Vožnja kamiona u Kanadi
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    Vožnja kamiona u Kanadi

    Ovako:
    Molim da se ovo shvati kao svojevrsno istraživanje tržišta. Cilj mi je da vidim da li u ovoj zemlji postoji dovoljno zainteresovanih za priliku koja je opisana u nastavku.

    Sledeće godine planiram da angažujem vozače kamiona iz Srbije da idu u Kanadu i tamo rade.


    Koncepcija cele priče je već napravljena, ostaju neki detalji za razradu. To odnosi najviše vremena i napora, ali je najbitnije da je realizacija već pokrenuta.


    Voze se kamioni tegljači. Potrebno je samo da se vozi, ništa više. Znam da zvuči jednostavno i lako, ali upravo to nije. Voze se duge ture, po nekoliko hiljada kilometara u pravcu, prolazi se kroz nekoliko klimatskih područja tokom ture, temperature na putu variraju od -30C do +40C zavisno od doba godine i trenutnih uslova. Uobičajeno je da u toku ture doživite temperaturnu promenu od 30C, ima kiše, magle, snega, leda, divljih životinja, visokih i zahtevnih planinskih prevoja i čega sve ne. Sletanje kamiona i povrede posade su uobičajeni, pogotovo u zimskim uslovima koji traju veći deo godine.


    Iz tih razloga profil vozača bi bio otprilike ovakav:

    - Ne pije nikad i nikako. Alkohol u bilo kom obliku i količini je apsolutno zabranjen.
    - Minimum 2 god. u međunarodnom transportu, tj. relevantno iskustvo na duge ture.
    - Iskustvo u vožnji teških teretnih vozila: kamiona sa prikolicom, šlepera, hladnjače..
    - OBAVEZNO Poznavanje engleskog jezika na nivou adekvatnog sporazumevanja, pisanja i čitanja.
    - Kvalifikacije: završena srednja škola, vozačka dozvola, C+, E kategorija
    - Poznavanje dokumenata: rukovanje putnim nalogom, vođenje putnog dnevnika, izvestaj održavanja i popravke vozila, procedura i izveštaj o incidentima i udesima...
    - NAJVAŽNIJE od svega jeste da ste normalan čovek, staložen i lojalan poslu i kompaniji.
    - Radni uslovi i fizicka sposobnost: fizicki zahtevan posao. Sposobnost rukovanja tezinom do 45-50 kg.

    - Poželjno dodatno obrazovanje i specijalni treninzi: Poznavanje AIR brake systema – vazdušnih kočnica, osnovno poznavanje mehanike i sposobnost hitnih usputnih popravki, inspekcija vozila pre i posle putovanja uključujuci inspekciju guma, svetala, poznavanje pravilnog rasporeda i osiguranja tereta, komunikacija sa dispečerima, dobro poznavanje voznje u nazad- rikverc, poznavanje uredjaja za hlađenje - kod kamiona hladnjaca, poznavanje i procedura transporta opasnih materija - posedovanje ADR cedrtifikata za vozaca cisterni.



    - Poželjne su preporuke, reference od poslodavaca na memorandumu/zaglavlju poslodavčeve firme. Vozač koji radi privatno u svojoj firmi, mora da ima potvrdu o registraciji svoje firme.



    - Potvrda o nekažnjavanju, čist vozački dosije.


    S naše strane:

    - Obezbeđujemo uslove za dobijanje vize.

    - Obezbeđujemo brzo dolaženje do kanadskih vozačkih dozvola. Srpske vozačke dozole ne važe, pa je potrebno da se tamo ispolaže za potrebne vozačke kategorije i polože podređeni ispiti. Kad kažem „obezbeđujemo“ to znači da će zainteresovani kandidati dobiti sve potrebne informacije i literaturu potrebnu za polaganje, dogovorena je saradnja s centrima za obuku u kojima se obuka i polaganje izvodi brzo i po pristupačnim cenama.

    - Obezbeđujemo posao odmah po dobijanju kanadske vozačke dozvole, kvalitetan smeštaj, potrebna osiguranja, radne i ostale dozvole, prijave i sl.


    Sa strane zainteresovanih je potrebno:

    - Da razumete da je ovo dugoročan, naporan i veoma odgovoran posao

    - Da ste fokusirani na kvalitet vožnje, da se prema kamionu ponašate kao da je vaš, oko toga nema kompromisa

    - Da imate dovoljno finansijskih sredstava kako biste sebi omogućili dolazak i polaganje vozačkih i ostalih ispita potrebnih za početak zaposlenja


    Koncepcija :

    Koncepcija je da omogućimo dobrim vozačima da rade u Kanadi, zarade značajan novac i uživaju u tome. Radne dozvole se izdaju na dve godine. nakon toga idete na odmor, pa, ako želite, možete ponovo u ciklus od dve godine s tim što tad nema potrebe za polaganjima jer ste to već odradili, i tako redom... Novac koji se zarađuje je, za naše uslove velik. Od tog posla se kupuju stanovi, kuće, automobili, školuju deca, po želji. Ono po čemu želimo da se razlikujemo od ostalih koji se bave sličnim poslom jeste da želimo da pružimo kompletnost usluge, od namere do realizacije i povratka kući. Želimo da vozači budu fokusirani jedino i isključivo na vožlju, da ne brinu o ličnoj papirologiji, smeštaju, pranju veša ili bilo čemu drugom što im oduzima ono malo slobodnog vremena koje imaju. Na taj način omogućavamo njima da mnogo rade i mnogo zarade, što doprinosi svim stranama u procesu.

    Novac koji je potreban da se počne s vožnjom je 3500-4500 EUR ili više (viza, karta, polaganja ...) a cifra zavisi i od toga koliko brzo ispolažete sve što je potrebno za dobijanje dozvole. Ako padate na ispitima sebi pravite trošak, a nama problem.

    Vreme od namere do početka vožnje je oko 2-4 meseca, najviše zavisi od brzine pojedinca u prikupljanju potrebne dokumentacije. Viza se dobija za oko mesec dana.

    Morate znati da su u početku zarade vozača manje, a vremenom rastu kako se vozač dokazuje kvalitetom svoje vožnje. Na taj način dolazi do zahtevnijih i plaćenijih tura.

    Investicija vozača se isplati uštedom od zarade (po podmirivanju svoh troškova koje vozač ima samim boravkom i radom u Kanadi) za oko 8 meseci. Nekad kraće, nekad duže, zavisi od potrošačkih navika samog vozača.



    E, sad, interesuje me vaše mišljenje o ovome i da li bi se u ovoj zemlji, za početak moglo naći 6-8 ljudi koje bi ovo interesovalo ?! Otvoren sam za sva pitanja.

  2. #2

    Odgovor: Vožnja kamiona u Kanadi

    Hm...procitao sam tekst i moram odmah da naglasim da nisam vozac kamiona ali sam osetio potrebu da postavim par pitanja...

    - Kome se daju pare za vizu ?
    - Ko procenjuje kvalitet voznje ?
    - Po cemu je plata kasnije veca ?
    - Ako posle 8 meseci vrati svoj novas to znaci da je mesecno primanje oko 500 eura ( toliko ima i u Srbiji )

    Ispravite me ako gresim...ovo lici na klasicnu prevaru...ili jos bolje ...tj. poslednje pitanje..KAKO SE ZOVE VASA FIRMA KOJA TOLIKO ZELI DA POMOGNE ???
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.

  3. #3

    Odgovor: Vožnja kamiona u Kanadi

    Pare za vizu se daju u Austriji gde je Ambasada Kanade.
    Kvalitet vožnje ocenjuje kompanija gde se vozač zaposli. Nije to neka nauka, lako se i brzo pokaže ko pametno vozi i ne pravi greške.
    Vozači su plaćeni po kilometru, a cena kilometra zavisi od dokazanosti vozača (bolji dobiju više), kvaliteta ture, tereta...
    Da si pročitao text video bi da piše da vozač u prosečnih 8 meseci vraća investiciju, tj. mesečno mu ostaje prosečno 500 EUR
    Da si pročitao text video bi da ovo nije oglas za zapošljavanje već istraživanje kojim želim da vidim da li postoji interesovanje za takav vid zaposlenja, šta sve ljude interesuje, kakva su im očekivanja, zahtevi i ciljevi.
    Da si pročitao text video bi da se nijedna firma ne pominje
    Da si vozač kamiona ili da imaš pojma o vožnji kamiona postavio bi drugačija, konkretnija i svrsishodnija pitanja.

    Sledeći put kad odlučiš da budeš sarkastičan, pametan i potkovan podacima, molim te, informiši se. Bar pročitaj ono na šta odgovaraš.

  4. #4

    Odgovor: Vožnja kamiona u Kanadi

    Bitno da je _baba lajkovala
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #5

    Odgovor: Vožnja kamiona u Kanadi

    Ovakve ponude vec odavno postoje na nasem trzistu. Dosta ljudi je vec otislo, neki rade kao vozaci, a nekima je to bio nacin da odu preko.
    Sto se tice vozaca, tesko ces naci ljude koji zaista sve podmiruju, pre svega znanje engleskog i 2 godine staza.
    Neki ljudi laziraju radno iskustvo, a oni koji aktivno voze uglavnom su ili stariji, sa slabijim obrazovanjem, ili gledaju da se skrase i ostave voznju radi porodice.
    Uostalom, ko moze da ustedi 3500€, taj ne juri u Kanadu. Stavise, mislim da neke agencije ne traze ni blizu toliku sumu.
    Poruku je izmenio Meggy, 21.11.2012 u 10:14
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  6. #6

    Odgovor: Vožnja kamiona u Kanadi

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Bitno da je _baba lajkovala
    Dođem, lajkujem, odem, bolee menee.

    Glede teme...bolje da ćutim.
    Samo ću vam dočarati kako izgleda prosečan život jednog kamiondžije u Kanadi

    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  7. #7

    Odgovor: Vožnja kamiona u Kanadi

    Citat trucking kaže: Pogledaj poruku
    Pare za vizu se daju u Austriji gde je Ambasada Kanade.
    Kvalitet vožnje ocenjuje kompanija gde se vozač zaposli. Nije to neka nauka, lako se i brzo pokaže ko pametno vozi i ne pravi greške.
    Vozači su plaćeni po kilometru, a cena kilometra zavisi od dokazanosti vozača (bolji dobiju više), kvaliteta ture, tereta...
    Da si pročitao text video bi da piše da vozač u prosečnih 8 meseci vraća investiciju, tj. mesečno mu ostaje prosečno 500 EUR
    Da si pročitao text video bi da ovo nije oglas za zapošljavanje već istraživanje kojim želim da vidim da li postoji interesovanje za takav vid zaposlenja, šta sve ljude interesuje, kakva su im očekivanja, zahtevi i ciljevi.
    Da si pročitao text video bi da se nijedna firma ne pominje
    Da si vozač kamiona ili da imaš pojma o vožnji kamiona postavio bi drugačija, konkretnija i svrsishodnija pitanja.

    Sledeći put kad odlučiš da budeš sarkastičan, pametan i potkovan podacima, molim te, informiši se. Bar pročitaj ono na šta odgovaraš.
    toliko je dosadno u poslednje vreme...da zista treba forum uciniti interesantnijim...elem...
    - osetio sam blagu nervozu u odgovoru, pa mi kultura kao mladjem nalaze da skrenem paznju da su nervoza i stres STETNI...
    - pretpostavimo da je namera dobra i da si hteo da se informises ili kako ti kazes istrazis...mozda si malko pogresio...ili mislis da je ovo forum kamiondzija...u svakom slucaju preporucujem neku od agencija ( ima ih vise ), to navodim jer svaka ozbiljna firma danas na taj nacin "istrazuje"
    - ono sto ljude interesuje upravo si naveo u odgovoru na moje pitanje, tako da je pitanje imalo efekta
    - zaista mi je zao ako si pomislio da sam sarkastican...to nije bila namera, pametan- ako je konstatacija HVALA...
    - evo postao sam dosadan a to mi nije bila namera...u svakom slucaju puno uspeha u radu firme, milione i milione kilometara na obostrano zadovoljstvo ( poslodavca - zaposlenih ),svu licnu srecu i zdravlje od srca zelim...
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.

  8. #8

    Odgovor: Vožnja kamiona u Kanadi

    Dosada ne postoji, to je ličan izbor.
    Ovo je podforum "Posao" pa mi čini kao zgodno mesto za ovu raspravu. Moje mišljenje je da forumi služe za razmenu mišljenja, a oko toga se očigledno ne slažemo, no i to je OK.

  9. #9

    Odgovor: Vožnja kamiona u Kanadi

    Pozdrav svima.
    Mene interesuje,kolika je minimalna zarada po jednoj predjenoj milji i koliko se milja prosecno moze preci za mesec dana. Koliko si nedeljno sati u kamionu.Da li se moze otici sa porodicom?????

  10. #10

    Odgovor: Vožnja kamiona u Kanadi

    zainteresovan sam za ovaj posao
    radio sam vec ovakav posao
    možete me kontaktirati

  11. #11

    Odgovor: Vožnja kamiona u Kanadi

    Ја управо сумњам да баба прави своју фирму и овиме мами Ивице и Марице...
    Ја сам заинтересован, али имам само Б
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #12

    Odgovor: Vožnja kamiona u Kanadi

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ја управо сумњам да баба прави своју фирму и овиме мами Ивице и Марице...
    Ја сам заинтересован, али имам само Б
    Jes, jes...ja sam vestica iz kucice od cokolade...
    Dodzi teta _baba da lizu

    Enivej...
    najmanji problem je naci posao.
    Jedna kompanija se i reklamira u Srbiji i trazi vozace.
    Najveci problem je isfinansirati dolazak. Tako kazu ovi momci koji su se zaduzili do guse da bi dosli.

    Prvo ako nemas polozeno za kamion, u Novom Sadu polaganje kosta 22 000 dindzi plus 4 000 lekarski.
    OndaK lekarski za vizu, pa viza, pa avionska karta.
    OndaK polaganje za auto u Kanadi, pa polaganje za kamion...
    I treba ti "dzeparac" da prezivis jer sigurno neces poceti da radis minimum tri nedelje.
    Ugrubo, potrebno je imati u dzepu oko 2500 doloresa.

    Sve ces ti to brzo da vratis jerbo je plata oko tri ipo do cetir' hiljade mesecno...ovaj moj je dogurao do 6...
    A i ja mogu da pomognem oko smestaja i hrane dok se ne snadjes,
    samo ponesi eve 120's i flasu rakije
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  13. #13

    Odgovor: Vožnja kamiona u Kanadi

    i ja sam zainteresovana
    cu ponesem te cigare i alkohol....

    ovde vise ne moze da se zivi....
    Ploviti se mora i bez broda ..

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •