State of VOJVODINA ?

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 1 od 11 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 1300

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    04 State of VOJVODINA ?

    Mene, kao coveka vec dugo odsutnog sa rodne grude, zanima kada ce Predsednik Srbije biti vec jednom - Vojvodjan?

    Koliko Vojvodjana danas ima u uzem rukovodstvu Srbije i koliko ih ima u ambasadama i kozulatima?

    Da li Vojvodjani donose u Srbiji politicke odluke u skladu sa svojim ekonomskim udelom u razvoju drzave?

  2. #2

    11 Odgovor: Pitanjca...

    meni je licno svejedno odakle nam je predsjednik (vojvodjanin ili ne)...mene vise zanima kad cemo imati DOBROG predsjednika
    nattydread is coming to dinner

  3. #3

    Odgovor: Pitanjca...

    Citat nattydread kaže:
    meni je licno svejedno odakle nam je predsjednik (vojvodjanin ili ne)...mene vise zanima kad cemo imati DOBROG predsjednika
    Postovana zemljakinjo, veoma je zdrava misao da trebamo imati dobrog Presednika, bez obzira na svoje poreklo i nacionalnu pripadnost...

    Kako bi idealno bilokada bi bili na tom nivou svesti da i stanovnik Srbije,Madjar poporeklu recimo,moze biti Predsednik, uoliko ima te spsobnosti...

    Ali, ne mozemo i ne smemo biti bas toliki utopisti, Postovana...Narocito posle svega sto se zadnjih 15 godina dogadjalo!

    Medjutim, nije zdravo to sto NIKADA do sada Presednik Srbije nije iz ekonomski i kulturno najnaprednijeg dela te drzave!

    To je malo cudna pojava, ne cini Vam se to?.

    Malo je cudno da su svi oni koji su juce traktorom stigli u Srbiju, odjednom samo zamenuli Crnogorce na svim vaznijim polozajima u Vojvodini (i Srbiji)!

    Malo je cudno da su svi oni, pridosli s polja - PRAVOVERNIJI Srbi od onih koji su iz same Srbije!

    Malo je cudno da Kraisnici u velikom procentu smatraju da su stari Beogradjani i Vojvodjanski proustaski orijentisani!

    Koliko su IZJEDNACENI sa maticom Madjarskom - RECIMO - Madjari iz Vojvodine? Jesu li i oni, cim tamo stignu, primljeni kao nase izbeglice? Da odmah POTISNU STASROSEDEOCE i prigrabe se vlast!? Makar sta!

    I NAMETNU svoj stil i kulturu onima koji vekovima zive na tim prostorima?

    Malo je cudno da u srpskoj diplomatiji NEMA skoro uopste Vojvodjana...

    :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::

    I meni je drago da svud na visikim mestima budu birani najbolji ljudi, ne pravim razliku, ima dobrih i mudrih i Krainaca i Srba sa Kosova i sa Juga Srbije i od svuda i ne samo Srba nego svih nacija --- al ne patim ni od kompleksa da smo mi Vojvodjani bas svuda u politici U DRUGOM PLANU DRZAVE koju MI prakticno finansiramo!

    Pocnem sam sebi da licim na kravu.

    Muzaru.
    Poruku je izmenio Meggy, 07.08.2006 u 17:52

  4. #4

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    -To mi je zacrtano u srednjo-rocnom planu, cirka 10 god.

    -Osnovni problem:

    -Nije tesko biti fin, al' nije ni korisno-

    -Di su nasi NOVCI

    -Mani predsednika NOVCI su bitni !

  5. #5

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Bata Valter, postoji jedna svetska zakonitost: novci su uvek tamo, di je VLAST! (I obrnuto).

    Zasto se ljudi i bore kao zveri da OSVOJE VLAST?

    Jednostavno, da dodju do NOVCA!

    (Narod,sloboda, istina, domovina, su LIZALICA ZA NAIVNE! Jeftina demagogija sa NEPOSTOJECIM POJMOVIMA!)

    Zato sto je politika KONCENTROVANA EKONOMIJA!

    Vojvodjani NIKAD nece moci da pitaju "DI SU NASI NOVCI?" sve dok ne budu imali POLITICKU POZICIJU da mogu OZBILJNO da postave to pitanje ostalima!

    (Prvo je bilo jaje, posle kokoska!)

  6. #6

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    -OK !
    Proslo je par postova na temi, tako da vreme na na ovom mestu i upravo sada zapocnemo pracenje (Djekna jos nije umrla, a ka' ce ne znamo) rada na buducem ustavu Srbije, sa posebnim osvrtom na polozaj Vojvodine.
    Ono sto ja znam, je iz vesti koje te, kao oci druga Tita, prate bez obzira zeleo to ili ne. Dakle pratim.
    -Upravo je pitanje Vojvodine, po meni, kljucno pitanje sporenja ustavotvoraca (odmah na pocetku da kazem da su mi gledista po vecini pitanja bliska DS), tj. stepen decentralizacije: po dubini i po sirini. Da li ce se Srbija deliti na nekih 6, u nedostatku boljeg termina, autonomnih oblasti, sta su predlozili (i ...) iz DSS gde bi Vojvodina imala neku provizorno vecu autonomiju od npr. Sabacko-Valjevsko-Uzicke (nesto), centralizovati uz spajanje sa Republikom Srpskom, severnom Crnom Gorom i Svetim Srpskim predgradjima Tokija (pogadjajte ciji bi predlog to mogao da bude, ili jednostavno produbljivanja istorijski utemeljenog, kulturno definisanog statusa Autonomne Pokrajine Vojvodine. Po dubini: samo je jedna stvar bitna! Prosto i jednostavno, prikupljanje sredstava sa teritorije ide preko pokrajine, pokrivanje troskova ide preko pokrajine, a za finansiranje zajednickih funkcija drzave naravno posteno, pa cak i preko toga za razvoj manje razvijenih podrucja.
    -Stvari poput: skolstvo, zdravstvo, kultura su, sto bi rek'o bata Maus, lizalice!
    -A Vojvodjani...........

  7. #7

    Odgovor: Pitanjca...

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    meni je licno svejedno odakle nam je predsjednik (vojvodjanin ili ne)...mene vise zanima kad cemo imati DOBROG predsjednika
    Слажем се са тобом у потпуности! Ни мене уопште не занима ОДАКЛЕ ће нам бити будући председник, на крају крајева у Уставу пише да је РС ГРАЂАНСКА ДРЖАВА дакле сви грађани имају право да се кандидују без обзира које је националности, вероисповести итд.
    Ја особно желим једног председника који ће нас коначно увести у Европску Унију и који ће реализовати неопходне реформе које су потребне овој држави! Али ако баш морам да будем искрен ЗАИСТА не би желео Николића за председника РС... он је се ЛОШЕ ПОКАЗАО У СВАКОМ СМИСЛУ и са овим његовим штрајком је нас обрукао пред Европом, могу само да замислим колико су нам се смејали! Штрајкује глађу и жеђу зато што хоће изборе а избори ће се и овако и онако одржати ни за годину дана! Патетично!

  8. #8

    Odgovor: Pitanjca...

    Ponizavanje Vojvodine se nastavlja. Fudbaleri partizana sa navijacima:

    Uz Partizan odrasto sam ja,
    za Vojvodinu sada navijam,
    picka najveca, dusa prodana,
    pola madjar, pola ustasa.

    Lepo mi vojvodjani ovde pisemo da je fastisticki model dominantan u srbiji. I da se na najmonstruoznije nacine ponizavaju ljudi u Vojvodini. Ovog puta kroz sport. I sve je osmisljeno da se izvrsi genocid nad ljudima u vojvodini. Naravno da cu i ovo ubaciti u svoj blog, ko hoce nek procita, da dobije jasnu sliku o cemu pricam. Sto je najgore mrznju prenose na decu:

    556 lajkova? O cemu mi ovde pricamo? Pod hitno treba traziti intervenciju EU, ili u ovom slucaju nadleznih medjunarodnih organa za fudbal.

    Sva sreca da je B92 preneo vest. http://www.b92.net/sport/fudbal/vest...&nav_id=511976
    http://bjo.bmj.com/content/92/11/1439.full.pdf http://www.astrovojvodina.com/simbol.htm http://www.carskapalata.rs/carskapalata.html

  9. #9

    Odgovor: Pitanjca...

    A da tražimo od NATO da bombarduje Partizanov stadion? Ja se ni najmanje ne osećam poniženim zato što je jedna grupa navijača skandirala drugoj grupi navijača to što je skandirala, ne dotiče me ni najmanje. A ovo još nigde nisam imao prilike da pročitam da jedan narod planira da izvrši genocid sam nad sobom Rotkve strugane...



  10. #10

    Odgovor: Pitanjca...

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    A da tražimo od NATO da bombarduje Partizanov stadion? Ja se ni najmanje ne osećam poniženim zato što je jedna grupa navijača skandirala drugoj grupi navijača to što je skandirala, ne dotiče me ni najmanje. A ovo još nigde nisam imao prilike da pročitam da jedan narod planira da izvrši genocid sam nad sobom Rotkve strugane...
    Ovo sto si napisa samo potvrdjuje ono sto san reka ranije da se prectavljas ka dobra dusa, a ustvari podrzavas rasisam, vridjanje, ponizavanje, zlocine nad Vojvodinom/ vojvodjanima. Vidija san ja to odma, al sad mozes i sam da vidis.
    http://bjo.bmj.com/content/92/11/1439.full.pdf http://www.astrovojvodina.com/simbol.htm http://www.carskapalata.rs/carskapalata.html

  11. #11

    Odgovor: Pitanjca...

    Citat nelesko kaže: Pogledaj poruku
    O cemu mi ovde pricamo? Pod hitno treba traziti intervenciju EU, ili u ovom slucaju nadleznih medjunarodnih organa za fudbal.

    A možda i da se sazove vanredna sednica UN zato što je Tejgo pokazao srednji prst navijačima Vojvodine.

    Čisto navijačko prozivanje, verovatno preterano, ali smo čuli i gore. Šta se dešava kada se navijači Zvezde i Partizana časte svakakvim uvredama? Da li je to normalno i nema potrebe da se diže buka. A kada se sudare dva vojvođanska kluba pa krenu navijačke prozivke. I još jedno, da li je zabranjeno nekome iz Čačka ili Pirota da navija za Vojvodinu? Ako jeste ko je tu šovinista, a ako nije kako onda možete da kažete da je to stav dela Srbije južno od Save i Dunava prema njenom delu severno od Save i Dunava.

    Klasično naduvavanje kako bi se zadovoljili nečiji dnevnopolitički interesi.

  12. #12

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Uskoro samo da vidimo dokle cemo morati da trpimo beogracke dahije,kad nam dosadi onda cemo i imati naseg precednika

  13. #13

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Ne vjerujem da je tako teško jednom Vojvođaninu da postane predsednik.

    Neka se kandiduje i vidi kako će da prođe. Možda je veći problem u tome što u Vojvodini i nema nekog političara dovoljno popularnog, koji bi osvojio dovoljan broj glasova.

    Zar stvarno mislite da običan narod u Srbiji (koji daje glasove na izborima) baš ne želi Vojvođanina za predsednika? To je besmislica.

  14. #14

    02 Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Mislim da Vojvodina nema neku karizmaticnu politicku licnost na sceni momentalno da bih cela Srbija ukljucujuci i Vojvodinu postoo je to isto Srbija glasala za takvog kandidata . Momentalno u Vojvodini nema nekog jakog politicara kao sto je to bilo u proslosti pre 30 godina , a na drugom mestu neko rece gore ipak su svi Vojvodjani bez obzira na nacionalnu pripadnost vrlo indifirentni prema politici lali je vaznije da ima soli nego dali ce biti neka vise puska da se odbranis od neprijatelja..
    Kad ce biti Vojvodjanin predsednik mislim kad bude manje Crnogoraca u Srbiji ili Hercegovaca dok su oni tu nema ni srbijancima ni vojvodjanima slaga sa torte.

  15. #15

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Ma ne bi trebalo uopste biti vazno odakle je presjednik drzave. Mislim da je bitnije kakav je covjek, kakvu politiku vodi i kakav program nudi. Ali... Nas narod trazi harizmaticne licnosti. Nema veze kakav program nudi, ako nije vodja (neki oblik diktatora) onda ne valja. Plus, kod nas trenutno vlada takvo stanje, da ko god dodje na vlast pomaze samo sebi licno, pa onda drzavi ako mu ostane malo energije...

    A svi ti Crnogorci koji su bili na vlast u Srbiji nisu donijeli nikakvog dobra Crnoj Gori. Cak sta vise, potpuno su zaboravili istu. I Hercegovci isto tako.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

Strana 1 od 11 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •