vodjenja pogresne politike itd. Ali samo da znas, pare neces videti ni ako Vojvodina postane drzava, a isto ces ziveti kao i do sad, mozda i gore.
    Poruku je izmenio vasilis, 16.01.2009 u 10:21
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  3. #918

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Srbi su sebi najveci neprijatelj.
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  4. #919

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Citat vasilis kaže: Pogledaj poruku
    Za takve kao sto si ti g-dine Becar u istoriji se kaze da su bili iskoriscena masa.A mozda je i bolje tako nego da budes upisan u istoriji kao neko ko je rascepao srpski narod zbog gasa, budzeta, vodjenja pogresne politike itd. Ali samo da znas, pare neces videti ni ako Vojvodina postane drzava, a isto ces ziveti kao i do sad, mozda i gore.
    Ja zivim sasvim pristojno i za nase uslove jako dobro.To je plod sposobnosti mojih roditelja i predaka koji su mi ostavili taj bogati imetak.Imam za 3 zivota i ne znaci meni ova kriza nista.Govorim u ime onih sto cute u ime onih koji nisu podrzali ustav pre par godina e o njima govorim a to je taj tas na vagi.Videcete necu nista da kazem nego cu blago da se smeskam onima koji ne znaju nista

  5. #920

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Necista savest i nerascisceni racuni vuku svoje korene od 1919...
    Пре бих рекао од 1945 јер пре те године Војводина није постојала ...
    А са Србијом се није присајединила Војводина већ Народне скупштине и Сабори Барање,Срема,Баната и Бачке ... тако да би по том вашем сепаратистичком међународном праву референдуме могле да направе Срем, Банат и Бачка одвојено ... у том случају верујем да би само у Бачкој сепаратистичка струја могла имати 30% ...
    Људи стално заборављају да је настало Војводство Србија које је постојало једва пар година па су га укинули Аустроугари, једини облик аутономије који је постојао од тада јесте САП Војводина, дакле покрајина и нема баш дугу историју аутономије ... Сам називе Војводина је непримерен и неправилан ... то би било као да се земља зове само Краљевина или само Царевина ... све скупа Војводина има аутономију неких шездесетак година од којих је 45 година под окупацијом југословенских комуниста!

    Ja zivim sasvim pristojno i za nase uslove jako dobro.To je plod sposobnosti mojih roditelja i predaka koji su mi ostavili taj bogati imetak.Imam za 3 zivota i ne znaci meni ova kriza nista.Govorim u ime onih sto cute u ime onih koji nisu podrzali ustav pre par godina e o njima govorim a to je taj tas na vagi.Videcete necu nista da kazem nego cu blago da se smeskam onima koji ne znaju nista
    Е па господине буржују, ти за нашу децу не брини, него ако ти се не свиђа ова земља, ти је лепо напусти и иди у топлије крајеве попут хиљаде наших суграђана, ево и мој брат је напустио, не осуђујем га због тога ... али немој да нам овде солиш памет и учиш нас који немамо као ти ... сит гладном не верује! Теби је досадно у животу па би да распрчиш ову нашу Србију, е па неће моћи ...ти би да добијеш Војводину државу да би ти и такви попут тебе били још богатији а народ ко јебе! Прц мало!Имаш 23 године а бавиш се политиком, да не би можда и премијер да будеш ... ајде ти прво заврши неку школу ...запосли се, немој да живиш само од маминих и татиних пара, живот је суровији него што ти мислиш!

    смејем се и ја теби, колико си неук, смешан и наиван
    Poruku je izmenio FlekicaSkupusom, 16.01.2009 u 11:43

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  6. #921

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Ja zivim sasvim pristojno i za nase uslove jako dobro.To je plod sposobnosti mojih roditelja i predaka koji su mi ostavili taj bogati imetak.Imam za 3 zivota i ne znaci meni ova kriza nista.Govorim u ime onih sto cute u ime onih koji nisu podrzali ustav pre par godina e o njima govorim a to je taj tas na vagi.Videcete necu nista da kazem nego cu blago da se smeskam onima koji ne znaju nista

    Posto kazes za svoje pretke da su ti ostavili bogat imetak (ako su ti preci iz Vojvodine), interesuje me kako je neko mogao da ti ostavi bogat imetak, kad je taj isti imetak konfiskovan posle II sv. rata i dat zna se kome.
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  7. #922

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Dok Srbija ima kompleks zbog Vojvodine, rezultat ce uvek biti namagarcena Vojvodina.
    Србија има комплекс Војводине... рече и остаде жив...

    Necista savest i nerascisceni racuni vuku svoje korene od 1919...
    У сновима мађарских екстремиста који нису прежалили велику Мађарску.

    Nedovoljna ``emancipovanost`` vojvodjana, spremnost na nepovoljne kompromise, prihvatanje sudbine samo pojacava tu pojavu...
    Коју појаву, искомплексираност Србије (како може цела земља бити искомплексирана?) или нечиста савест и нерашчишћени рачуни?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Ja zivim sasvim pristojno i za nase uslove jako dobro.To je plod sposobnosti mojih roditelja i predaka koji su mi ostavili taj bogati imetak.Imam za 3 zivota i ne znaci meni ova kriza nista.Govorim u ime onih sto cute u ime onih koji nisu podrzali ustav pre par godina e o njima govorim a to je taj tas na vagi.Videcete necu nista da kazem nego cu blago da se smeskam onima koji ne znaju nista
    Не значи њему ова криза ништа, али ето, бори се за потлачене масе... Само верници у Чанка могу да причају у наметнут устав а против њега гласало колико, 0,5, 1% бирача? Уствари, против је било 80%, али нису изашли због Чанковог бојкота Чанак би могао да држи часове из мађионичарства, како представљати бирачко тело које ти даје подршку од 5%, како тврдити да народ хоће нешто за шта је гласало 0,5%...
    Ко је тебе овластио да говориш у име оних који ћуте несрећо, ти ниси способан да говориш у своје име.
    Мада, ако си толики буржуј колико се непрестано хвалиш на овом форуму, онда си исти профил као Чанак - одрастао као привилегована класа, родитељи му дали све, он сам није урадио ништа посебно... размажени богаташчић... који је онда одлучио да се бори за потлачене масе за које ће да влада НИСом, луком, покрајином, општинама, полицијом, телекомом, железницама, каналима, Аудијима, родном равноправношћу...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #923

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    одрастао као привилегована класа, родитељи му дали све, он сам није урадио ништа посебно... размажени богаташчић... који је онда одлучио да се бори за потлачене масе за које ће да влада НИСом, луком, покрајином, општинама, полицијом, телекомом, железницама, каналима, Аудијима, родном равноправношћу...
    у две речи - комунистичко недоношче!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  9. #924

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Citat vasilis kaže: Pogledaj poruku
    AP Vojvodina je zrela za velike "korenite'' promene, ali u sastavu Srbije...
    slažem se da bi bilo lepo, no bojim se da ni vojvodina, ni srbija baš nisu spremne za neke promene, i da će se sve nastaviti po starom

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Ja zivim sasvim pristojno i za nase uslove jako dobro.To je plod sposobnosti mojih roditelja i predaka koji su mi ostavili taj bogati imetak.Imam za 3 zivota i ne znaci meni ova kriza nista.
    znači ćutali i radili, za razliku od svog potomstva
    nadam se da većina tog imetka nije stečena 90-tih godina, jer se zna na koji način se tada sticalo bogastvo
    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Govorim u ime onih sto cute u ime onih koji nisu podrzali ustav pre par godina e o njima govorim a to je taj tas na vagi.Videcete necu nista da kazem nego cu blago da se smeskam onima koji ne znaju nista
    "Govorim u ime onih"... "Videcete necu nista da kazem"
    sad mi ništa nije jasno
    govoriš, a nećeš ništa da kažeš
    i prestani mešati lokal-patriotizam i separatizam
    broj onih koji su za otcepljenje vojvodine je srećom i dalje jako mali
    i nema potrebe da neko govori u njihovo ime, jer oni ne spadaju u grupu onih što ćute, već naprotiv - prilično su glasni ako se uzme u obzir koliko su malobrojni

  10. #925

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Posto g-dine Becar imas iste ideje kao i Canak, pogledaj ovaj snimak.Ziveces u ??????????
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  11. #926

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Ja zivim sasvim pristojno i za nase uslove jako dobro.To je plod sposobnosti mojih roditelja i predaka koji su mi ostavili taj bogati imetak.Imam za 3 zivota i ne znaci meni ova kriza nista.Govorim u ime onih sto cute u ime onih koji nisu ...
    Vidim svi redom krenuli da citiraju pa kud svi "turci" tu i Mali čicha

    Razmišljam nešto ... čitaju li se ovde textovi ili nickovi ...?
    Šta se to dešava u nekim glavama ...
    ako nešto napišu biter ... bećar ... itbejac ... čitav smisao i pre čitanja dobija unapred zagarantovani "predznak" tzv.Čanak ...
    mađarski šovinista(ujedno komunista), ekstrem(tvrdokorni), negativan(do zla Boga), neprijateljski(NatoPlaćenik) ...

    Čitam reč po reč ... pa vidim - čovek sve lepo kaže ... dalje vidim - ja se skoro u potpunosti sa izrečenim slažem ...
    a nisam mađarica ... kako ... ?

    a možda sam extrem ..................... što nisam ćorava


    *****
    I kome su to ovde Ličani "problem" ... primećujem provlači se neka negativna Čank'konotacija.
    Pa Ličani su Srbi.

    *****
    I da zaključim svojim slovom

    Da, Beograd,
    kao stecište vladajuće band..vrhuške,
    kao zbirište kusih i repatih, šutih i rogatih svih mogućih i nemogućih stranačkih "umova",
    kao lokacija Centralne Kase i resto Sef(ov)a,
    kao Bunar bez dna u koji se samo sipa a ništ' iz njega ne dobije i vadi
    (ako ne računamo mahovinu i po neku cipelu ),
    iz perspektive Vojvodine (vidim), Južne pruge (znam) ... i ostalih predivnih krajeva lepe nam Serbie (mislim) ...
    predstavlja samo i jedino - parazita. Pantljičaru
    (otkineš glavu ... telo se udeblja i pojavi se nova glava )





    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 16.01.2009 u 14:04

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #927

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    [CENTER]

    *****
    I kome su to ovde Ličani "problem" ... primećujem provlači se neka negativna Čank'konotacija.
    Pa Ličani su Srbi.

    *****

    iz perspektive Vojvodine (vidim), Južne pruge (znam) ... i ostalih predivnih krajeva lepe nam Serbie (mislim) ...
    predstavlja samo i jedino - parazita. Pantljičaru
    (otkineš glavu ... telo se udeblja i pojavi se nova glava )





    ?????????
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  13. #928

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Citat vasilis kaže: Pogledaj poruku
    ?????????
    ??????

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #929

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    CHichaGlisho, dešava mi se da planem ovde, ali sve ovo drugačije doživljavam. Ovaj forum za mene nije mesto gde se vodi rat, napada protivnik. Ovo je mesto gde treba da se iznese mišljenje, sa ili bez argumenata. Slično kao na izborima, tamo niko ne spušta u glasačku kutiju svoje razloge, već svoj izbor.
    Iznose se ovde i činjenice, istine i poluistine, različita viđenja. Ono što mi se ne sviđa je to što se sa diskusija o temama skreće na ličnu diskreditaciju.
    Trudim se da respektujem svačije mišljenje, ne i da ga prihvatim. Mogu da korigujem svoje, ali ne volim da mi neko natura njegovo.
    Kada osetim da sam se zapalio, da je rasprava postala lični obračin, ja se povlačim. Ne zato što nemam šta da kažem, već zato što rasprava postaje prepirka. I znam ko će da mi odgovara, da mi kontrira, da ne dozvoljava da išta kažem što nije "pravoverno". Znam ko ove razmene mišljenja shvata kao džihad, ko će mi obavezno odgovoriti..
    Jedan deo mojih gena je stigao ovde vozom iz Bosne, deo iz konc logora u Nemačkoj, deo je ovdašnji - ko zna odakle je tu stigao. Jedan deo rodbine su poklale ustaše, jedan četnici, jedan su pokušali da utamane i Nemci. Ali trudim se da me to ne čini slepim.
    Ja ipak ne smatram svojim glavnim kvalitetom to što sam Srbin, niti nekoga cenim po tome što jeste ili nije to što sam ja. Pre svega gledam njegove ljudske kvalitete.
    A što se tiče Vojvodine, nju smatram domovinom, sebe smatram vojvodjanom, ne srbijancem. Nemam predrasuda o tome da je za Vojvodinu apriori bolje ako bude samostalna, ako bude imala ovoliku ili onoliku autonomiju, ili ako se utopi u Srbiju ili neku drugu državu. Svako rešenje ima i svoje dobre i svoje loše strane. Ali ni svako rešenje se ne zasniva potpuno na racionalnom, već i na iracionalnom. Kao što se često kaže, i zlatan kavez je ipak kavez. Ptici je uvek kavez racionalno bolji izbor od slobode - hrana, voda, sigurnost,... , ali ona uvek teži slobodi.
    U ovim odnosima koji su trenutno (već dugo, dugo) na sceni, Vojvodina - vojvodjani su u jako lošem položaju. Na žalost, sa druge strane ne da nema namere ili želje da se nešto menja, već se svaka ideja u osnovi odbacuje u ime nekih viših, imaginarnih interesa. Omalovažavanje i ignorisanje zaista pokazuje da drugoj strani nije stalo. Kad drugoj strani nije stalo, onda je jedini potez okrenuti se sebi i gledati svoj interes, a sa ostalima sarađivati tamo gde je saradnja moguća i u meri u kojoj je moguća.
    Vojvodina već dugo trpi, i ne vidi se kraj toj priči. Tačno je da i drugi trpe, ali šta ti drugi rade da bi promenili stanje? I dogod ovakav nakaradan sistem bude funkcionisao, a drugi ne budu želeli na njemu ništa da njenjaju - naprotiv, sve više ga učvršćuju, želja za samostalnošću će jačati.
    Svakog dana je sve više primera magarčenja ne samo Vojvodine - ali sad o njoj pričamo, i sve sam sigurniji da za velike probleme treba primeniti radikalne metode.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  15. #930

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Svakog dana je sve više primera magarčenja ne samo Vojvodine - ali sad o njoj pričamo, i sve sam sigurniji da za velike probleme treba primeniti radikalne metode.
    DaC Point !!!

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 62 od 87 PrvaPrva ... 1252606162636472 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •