State of VOJVODINA ? - Strana 17

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 17 od 87 PrvaPrva ... 715161718192767 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 241 do 255 od ukupno 1300
  1. #241

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Maksa9 kaže: Pogledaj poruku
    A da raspišemo referendum sa pitanjem:
    Da li ste za to da ministri moraju da puštaju brkove?
    ili
    Da li ste za to da bele linije na putevima prefrabamo u žuto?
    ili
    Da li ste za to da se moja ulica odvoji od moga sela kako bi saobraćaj koz nju naplaćivao i tako dobijali sredstva za dalji razvoj te iste ulice, koji bi nas mnog pre nego ostale ulice približio Savezu razvijenih ulica i tako srećni bili.
    Pita me drugar da organizujemo peticiju za ukidalje TV prenosa Skupštine Srbije. Ja mu kažem: Ne! Ajmo da napravimo peticiju za ukidanje Skupštine. A on će - Što? - Pa i ovo malo poslanika dolazi samo zato što ima TV prenosa. Da ga nema, niko ne bi dolazio. Šta će nam skupština?!
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  2. #242

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Da li u Vojvodini postoji kritična masa koja će iglasati za Vojvodinu državu? Ako postoji, mada sumnjam, neka bude referendum.

    Ja sam protiv ove ideje, jer mislim da nema te ni jedan valjani razlog, ali stvarno pravi razlog. A ne da se narod zavađa i deli lošim trikovima koji se oslanjaju da svi živimo u nemaštini i da nas sve redom pljačkaju bratija na vlasti. Danas u Beogradu, sutra u Vojvodini, prekosutra u Zrenjaninu, nakosutra u Kikindi... Na kraju će se odcepiti moje selo od opštine, a moja sokak od sela, a moja kuća od sokaka... samo ima jedan problem kome ću ja predsednikujem i koga ću da pljačkam?!

    Ako se izglasa država, poštovaćuje i živeti u novostvorenoj državi. Samo će mi u ustima ostati gorak ukus da smo opet izgubili, podelili se...

    PS. Što se tiče Skupštine i Skupština. Njima ne treba referendum, nego motka umočena u određenu smesu, koja im pristaje uz ime!
    Doviđenja Srbijo ma gde bila!!!

  3. #243

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Nedavno dobih bilten od LSV-a u sanducetu "Slobodna Vojvodina" sa poklonom vojvodjanskom zastavom i nalepnicom za kola "V"..Da,zavrsilo je u kanti..Svi vi separatisti ste gnjide okji zele samo pare,ne zeli tu niko dobro Vojvodini..Cankov slogan je "di su nasi novci"..Pa samo su vam pare u glavi..Di su nasi novci? Malo je vodecoj vojvodjanskoj garnituri para pa bi sada sve da uzimaju u svoj dzep ako odcepe vojvodinu..Samo mi nije jasno koji je GLAVNI razlog svih separatista..? NOVCI,PARE! Svi mislite da ce ako se odcepimo od centralne Srbije da nam padaju pare sa neba..Evo nema Beograda,sad ce sve pare da budu nase,postajemo Slovenija,Svajcarka..Jao u kakvoj zabludi svi vi zivite..Idite radite i posteno zaradite svoje novce,nije vam Srbija kriva sto nemate,odcepljenjem necete nista postici,ni tada necete imati novce,i tada ce biti sve kao i pre..Ono sto je Bg sada,to ce biti NS tada..A onda ocekujemo separatiste u Banatu itd itd...
    Банатска равница,српска лепотица..

  4. #244

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Elita kaže: Pogledaj poruku
    Nedavno dobih bilten od LSV-a u sanducetu "Slobodna Vojvodina" sa poklonom vojvodjanskom zastavom i nalepnicom za kola "V"..Da,zavrsilo je u kanti..Svi vi separatisti ste gnjide okji zele samo pare,ne zeli tu niko dobro Vojvodini..Cankov slogan je "di su nasi novci"..Pa samo su vam pare u glavi..Di su nasi novci? Malo je vodecoj vojvodjanskoj garnituri para pa bi sada sve da uzimaju u svoj dzep ako odcepe vojvodinu..Samo mi nije jasno koji je GLAVNI razlog svih separatista..? NOVCI,PARE! Svi mislite da ce ako se odcepimo od centralne Srbije da nam padaju pare sa neba..Evo nema Beograda,sad ce sve pare da budu nase,postajemo Slovenija,Svajcarka..Jao u kakvoj zabludi svi vi zivite..Idite radite i posteno zaradite svoje novce,nije vam Srbija kriva sto nemate,odcepljenjem necete nista postici,ni tada necete imati novce,i tada ce biti sve kao i pre..Ono sto je Bg sada,to ce biti NS tada..A onda ocekujemo separatiste u Banatu itd itd...
    ju ju

  5. #245

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Srbija može ostati bez Vojvodine"
    Beta
    Novi Sad -- Profesor Radivoj Stepanov kaže da Srbija može ostati i bez Vojvodine ako Beograd nastavi centralističku politiku.


    "Pre ili kasnije, Vojvodina će učinkom takve beogradske politike postati država", rekao je profesor novosadskog Filozofskog fakulteta na tribini povodom godišnjice donošenja Ustava Srbije. On je ocenio da se Srbija i u slučaju Kosova i u slučaju Vojvodine branila od državnosti pokrajina tako što im je ukidala autonomije.

    "Besprizornim gaženjem po stečenim pravima autonomije Vojvodine i primitivnim podsmevanjem savremenim procesima regionalizacije i evropeizacije sadašnja vlast i desna srpska opozicija prisiljavaju autonomiju na državnost", kaže Stepanov.

    On je ocenio da je novi Ustav Srbije samo radikalnija verzija prethodnog, Miloševićevog ustava, kada je reč o Vojvodini.

    "Možda je ovo pravi trenutak da Vojvodina ozbiljno testira svoje građanske potencijale i građansku kulturu i tako, zbog sadašnjih i budućih generacija, dođe do povoljnijeg teritorijalnog statusa od onog koji ima", naveo je Stepanov.Sad sad sad ko kako shvati ovo ? i dali stvarno zivimo u Drzavi sakom u glavu?????????????
    Poruku je izmenio dani danguba, 26.10.2007 u 22:26 Razlog: no coment

  6. #246

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Vojvodina nezavisna 2010 a EU 2012.Evropa vec posle Kosova prelazi i nama u pomoc

  7. #247

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Vojvodina nezavisna 2010 a EU 2012.Evropa vec posle Kosova prelazi i nama u pomoc
    Треба вама психијатријска помоћ!

  8. #248

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ne sumnjam da će posle Kosova na red doći Vojvodina.Odvajanje Kosova je poslednji čin dezintegracije ex SFRJ,ali prvi čin dezintegracije Srbije.U Vojvodini već postoje snage koje suu manje-više prikriveno za samostalnu državu i nastavljanje cepanja Srbije.

    Na ljutu ranu treba priviti ljutu travu.Treba potpuno ukinuti Vojvodinu,i kao AP i uopšte kao ime i pojam.Dok god bude postojala Vojvodina kao neka zasebna celina postavljaće se pitanje njene nezavisnosti.
    Vojvodina je veštačka tvorevina,a istorijske i tradicionalne regije su Bačka,Srem,i
    Banat mnogo starije nego pojam Vojvodine.
    Srbiju treba decentralizovati na više regija kao što se čini u većini država.Broj tih regija treba da varira od 10-tak do 25,a za početak može da posluži postojeća podela na okruge.Na primer Hrvatska je podeljena na 20-tak županija a u Sloveniji se priprema organizacija 14 regiona.
    Vojvodina je prevelika za bilo kakav racionalan oblik teritorijalne organizacije u Srbiji.
    Treba osnovati Severnu,Zapadnu,i Južnu Bačku,Severni,Centralni i Južni Banat,i Srem ili neki drugi oblik organizacije,baziran na istorijskim regijama Bačke,Banata i Srema.Time bi se rešio i status mađarske nacionalne manjine jer bi imali svoju regiju.Novi Sad treba da dobije poseban status grada,bez ikakvih ingerencija za ostale regione.
    Neka ljudi u Zrenjaninu,Kikindi itd,sami odluče bez tutorisanja iz N.Sada da li će svoj region više ekonomski vezivati za Beograd ili N.sad ili Suboticu.Na primer,Sremci imaju izrazit interes sa povezivanjem sa Beogradom,više nego neke udaljene beogradske opštine,Lazarevac ili Mladenovac,a slično je i sa Južnom Bačkom.
    Što se tiče pojma Vojvodine njegovo pominjanje treba zabraniti i predvideti kao krivično delo,i svakoga ko ga pomene treba krivično goniti i osuditi na novčanu kaznu,ili zatvor.

    Ta kuknjava "gde su naši novci" i slično,već svakome normalnom u Srbiji debelo ide na živce.Svi pokazatelji govore da su Bačka,Banat i Srem,uz Beograd najrazvijeniji deo Srbije,a da su neki drugi regioni siromašni.Siromašni regioni treba da postavljaju to pitanje,a ne oni koji su razvijeniji,jer je očigledno da sadašnje uređenje Srbije ne vodi ekonomskom zaostajanju Bačke,Banata i Srema nego njihovom napretku dok zaostaju Niš,Leskovac,Vranje itd.
    Zbog te kuknjave iz N.Sada AP Vojvodina je dobila 7% budžeta,što je nekih 20-30% ukupnih budžetskih prihoda na teritoriji AP.Pri tome,Republika će nastaviti da izdržava vojsku,policiju,državnu administraciju,penzije,zdravstvo,obrazovanje,a APV ovih 7% dobija gratis samo za unapređenje svoje privrede i investicije,bez klasičnih državnih troškova izdržavanja administracije,policije,vojske koji donose samo rashode bez ikakvih investicija i prihoda.
    Pošto će prihodi Republike sa teritorije APV biti umanjeni za 20-30%,a policija,vojska,državni aparat moraju da se finansiraju na jedinstven način na celoj teritoriji Srbije,tih nedostajućih 20-30% budžeta na teritoriji APV,a 7% na nivou Srbije,moraće da nadoknade svi poreski obveznici Srbije,a ta sredstva će biti upotrebljena samo za razvoj Vojvodine.
    Jasno je,da je svim građanima Srbije nametnuto da finansiraju i izdržavaju jednu potencijalno seperatističku vrhušku u N.Sadu,i da plaćaju propast i cepanje svoje vlastite države.
    Poruku je izmenio milan b, 04.11.2007 u 16:07

  9. #249

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ma kako bilo da bilo....meni treba samo da se sto pre zapuca bilo gde da mogu sa porodicom kao azilant otici odavde sto dalje.
    TO SAM JA !!!!

  10. #250

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    http://www.kurir-info.co.yu/clanak/k...inski-hongkong

    LALINSKI HONGKONG
    Vojvođanski političari se sablaznili kada su čuli za predlog Pavela Domonjija da, umesto Kosova, severna srpska pokrajina dobije status koji ima Hongkong

    BEOGRAD - Kada je čuo da predsednik Srbije Boris Tadić predlaže da se status Kosova reši po ugledu na Hongkong, vojvođanski šef Helsinškog odbora za ljudska prava (сиц!) Pavel Domonji pokušao je da prigrabi tu ideju za severnu srpsku pokrajinu. On smatra da je Hongkong dobro rešenje, ali ne za Kosovo, već za Vojvodinu, što je sablaznilo vojvođanske političare!

    Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak poručuje da ne podržava Domonjijev predlog. On ima ozbiljan argument da zbog istorijskih i drugih različitosti dalekoistočna rešenja nisu primenjiva u Evropi.

    - Pavel Domonji je ozbiljan čovek. Sigurno je, koliko ga poznajem, pokušao da se našali bizarnošću tog predloga za Kosovo. Zamislite Kosovo kao Hongkong, koja je to halucinacija... - kaže Čanak u izjavi za Kurir.

    Lider LSV dodaje da on ima mnogo bolji predlog, koji podrazumeva drugačije unutrašnje uređenje čitave države. Srbija, prema njegovom mišljenju, treba da bude podeljena na pet pokrajina: Vojvodinu, Nišku pokrajinu, Šumadiju, Sandžak i Beograd, ali sa različitim stepenom autonomnosti.

    Za razliku od Čanka, Željku Tomiću, potpredsedniku gradskog odbora DSS u Novom Sadu, Domonjijev predlog nije delovao kao pokušaj da se našali.

    - Razni politički marginalci i liliputanci daju sebi za pravo da svoje komplekse i frustracije istresaju kroz nastupe koje im promovišu mediji. Oni koji ne mogu biti izabrani ni u svojim kućnim savetima, a postavljeni su ko zna čijom voljom u razne nevladine komitete i odbore, sole nam pamet svojim nebulozama - kaže Tomić.

    Vojvođanski radikal Milorad Mirčić rekao je tek da je šef helsinškog odbora u Novom Sadu ili lud ili nema ni grama pameti.

    - Zamislite kada bih reagovao na ideje svakog ko pobegne sa neuropsihijatrije - rekao je Mirčić.

    Dubravka Filipovski, potpredsednica Nove Srbije, poručuje Domonjiju da njegove separatističke ideje neće proći.

    - Izjava je protivustavna i separatistička. Takve ideje nećemo dozvoliti. Nema nikakvog osnova da se povezuju i poistovećuju Kosovo i Vojvodina - sigurna je Filipovski.

    Dušan Bajatović, potpredsednik Socijalističke partije Srbije, smatra da Domonjijeva izjava nije slučajnost, niti šala, već da računa na internacionalizaciju vojvođanskog pitanja.

    - Predlog da Vojvodina dobije status Hongkonga je provokacija i deo sinhronizovane kampanje s ciljem da se oslabe pozicije Srbije u kontekstu pregovora o Kosovu, nemira u Sandžaku, problema u Republici Srpskoj... Domonji samo ukazuje na spregu naručilaca radova iz inostranstva i izvođača tih radova u Srbiji - upozorava Bajatović.

    Vojvođanski socijalista zaključuje da se Domonji ne bavi nikakvim ljudskim pravima, već da je plaćen da širi mržnju prema Srbiji i njenim građanima.

    SPS: SVI PROTIV AUTONOMAŠA!

    Pogođen izjavom šefa novosadskog Helsinškog odbora, socijalista Dušan Bajatović poziva sve relevantne stranke u Vojvodini koje nemaju autonomaški karakter da složno deluju protiv Domonjija i sličnih.
    - DS, DSS, SVM, SRS i SPS trebalo bi da naprave makar i neformalni politički dogovor da se pitanje autonomije Vojvodine uzme iz ruku autonomaša - predlaže Bajatović.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #251

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    DSS po starom, uvek misle da komšiji puši krava, i ne vidi da ustvari gori štala.
    Ostali u verici-neverici, a ustvari stvar je mnogo ozbiljnija nego što izgleda. Nebih da budem ptica zloslutnica, ali Vojvodina će biti "state". Šta je sledeće na redu, preševska dolina kao AP, Sandžak kao AP, i istočno od Velike Morave AP "Vlaška". Sigurno se smejete "Vidi budale", i ja sam se smejao 1990, i bio sam budala!
    In vinas veritas

  12. #252

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    DSS po starom, uvek misle da komšiji puši krava, i ne vidi da ustvari gori štala.
    Ostali u verici-neverici, a ustvari stvar je mnogo ozbiljnija nego što izgleda. Nebih da budem ptica zloslutnica, ali Vojvodina će biti "state". Šta je sledeće na redu, preševska dolina kao AP, Sandžak kao AP, i istočno od Velike Morave AP "Vlaška". Sigurno se smejete "Vidi budale", i ja sam se smejao 1990, i bio sam budala!
    Sve se to može blagovremeno sprečiti.Srbiji ne treba ni Hong Kong,ni razne AP,nego razumna decentralizacija na 20-30 regiona.U toj decentralizaciji treba ukinuti APV i osnovati nekoliko regiona,kao što postoje županije u Hrvatskoj.
    Da bi građani mogli da rešavaju svoje probleme na nižim nivoima,njima treba manja jedinica od 200-300 000 stanovnika,sastavljena od nekoliko opština.Običan građanin nema nikakve koristi od 5 ili 6 regiona u Srbiji,jer su to velike jedinice od 1.5-2.0 miliona ljudi,i tu je pojedinac izgubljen u masi,što se tiče nekih lokalnih i regionalnih pitanja.

    Što se tiče Sandžaka,Muslimani čine većinu samo u N.Pazaru,Sjenici i Tutinu,a u drugoj polovini Sandžaka većinu čine Srbi.To bi bio veštački region,jer opštine u Sandžaku nisu vezane za N.Pazar nego za Užice i Kraljevo.

    U Istočnoj Srbiji,Vlasi čine od 15-30% u raznim opštinama,i nigde nisu većina.

  13. #253

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Vojvodina nezavisna 2010 a EU 2012.Evropa vec posle Kosova prelazi i nama u pomoc
    Kome vama???

    Hvala meni ne treba takva pomoć. Ja hoću da u Beograd, Novi Sad, Šabac... idem bez pasoša.

    Kako tebe i slične nije sramota?
    Jeste, Srbija je kriva za sve!!! I za gladnu decu u Africi, i cunamije na Pacifiku, i tornada u SAD...

    I Kriva je još što:
    -se moje komšije ne mogu složiti da iznajme lokalni šleper, okrune kukuruz i spakuju ga i sve to oteraju preko Dunava i zarade lepe pare.
    Ne, ne mogu to da se dogovore, ali kukaju kako ih pljačkaju Srbijanci nakupci

    -moj drug je tvrdoglavo godinama seja žito na kojem ga vlast pljačkala
    Nedavno se dozvao pameti i prešaltao se na druge kulture. Jedna od tih je i duvan. Sada ga jure prerađivači i utrkuju se u davanju pogodnosti.

    - udruženje vlasnika plastenika, uzgajivača povrća-paradajza, ne funkcioniše.
    Normalno, jer u tu zadrugu unose škart proizvode, a bolj nose na pijacu. I tako zasite lokalnu ponudu i cena padne dok udruženje onaj škart ne može da uvali skoro nikome. A kad sve ode u očin, nekako se dogovore, spakuju sve što je ostalo u kamion, dogovore cenu pa na kvantaš u NS. E tamo dobiju cenu za par dinara manju jer je paradajz lošeg kvaliteta i "normalno" vrate se sa celim tovarom. Pa opet sastančenje, pa odluče da ipak prodaju, pa nazad u NS... i paradajz skoro truo, cena drastično pala

    - kada se ode kod nekog od "naših", koji je na nekom položaju, da se zatraže, ne daj bože, pare za neki projekat (da se nešto uradi u selu) ili pomoć oko zapošljavanja, odgovor je u stilu pa nema se, vidiću, javiću ti, pa nemam ovlašćenja...
    A kuka se kao ovi "Bosanci", "Crnogorci" zapošljavaju svoje sugrađane i izgrađuju svoje selo, a eto naše selo propada.

    -lokalna zadruga, gde rade "domaći" zakida na merenju u vreme žetve, a zaposleni se svađaju oko toga ko će biti na vagi. Nakon takve sezone pojavljuje se "ušteđevina" pa se kupuju kola, zidaju ili renoviraju kuće, ide na more... Na sličan način lokalne stočare deru i za mleko, pošto kasne sa isplatama a zadruga ima dućan sa najskupljim cenama i tu ovi moraju da pazare na crtu dok ne dobiju "svoje pare"

    SLIČNIH PRIMERA NA TONE!!!

    Sva ova graja koju dižete je pokriće za nečiju:
    - nesposobnost
    - krađu
    - lenjost
    - glupost

    I uvek su drugi krivi!!!
    Doviđenja Srbijo ma gde bila!!!

  14. #254

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Maksa9 kaže: Pogledaj poruku
    Kome vama???

    Hvala meni ne treba takva pomoć. Ja hoću da u Beograd, Novi Sad, Šabac... idem bez pasoša.

    Kako tebe i slične nije sramota?
    Jeste, Srbija je kriva za sve!!! I za gladnu decu u Africi, i cunamije na Pacifiku, i tornada u SAD...

    I Kriva je još što:
    -se moje komšije ne mogu složiti da iznajme lokalni šleper, okrune kukuruz i spakuju ga i sve to oteraju preko Dunava i zarade lepe pare.
    Ne, ne mogu to da se dogovore, ali kukaju kako ih pljačkaju Srbijanci nakupci

    -moj drug je tvrdoglavo godinama seja žito na kojem ga vlast pljačkala
    Nedavno se dozvao pameti i prešaltao se na druge kulture. Jedna od tih je i duvan. Sada ga jure prerađivači i utrkuju se u davanju pogodnosti.

    - udruženje vlasnika plastenika, uzgajivača povrća-paradajza, ne funkcioniše.
    Normalno, jer u tu zadrugu unose škart proizvode, a bolj nose na pijacu. I tako zasite lokalnu ponudu i cena padne dok udruženje onaj škart ne može da uvali skoro nikome. A kad sve ode u očin, nekako se dogovore, spakuju sve što je ostalo u kamion, dogovore cenu pa na kvantaš u NS. E tamo dobiju cenu za par dinara manju jer je paradajz lošeg kvaliteta i "normalno" vrate se sa celim tovarom. Pa opet sastančenje, pa odluče da ipak prodaju, pa nazad u NS... i paradajz skoro truo, cena drastično pala

    - kada se ode kod nekog od "naših", koji je na nekom položaju, da se zatraže, ne daj bože, pare za neki projekat (da se nešto uradi u selu) ili pomoć oko zapošljavanja, odgovor je u stilu pa nema se, vidiću, javiću ti, pa nemam ovlašćenja...
    A kuka se kao ovi "Bosanci", "Crnogorci" zapošljavaju svoje sugrađane i izgrađuju svoje selo, a eto naše selo propada.

    -lokalna zadruga, gde rade "domaći" zakida na merenju u vreme žetve, a zaposleni se svađaju oko toga ko će biti na vagi. Nakon takve sezone pojavljuje se "ušteđevina" pa se kupuju kola, zidaju ili renoviraju kuće, ide na more... Na sličan način lokalne stočare deru i za mleko, pošto kasne sa isplatama a zadruga ima dućan sa najskupljim cenama i tu ovi moraju da pazare na crtu dok ne dobiju "svoje pare"

    SLIČNIH PRIMERA NA TONE!!!

    Sva ova graja koju dižete je pokriće za nečiju:
    - nesposobnost
    - krađu
    - lenjost
    - glupost

    I uvek su drugi krivi!!!


    Ovako su govorili i za Jugoslaviju kad je trebala da se raspada pa za Kosovo a tako ce biti i za Vojvodinu.I problem je u Beogradu i nikome drugom.
    Nezavisna Vojvodina je vec sad u planu zapadnih sila sta se ti i tebi slicni prsite i bunite.Hteli mi to ili ne ona ce to postati.

  15. #255

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Ovako su govorili i za Jugoslaviju kad je trebala da se raspada pa za Kosovo a tako ce biti i za Vojvodinu.I problem je u Beogradu i nikome drugom.
    Nezavisna Vojvodina je vec sad u planu zapadnih sila sta se ti i tebi slicni prsite i bunite.Hteli mi to ili ne ona ce to postati.
    Kada je Jugoslavija "trebala da se raspada" potekli su potoci krvi.Isto je bilo i sa Kosovom.
    Da li si spreman da okrvaviš gaće za tvoju fiktivnu nezavisnu Vojvodinu?Jer to neće moći bez rata i velikih žrtava.Srbija se neće mirno odreći i svojeg severenog dela,bez velikog rata i žrtava.
    Eto ti skorašnjeg primera što se tiče Kosova i raspada Jugoslavije.
    Pusti ti šta "zapadne sile" planiraju.Oni su planirali i liberalno-demokratski Irak i Avganistan pa nisu nešto tako uspeli."Zapadne sile" su fluidan pojam,različite države imaju drugačije stavove.Nešto im ne ide glatko sa Kosovom,do pre 1 godine su nas ubeđivali da je to gotova stvar,ali se ispostavilo da nije baš tako.

    Nekima je Beograd(Srbija) večiti problem.Da vam nije bilo Srba iz Srbije i Beograda bili bi ste još prirepci Mađara i folksdojčera i njihovi slugerani.Dobili ste slobodu na tanjiru,ali neki bi radije da budu ono što su bii pre1918-sluge tuđih gospodara.

    Ja bih baš voleo da vi izrodi-seperatisti otvoreno tražite nezavisnost,jer onda sledi rat,gde bi se onih nekoliko procenata izdajnika pokupilo i pobeglo,jer ste kukavice.
    Jednom da zauvek završimo sa tzv."Vojvodinom" koja je veštački pojam koji su komunisti izmislili.

Strana 17 od 87 PrvaPrva ... 715161718192767 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •