State of VOJVODINA ? - Strana 66

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 66 od 87 PrvaPrva ... 1656646566676876 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 976 do 990 od ukupno 1300
  1. #976

    Odgovor: formiranje vojvodjanske policije

    Ne podržavam. Vojvodina nije država. Država je Srbija. Vojvodina je region unutar Srbije.

  2. #977

    Odgovor: formiranje vojvodjanske policije

    Што се тиче постова које је започео дотични аутор могу да кажем само ово:




    Слика Не храните трола (немојте охрабривати тролове тако што ћете реаговати на њих)

  3. #978

    Odgovor: formiranje vojvodjanske policije

    @campari

    Da li prihvataš formiranje policije sjeverne Crne Gore ili policije Malesije? Navedi i razlog ako prihvataš odnosno ne prihvataš!

  4. #979

    Odgovor: formiranje vojvodjanske policije

    Dobro vece svima!!! Nov sam ovde pa rekoh odmah da se prikljucim raspravi Nadam se samo da mi "vojvodjanski" nacionalisti nece zameriti sto postujem juzno od Save i Dunava Evo pokusavam da smislim jedan dobar argument zbog cega bi Vojvodina imala svoju policiju i ne ide neshto stvarno Mada znam 100 razloga zbog cega ne bi trebala da je ima, ali me mrzi da nabrajam. U svakom slucaju to vitlanje oruzjem moze samo da donese stetu svima u Srbiji

  5. #980

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    1.Budzet,rezultat je Namagarcena Vojvodina
    2.Prodaja NIS-a,rezultat je Namagarcena Vojvodina
    3.Kriza oko gasa,rezultat je Namagarcena Vojvodina
    4.Mogucnost ne potvrdjivanja statuta,rezultat bi bio Namagarcena Vojvodina
    Dokle.....?

    Mozda nam i ovo namagarcivanje ide u prilog u stvari siguran sam da nam ide u prilog do konacnog otcepljenja!
    Iju necu da verujem Mislio sam da takvi kao ti postoje samo u nocnim moramama i bajkama kojima Majke plase svoju decu pre nego sto odu na spavanje! Steta je stvarno sto ce takvi burzuji kao ti koji su sve dobili od tate i mame i koji jos misle i da mogu drzave da dobijaju prvi "junacki" zbrisati kad im se hacijenda bude rusila na glavu

  6. #981

    Odgovor: formiranje vojvodjanske policije

    Prvo bi meni trebalo obrazlozenje sta tacno podrazumevas pod "Vojvodjanskom policijom".

    U Srbiji (kao i svakoj drugoj na isti nacin uredjenoj drzavi) moze postojati samo jedno Ministarstvo Unutrasnjih Poslova, samim tim jedna policija.

    Formirati regionalno odeljenje tog Ministarstva je moguce, ali nije mu moguce dati efektivnu upravu nad policijskim snagama na teritoriji regiona (Vojvodine).


  7. #982

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ljudi samo gledam i ne verujem svojim ocima. Ja sam inace iz Kragujevca, a studiram u Bg-u. Ako mislite da ste vi jedini koji imaju problema sa ovim krvopijama iz Beograda grdno se varate. Ako ista treba menjati u ovoj drzavi onda je to sistem. Ja sam uvek iznad svega gradjanin Srbije. Samo narod koji je jadan i totalno nezreo ce dozvoliti da ga izjedaju iznutra i zavade izmedju sebe. Pitam ja vas separatiste(a pogotovu ove sto ne znaju sta ce sa parama i sole pamet sirotinji i pricaju im da ce kad se u krvi odcepe sve biti super) da li oni znaju koliko je samo maloletnika iz mog kraja izginulo u proboju sremskog fronta????? Sad vi lepo uzmite pa pljunite na sve njih! Da li je ikome palo na pamet da sa Beogradom svi imamo problem??? Da li je ikada Canku i njemu slicnima palo mozda na pamet da mobilise sve snage koje su za decentralizaciju u celoj Srbiji,a ima ih dovoljno????? Da se taj covek iakada borio za dobrobit ove zemlje,a ne za sopstveni inteers i dzep ja bih prvi glasao za njega!!!! Cak sta vise mozda bi i predsednik bio. Ovako moze biti srecan sto uopste egzistira na politickoj sceni(mada ni meni samom nije jasno kako to uspeva).

  8. #983

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Tema je znaci show. Mislim da je jedino bitno kada ce perdsednik biti covek koji ce radi za dobro cele drzave i izvlaciti maksimum iz svih njenih regija. Naravno ako je to Vojvodina onda bi i ostala najbogatija u celoj Srbiji. A sto se Madjara tice ja nemam nista protiv. Mislim da je narodu ternutno najbitnije da taj covek bude sposoban, a ako je Madjar zasto da ne????? Pa dosta je Madjara odavno pokazalo svoju lojalnost ovoj drzavi tako da ako se ikad neki sposoban Madjar ili Rusin itd. bude kandidovao racunajte i na moj glas!!!

  9. #984

    Odgovor: Namagarcena Vojvodina !

    u novom sadu otvoren privatni farmaceutski fakultet. naravno dobio i akreditaciju. novosadska farmacija koja postoji u sklopu medicinskog fakulteta nije dobila akreditaciju,iako postoji od 1960 godine. ko utvrdjuje uslove potrebne za akreditaciju? koji je to stalno zaposleni kadar na novootvorenoj privatnoj farmaciji? ciji su ovo interesi? i na kraju, lici li vam ovo na sprdnju?
    Poruku je izmenio campari, 03.02.2009 u 18:45

  10. #985

    Odgovor: formiranje vojvodjanske policije

    Ја сам пре за формирање Збора народне гарде Ненада Чанка, скраћено ЗЕНГЕНЧ...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #986

    Odgovor: formiranje vojvodjanske policije

    Primereno duhu i intelektualnom kredibilitetu početnog posta probaću da dam svoj komentar.

    Formiranje vojvođanske policije u ovom političkom i istorijskom trenutku verovatno bi imalo smisla u nekoj široj akciji okupacije Vojvodine i pretpostavljam da bi takva policija dobila neki prateće, ali ne i nevažne, zadatke, kao što su obezbeđivanje koncetracionih logora u kojima bi se nadzirali na humani, evropski i demokratski način svi oni koji su nesvesni i nisu shvatili sve prednosti nezavisnosti Vojvodine. Zatim, jedno od odeljenja te iste policije (na primer, peti odsek, čisto zbog velikog uzora) bi, ubeđen sam, pronalazio sve one koji su primitivni, ne govore vojvođanskim naglaskom i ne znaju bar jedan jezik neke od (dojučerašnjih) nacionalnih manjina, proveravao bi ih, prevaspitavao, ili, ako se ukaže potreba, slao u već pominjane logore...

    U tom slučaju, verujem da se ni policija ne bi baš tako zvala i zvučala bi kao na nekom drugom jeziku...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #987

    Odgovor: formiranje vojvodjanske policije

    Зар ова тема није залужила да се припоји с темом " State of Vojvodina" , мислим на овај начин можемо да отворимо сијасет тема попут: врховни суд Војводине, собраније Војводине, министатства Војводине, законодавна власт Војводине ... само се спамује простор на овај начин а о свему овоме је већ било речи на споменутој теми па и о формирању полиције ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  13. #988

    Odgovor: formiranje vojvodjanske policije

    Pitanje je postavljeno veoma nejasno i može se tumačiti na različite načine.

    Ne znam šrta je autor pitanja podrazumevao pod vojvodjanskom policijom, ali ja sam za, ako se poklapa sa mojim viđenjem.

    U svakom slučaju, ta policija ne može da bude nezavisna u odnosuna centralne državne strukture - treba da se nalazi u hijerarhiji državne policije.

    Sa druge strane, ta policija bi trebala da ima određenu autonomiju u rešavanju pojedinih pitanja, kao i da polaže odgovornost teritorijalnoj jedinici na kojoj posluje.

    Isto se odnosi i na gradske policije. Gradska policija treba da se nalazi u strukturama državne policije, ali treba da polaže račune za svoje poslovanje lokalnoj zajednici, kao i da lokalna zajednica određuje deo prioriteta, kao i kadrovska rešenja po određenim kriterijumima. Npr, ako lokalna zajednica nije zadovoljna radom policije, načelnik može biti smenjen, ili ne biti reizabran. Ako su policajci neljubazni, ili po navici sa ovih terena, postave kontrolne punktive na ulazu u grad po ugledu na one nemačke iz partizanskih filmova, i na njima maltretiraju ljude (zaustavljanje i pretresanje svih prolaznika jeste maltretiranje), jeste razlog da neko odgovara.

    Ovakvo ustrojstvo policije odgovara centralnim vlastima, gde oni sve kontrolišu i ni za šta ne odgovaraju.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  14. #989

    Odgovor: formiranje vojvodjanske policije

    Pored ovolike administracije još nedostaje i dupla policijska uprava. Nema šanse!

    Šta će onda biti sljedeći zahtjev, možda vojvođanska vojska? Sunny kaže da ne trebaju sve kontrolisati centralne vlasti. Zašto? Ako bi postojala policija Vojvodine (čankova i kostrešova policija) ko bi onda mogao kontrolisati sve anti državne radnje na teritoriji pokrajine. Da neće možda to raditi pokrajinska policija. Nisu centralne vlasti vesla sisali. Vojvodini treba ukinuti političku autonomiju a zadržati ekonomsku jer joj je samo ekonomska i potrebna. Politička autonomija u sadašnjim vremenima je totalna glupost ali fotelja je fotelja nažalost.

  15. #990

    Odgovor: formiranje vojvodjanske policije

    E,pa time bi otvorili nova radna mesta

    Znam,svi ćemo u policajce i rešićemo problem nezaposlenosti

    Aj sad malo da se uozbiljimo...u AP Vojvodini već postoji policija,a to je policija Republike Srbije,a ovo je samo još jedna provokacija u nizu

Strana 66 od 87 PrvaPrva ... 1656646566676876 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •